تحصیل در امارات

تحصیل در امارات

تحصیل در امارات

 تحصیل در امارات  و مهاجرت تحصیلی به امارات از موضوعاتی است که نیاز به اگاهی کامل پیش از اقدام می طلبد چراکه کشورهای عربی قوانین خاص خودرا دارند.دراین مقاله به بررسی موضوع تحصیل در امارات و شرایط ان و همچنین مهاجرت به امارات از طریق تحصیل در امارات پرداخته ایم.

بررسی شرایط تحصیل در امارات

تحصیل در امارات یکی از راههای مهاجرت به امارات است. زیرا با مهاجرت تحصیلی به امارات می توانند از شرایط تحصیل مناسب برخوردار شوند و در بهترین دانشگاههای امارات به تحصیل بپردازند همچنین در حین تحصیل می توانند از بورس تحصیلی در امارات استفاده نمایند و هزینه های تحصیل خود را به حداقل برسانند. نکته بسیار مهمی که در مورد مهاجرت تحصیلی به امارات وجود دارد این است که دانشجویان می توانند پس از تحصیل در امارات به سایر کشورهای دیگر برای تحصیل مهاجرت نمایند. همه ساله افراد بسیاری قصد مهاجرت به امارات را دارند که می توانند با مهاجرت تحصیلی به امارات و همچنین اخذ بورس تحصیلی در امارات شرایط تحصیل و زندگی مناسبی را برای خود فراهم نمایند. در اینجا بهتر است بدانید که اخذ بورس تحصیلی در امارات برای افراد متقاضی شرایطی را دارا است که موسسه حقوقی ملک پور در این مقاله به تمامی شرایط اخذ بورس تحصیلی در امارات می پردازد همچنین به سوالات شما در مورد بورس تحصیلی در امارات پاسخ داده می شود.
تحصیل در امارات می تواند یکی از بهترین موقعیت ها را برای افراد فراهم نماید. افراد متقاضی می توانند با مهاجرت تحصیلی به امارات در بهترین دانشگاههای امارات به تحصیل بپردازند و از بورس تحصیلی در امارات بهره مند شوند و هزینه های تحصیل و زندگی خود را نیز به حداقل برسانند همچنین این امکان را دارند که پس از تحصیل در امارات به بهترین کشورهای اروپایی و یا دیگر کشورها مهاجرت نمایند. در اینجا بهتر است بدانید که امارات یکی از بهترین نظام های آموزشی را دارا می باشد و دلیل آن این است که بهترین دانشگاهها از سرتاسر دنیا در امارات وجود دارند و افراد می توانند به تحصیل در این دانشگاهها بپردازند. همچنین دانشجویان در حین تحصیل در امارات می توانند به صورت پارت تایم به کار نیز مشغول شوند و از این طریق هزینه های خود را نیز تامین نمایند.

نکات مهم در باب تحصیل در امارات

تحصیل در امارات به زبان رسمی در دبی عربی است اما در امور تجاری و تحصیلی از زبان انگلیسی استفاده می شود از این رو دانشجویانی که متقاضی تحصیل در دبی هستند میبایست مدرک زبان آیلتس 6 را داشته باشند البته شرایط تحصیل در دبی بدون مدرک زبان نیز وجود دارد. آن دسته از دانشجویانی که مدرک زبان ندارند ابتدا میبایست در کالج های زبان دبی زبان خود را تقویت کنند سپس می توانند وارد دانشگاه ها بشوند اما پیشنهاد ما این است که متقاضیان در ایران مدرک زبان خود را دریافت نمایند.

همانطور که می دانید امارات از شرایط تحصیل بسیار مناسبی برخوردار است و افراد می توانند در هر ۳ مقطع به تحصیل بپردازند و از بورس تحصیلی در امارات استفاده نمایند. تحصیل در مقطع لیسانس در حدود ۴ سال، تحصیل در مقطع فوق لیسانس در حدود ۲ سال و همچنین تحصیل در مقطع دکترا در حدود ۳ تا ۵ سال زمان می برد تا افراد بتوانند مدارک خود را اخذ نمایند.

هزینه تحصیل در امارات

در رابطه با هزینه تحصیل در امارات بهتر است اینگونه بیان نماییم که با توجه به اینکه در امارات دانشگاههای متفاوتی از سر تا سر دنیا وجود دارد هزینه تحصیل نیز با توجه به نوع دانشگاه و مقطع تحصیلی نیز متفاوت است اما بهتر است بدانید که امارات یکی از کشورهایی است که از هزینه تحصیل بالایی برخوردار است که دانشجویان با اخذ بورس تحصیلی در امارات می توانند این هزینه ها را به حداقل برسانند. میانگین هزینه تحصیل در امارات در حدود سالی ۱۰۰۰۰ تا ۱۵۰۰۰ دلار می باشد که این مبلغ با توجه به نوع دانشگاه و همچنین مقطع تحصیلی و رشته تحصیلی فرد متقاضی می تواند متفاوت باشد.
در نهایت بهتر است بدانید که اگر در اندیشه مهاجرت به امارات هستید می توانید از طریق مهاجرت تحصیلی به امارات که یکی از بهترین راهها برای مهاجرت می باشد استفاده نمایید همچنین با توجه به اینکه هزینه تحصیل در امارات بسیار بالا می باشد می توانید از بورس تحصیلی در امارات بهره مند شوید و هزینه های خود را نیز به حداقل برسانید اما بهتر است بدانید که دریافت بورس تحصیلی در امارات به سادگی امکان پذیر نخواهد بود و فرد متقاضی باید شرایطی را دارا باشد تا بتواند از بورس تحصیلی در امارات بهره مند شوید که در این مقاله به آن پرداخته شد. همچنین برای مهاجرت به امارات می توانید از روش های دیگر مهاجرت مانند مهاجرت کاری به امارات و یا سرمایه گذاری و ثبت شرکت در امارات بهره مند شوید و از یکی از این راهها به اقامت و تابعیت امارات دست یابید.

تحصیل در مقطع لیسانس یا کارشناسی دبی

تحصیل در دبی در مقطع لیسانس 3 تا 4 سال به طول می انجامد. اغلب افرادی که تحصیل در دبی در مقطع لیسانس را انتخاب می کنند به دلیل اخذ اقامت کشور های آمریکا، انگلیس و کانادا می باشند زیرا دانشجویان در این مقطع تحصیلی با گذشت 2 تا 3 سال می توانند ب دانشگاه های معتبر کشورهای آمریکا، انگلیس یا کانادا درخواست ادامه تحصیل بدهند و تحصیلات خود را در این کشورها به پایان برسانند. دانشجویان مقطع لیسانس در دبی می توانند 10 ساعت در هفته را کار کنند و مبلغی حدود 12 دلار به ازای هر ساعت کار کردن دریافت نمایند که این مبلغ می تواند بخشی از هزینه های مربوط به تحصیل دانشجو را تامین کند. پیدا کردن کار دانشجویی در دبی با توجه به تسلط به زبان انگلیسی، ویژگی های شخصیتی، تجربه کاری و… برای هر دانشجو متفاوت می باشد.

تحصیل در مقطع فوق لیسانس یا کارشناسی ارشد دبی

تحصیل در دبی در مقطع فوق لیسانس حدود 2 سال به طول می انجامد. دروس در این مقطع تحصیلی به دو زبان انگلیسی و عربی ارائه می شوند. دانشجویان مقطع فوق لیسانس در دبی پس از اتمام تحصیلات خود در صورتیکه تمایل به ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر نداشته باشند دولت دبی به آن ها یکسال زمان می دهد تا شغل مناسبی پیدا کنند و ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری دبی تغییر بدهند. دانشجویان مقطع فوق لیسانس در دبی در حین تحصیل می توانند 20 ساعت در هفته را کار کنند و مبلغی حدود 10 تا 12 دلار به ازای هر ساعت کار دریافت نمایند که این مبلغ بخش اعظمی از هزینه های تحصیلی دانشجو را تامین می کند.

تحصیل در مقطع دکترا یا PHD دبی

تحصیل در دبی در مقطع دکترا حدود 3 تا 4 سال به طول می انجامد و دانشجویان هم می توانند در دانشگاه های خود دبی ادامه تحصیل بدهند هم می توانند در دانشگاه هایی که از جانب سایر کشورها شعبه زده اند به تحصیلات خود در مقطع دکترا ادامه تحصیل بدهند. دانشگاه هریوت وات از سوی دولت انگلستان و دانشگاه ولنگونگ و کوئینزلند جنوبی از سوی دولت استرالیا در دبی تاسیس شده اند. مقطع دکترا در دبی با کیفیتی بسیار بالا و در سطح بین المللی  ارائه می شود که رشته های متفاوت و زیادی را شامل می شود. برای تحصیل در دبی در مقطع دکترا دانشجویان میبایست رزومه تحصیلی مناسبی در مقطع فوق لیسانس داشته باشند و از پیشینه علمی بالایی برخوردار باشند. برای درخواست پذیرش در مقطع دکترای دانشگاه های دبی دانشجویان میبایست حتما مدرک زبان آیلتس یا تافل را داشته باشند. تحصیل در مقطع دکترای دانشگاه های دبی این امکان را به دانشجویان می دهد درک مناسبی از مسائل مربوط به کسب و کار بدست آورید و پاسخ مناسبی برای سوالات پژوهشی خود بدست آورید و دانشجویان می توانند به صورت یک فرد حرفه ای در آژانس های تحقیقاتی و یا در مزاکز دولتی یا حتی در کارهای شخصی مشغول به کار شوند. اگر دانشجویان مقطع دکترا به صورت تمام وقت به تحصیلات خود ادامه دهند با گذشت 8 ترم این مقطع را به پایان می رسانند اما دانشجویانی که به صورت نیمه وقت مشغول تحصیل می شوند ممکن است 10 تا 12 ترم به طول بیانجامد البته لازم به ذکر است که حداکثر زمان تحصیل در مقطع دکترای دبی 14 ترم می باشد. دانشجویان مقطع دکترا میبایست با راهنمایی و مشاوره یک استاد راهنما در پایان تحصیل یک پایان نامه نیز تحویل بدهند.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی دبی

 • عکس رنگی
 • پاسپورت
 • آخرین مدرک تحصیلی به همراه ریز نمرات
 • مدرک زبان
 • اثبات پشتوانه مالی

در کل مزیت اصلی تحصیل در امارات  این است دانشجویانی که انجا فارغ التحصیل شدن امکان این که کارفرمایی پیدا کنند که از انان دعوت کاری به عمل بیاید خیلی زیاد است و هر شخصی که به مدت ۴ تا ۵ سال در امارات کار کند و مالیات پرداخت نماید میتواند تقاضای اقامت دائم نماید همچنین اگر به دنبال پاسخ تخصصی تر سوالات خود درمورد شرایط تحصیل در امارات  و شرایط زندگی در ان ،هزینه های تحصیل در امارات  و هزینه های زندگی در ان،شناخت دانشگاهای برتر برای تحصیل در امارات هستید میتوانید با وکلا و مشاورین موسسه حقوقی ملک پور در تماس باشید و از مشاوره های تخصصی انها در مورد تحصیل در امارات  بهره مند شوید.شما نه تنها در مورد تحصیل در امارات  میتوانید مشاوره بگیرید بلکه همکاران ما در موسسه حقوقی ملک پور شما را در تمام امور مهاجرت یاری میدهند

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (بدون نظر)
Loading...
5 پاسخ ها
  • m.n می گوید:

   با عرض سلام دوست گرامی
   بله امکان دارد.باید شرایط تحصیلی شما،سن و مدرک زبان بررسی شود.میتوانید با شماره ی 02149196000 تماس بگیرید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.