تحصیل در اتریش با مدرک دانشگاه غیر انتفاعی

تحصیل در اتریش با مدرک دانشگاه غیر انتفاعی

تحصیل در اتریش با مدرک دانشگاه غیر انتفاعی دغدغه بسیاری از افرادی است که قصد مهاجرت تحصیلی به اتریش را دارند. بسیاری از افرادی که در ایران و در دانشگاه غیر انتفاعی تحصیل نموده اند و قصد مهاجرت به اتریش و ادامه تحصیل در اتریش را دارند با این دغدغه و  مشکل مواجه هستند که آیا می توانند به تحصیل در اتریش با مدرک دانشگاه غیر انتفاعی بپردازند یا خیر؟ در حال حاضر نمی توان پاسخ قطعی و روشنی به این سوال داد چرا که با توجه به تغییرات پیش آمده در قانون اتریش اشخاصی که قصد تحصیل در اتریش با مدرک دانشگاه غیر انتفاعی را دارند باید از هر لحاظ ریسک مهاجرت و ادامه تحصیل در اتریش را پذیرا باشند.

در این مقاله موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای mie اتریش به بررسی شرایط تحصیل در اتریش با مدرک دانشگاه غیر انتفاعی می پردازد.

توضیح درباره پذیرش غیر انتفایی اتریش

audio تحصیل در اتریش با مدرک دانشگاه غیر انتفاعی

توضیح درباره تحصیل در اتریش

audio تحصیل در اتریش با مدرک دانشگاه غیر انتفاعی
audio تحصیل در اتریش با مدرک دانشگاه غیر انتفاعی

 

آیا تحصیل در اتریش با مدرک دانشگاه غیر انتفاعی امکان پذیر است؟ چه شرایطی برای تحصیل در اتریش با مدرک دانشگاه غیر انتفاعی وجود دارد ؟

از ویژگیهای کشور زیبا و بی نظیر اتریش این است که علاوه بر رونق اقتصادی می توان به سیستم بهداشت و درمان پیشرفته، سیستم آموزش و پرورش با شهرت بین المللی و نیز ثبات و امنیت این کشور زیبا اشاره کرد. شهروندان اتریشی دارایذ  سطح بالایی از استانداردهای زندگی می باشند . وین پایتخت این کشور، چند سال  پیاپی به عنوان شهری با بالاترین کیفیت زندگی در دنیا معرفی شده است؛ و دامنه وسیعی از تفریحات برای تمامی افراد با هر سلیقه ای وجود دارد.

شرایط تحصیل در اتریش با مدرک دانشگاه غیر انتفاعی :

تحصیل در اتریش یکی از راههایی است که همواره متقاضیان بسیاری دارد و هر ساله تعداد بالایی از اشخاص از سر تا سر دنیا متقاضی مهاجرت به اتریش و تحصیل رایگان در اتریش هستند. کشور اتریش از سیستم آموزشی رایگان برای تمامی افراد برخوردار است و قبل از ورود به دانشگاه اشخاص باید دوره ۹ ساله تحصیل خود را بگذرانند تا بتوانند به دانشگاههای رایگان اتریش ورود نمایند.

تحصیل در اتریش به زبان رسمی این کشور یعنی زبان آلمانی می باشد و افراد متقاضی تحصیل در اتریش باید تا سطح b2 آلمانی را در دانشگاههای اتریش بگذارنند و سپس به دانشگاه ورود نمایند. البته برای اخذ پذیرش از دانشگاههای اتریش  نیازی به ارائه ی مدرک زبان آلمانی نخواهد بود. دانشگاه پس از ورود فرد دانشجو به کشور و صدور کارت دانشجویی موقت برای وی فرصتی ۲ ساله غیر رسمی جهت تکمیل دانش زبان آلمانی خود تا سطح مورد نظر در نظر میگیرد تا بتواند سطح زبان خود را به سطح مناسب نیز برساند و سپس به دانشگاه ورود نمایند. نکته حائز اهمیتی که وجود دارد این است که اشخاصی که قصد تحصیل به زبان انگلیسی را دارند باید بتوانند مدرک زبان انگلیسی خود را ارائه نمایند و این مورد از الزامات پذیرش تحصیلی خواهد بود.

تحصیل در اتریش در مقطع لیسانس رایگان می باشد و اشخاصی که قصد تحصیل در دانشگاههای اتریش را دارند در برخی از رشته ها باید قبولی کنکور سراسری را نیز دارا باشند . برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس در  اتریش باید گفت که فرد متقاضی نیازی به مدرک زبان نخواهد داشت و بدون مدرک زبان نیز امکان ورود به اتریش و تحصیل در اتریش را نیز خواهد داشت اما نکته مهمی که باید به آن پرداخت این است که در حال حاضر اشخاصی که مقطع لیسانس خود را در دانشگاه آزاد گذرانده باشند امکان ورود به دانشگاههای اتریش و تحصیل در اتریش را نخواهند داشت همچنین اشخاصی که قصد تحصیل در اتریش را دارند اما مقطع لیسانس خود را در دانشگاههای غیر انتفاعی گذرانده اند باز هم شانس ورود به دانشگاههای  رایگان اتریش را خواهند داشت اما با توجه به تغییراتی که در قانون اتریش وجود دارد ممکن است ورود اشخاص برای تحصیل در اتریش با مدرک دانشگاه غیر انتفاعی نیز با ریسک همراه باشد. اشخاصی که قصد تحصیل دکترا در اتریش را دارند بهتر است بدانند که برای ورود به مقطع دکترا یک سری شرایط و پیچیدگی هایی وجود دارد تا بتوانید پذیرش تحصیلی خود را اخذ نمایند فرد متقاضی باید در ابتدا سوپروایزر خود را از دانشگاه مورد نظر خود پیدا نماید و سپس برای اخذ پذیرش اقدام کنند. نکته بسیار مهمی که برای تحصیل در مقطع دکترا در اتریش وجود دارد این است که اشخاصی که قصد تحصیل در اتریش با مدرک دانشگاه غیر انتفاعی را دارند باید شرایط تحصیل خود را فراهم نمایند  و در صورتی که امکان تحصیل وجود داشته باشد بتوانند پذیرش خود را در مقطع دکترا کسب نمایند همجنین اشخاصی که برای دکترا در اتریش اقدام می نمایند می توانند حقوق نیز دریافت نمایند.

دانشگاه های رایگان اتریش با شرایط تحصیل رایگان، دانشگاه مرکزی وین ،دانشگاه تکنیک وین و دانشگاه boku  می باشند که افراد می توانند پذیرش تحصیلی خود را اخذ نمایند.

دانشگاه وین در اتریش یکی از بزرگترین و قدیمی ترین دانشگاهها در اتریش می باشد .در اتریش سه دانشگاه علوم پزشکی وجود دارد که  شامل دانشگاه وین ، گراتس و اینسبورگ می باشد که جزء برترین دانشگاهها در اتریش و جهان محسوب میشوند.

قوانین اشتغال به کار دانشجویان بین المللی در اتریش :

اشخاصی که در مقطع لیسانس به تحصیل مشغول هستند امکان کار در حدود ۱۰ ساعت در هفته را خواهند داشت. همچنین اشخاصی که مشغول تحصیل در مقطع فوق لیسانس هستند امکان کار در حدود ۲۰ ساعت در هفته را خواهند داشت و دانشجویانی که در مقطع دکترا به تحصیل مشغول هستند در حدود ۳۰ ساعت در هفته می توانند در اتریش به کار بپردازند و تا حدودی هزینه های خود را تامین نمایند.

دانشجویانی که متقاضی کار در اتریش هستند و به کارفرمای اتریشی برای کار مراجعه می نمایند شخص کارفرما موظف به اعلام فرد دانشجو به اداره کار اتریش خواهد بود و اداره کار اتریش نیز موظف است اجازه کار دانشجو را در مدت تحصیل وی صادر نماید.

مدارک مورد نیاز برای ورود و اخذ پذیرش به دانشگاههای اتریش به شرح زیر است:

۱: ارائه مدرک دیپلم به همراه ریز نمرات

۲: ارائه مدرک پیش دانشگاهی همراه ریز نمرات فرد متقاضی

۳: ارائه مدرک لیسانس به همراه ریز نمرات در صورت دارا بودن

۴: ارائه گواهی اشتغال به تحصیل در مقطع لیسانس

۵: ارائه گواهی عدم منع تحصیل فرد متقاضی

۶: ارائه شناسنامه به همراه کپی فرد متقاضی

۷: ارائه پاسپورت فرد متقاضی و یک نسخه کپی از آن

۸: ارائه کارت پایان خدمت برای متقاضیان آقا

هزینه زندگی در اتریش :

هزینه زندگی در اتریش متفاوت است و بستگی به سطح زندگی افراد دارد اما به طور میانگین در مورد هزینه زندگی در اتریش باید گفت که فرد دانشجو در حدود ۵۰۰ تا ۷۰۰ یورو در ماه هزینه زندگی خواهد داشت که با انجام کار دانشجویی نیز میتوان تا حدودی آن را تامین کرد در مورد هزینه زندگی یک خانواده در اتریش باید بیان نماییم که یک خانواده ماهانه هزینه ای در حدود ۱۳۰۰ تا ۱۵۰۰ یورو در ماه را خواهد داشت.

در مورد تحصیل در اتریش با مدرک دانشگاه غیر انتفاعی باید عنوان نماییم که افرادی که متقاضی تحصیل رایگان در دانشگاههای اتریش هستند باید بدانند که در حال حاضر کشور اتریش امکان تحصیل برای  دانشحویان بین المللی را فراهم کرده است اما با توجه به تغییراتی که در قانون اتریش ایجاد شده است دانشجویان دانشگاه آزاد امکان ورود به دانشگاهای رایگان اتریش را نخواهند داشت اما دانشجویانی که از دانشگاه غیر انتفاعی فارغ التحصیل شده اند ممکن است شرایط اقدام و اخذ پذیرش را داشته باشند اما ریسک ورود به دانشگاههای رایگان اتریش همچنان وجود دارد.

در صورتی که قصد تحصیل در اتریش با مدرک دانشگاه غیر انتفاعی را دارید می توانید با دفاتر موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای mie اتریش در دفتر مرکزی ما در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران و بلاروس تماس حاصل نمایید و اطلاعات خود را در مورد مهاجرت به اتریش و تحصیل در اتریش و تحصیل در اتریش با مدرک دانشگاه غیر انتفاعی افزایش دهید.