,

تحصیل در اتریش در مقطع دکترا

 

تحصیل در اتریش در مقطع دکترا

 آیا می خواهید شرایط تحصیل در اتریش در مقطع دکترا را داشته باشید ؟ آیا می خواهید در رابطه با تحصیل در اتریش در مقطع دکترا اطلاعاتی داشته باشید ؟ تحصیل در اتریش در مقطع دکترا به چه صورت خواهد بود ؟ چه کسانی می توانند تحصیل در اتریش در مقطع دکترا داشته باشند ؟ شرایط تحصیل در اتریش در مقطع دکترا به چه صورت خواهد بود ؟  موسسه حقوقی ملک پور در خصوص تحصیل در اتریش در مقطع دکترا مقاله ای را به نگارش درآورده است ، که به نکات مهم این موضوع اشاره شده است ، لذا اگر می خواهید در زمینه موضوع تحصیل در اتریش در مقطع دکترا اطلاعاتی داشته باشید همواره می توانید با موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نموده و به صورت تلفنی و رایگان در خصوص تحصیل در اتریش در مقطع دکترا مشاوره تخصصی دریافت نمایید .

اتریش یکی از کشورهایی است که بیشترین تعداد جوایز نوبل را در سرتاسر دنیا به خود اختصاص داده است و همچنین دارای مبانی برتری فرهنگی و فکری است. اتریش دارای شهرها و دانشگاه هایی است که نقش مهمی در تحقیق و سرمایه فکری این کشور ایفا می کنند.

موضوع مهم در خصوص تحصیل در اتریش در مقطع دکترا این است که براساس گزارش کمیسیون اروپا، اتریش به لحاظ توسعه و پژوهش در میان کشورهای عضو اتحادیه اروپا رتبه سوم را دارد. در دهه گذشته، میزان تحقیقات صورت گرفته در اتریش سریع تر از متوسط ​​اتحادیه اروپا بوده است. اتریش در رشته های تخصصی مختلف و به ویژه علوم تجربی و علوم انسانی، گزینه خوبی برای محققان در تمام مقاطع تحصیلی، از جمله دانشجویان دکترا است.

آموزش عالی

برای کسانی که تحصیل در اتریش در مقطع دکترا را انتخاب می نمایند ذکر این نکته خالی از لطف نمی باشد که بخش آموزش عالی اتریش شامل ۲۳ دانشگاه عمومی، ۱۳ دانشگاه خصوصی و ۱۸ موسسه آموزشی است که به طور رسمی به عنوان دانشگاه علوم کاربردی شناخته می شود. این موسسات تقریباً مستقل هستند و طیف کاملی از دوره های تحصیلی ازجمله دکترا ارائه می دهند.

از آنجا که اتریش یکی از امضا کنندگان پروسه بولونیا است، مدارک تحصیلی سنتی با یک دوره سه ساله در مقطع کارشناسی جایگزین شده است که به دنبال آن مقطع کارشناسی ارشد (به مدت یک یا دو سال یا بیشتر) و سپس تحصیل در اتریش در مقطع دکترا به مدت سه سال می باشد.

 

با این حال، در خصوص تحصیل در اتریش در مقطع دکترا می توان بیان نمود که سیستم قدیمی هنوز در برخی از دانشگاه ها کاربرد دارد و دوره تحصیلی ممکن است ۴ تا ۵ سال بسته به مقاطع تحصیلی قبلی و پیشرفت فردی به طول بینجامد. به عنوان مثال، اگر مدرک کارشناسی ارشد داشته باشید، دوره اخذ مدرک دکترا در اتریش کوتاهتر می شود.

این دوره ها اغلب به دو مرحله تقسیم می شوند: قبل و بعد از آزمون مقدماتی. دانشجویانی که پس از اخذ مدرک کارشناسی خود مستقیماً در مقطع دکترا مشغول تحصیل شده اند، حداکثر دو سال از تاریخ شروع تحصیل و دانشجویانی که مدرک کارشناسی ارشد دارند، یک سال از تاریخ شروع تحصیل واجد شرایط شرکت در آزمون می باشند.

از لحاظ برنامه درسی، دانشجویان در اتریش در مقطع دکتری  در زمینه روش تحقیق (کمی / کیفی)، بررسی ادبیات پژوهش، آمار و روش های تحقیقاتی خاص (در علوم تجربی) آموزش می بینند. دانشگاه ایسبرک در این زمینه بسیار پیشرفته است. آزمون دکترا و تحصیل در اتریش در مقطع دکترا شامل ارائه شفاهی پیش نویس پایان نامه در حضور کمیته آزمون، و سپس پاسخگویی مربوط به پایان نامه است. برای دریافت مدرک دکترا باید برخی واحدهای درسی را بگذرانید و مقالاتی را در مجلات معتبر به چاپ برسانید.

Austria تحصیل در اتریش در مقطع دکترا
فایل صوتی توضیحات آقای دکتر ملک پور در باب دکترای اتریش

شرایط پذیرش تحصیلی در اتریش در مقطع دکترا

علیرغم تصویب سیستم گزینش اروپایی بولونیا در اتریش و مشابه سیستم گزینش انگلستان، دوره دکترا در برخی از دانشگاه ها به طور مستقیم پس از اخذ مدرک کارشناسی (و یا معادل آن) قابل دسترسی است. در بیشتر موسسات پیرو سیستم بولونیا برای ورود به مقطع دکترای سه ساله نیاز به مدرک کارشناسی ارشد است.

زبان تحصیل در اتریش در مقطع دکترا

با اینکه زبان انگلیسی زبان پژوهشی است، اما تعدادی دوره های دکترا وجود دارد که به زبان آلمانی برگزار می شود. در این صورت باید مدرک تسلط به آلمانی حداقل در سطح DSH II ارائه دهید.

اگر زبان مادری شما انگلیسی نیست و برای پذیرش نیاز به مدرک زبان آلمانی ندارید، باید مدارک زبان انگلیسی مانند تافل یا آیلتس ارائه دهید.

فرآیند ارائه درخواست تحصیل در اتریش در مقطع دکترا

مهلت ارائه درخواست در موسسات مختلف تفاوت دارد. به طور کلی، برای ورود به دانشگاه در ماه سپتامبر شما باید قبل از آغاز سال تحصیلی جدید، درخواست خود را در دسامبر یا ژانویه ارسال کنید. برای دریافت بورس تحصیلی کامل و یا بودجه پژوهشی باید در مصاحبه شرکت کنید که بخشی از روند گزینش است.

لطفا توجه داشته باشید که روند اداری در اتریش بسیار جدی است و بنابراین مطمئن شوید که تمام مدارک را تهیه کنید و تمام دستورالعمل ها را دنبال کنید. و متقاضیان تحصیل در اتریش در مقطع دکترا باید تمام دیپلم ها و گواهی های ارسال شده به عنوان بخشی از پرونده باید با مهر رسمی یا تمبر رسمی موسسه محل صدور آنها باشد. علاوه بر این، تمام مدارک مورد نیاز برای پذیرش که در آلمان صادر نشده است باید توسط مترجم رسمی به زبان آلمانی ترجمه شود و ترجمه آن باید از طرف یک وکیل حرفه ای مورد تایید قرار گیرد. مدارکی که اصل آنها زبان انگلیسی باشد، قابل قبول است.

علاوه بر فرم درخواست ، باید مدارک زیر را جهت تحصیل در اتریش در مقطع دکترا ارائه دهید:

 • مدارک تحصیلی برای متقاضیانی که فارغ التحصیل شده اند.
 • کپی از تمام مدارک مربوط به مقاطع تحصیلی قبلی از جمله ریز نمرات، برنامه هفتگی و امتیاز ECTS.
 • اطلاعاتی در مورد طول مدت دوره کارشناسی یا کارشناسی ارشد و امتیاز ECTS و یا برنامه هفتگی تا پایان دوره.
 • مدرک زبان انگلیسی ( و / یا زبان آلمانی).
 • نامه حاوی توضیحاتی در مورد اهداف و علایق خود که در آن توضیح می دهید که چرا متقاضی تحصیل در اتریش در مقطع دکترا هستید و زمینه های پژوهشی مورد علاقه خود را ذکر می کنید.
 • در صورت امکان رزومه یا نمونه کارهای پژوهشی خود را ارائه دهید.

 

شهریه تحصیل در اتریش در مقطع دکترا

سیستم دانشگاهی کشور اتریش تا سال ۲۰۰۱ رایگان بود؛ در حال حاضر در هر ترم تحصیلی مبلغ ۳۶۰ یورو از شهروندان اتریش و دیگر شهروندان اتحادیه اروپا و حدود ۷۰۰ یورو شهریه از شهروندان غیر اتحادیه اروپا اخذ می شود). در سال ۲۰۰۸، دولت طرحی تصویب نمود که طی آن از شهروندان اتحادیه اروپا یا مجارستان که تحصیلات خود را در مقطع زمانی مشخص به اتمام می رسانند، شهریه اخذ نمی شود. در مورد دانشجویان بین المللی، هزینه تحصیل در اتریش در مقطع دکترا حدود ۷۰۰ یورو در هر ترم است، حتی اگر مدرک خود را در زمان مقرر به پایان برسانند. با این حال، قوانین مختلفی برای کشورهای مختلف جهان وجود دارد.

در پایان بحث تحصیل در اتریش در مقطع دکترا می توان بیان نمود که موسسه حقوقی ملک پور دارای کاملترین اطلاعات در خصوص مهاجرت تحصیلی به اتریش از جمله تحصیل در اتریش در مقطع دکترا می باشد بنابراین اگر در خصوص تحصیل در اتریش در مقطع دکترا هرگونه سوال و ابهامی داشتید می توانید با موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نموده و به صورت تلفنی و رایگان مشاوره تخصصی دریافت نمایید .

تحصیل در اتریش در مقطع دکترا
به این پست امتیاز دهید!
یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (19 نظرات, میانگین: 4٫37 از طریق 5)
Loading...
4 پاسخ ها
 1. مشاور حقوقی می گوید:

  با سلام
  جهت تحصیل در مقطع دکترا بهتر است تمامی شرایط را در نظر بگیرید زیرا دریافت پذیرش در مقطع دکترا دارای شرایط ویژه ای است . بهتر است با دفتر مرکزی MIE اتریش تماس حاصل نمایید تا تمامی شرایط را با شما بررسی نماییم .

 2. علی می گوید:

  با سلام و عرض ادب خدمت جناب آقای دکتر ملک پور.
  بنده کارشناسی ارشد روانشناسی دارم ، یه مقاله بین المللی و یه مقاله پژوهشی داخلی دارم، ۳۵ ساله و متاهل هستم.قصد دارم برای مقطع دکتری در اتریش یا آلمان اقدام کنم.ممنون میشم راهنمایی بفرمائید در مورد سرمایه مورد نیاز ، شرایط بورسیه، شرایط کار ، ….
  با تشکر از زحمات شما و تیم MIE

 3. مينا پولادي می گوید:

  با ادای احترام به محضر شریف جناب ملک پور و همکاران محترم MIE. من با ٣٣ سال سن دارای مدرک کارشناسی پرستاری و ارشد روانشناسی میباشم. کارمند رسمی هستم و قصد ادامه تحصیل را در کشور اتریش دارم. آیا امکان ادامه تحصیل در مقطع دکترا برای من فراهم میباشد؟ و اگر باید ارشد را مجدد در اتریش بخوانم ترجیح میدهم پرستاری را ادامه دهم در این صورت چقدر زمان برای پروسه پذیرش لازم است؟ و مدرک زبان آلمانی را باید ارائه دهم ؟ قبلا از زحمات شما بزرگوارن نهایت تشکر و قدر دانی را دارم. پاینده باد ایران و ایرانی

 4. سیما رحمتی نژاد می گوید:

  سلام جناب آقای دکتر ملک پور من برای دکترای مردم شناسی می خوام اقدام کنم ولی شنیدم دانشگاههای اتریش اصلا مدرک دانشگاه آزاد را قبول ندارند آیا این موضوع صحت دارد؟ اگر مدرک زبان نداشته باشیم نمی توانیم پذیرش مشروط بشیم؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.