,

تحصیل داروسازی در آمریکا

تحصیل داروسازی در آمریکا

تحصیل داروسازی در آمریکا

تحصیل داروسازی در آمریکا چگونه است؟ آیا با تحصیل داروسازی در آمریکا ۲۰۱۸ آشنایی دارید؟ شرایط اخذ پذیرش رشته داروسازی در آمریکا چیست؟ نکات تحصیل داروسازی در آمریکا چگونه است؟ تحصیل داروسازی در آمریکا برای همه افراد امکان پذیر است؟ آیا مهاجرت به آمریکا با تحصیل داروسازی در آمریکا امکان پذیر است؟ تحصیل در آمریکا برای افرادی که خواهان تحصیل داروسازی در آمریکا هستند منجر به اخذ اقامت آمریکا می شود؟ هزینه های تحصیل داروسازی در آمریکا چه میزان محاسبه شده است؟ آیا بورسیه تحصیل داروسازی در آمریکا وجود دارد؟ آیا با تحصیل داروسازی در آمریکا، امکان اشتغال به داروسازی در آمریکا وجود دارد؟ طول مدت تحصیل داروسازی در آمریکا چندسال است؟ شرایط اخذ پذیرش و ویزای تحصیل داروسازی در آمریکا در مقطع تخصص چیست؟ در صورتی که شما عزیزان تمایل به کسب اطلاعات درباره تحصیل داروسازی در آمریکا دارید می توانید برای یافتن پاسخ سوالات خود در ارتباط با تحصیل داروسازی در آمریکا با این مقاله همراه بوده و پاسخ سوالات خود را جویا شوید. در این مقاله تلاش شده است به برخی از سوالات مهم و کلیدی شما عزیزان درباره تحصیل داروسازی در آمریکا پرداخته شود و اطلاعات مناسبی در این باب در اختیار شما عزیزان قرار گیرد.

 

فایل صوتی توضیحات آقای ملک پور (فارغ التحصیل حقوق عضو کانون وکلای دادگستری و مشاوران حقوقی ایران و دانشجوی دکترای حقوق دانشگاه ملی وین) در باب داروسازی آمریکا

audio تحصیل داروسازی در آمریکا

رشته های علوم پزشکی به ویژه، دندانپزشکی، پزشکی، داروسازی، مامائی و پرستاری از پرطرفدارترین رشته های تحصیلی هستند. بسیاری از متقاضیان تحصیل در داروسازی که از راه یابی به دانشگاه های داخل محروم می مانند، به فکر تحصیل داروسازی در خارج از کشور می باشند. تحصیل داروسازی در آمریکا و تحصیل داروسازی در انگلستان بهترین گزینه ها جهت اشتغال به تحصیل در داروسازی است. قاره آمریکا با توجه به این که کشور ایالات متحده آمریکا بزرگترین و ثروتمندترین کشور در این قاره و کل دنیا می باشد، از نظر تولید علم در سطح اول دنیا قراردارد، ایالت های مختلف آمریکا دانشجوی خارجی جهت تحصیل داروسازی در آمریکا را پذیرفته و بعضی از این دانشگاه ها ،دانشجویان ممتاز  شاغل به تحصیل داروسازی در آمریکا را بورس می کنند.
شرایط خاص سیاسی در ایالات متحده آمریکا،موجب شده تا اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی آمریکا، با حضور وکیل متخصص مهاجرت ،آسان تر شود و بدون اخذ کمک از وکیل متخصص مهاجرت ،یا موسسه حقوقی معتبر در زمینه مهاجرت تحصیلی ،اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی با اندکی مشکل مواجه شود. جهت دریافت آخرین اطلاعات درباره مهاجرت تحصیلی به آمریکا و یا تحصیل داروسازی در آمریکا ، با ما همراه باشید .( البته اخیرآ با بر روی کار آمدن ترامپ فعلا وضعیت اخذ پذیرش و ویزاهای آمریکا با مشکلات عدیده ای مواجه گردیده است.)

 

نظام آموزشی آمریکا و مقایسه با ایران

در کشور جمهوری اسلامی ایران، رشته هایی چون پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی، بعد از اخذ دیپلم کامل متوسطه و قبولی در کنکور سراسری به صورت پیوسته امکان پذیر است. تحصیل داروسازی در ایران ۷ساله است و در پایان این دوره ۷ساله، شخص فارغ التحصیل با درجه دکترای حرفه ای (معادل فوق لیسانس) از دانشگاه خارج شده و اجازه کار در حرفه داروسازی را خواهد داشت اما تحصیل داروسازی در آمریکا به این شکل و نظام نیست. تحصیل داروسازی در آمریکا از دو دوره ۴ساله (لیسانس) و یک دوره ۲ساله جهت اخذ دکترا تشکیل می شود. متقاضی تحصیل داروسازی در آمریکا، ابتدا لازم است در یکی از رشته های علوم پایه نظیر زیست شناسی و یا شیمی مشغول به تحصیل شود و در  سال سوم در آزمون ورودی شرکت کند. در صورت قبول در آزمون ورودی داروسازی (  PCAT)  امکان ادامه تحصیل در داروسازی را خواهد داشت.

شرایط پذیرش دانشجوی خارجی در داروسازی آمریکا

۱-دارا بودن دیپلم و پیش دانشگاهی به معدل حداقل ۱۶
۲-مدرک زبان آیلس با نمره ۶ و بالاتر
۳-نیاز به قبولی در آزمون MCAT نیست.
۴-هزینه تحصیل سالیانه حدود ۳۷ هزار دلار.
نکته قابل ذکر درباره دانشگاههای کشور آمریکا این است که دانشگاه های ایالتی و خصوصی آمریکا، دانشجوی خارجی متقاضی تحصیل دارو سازی در آمریکا را می پذیرند و شهریه دانشگاه های ایالتی ،کمتر از دانشگاه های خصوصی است. طول دوره  تحصیل در کارشناسی دارو سازی آمریکا، ۴ساله است  و بعضی از دانشگاههای آمریکا که جنبه پژوهشی دارند، مقطع داروسازی و تحصیل در داروسازی آمریکا را تا مقطع دکترا، که ۶ سال می باشد به صورت ناپیوسته ارائه می دهند.

شرایط ورود به حرفه داروسازی در آمریکا

هر چند تحصیل داروسازی در آمریکا، تا مقطع لیسانس نیز امکان پذیر است اما شرط ورود به حرفه داروسازی در آمریکا، داشتن مدرک دکترای حرفه ای داروسازی می باشد. گرایش رشته داروسازی آمریکا در مقطع دکترا عبارتند از:
گرایش های دکترای حرفه ای تحصیل داروسازی در آمریکا :
۱-داروسازی هسته ای               Nuclear pharmacy
۲- دارو سازی انکولوژی             Oncology pharmacy
۳-دارو درمانی                          pharmacoTherapy
۴-داروسازی روانپزشکی          Psychiaeric pharmacy

دانشگاههای برتر آمریکا در رشته داروسازی

تعدادی از دانشگاههای علوم پزشکی ایالات متحده آمریکا، در لیست ۲۰ دانشگاه برتر داروسازی دنیا قراردارند. از این میان دانشگاه علوم پزشکی هاروارد و دانشگاه علوم پزشکی کالیفرنیا، سانفرانیسکو، در رتبه های اول و دوم دنیا قرار دارند. دانشگاههای کارولینای شمالی، میشگیان، پوردو، در این رتبه بندی دیده می شوند. دانشگاه هایی که امکان تحصیل داروسازی در آمریکا را دارند، به این دانشگاه ها خلاصه نمی شوند و دانشگاه های علوم پزشکی خصوصی و ایالتی آمریکا، امکان ارائه رشته داروسازی را به متقاضیان دادند. این دانشگاه ها عبارتند از دانشگاه جان هاپکینز –دانشگاه ییل، دالنشگاه مینه سوتا و دانشگاه کالیفرنیا، سان دیگو.

تحصیل دارو سازی در آمریکا، در مقطع تخصصی

دارندگان دکترای حرفه ایی داروسازی که خارج از آمریکا، فارغ التحصیل شده اند، ورود به دوره های تخصصی و تطبیق مدارک تحصیلی، لازم است تا در آزمونی با نام اختصاری (USMLE) در سه مرحله شرکت نمایند.
دانش آموختگان خارج از آمریکا که متقاضی ورود به دوره های تخصصی یا فلوشیب می باشند، از طریق شرکت در آزمون های مربوطه، می توانند در دوره های تخصصی داروسازی در آمریکا، ارائه تحصیل دهند.

هزینه های داروسازی در آمریکا

شهریه سالیانه هزینه تحصیل داروسازی در آمریکا به همراه هزینه های زندگی، سالانه حدود ۳۰ الی ۴۰ هزار دلار می باشد و دانشجوی شاغل به تحصیل داروسازی در آمریکا، حق کار دانشجویی دارد که بخشی از هزینه های وی را پوشش می دهد. این هزینه در ایالت های مختلف آمریکا، متغیر است و شرح جدول شهریه ها در سایت دانشگاه های علوم پزشکی آمریکا، جهت تحصیل داروسازی در آمریکا آمده است. در مجموع هزینه های تحصیل وزندگی در ایالات متحده آمریکا از کشورهای اروپایی که کورس های داروسازی برگزار می کنند بیشتر است و قبل از هر گونه اقدامی از شرایط و هزینه های تحصیل داروسازی درآمریکا مطلع شوید. در صورتی که متاهل هستید و قصد ادامه تحصیل در آمریکا را دارید، پیش از هر اقدامی، از صدور ویزای همراه دانشجو جهت خانواده اطمینان حاصل فرمایید.

به طور کلی در این مقاله تلاش شد درباره تحصیل داروسازی در آمریکا، شرایط تحصیل داروسازی در آمریکا، نکات تحصیل داروسازی در آمریکا، هزینه های تحصیل داروسازی در آمریکا و سایر موارد، اطلاعاتی در اختیار شما عزیزان قرار داده شود. چنانچه نیاز به اطلاعات بیشتر درباره تحصیل داروسازی درسایرکشورها ویامایل به آشنایی باسایر راههای مهاجرتی هستید،می توانید با موسسه مشاوره ای MIE (همکار موسسه حقوقی ملک پور) در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران و سایر کشورها تماس حاصل فرمایید. به اطلاع شما عزیزان می رسانیم که موسسه مشاوره ای MIE (همکار موسسه حقوقی ملک پور) افتخار همکاری با وکلای طراز اول بین المللی و داخلی را دارد.اطلاعات صحیح و کامل در باب تحصیل داروسازی در آمریکا شما را برای اخذ تصمیم قطعی برای مهاجرت به آمریکا راهنمایی نموده و مسیر پیشرفت را برای شما عزیزان هموار می نماید.

 

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (۲۰ نظرات, میانگین: ۴.۹۰ از طریق ۵)
Loading...