تحصیل داروسازی در اتریش

 

تحصیل داروسازی در اتریش یکی از اولویت ها و انتخاب های افرادیست که قصد تحصیل در رشته ی داروسازی و مهاجرت به اتریش را دارند ، اتریش یکی از غنی ترین کشورهای جهان بشمار می رود و به این دلیل که زندگی در اتریش از استاندارد بالایی برخوردار است، همه ساله افراد بسیاری جهت تحصیل به این کشور مهاجرت می کنند. کارشناسان موسسه MIE اتریش به علت افزایش روزافزون آمار متقاضیان تحصیل در اتریش، مقاله حاضر را در زمینه تحصیل داروسازی در اتریش جهت اطلاع شما عزیزان به نگارش درآورده اند.

فایل مدیریت موسسه  (دانشجوی دکترای رشته حقوق در دانشگاه ملی وین و وکیل پایه یک دادگستری) در باب تحصیل داروسازی در اتریش

video تحصیل داروسازی در اتریش
audio تحصیل داروسازی در اتریش

ضمناً چنانچه خوانندگان عزیز قصد داشته باشند به اطلاعات بیشتری نظیر شرایط و قوانین اخذ پذیرش، راه های مهاجرت تحصیلی به اتریش و نیز هزینه های لازم جهت تحصیل داروسازی در اتریش دست یابند می توانند با کارشناسان مجرب و مشاوران موسسه حقوقی ملکپور تماس حاصل نمایند.

تعداد زیادی از دانشگاه های اتریش در شهر وین واقع هستند. سایر شهرهای اتریش نیز دارای تعدادی دانشگاه و آکادمی هستند از جمله گراس، سالزبورگ، لینز، گراس و اینسبروک. مناطق شهری نظیر وین و لینز دارای جاذبه های فرهنگی، موزه ها، تئاتر و رستوران های بسیاری هستند و دانشجویان می توانند زندگی اجتماعی خود را در این مکان ها سپری کنند. از سوی دیگر در شهرهایی نظیر اینسبروک و سالزبورگ که با کوهستان ها محصور شده اند، دانشجویان اغلب می توانند اوقات فراغت خود را در میان طبیعت بگذرانند.

پس از توضیح مختصری در مورد جاذبه های اتریش به موضوع تحصیل در اتریش و موضوع تحصیل داروسازی در اتریش می پردازیم. در اتریش 50 موسسه آموزش عالی وجود دارد که شامل 22 دانشگاه دولتی (دانشگاه های پژوهش محور و دانشگاه های هنر)، 21 دانشگاه علوم کاربردی و 13 دانشگاه خصوصی هستند.

جهت اطلاع متقاضیان تحصیل داروسازی در اتریش لازم به ذکر است که تعدادی از دانشگاه ها در اتریش رشته داروسازی را ارائه می دهند از جمله دانشگاه فناوری گراس (Graz University of Technology)، دانشگاه علوم کاربردی IMC، دانشگاه دانوب کرمس (Danube University Krems).

تحصیل داروسازی در اتریش: مهندسی شیمی و داروسازی در دانشگاه فناوری گراس

مهندسی شیمی و داروسازی به صورت یک دوره مشترک میان دانشگاه فناوری گراس و دانشگاه کارل فرانچسن در چهارچوب پروژه NAWI گراس ارائه می شود؛ به این ترتیب دانشجویان می توانند از دستاوردهای بی نظیر و مزایای هر دو دانشگاه بهره مند شوند. این دوره در مقطع کارشناسی ارشد برگزار می شود و شهریه سالانه آن برای دانشجویان بین المللی 1452 یورو است. مدت زمان تحصیل در این دوره 24 ماه است.

تحصیل داروسازی در اتریش: دانشگاه علوم کاربردی IMC

دوره بیوتکنولوژی پزشکی و دارویی در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه علوم کاربردی IMC برگزار می شود و شهریه سالانه تحصیل در این دوره 24 ماهه، برای دانشجویان بین المللی 7800 یورو است.

تحصیل داروسازی در اتریش: دانشگاه دانوب کرمس

تحصیل در دوره داروسازی در این دانشگاه 12 ماهه است و هزینه سالانه تحصیل برای دانشجویان بین المللی 22900 یورو است.

از سوی دیگر چنانچه قصد دارید در دانشگاه های دولتی با شهریه اندکی و حتی به صورت رایگان تحصیل کنید، می توانید یکی از 3 دانشگاه دولتی را که خدمت شما عزیزان معرفی می کنیم جهت تحصیل داروسازی در اتریش انتخاب نمایید؛ دانشگاه وین، گراس و اینسبروک.

مدت زمان دوره تحصیل داروسازی در اتریش، به عبارت بهتر یک دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد، 5 ساله یا ده ترم تحصیلی است، ولی اغلب دانشجویان جهت فارغ التحصیلی به عنوان استاد یا کارشناس داروسازی (magister of pharmacy) نیازمند مدت زمان بیشتری برای تحصیل هستند.

البته دانشگاه خصوصی سالزبورگ نیز دوره داروسازی برگزار می کند.

مرکز علوم دارویی دانشگاه وین

دانشگاه وین در اتریش توسط دوک رودلف در سال 1365 تأسیس شد. دانشگاه وین قدیمی ترین دانشگاه آلمانی زبان در جهان بشمار می رود و یکی از بزرگترین دانشگاه ها در مرکز اروپا است.

یکی شرایط لازم جهت اخذ پذیرش برای تحصیل داروسازی در دانشگاه وین اتریش عبارت است از دارا بودن مدرک زبان آلمانی سطح c1. دانشجویان می توانند در خود دانشگاه وین نیز دوره های زبان آلمانی را جهت تحصیل داروسازی در اتریش بگذرانند. علاوه بر این متقاضیان باید قادر باشند در آزمون ورودی شیمی و زیست شناسی نیز با موفقیت عمل کنند.

مدت تحصیل داروسازی در دانشگاه وین 5 سال است و تحصیل در این دانشگاه رایگان است. البته ممکن است شهریه اندکی برای دانشجویان بین المللی در نظر گرفته شود.

هزینه خوابگاه های دانشجویی جهت تحصیل داروسازی در دانشگاه وین نیز ماهانه حدود 300 تا 400 یورو است.

علاوه بر این شرایط هر دانشگاه جهت اخذ پذیرش ممکن است با دیگری متفاوت باشد؛ بنابراین متقاضیان موظف هستند پس از انتخاب دانشگاه مورد نظر خود به وبسایت دانشگاه رجوع کرده و از شرایط تحصیل در دانشگاه مربوطه مطلع شوند.

حقوق داروسازان در اتریش

داروسازان استخدام شده در اتریش کل حقوق خود را از داروخانه دریافت نمی کنند، بخش زیادی از حقوق آنها توسط بنیاد حقوق وابسته به داروسازی پرداخت می شود. این موسسه در سال 1908 برای جلوگیری از بیکاری داروسازان مسن­تر تأسیس شد. میانگین حقوق یک داروساز برای 40 ساعت کار در هفته، ماهانه حدود 3789 تا 6000 یورو اعلام شده است.

باتوجه به تعداد زیاد متقاضیان تحصیل در اتریش و شرایط بخصوصی که هر دانشگاه جهت اخذ پذیرش در اتریش اعلام می کند، توصیه می شود که متقاضیان تحصیل داروسازی در اتریش پیش از هرگونه اقدامی ابتدا از شرایط تحصیل در اتریش، راه های اخذ پذیرش تحصیل در اتریش، هزینه های تحصیل در اتریش برای دانشجویان بین المللی و مهم تر از همه شرایط تحصیل داروسازی در اتریش آگاه شوند. از این رو کارشناسان موسسه حقوقی ملکپور با همکاری موسسه MIE اتریش سعی داشتند در مقاله حاضر اطلاعات لازم در خصوص تحصیل داروسازی در اتریش را به طور ساده و خلاصه خدمت شما عزیزان ارائه دهند. با این وجود چنانچه متقاضیان عزیز قصد داشته باشند اطلاعات بیشتر و دقیق تری را در این زمینه کسب نمایند می توانند با کارشناسان مجرب و وکلای حقوقی ما در دفتر مرکزی ما در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل نمایند.

Rating: 5
4 پاسخ
 1. ش گفته:

  باسلام
  من امسال نگور میدم و قصد تحصیل در رشته داروسازی رو دارم. میخواستم ببینم اگر لیسانسم رو از دانشگاه تهران بگیرم چه شرایطی رو باید داشته باشم تتا بورسیه از اتریش بگیرم؟

  Rating: 4
  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   سلام و عرض ادب. اخذ بورسیه تحصیلی و تحصیل رایگان در دانشگاه های اتریش با توحه به میزان بالای درخواست بورسیه تحصیلی توسط متقاضیان در سراسر جهان، نیازمند داشتن شرایط ویژه علمی، مقالات ISI، رزومه تحصیلی قوی، مدرک زبان B2 آلمانی به بالا و سایر شرایط مشابه می باشد. همچنین می بایست از استاد دانشگاهی در دانشگاه های کشور مورد نظر تاییدیه داشته باشید. فرم زیر را پر نموده و در صورت داشتن شرایط لازم، با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000
   https://malekpour.ir/فرم-درخواست-ارزیابی-اخذ-بورسیه
   شما همچنین می توانید فرم ارزیابی را از لینک زیر تکمیل کنید تا کارشناسان ما از طریق واتس اپ با شما تماس بگیرند.

   https://malekpour.ir/contact-us/

   پاسخ
 2. امین برادران گفته:

  سلام و درود
  بنده دانش آموز سال یازدهم هستم، برای ادامه تحصیل در رشته داروسازی اتریش میخواهم اعدام کنم. قبل از دیپلم بهتر است اقدام کنم یا بعد از آن؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • M.heidari گفته:

   سلام و عرض ادب
   دوست عزیز جهت تحصیل داروسازی در اتریش شما می توانید ابتدا جهت مدارس بین المللی این کشور اقدام نمایید و سپس آزمون ورودی پزشکی را انجام دهید. اما برای این موضوع نیاز است که مدرک زبان آلمانی داشته و ارائه دهید. جهت بررسی شرایط خود با موسسه و شماره 02149196000 تماس حاصل نمایید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.