تحصیل در مقاطع مختلف آلمان

 • تحصیل در مقطع کارشناسی در آلمان
 • تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در آلمان
 • تحصیل در مقطع دکترا در آلمان
 • اخذ ویزا برای تحصیل در مقاطع مختلف آلمان
 • هزینه های تحصیل در آلمان
 • اخذ اقامت دائم آلمان از طریق تحصیل
تحصیل در مقاطع مختلف آلمان1 تحصیل در مقاطع مختلف آلمان

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

تحصیل در مقاطع مختلف آلمان در یک نگاه

تحصیل در مقاطع مختلف آلمان با توجه به اینکه دانشگاه های آلمان از سطح علمی مناسبی برخوردار می باشد،برای افرادی که سطح علمی دانشگاه اهمیت دارد می تواند انتخاب مناسبی باشد.دانشگاه های آلمان به دو شکل دولتی و خصوصی وجود دارند که دانشگاه های دولتی عملا شهریه ای از دانشجو دریافت نمینمایند.

تحصیل در مقاطع مختلف آلمان

تحصیل در مقاطع مختلف آلمان در دانشگاه ها در 3 مقطع امکان پذیر است و به طور کلی موسسات آموزش عالی آلمان سه گروه می باشند که عبارتند از : دانشگاه ها ، موسسات علمی کاربردی و کالج هنر ، فیلم و موسیقی . همچنین دانشگاه های آلمان به  دولتی و خصوصی  تقسیم بندی می شوند که  البته اکثر دانشگاه ها دولتی می باشند . بسیاری از دانشگاه های خصوصی فنی حرفه ای می باشند که توسط دولت به رسمیت شناخته شده اند . البته  دانشگاه های فنی حرفه ای هزینه ی تحصیلی نسبتا بالایی دارند به همین دلیل بسیاری از دانشجویان تمایل به دانشگاه های فدرال دارند . برای تحصیل در کشور آلمان باید مدارکی در ید داشته باشید که بتوانید با آنان در کشور مبدأ در مقاطع بالاتر تحصیل نماید برای مثال قبولی کنکور سراسری در ایران که این مورد وثوق در اکثر کشور ها هم چون آلمان می باشد بنا بر این جهت ورود به مقطع لیسانس کشور آلمان با  قبولی در کنکور سراسری می توان برای پذیرش دانشگاه های آلمان اقدام نمود .

فایل تصویری استاد ملک پور در باب تحصیل در آلمان

video تحصیل در مقاطع مختلف آلمان
تحصیل رایگان در آلمان

فایل های صوتی استاد ملک پور درباره ی تحصیل در آلمان

audio تحصیل در مقاطع مختلف آلمان
audio تحصیل در مقاطع مختلف آلمان

تحصیل در مقاطع مختلف آلمان(کارشناسی)

تحصیل در آلمان در اولین مقطع دانشگاهی آلمان مقطع کارشناسی است که دانشجویان می توانند این مقطع را در ۶ تا ۸ ترم به پایان برسانند .که پس از این مقطع دانشجویان می توانند به کار حرفه ای خود بپردازند یا برای مقطع فوق لیسانس اقدام نمایند . برای اخذ پذیرش در مقطع لیسانس کشور آلمان شما علاوه بر قبولی در دانشگاه های مورد تأیید مراجع کشور آلمان می بایست گواهی پایان دوره مقاطع ۱۲ ساله اولیه را داشته باشد .

تحصیل در مقاطع مختلف آلمان(کارشناسی ارشد)

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در آلمان بعد از اتمام مقطع کارشناسی می باشد که بسته به توانایی علمی اشخاص 3 تا 4 ترم طول خواهد کشید . که برای پذیرش در این مقطع باید مقطع کارشناسی به پایان رسیده باشد. دانشجو در این مقطع اجازه 20 ساعت کار پارت تایم را در زمان تحصیل دارد . برای اخذ پذیرش می بایست همانند سایر مقاطع مدرک زبان آلمانی b1 را فرد در دست داشته باشید .

مقایسه تحصیل فوق لیسانس در آلمان و انگلیس

تحصیل در مقاطع مختلف آلمان(دکترا)

تحصیل در مقطع دکترا در آلمان بین ۲ تا ۵ سال طول می کشد که در طول دوره همانند سیستم ایران باید بر روی پروژه تحصیلی کار شود . از ملزومات پذیرش در این واحد علاوه بر تأیید مدارک تحصیلی خود و دارا بودن حداقل مدرک کارشناسی ارشد و مدرک زبان آلمانی باید یک استاد راهنما و یا سوپروایزر اخذ نمایید ونسبت به پذیرش اقدامات اولیه را انجام دهید .

اخذ ویزا برای تحصیل در مقاطع مختلف آلمان

برای اخذ ویزای تحصیلی در آلمان و تحصیل در مقاطع مختلق آلمان ابتدا باید از دانشگاهی که می خواهید در آن تحصیل کنید پذیرش داشته باشید . و برای اینکه بتوانند وارد کشور آلمان شوند باید ویزای تحصیلی اخذ نمایند که ممکن است چند ماه فرآیند آن طول بکشد .این ویزای تحصیلی ۲ سال اعتبار دارد که پس از دو سال نیز قابل تمدید می باشد.البته علاوه بر اینکه  ویزای تحصیلی آلمان  مورد نیاز است پس از ورود به کشور آلمان شما باید برای اخذ مجوز اقامت نیز درخواست نمایید. با ویزای تحصیلی آلمان شخص ۳ ماه زمان دارد که در دانشگاه مورد نظر ثبت نام نماید و چنانچه به زمان بیشتری لازم بود این ویزا برای مدت ۳ماه دیگر قابل تمدید می باشد.

مدارک لازم برای تحصیل در مقاطع مختلف آلمان

مدارکی که برای اخذ اجازه اقامت در کشور آلمان مورد نیاز است و باید ظرف دو هفته پس از ورود به کشور آلمان درخواست شود به شرح ذیل می باشد:

 • مدرک بیمه سلامت
 • پاسپورت معتبر و عکس
 • ویزای تحصیلی که شخص با آن وارد آلمان شده است.
 • مدرک حساب مالی
 • پرداخت هزینه مجوز اقامت
 • تاییدیه ثبت نام در دانشگاه آلمان
 • مدرک زبان

نکته:مدرک حساب مالی یا تمکن مالی حدود ۱۰٫۰۰۰یورو در سال می باشد که این پول را در حسابی مشخص واریز کرده و تا زمانی که به آلمان برسد حق برداشت آن را نخواهد داشت و در کنار آن باید گردش حساب نیز داشته باشد.

مدرک زبان لازم برای تحصیل در مقاطع مختلف آلمان

اشخاصی که برای دوره های زبان در آلمان اقدام می نمایند برای اخذ مجوز اقامت نیازمند نمره امتحان DFیاDSH و برای دوره های آموزشی انگلیسی به امتیاز تافل یا آیلتس می باشند.  به دلیل اینکه زبان آموزشی در آلمان به زبان آلمانی است افراد برای گرفتن پذیرش در دانشگا ه های آلمان  نیازمند مدرک زبان آلمانی می باشند (البته برای رشته های آلمانی ) .که باید برای اثبات زبان آلمانی خود در امتحانی DSHیا DF  شرکت نمایند. البته افرادی که قصد دارند در رشته های بین الملی تحصیل نمایند نیازمند مدرک زبان آلمانی نمی باشند همچنین اشخاصی که مدرک زبان آلمانی ندارند می توانند در یک مدت مشخص در دوره های زبان آلمانی شرکت نمایند.و سپس وارد دانشگاه شوند.مدارک زبان مورد نیاز برای مهاجرت تحصیلی به کشور ها را می توانید در موسسه حقوقی ملک پور  ببینید و یا با مشاورین حقوقی ما تماس بگیرید.همچنین میتوانید از دوره های زبان آلمانی موسسه برای فراگیری هرچه بهتر زبان آلمانی استفاده نمایید.

هزینه های تحصیل در آلمان

تحصیل در مقاطع مختلف در آلمان درباره ی هزینه های تحصیلی باید گفت که تقریبا تحصیل در آلمان رایگان می باشد زیرا هزینه تحصیل در دانشگاه آلمان ۷۰۰ یورو تا ۱۲۰۰ یورو برای هر سال می باشد .

بورسیه تحصیلی در آلمان

اخذ اقامت دائم از طریق تحصیل در مقاطع مختلف آلمان

با تحصیل در مقاطع مختلف آلمان میتوانید چنانچه پس از پایان تحصیلات کار مورد نیاز و مرتبط با رشته ی تحصیلی تان را یافتید اقامت آلمان را دریافت نمایید.پس از فارغ التحصیلی آلمان به مدت 1 سال به شما زمان میدهد تا کار مرتبط و رسمی رشته خود را بیابیدو  قرارداد کاری داشته باشید.در صورتی که قرارداد کاری شما یکساله با حقوق 49800 یورو باشد میتوانید بلو کارت آلمان را دریافت نمایید.پس از 5 سال کار در آلمان با پرداخت بیمه موفق به دریافت اقامت دائمی آلمان میگردید.

سخن آخر درباره ی تحصیل در مقاطع مختلف در آلمان

تحصیل در مقاطع مختلف آلمان در این مقاله به صورت علمی بررسی گردید.آنچه در مجموع می توان گفت این است که تحصیل در آلمان و اخذ ویزای آن از نقطه نظر دوستانی که تمایل به کم بودن هزینه تحصیل و در عین حال بالا بودن سطح علمی دانشگاه ها میباشند گزینه ای موجود میباشد.برای پذیرش در دانشگاه هایی که به زبان آلمانی هستند دانشجویان نیازمند مدرک زبان آلمانی می باشند که می توانند از طریق دوره های زبان در کشور آلمان نیز مهارت زبان خود را افزایش دهند.برای کسب اطلاعات در زمینه تحصیل در مقاطع مختلف آلمان و مهاجرت به آلمان و تحصیل در آلمان می توانید به موسسه مشاوره ای ام آی ای با همکاری موسسه حقوقی ملک پور در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل فرموده و راهنمایی های لازم را از مشاورین حقوقی متخصص ما دریافت نمایید.

110 پاسخ ها
« دیدگاه های قدیمی تر
 1. مجیدیان می گوید:

  سلام ببخشید یه سوال داشتم در مورد اینکه چرا همه برای تحصیل به المان میروند که اینجوری وقت های سفارت به خاطر شلوغی دوسال شده ولی هیچ کسی برای تحصیل به فرانسه نمیره تا اونجایی که تو سایتتون خوندم هزینه زندگی در هر دو کشور تقریبا یکسانه ولی واقعا برام سواله که چرا اینجوریه؟ یه سوال دیگه فرانسه برای رشته هایی مثل دارو و دندون کالج داره مثل المان؟

  پاسخ
 2. elnaz qanavati می گوید:

  سلام وقت بخیر . من دانشجوی رشته کارشناسی گردشگری هستم در دانشگاه شیراز ولی قصد تغییر رشته دارم . مدرک زبان هم ندارم . وضعیت مالی خوبیم ندارم . میخواستم بدونم از چه طریقی میتونم مهاجرت کنم به آلمان و در دانشگاه تحصیل کنم در رشته های مهندسی؟ مدرک زبانم رو هم میتونم طی یکسال بگیرم . چه راه هایی وجود داره که نیاز به هزینه زیادی نداشته باشه؟ درضمن بنده 20 سال دارم.ممنون میشم راهنمایی کنید. با تشکر از سایت خوبتون

  پاسخ
  با سلام و احترام

  دوست عزیز جهت دريافت پاسخ سوال خود و توضيحات كامل تر به مقاله ي مربوطه در این لینک مراجعه بفرماييد.

  همچنین دوست گرامي احتراما بیشتر سوالات شما عزیزان توسط آقاي ملك پور در كانال تلگرام موسسه پاسخ داده شده است و اكنون بصورت فايل صوتي و تصويري قابل مشاهده ميباشد.

  همچنین در صورت تمایل به اخذ مشاوره بیشتر می توانید با شماره 02149196000 تماس حاصل فرمایید.

  پاسخ
 3. زهره می گوید:

  با سلام
  خانم سی و دو ساله هستم متاهل، لیسانس آی تی گرایش تجارت الکترونیک از دانشگاه علمی کاربردی با معدل ۱۷، از آنجایی که احتمالا با این شرایط احتمال تحصیل رایگان درمقطع ارشد در آلمان نیست، لطفا متوسط هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی را بفرمایید. با تشکر

  پاسخ
  • P.Taghavi می گوید:

   با عرض سلام و احترام. دوست گرامی هزینه ها بسته به نوع دانشگاه و شرایط شما متغیر خواهد بود. از این رو پیشنهاد میکنیم جهت اخذ مشاوره کاملتری با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
  • P.Taghavi می گوید:

   با سلام و عرض ادب دوست گرامی باید اطلاعات جزیی تری از جمله سن، سطح دانش زبان و …… داشته باشیم تا بتوان راهنمایی دقیق تری انجام داد که شانس شما به چه میزانی می باشد. پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتر با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 4. فهیمه می گوید:

  سلام
  من مدرک دیپلم فنی حرفه ای کامپیوتر دارم، لیسانس مهندسی نرم افزار تز دانشگاه علمی کاربردی، و ارشد مشاوره خانواده از دانشگاه سراسری
  همه هم معدل بالای هجده
  ایا میتونم از اول شروع به خوندن تو دوره لیسانس کنم(با توجه به اینکه مدرک پیش دانشگاهی ندارم)
  و سوال دوم، میتونم ارشد روانشناسی بالینی کودک بخونم( عین ایران با رشته لیسانسم غیر مرتبط شرکت کنم)
  ممنون

  پاسخ
  • maziar samiei می گوید:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 5. امیر سام می گوید:

  با سلام خدمت شما امیدوارم که وقتتون بخیر باشه
  بنده دانشجوی رشته رادیولوژی ام و بیست سالمه من تا به حال دو ترم خوندم و در هر دو معدل ام بالای ۱۷بوده و مجموعا ۳۹ واحد رو گذاراندم دانشگاه من دولتی است و مایلم که در آلمان به تحصیل در پزشکی بگذارنم معدل پیش ام ۱۸/۵ و دیپلم تجربی ۱۸/۸۹ بوده است میخواستم بدونم آیا امکانش هست که بدون آزمون ورودی وارد دانشگاه پزشکی شد یا باید دوران کالج رو بگذارنم و امتحان ورودی بدم ؟

  مدرک زبانم هم B2 هست و از نظر پاسپورت و سایر موارد مشکلی ندارم

  پاسخ
  • n hashemee می گوید:

   با سلام و عرض ادب و احترام به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید
   و یا با شماره 021-49076 تماس بگیرید.
   پاسخ
 6. عاطفه می گوید:

  سلام من دانشجوی ریاضی دانشگاه تهران با معدل حدود ۱۳.۵ هستم آیا امکان اینکه بتونم آلمان پذیرش بگیرم هست و چند درصده؟ کلاس آلمانی هم میرم فک میکنم بتونم تمومش کنم

  پاسخ
  • n hashemee می گوید:

   با سلام و عرض ادب و احترام به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
« دیدگاه های قدیمی تر

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خلاصه
تاریخ
نام مقاله
تحصیل در آلمان
امتیاز مقاله
51star تحصیل در مقاطع مختلف آلمان1star تحصیل در مقاطع مختلف آلمان1star تحصیل در مقاطع مختلف آلمان1star تحصیل در مقاطع مختلف آلمان1star تحصیل در مقاطع مختلف آلمان