تحصیل داروسازی در لیختن اشتاین

تحصیل داروسازی در لیختن اشتاین  و شرایط تحصیل داروسازی در لیختن اشتاین ۲۰۱۷ ، قوانین تحصیل داروسازی در لیختن اشتاین و اخذ پذیرش داروسازی در لیختن اشتاین ، را در این مقاله خواهیم خواند ، تحصیل داروسازی در لیختن اشتاین امروزه یکی از طرق مهاجرت به لیختن اشتاین است . دانشجویان متقاضی تحصیل داروسازی در لیختن اشتاین با آگاهی نسبت به مدارک لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی در لیختن اشتاین وارد دانشگاه های این کشور شوند و از امکانات این کشور بهره مند شوید .

باید در نظر داشته باشید که جهت تحصیل داروسازی در لیختن اشتاین به مواردی همچون هزینه های تحصیل در لیختن اشتاین ، بورسیه های تحصیلی در لیختن اشتاین ، هزینه های زندگی در لیختن اشتاین و سایر گزینه هایی که در کنار  تحصیل داروسازی در لیختن اشتاین باید در نظر گرفته شود و مورد توجه واقع گردد .

پیشنهاد می شود جهت تحصیل داروسازی در لیختن اشتاین با مشاورین امر حقوق بین الملل خصوصی و وکیل مهاجرتی لیختن اشتاین مشاوره داشته باشید و در این زمینه موسسه حقوقی ملکپور با همکاری موسسه مشاوره ای  MIE اتریش تمام تلاش خود را کرده تا در این مقاله قوانین مهاجرتی لیختن اشتاین و اطلاعات مفصل تحصیل داروسازی در لیختن اشتاین را برای شما متقاضیان شرح دهد .

در ابتدا باید نگاهی کوتاه به مختصات و موقعیت جغرافیایی کشور لیختن اشتاین داشته باشیم . لیختن‌ اشتاین سومین کشور کوچک در قاره ی اروپا است . پایتخت این کشور فادوتس نام دارد و زبان رسمی لیختن‌اشتاین آلمانی است . در نظر داشته باشید که تحصیل داروسازی در لیختن اشتاین و یا دندانپزشکی و پزشکی در این کشور باید در دانشگاه های دولتی به زبان رسمی این کشور تحصیل شود . تنها تحصیل داروسازی در لیختن اشتاین در دانشگاه های خاص و خصوصی می تواند به زبان انگلیسی برگزار شود .

جمعیت این کشور ۳۶ هزار نفر است که بیشتر این جمعیت از کشور های اطراف ( اتریش و سوئیس ) به این کشور مهاجرت کرده اند . این کشور تنها بین دو کشور اتریش و سوئیس قرار گرفته است . این کشور یکی از بالاترین و بهترین سطح زندگی در دنیا را دارد . صنعت های زیادی از جمله گردشگری و توریسم ، بانکداری و تولیدات تماماً از اهمیت بالایی برخوردار است و صادرات این کشور را بیشتر فراورده‌های دندانپزشکی و دارو و درمان تشکیل می‌دهند . شاید همین صنعت سبب شده است تا بسیاری از دانشجویان به فکر تحصیل داروسازی در لیختن اشتاین بیاندازد .

هزینه ی تحصیل داروسازی در لیختن اشتاین بنا به دانشگاه متفاوت است ، دانشجویان در سال ۴۰۰۰ تا ۵۰۰۰ یورو در سال خواهد بود . جالب است بدانید که حتی این امکان وجود دارد که دانشجویان بعد از سال اول تحصیل با داشتن نمرات بالا به بورسیه تحصیلی هم دست پیدا کنند و هزینه ها سالیانه خیلی کاهش می یابد .

همچنین هزینه های زندگی در این کشور نیز در موقعیت های جغرافیایی پایتخت و دیگر شهر ها متغیر است . در هر ماه هزینه های مختلفی از جمله محل اسکان ، حمل و نقل عمومی ، پوشاک و خوراک و دیگر هزینه ها بنا به سبک زندگی دانشجویان حدود ۱۱۰۰ تا ۱۵۰۰ یورو در ماه می باشد .

اسامی دانشگاه ها ی لیختن اشتاین :

Universität Liechtenstein

Internationale Akademie für Philosophie

Private Universität im fürstentum Liechtenstein

جالب است بدانید که برای رسیدن به تحصیل داروسازی در لیختن اشتاین برای دانشجویان داخل اتحادیه اروپا نیازی به ویزای تحصیلی نبوده و تنها باید دانشجویان متقاضی تحصیل در این کشور ویزای تحصیلی این کشور را با داشتن مدارکی همچون پاسپورت ، داشتن تمکن مالی ، داشتن پذیرش تحصیلی از یکی از دانشگاه های مذکور ، پرداخت هزینه ی تحصیلی و سایر مدارک هویتی و غیره اخذ نمایند .

برای ورود به تحصیل داروسازی در لیختن اشتاین دانش آموزان باید مدرک Berufsmatura یا مدرک دیپلم بین المللی دوازده ساله را داشته باشند . بنابراین دانش آموزانی مدرک بین المللی مورد نیاز دانشگاه های لیختن اشتاین را نداشته باشند امکان تحصیل در این کشور را نخواهند داشت .

مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش تحصیل داروسازی در لیختن اشتاین :

  1. تمکمیل فرم درخواست
  2. مدرک تحصیلی و ریز نمرات
  3. داشتن مدرک زبان آلمانی

لازم به ذکر است که تحصیل داروسازی در لیختن اشتاین به زبان آلمانی خواهد بود ولیکن در برخی از دانشگاه ها نیاز به مدرک زبان انگلیسی خواهد بود .

  1. توصیه نامه از اساتید جهت تحصیل در رشته خاص
  2. نمونه کار و یا رزومه علمی پژوهشی

این مورد در صورت امکان و در صورت وجود نیاز خواهد بود و مورد حائز اهمیتی نیست .

در مورد بیمه دانشجویی این کشور باید خاطر نشان کرد که دانش آموزانی که از کشورهایی هستند که کشور لیختن اشتاین هیچ قرارداد بیمه ای با آنها ندارند ، باید آنها را در کشور خود و یا در لیختن اشتاین / سوئیس بیمه کنند و این بیمه درمانی بیمه کاملی است .

و اما در مورد کار ضمن تحصیل داروسازی در لیختن اشتاین دانش آموزان از اتحادیه اروپا ، EEA و سوئیس اجازه می دهند که در کنار مطالعات تا ۳۵ درصد کار کنند و هزینه های زندگی خود را ساپورت نمایند . در طی دوره ترم ، از اواسط ژوئیه تا اواخر سپتامبر ، دانشجویان می توانند تا ۱۰۰٪ کار کنند و دیگر در این مدت کار پاره وقت نخواهد بود . دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا / EEA و سوئیس مجاز به کار پاره وقت هستند و آن هم در صورتی که فقط مربوط به دوره تحصیلی آنها باشد و آنها توسط مدرس و اساتید مطالعات به کارنامه تایید شده باشد و از اساتید اجازه کار داشته باشند .

در آخر پیشنهاد می شود با آگاهی تمام از قوانین مهاجرتی و بین المللی این کشور و مشورت با وکیل مهاجرتی طرق مهاجرت به لیختن اشتاین را از جمله تحصیل در لیختن اشتاین ، کار در لیختن اشتاین ، ثبت شرکت در لیختن اشتاین ، ازدواج در لیختن اشتاین ، تولد فرزند در لیختن اشتاین حتی پناهندگی در لیختن اشتاین آگاهی داشته باشید . اگر متقاضی تحصیل داروسازی در لیختن اشتاین هستید می توانید در بسیاری از کشور های فوق العاده با داشتن مدارک ساده تر و در زمان های بهتر می توانید استفاده نماید .

درست است که تحصیل داروسازی در لیختن اشتاین از گزینه های مناسبی جهت مهاجرت است اما شما می توانید با مشاوره از موسسه حقوقی ملکپور با همکاری MIE اتریش به جای گزینه ی تحصیل داروسازی در لیختن اشتاین به گزینه های بهتر و مناسب تر فکر کنید . شما عزیزان می توانید جهت اخذ مشاوره رایگان با مشاورین متخصص در این امر که شامل گروه وکلای حقوق بین الملل و مشاورین حقوق بین الملل موسسه حقوقی ملک پور می باشند با دفتر مرکزی ما در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس داشته و مشاوره رایگان اخذ نمایید.