, ,

تحصیل داروسازی در ایتالیا

تحصیل داروسازی در ایتالیا

آیا قصد ادامه تحصیل در رشته داروسازی دارید؟ در خصوص تحصیل داروسازی در ایتالیا چه میدانید؟ در خصوص هزینه تحصیل داروسازی در ایتالیا چه میدانید؟ آیا هزینه های زندگی در ایتالیا را میدانید؟ آیا اقامت تحصیلی ایتالیا منجر به اقامت دائم در ایتالیا میشود؟ آیا شرایط کار حین تحصیل داروسازی در ایتالیا امکان پذیر است؟ اینها سوالات احتمالی است که متقاضیان ادامه تحصیل در رشته داروسازی دانشگاههای ایتالیا ممکن است با آن مواجه شوند. ما در این مقاله که به همت مشاوران بین الملل موسسه مشاوره ای MIE (همکار موسسه حقوقی ملک پور) جمع آوری شده است، سعی کرده ایم به سوالات شما پاسخ دهیم.

ایتالیا

ایتالیا کشوری است توسعه یافته در جنوب قاره اروپا که پایتخت آن شهر رم است.زبان رسمی این کشور ایتالیایی است . رم پایتخت ایتالیا  و امپراتوری روم و همچنین اقامتگاه پاپ بوده است. به دلیل قدمت تاریخی این کشور وبناهای قدیمی و همچنین طبیعت زیبای ایتالیا، این کشور به مقصد بسیاری از گردشگران تبدیل شده است. به دلایل ذکر شده و همچنین هزینه پایین در تحصیل و زندگی در ایتالیا همچنین این کشور را برای تحصیل مورد توجه دانشجویان قرار داده است.

تحصیل در رشته داروسازی

رشته داروسازی یکی از رشته های پرطرفدار برای ادامه تحصیل در کشور ایتالیا است. اعتبار بالای دانشگاههای ایتالیا در رشته داروسازی و همچنین تحصیل در این رشته به زبان انگلیسی و در کنار اینها هزینه مناسب تحصیل و زندگی در ایتالیا باعث شده متقاضیان زیادی برای تحصیل در رشته داروسازی توجه خود را به ایتالیا معطوف کنند.
برای ورود به رشته داروسازی در ایتالیا متقاضی می بایست در آزمون ورودی برای این رشته شرکت کند و پس از موفقیت در آزمون ورودی وارد داشگاه شود. این آزمون در دانشگاه داروسازی ایتالیا برگزار می شود. یکی از دلایل برگزاری آزمون ورودی برای داروسازی اینست که تعداد دانشجویانی که در رشته داروسازی پذیرش میکنند محدود است و این باعث ایجاد شرایط رقابتی بین متقاضیان بین المللی در ایتالیا شده است . نکته دیگری که در خصوص آزمون ورودی در نظر داشته باشید اینست که این آزمون برای هر دانشگاه از لحاظ زمانی و کیفیت برگزاری متفاوت است .این آزمون فقط در ایتالیا برگزار میشود و دانشجویان می بایست برای شرکت در این آزمون پذیرش مشروط از دانشگاه دریافت کنند و بواسطه آن برای دریافت ویزا به سفارت مراجعه کنند تا بتوانند در آزمون شرکت کنند. برای درخواست ویزا فرد می بایست مدرک زبان خود را ارائه کند. برای مدرک زبان می بایست حداقل آیلتس ۶ ارائه کنند. اما نکته ای که باید در خصوص پذیرش پس از اعلام نمرات بدانید اینست که یکی از شرایطی که در رقابت میتواند بین متقاضیان هم سطح مورد توجه باشد پایین بودن سن متقاضی است. اما در صورتیکه فرد نتواند در آزمون ورودی داروسازی قبول شود مجاز خواهد بود پس از گذراندن یک دوره ۶ تا ۹ ماهه وارد دوره تحصیل داروسازی در دانشگاههای ایتالیا شوند.
دوره داروسازی در ایتالیا یک دوره پیوسته ۵ ساله است و پس از گذراندن این دوره پنج ساله فرد می تواند مشغول به کار در حرفه داروسازی شود.
تحصیل  رشته داروسازی در ایتالیا به دو زبان انگلیسی و ایتالیایی ارائه میشود. در خصوص دوره های داروسازی در ایتالیا به زبان انگلیسی می بایست برای شروع دوره در ماه اکتبر آماده باشند. در بسیاری از دانشگاههای داروسازی ایتالیا دوره به زبان انگلیسی از این ماه آغاز میشود.

هزینه تحصیل داروسازی در ایتالیا

همانطور که در بالا به آن اشاره شد هزینه تحصیل در رشته داروسازی ایتالیا بسیار مناسب است. به طور معمول هزینه تحصیل داروسازی در کشور ایتالیا سالانه مبلغی در حدود ۲۰۰۰ یورو است. که این هزینه را در چند قسط دانشجویان می بایست پس از قبولی در آزمون ورودی پرداخت کند. هزینه زندگی در کشور ایتالیا برای دانشجویان ماهیانه مبلغی حدود ۶۰۰ یا ۸۰۰ یورو  در ماه براورد میشود.

بورس تحصیلی در ایتالیا

یکی از امتیازات تحصیل در کشور ایتالیا اینست که در بسیاری از رشته ها در مقطع فوق لیسانس دانشجویان می توانند از بورس تحصیلی که دولت برای دانشجویان بین المللی در شرایط اقتصادی ضعیف در نظر گرفته بهرهمند شوند. برای دریافت این بورس تحصیلی دانشجویان می بایست با ارائه نامه بانکی و مدارک لازم جهت اثبات شرایط مالی خانواده یا دانشجو می توانند از بورس تحصیلی دولت ایتالیا بهرهمند شوند .

مدارک لازم جهت پذیرش

ترجمه و تایید ریزنمرات و دانشنامه دیپلم، پیش دانشگاهی
انگیزه نامه در حداکثر دو صفحه
، آیلتس ۶ B2 ایتالیایی
۳قطعه عکس پشت زمینه سفید پاسپورتی با پشت نویسی انگلیسی
ارائه اصل و یکسری کپی از گذرنامه متقاضی و با اعتبار حداقل۱۵ ماه

کار دانشجویی در ایتالیا

در خصوص کار دانشجویی برا دانشجویان رشته داروسازی در دانشگاههای ایتالیا باید بگوییم این دانشجویان همچون دانشجویان رشته های دیگر اجازه کار دانشجویی را دارند و مدت زمان مجاز برای آنها ۲۰ ساعت در هفته است و بابت هر ساعت کار دانشجویی در ایتالیا مبلغی در حدود ۶ تا ۹ یورو پرداخت می شود. دانشجویان باید این نکته را در نظر بگیرند که احتمال یافتن کار دانشجویی مرتبط با رشته داروسازی بسیار پایین است و می بایست در حوزه کارهای خدماتی و توریسم در جستجوی کار باشند.

اخذ اقامت دائم پس از تحصیل

علی رقم اینکه کشور ایتالیا کشور خوبی برای تحصیل است اما شرایط آن برای تبدیل اقامت دانشجویی به اقامت دائم مناسب نمیباشد. کشور ایتالیا در واقع برای مهاجرت کشور مناسبی نیست زیرا طبق قوانین مهاجرت ایتالیا ارائه مجوز اقامت دائم به فارغ التحصیلان در این کشور مگر در شرایطی بسیار خاص امکانپذیر نمی باشد. اما فارغ التحصیلان تحصیل داروسازی در ایتالیا در شرایطی که با یکی از تبعه ایتالیا ازدواج کنند می توانند اقامت دائم این کشور را اخذ کنند.
همانطور که در این مقاله آمده است تحصیل داروسازی در ایتالیا همچون بسیاری از رشته های دیگر در کشور ایتالیا منجر به اقامت دائم در این کشور نخواهد شد. در صورتیکه لازم بدانید اطلاعات بیشتری در خصوص تحصیل در رشته داروسازی در کشور ایتالیا بدست بیاورید می توانید با موسسه مشاوره ای MIE (همکار موسسه حقوقی ملک پور) تماس گرفته واز اطلاعات به روز مشاوران و وکلای این موسسه بهره مند شوید.

نگارنده: ماه منیرخاجی

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (۳ نظرات, میانگین: ۴.۳۳ از طریق ۵)
Loading...
4 پاسخ ها
 1. f.sana می گوید:

  سلام و خسته نباشید
  ببخشید یک سوال
  مدرک داروسازی در ایتالیا مستر هستش نه دکترا . با این مدرک آیا میشه بعد از بازگشت ، در ایران مشغول ب فعالیت شد ؟ و اینکه چه کشور هایی مدرک رو ب صورت دکترا ارائه میدهند ؟

  پاسخ
  • mie editor2 می گوید:

   با سلام و عرض ارادت. با داشتن مستر داروساری در صورت معادل سازی مدرک می توان در ایران فعالیت نمود. در کشورهایی مانند آمریکا و مجارستان نیز دکترای حرفه ای این رشته ارائه می گردد.

   پاسخ
 2. الی می گوید:

  سلام خسته نباشید
  امکانش هست درباره هزینه دندانپزشکی و داروسازی ایتالیا و هزینه کلیش که چند میلیون میشه توضیح بدین ؟(هزینه خوابگاه . غذا .) میگن هزینه هاش خیلی زیاده
  و این که ازمون ورودی داره یا نه ؟ سخته یا نه ؟ یعتی امکان قبولیش کم یا زیاد
  ممنون میشم بگین
  و چند کشور ارزان و مورد تایید ایران برای تحصیل این ۲ رشته معرفی کنین واقعا ممنون میشم

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.