تحصیل پزشکی در اتریش

تحصیل پزشکی در اتریش

تحصیل پزشکی در اتریش  ۲۰۱۸ رایگان بوده و به همین جهت  متقاضیان بسیاری دارد ، تحصیل پزشکی در اتریش و اخذ پذیرش تحصیل پزشکی در اتریش و شرایط ان در مقاله پیش رو برای شما عزیزان بررسی شده است. در میان کشورهای اروپایی برای بسیاری از متقاضیان تحصیل پزشکی در اتریش مجذوب کننده است ، چرا که با توجه به رایگان بودن دانشگاه های دولتی این کشور برای دانشجویان بین المللی تحصیل پزشکی در اتریش می تواند یک انتخاب ایده آل برای هر شخص جویای تحصیل در اتریش باشد ، اما برای اینکه یک دانشجوی خارجی بداند چه میزان شانس برای ورود به دانشگاه ها برای تحصیل پزشکی در اتریش وجود دارد  می تواند با خواندن این مقاله جهت انتخاب کشور خود به جمع بندی مناسب برسد .  توصیه می شود قبل از هرگونه پرداخت هزینه و قرارگرفتن در دام سود جویانی که از حقوق بین الملل خصوصی هیچ اطلاعی ندارند با مشاورین ارشد حقوق بین الملل و وکیل مهاجرتی اتریش مشورت نمایید و تمام اطلاعات در باب راههای قانونی مهاجرت به اتریش از جمله تحصیل پزشکى در اتریش و قوانین مهاجرتی اتریش ، کار در اتریش ، اخذ ویزای کاری اتریش ، ویزای تحصیلی اتریش ، تحصیل در اتریش ، اخذ اقامت اتریش و … ، بهره مند شوید .

audio تحصیل پزشکی در اتریش
audio تحصیل پزشکی در اتریش

شرایط تحصیل پزشکی در اتریش

شرایط ورود و تحصیل پزشکی در اتریش با اکثر کشورهای اروپایی که دانشجویان ایرانی بیشتر برای تحصیل پزشکی به آن کشورها می روند متفاوت است .

همانطور که در سایر رشته ها برای ورود می بایست در آن رشته دارای قبولی در دانشگاه ملی خود را داشته باشید در ورود به رشته پزشکی در اتریش نیز شما می بایست ، ابتدا نشان دهید که به زبان آلمانی کاملا مسلط هستید و در صورت لزوم و درخواست دانشگاه مدرک زبان را ارائه نمائید که در اکثر مواقع دانشجویان این فرصت را دارند که زبان خود را در کشور اتریش کامل کنند اما از آنجایی که برای پذیرش و تحصیل پزشکی در اتریش می بایست در آزمون ورودی موفق شد که این مسئله کمی برای دانشجویان خارجی که کشور اتریش را به خاطر عدم نیاز به مدرک زبان انتخاب می نمایند برای ورود به رشته پزشکی در اتریش باید از قبل نیز فکری برای اخذ مدرک زبان آلمانی بکنند ، یکی از راه حل هایی که اکثر دانشجویان از آن برای ورود به اتریش استفاده می کنند ، اخذ پذیرش از کالج های زبان هست که به بهانه ورود به دوره های زبان نیز در محیط زبان آلمانی خود را کامل کرده و سپس در آزمون ورود به پزشکی ثبت نام می نمایند .

مدرک زبان برای تحصیل پزشکی در اتریش

اما یک نکته که برای دانشجویان بسیار مهم می باشد ، باید بدانند که دانشگاه های دولتی اتریش دوره ی پزشکی را به زبان آلمانی ارائه می دهند و راه ورود برای آلمانی زبانان به مراتب بهتر از دانشجویان خارجی است ، فارغ از موضوع زبان دانشجویان خارجی شانس پذیرش کمتری نسبت به اتباع آن کشور و سپس اتباع اتحادیه اروپا دارند ، چرا که همانند اکثر کشورها دانشگاه های دولتی ظرفیت برای پذیرش دانشجوهای بین المللی نیز بسیار کم می باشد و همچنین تجربه ای که در این چند سال کسب کرده ایم این می باشد که اکثر دانشجویان ترجیح می دهند از مقاطع دبیرستان وارد کشور اتریش شوند که هم با سرفصل های علوم پایه آشنا شوند و هم زبان آلمانی را در محیطی آلمانی بخوانند .
برای ساکنان اتریشی و اتباع کشورهای عضو اتحادیه اروپا / EEA و شهروندان سوئیس ، دوره های درخواست عمومی هر دانشگاه تقریبا در اواسط / پایان ماه اکتبر برای ترم زمستان و اواسط / پایان ماه مارس برای دوره ترم تابستان بسته به دانشگاه انتخاب شده است . یک دوره درخواست اضافی در دسترس است (۳۰ نوامبر برای ترم زمستان ، ۳۰ آوریل برای ترم تابستان ) برای درخواست می توانند اقدام نمایند .

ایا تحصیل پزشکی در اتریش نیاز به امتحان وروردی دارد؟

بعضی از برنامه ها نیاز به دانش جویان برای تکمیل آزمون ورودی دارند ، به عنوان مثال دانشگاه های پزشکی ، دانشگاه های هنر دارای آزمون ورودی هستند .

لطفا در زمان مناسب در مورد مهلت اعلان ، شرایط خاص و تاریخ برای امتحان ورودی سوال کنید.  تاریخ بسته شدن درخواست برای امتحانات ورودی می تواند تا ۶ ماه قبل از شروع ترم باشد.

مدارک مورد نیاز برای تحصیل پزشکی در اتریش

۱٫ درخواست برای پذیرش – فرم درخواست دانشگاه (می توانید از صفحه اصلی دانشگاه دانلود کنید یا توسط آنها ارسال می شود). نامزد باید برنامه ای را که می خواهد مطالعه و اطلاعات شخصی مربوطه را ذکر کند، ذکر کند.

۲- اثبات ملیت همراه با نسخه ای از شناسه رسمی همراه با اسناد مسافرتی یا عکس (در صورت لزوم).

۳٫  شرایط عمومی ورود به دانشگاه (نسخه های تایید شده برای دانشجویان بین المللی)
– برای تحصیلات لیسانس و دیپلم : مدارک تحصیلی متوسطه یا معادل آن
–  برای مطالعات کارشناسی : کارشناسی یا معادل آن
–  برای تحصیلات دکترا : دیپلم ، کارشناسی ارشد یا معادل آن

۴٫ برای بسیاری از برنامه ها اثبات مهارت در زبان آلمانی نیاز می باشد : لازم است و همچنین باید در اسناد آن را در صورت موجود بودن (مثلا آزمون آلمانی با مدرک تحصیلی ، دیپلم دوره زبان) ارائه گردد .

اسناد خارجی باید همراه با نسخه اصلی ارائه شود و باید قانونی شوند.  اگر اسناد در زبان های غیر آلمانی تهیه شده باشد ، ترجمه های قانونی باید اضافه شوند. ترجمه های انجام شده در خارج از کشور نیز باید قانونی شود.

دانشگاه های هنرهای معاصر و برنامه های دوره های UAS غالبا مستلزم معافیت خاص دانشگاهی نیستند در عوض دانش جویان آینده نگر باید آزمون ورودی را منتقل کنند یا مدارک حرفه ای مربوطه را ارائه دهند . اطلاعات در مورد پیش نیازها (این ها از یک موسسه به دیگر متفاوت است) از دانشگاه های هنر، دانشگاه های علوم کاربردی و برنامه های دوره ی UAS در دسترس است.

در صورت نیاز تمام شرایط  موسسه آموزش و پرورش اعلامیه مربوط به پذیرش یا دعوت نامه برای امتحان ورودی را به آدرس مشخص شده توسط متقاضی ارسال می کند . دانش جویانن ممکن است به عنوان دانشجویان دوره های پذیرش پذیرفته شوند و یا اگر آزمون های تکمیلی مورد نیاز است و در مورد دوره های آموزش دانشگاه / Universitätslehrgänge دوره های دانشگاه) – به عنوان دانشجویان غیر حرفه ای پذیرفته شوند .

تحصیل تخصص پزشکی در اتریش

پزشکانی که مطالعات پزشکی خود را در کشورهای غیر EEA انجام داده اند ، باید شواهدی از شناخت مطالعات پزشکی که توسط یکی از دانشگاه های پزشکی در خارج از کشور به پایان رسیده است را ارائه نمایند .
اتریش (وین ، گراتز ، ایسبرک)  به عنوان معادل با استانداردهای اتریش ( به عنوان مثال Nostrifikationsbescheid در مورد مدرک “Doktor der gesamtenHeilkunde”) یا ارائه شواهدی از موفقیت تکمیل مطالعات پزشکی در اتریش قبل از اینکه آنها بتوانند برای تحصیلات تکمیلی خود اقدام نمایند .
آموزش در خارج از کشور توسط کمیسیون برای اعتبار بخشی از دوره های آموزشی خارجی اتاق پزشکی اتریش پس از برآورده شدن معیارهای آموزش پزشکی اتریش مقررات (تکمیل اهداف آموزشی مندرج در مقررات آموزشی) ، در آزمون پذیرفته شده است که برای همه پزشکان در اتریش واجب است .

پزشکان خارجی که بدون داشتن تابعیت اروپایی و بدون برخورداری از حقوق برابر، می توانند برای سایر انواع مجوز درخواست اعطا کنند . اطلاعات بیشتر در وب سایت اتاق پزشکی اتریش یافت می شود

آخرین مهلت ها و مدت زمان
مدت زمان:
هیچ مهلت اعطایی وجود ندارد
– روش های تشخیص خودکار (یا براساس دیپلم یا حقوق به دست آمده) به طور معمول بین یک تا چهار هفته پس از دریافت اسناد کامل تکمیل می شود .
مدت زمان پروسه بر مبنای نظام عمومی به طور گسترده ای متفاوت است ، بسته به این که آگاه باشید که آموزش و / یا تجربه حرفه ای متقاضی کافی است تا دیپلم خود را بدون اعمال معیارهای جبران خسارت  یا اینکه با متخصص پزشکی باید مشورت کنید .

– شناخت مطالعات دانشگاهی که یک دیپلم نیستند همانطور که در ضمیمه ۵٫۱٫۱ مقررات مندرج در ۲۰۰۵/۳۶ / EC ذکر شده است می تواند تا چند سال به طول انجامد ، بسته به اینکه تعداد امتحانات باید توسط دانش آموز به چه صورت انجام شود درجه خارجی او در اتریش شناخته شده است  .

– شناخت آموزش های تحصیلات تکمیلی توسط کمیسیون برای اعتبار بخشی دوره های آموزش خارجی در اتاق پزشکی اتریش چندین هفته بین مهلت ارسال اسناد و جلسه و تصمیم کمیسیون انجام می شود .
اطلاعات مجدد گواهینامه
نه برای پزشکان فردی ، اما پزشکانی که خود کار را انجام می دهند موظف به انجام ارزیابی جامع کیفیت جامع با توجه به رویه های قانونی خاص و قانونی می باشند و از نتایج آزمایشگاه پزشکی اتریش اطلاع می دهند .
کارآموزی

چه مدت طول می کشد و شرایط برای شروع و پایان آن چیست؟

اتریش در حال حاضر سیستمی ندارد که در آن یک کارآموزی قبل از اعطای مجوز به کار اجباری باشد.
در اتریش سیستم فعلی به شرح زیر است:
پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه های پزشکی، فارغ التحصیلان یا به طور کلی به آموزش (به مدت ۳ سال با توجه به یک برنامه درسی) و یا به آموزش تخصصی (۶ سال با توجه به برنامه درسی تخصص).
پس از اتمام موفقیت آمیز آموزش به طور کلی، پس از پایان موفقیت آمیز آموزش در تخصص، دیپلم اعطا می شود. بر خلاف دیگر کشورها، در اتریش هیچ سند شخصی وجود ندارد که مجوزهای پزشکی را تأیید کند. در عوض، این دیپلم در عمل عمومی / دیپلم تخصصی است که حق تقدم پزشکی را می دهد.
برای تحصیل پزشکی در اتریشو یا تحصیل پزشکی در اکثر کشورهای اروپایی می توانید از راه های زیادی اقدام نمود اما بهترین حالت برای تحصیل پزشکی در اتریشرا می توان از افرادی که در این زمینه تخصص دارند و یا دارای تجربه هستند مشاوره و راهنمایی بگیرید و جویا شوید ، آنچه در سال های اخیر مورد توجه دانشجویان ایرانی بوده تحصیل در کشورهایی است که به زبان انگلیسی بتوان تحصیل نمود که می توان به کشورهایی نظیر مجارستان ، چک و یا روسیه اشاره نمود که از هزینه های کمتری نسبت به کشورهای انگلیسی زبان برخوردارند .
پیشنهاد می شود که قبل از هر گونه اقدامی در باب تحصیل پزشکى در اتریش  و اعزام دانشجو به اتریش و مهاجرت به اتریش و تحصیل در اتریش با وکلا و کارشناسان خبره موسسات معتبر ما در دفتر مرکزی وین و یا دفاتر همکار ما در سراسر کشور تماس حاصل بفرمائید و از مشاوره تلفنی رایگان بهرمند شوید.

Rating: 5
52 پاسخ
 1. علی گفته:

  با عرض سلام و خسته نباشید خدمت دکتر ملک پور ، بنده از ایشون میخوام که لطفا در مورد تحصیل پزشکی در مقطع عمومی به زبان انگلیسی در اتریش و آلمان توضیح دهند اعم از دوره کالج ، آزمون ورودی ، شهریه و … با تشکر از شما و سایت خوب و مفیدتون

  Rating: 5
  پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام و عرض ادب. تحصیل در دانشگاه دولتی اتریش رایگان می باشد اما باید در آزمون ورودی شرکت کنید و باید به زبان آلمانی تحصیل کنید. برای تحصیل به زبان انگلیسی باید شهریه بپردازید که در اتریش حدود 15 هزار یورو در سال می باشد.

   پاسخ
 2. فرزانه گفته:

  سلام من دختری 28 ساله لیسانس زیست شناسی دانشگاه تبریز و فوق لیسانس روانشناسی بالینی دانشگاه تهران هستم. میخواستم برای دکترای روانشناسی اپلای کنم اما با توجه به علاقه شدید به پزشکی به دنبال گرفتن پذیرش در پزشکی هستم. تسلط کامل به انگلیسی دارم و فقط باید آزمون آیلتس شرکت کنم. مقدار کمی فرانسوی میدانم. کدام کشورها برای تحصیل پزشکی در اروپا رایگان است؟ چه مقدار سرمایه برای هزینه زندگی لازم دارم؟ آزمون های ورودی شان به چه صورت است اول باید ویزا بگیرم و مهاجرت کنم بعد بتوانم در آزمون شرکت کنم؟ لطفا راهنمایی بفرمایید

  Rating: 5
  پاسخ
  • M.heidari گفته:

   سلام و عرض ادب
   دوست عزیز در همه کشورها رشته پزشکی آزمون ورودی دارد. شما برای ادامه تحصیل در رشته پزشکی نیاز هست که قبولی آزمون پزشکی را داشته باشید. اگر قصد تحصیل رایگان دارید می توانید برای تحصیل پزشکی در اتریش و یا آلمان اقدام کنید که به دانستن زبان آلمانی و قبولی آزمون پزشکی نیاز دارد. برای بررسی شرایط خود و راه هایی که خواهید داشت با موسسه و شماره 02149196000 تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 3. امیر گفته:

  با سلام و عرض خسته نباشید پسری 24 ساله هستم دارای لیسانس زیست شناسی سلولی و مولکولی و مدرک زبان انگلیسی و المانی میخواستم برای پزشکی وین اقدام کنم خواستم بدونم برای دوره فاندیشن و پس از آن شرکت در ازمون ورودی پزشکی در اتریش از لحاظ سن مشکلی ندارم؟

  پاسخ
 4. طیبی گفته:

  سلام جناب دکتر ملک پور
  پسرم ۱۸ساله هست دیپلم تجربی با معدل کل ۱۷ومعدل پیش دانشگاهی ۱۴/۳برای تحصیل دندانپزشکی برای اتریش یا آلمان میتونه اقدام کنه ؟

  پاسخ
 5. علیرضا طبرسا گفته:

  با سلام علیرضا هستم دانش آموز پایه یازدهم تجربی میخواستم بدونم می‌توانم بعد از گرفتن مدرک دیپلم برای تحصیل پزشکی در دانشگاه وین اقدام کنم

  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 6. امیرحسین گفته:

  با سلام و احترام
  من ۱۷ سالمه،دبیرستان استعداد های درخشان هستم.
  معدلم ۱۹/۸۰
  به زبان انگلیسی هم کامل مسلط هستم،
  میخوام دندان پزشکی بخونم،
  با توجه به شرایطم شما کدوم کشور رو پیشنهاد میکنید،لطفا ی توضیح کلی و مفید بدید

  پاسخ
  • P.Taghavi گفته:

   با سلام و عرض ادب. دوست گرامی باید اطلاعات جزیی تری از شرایط داشته باشیم تا بتوان راهنمایی دقیق تری انجام داد که کدامیک از کشورها برای شما مناسب تر می باشد. پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره و بررسی کامل تر با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 7. اذر سرگزي گفته:

  سلام و عرض ادب
  بنده ٣٨ ساله ليسانس پرستاري مجرد ١٠ سال سابقه هستم ايا امكان تحصيل در ارشد پرستاري در اتريش وجود دارد؟ مدرك زبان هم ندارم .

  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 8. محمد رضا محمدی گفته:

  سلام….
  اگر فردی دیپلم یا فوق دیپلم(کاردانی) فنی و حرفه ای داشته باشد میتواند در کالج پیش دانشگاهی در رشته تجربی (M-Kurs) پذیرش بگیرد؟؟؟؟؟؟؟

  پاسخ
  • pejman taghavi گفته:

   با سلام و عرض ادب خدمت شما دوست بزرگوار باید اطلاعات دقیق تر و جزئی تری از شما داشته باشیم تا جوابی قطعی تر برای میزان شانس شما در این مورد یافت. بنابراین پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتری در این زمینه با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 9. maziar samiei گفته:

  سلام جناب دكتر،من پزشک عمومی هستم،میخواستم بدونم تحصیل دوره های تخصصی پزشکی در اتریش و هلند هزینه داره؟به این علت می پرسم که در کشورهایی نظیر المان رایگان هست.همچنین در مورد کانادا هم اگه امکانش هست در زمینه مهاجرت پزشکان عمومی و ادامه تحصیل و یا فعالیت به عنوان پزشک عمومی هم توضیح بدین؟

  پاسخ
  • maziar samiei گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 10. yasaman گفته:

  سلام و خسته نباشید
  سال سوم رشته زیست شناسی گیاهی هستم میخواستم بدونم از طریق زیست شناسی میشه دندان پزشکی خوند یا نه ؟
  واینکه تحصیل در رشته دندان پزشکی بهتره یا در رشته سم شناسی برای خارج از کشور
  ممنونم

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   

با سلام و عرض ادب و احترام به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید
   و یا با شماره 021-49076 تماس بگیرید.   پاسخ
 11. رضا گفته:

  با سلام
  28سالمه مدرک زبان انگلیسی دارم میخواستم بدونم در صورت قبولی پزشکی دانشگاه ازاد امکان پذیرش پزشکی اتریش هست و هزینه سالانه زندگی+تحصیل چقدر هست..
  ممنون میشم اگه پاسخ بدید باتشکر….

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام مدرک دانشگاه ازاد شانس پایینی دارد برای اتریش . هزینه هر ماه حدود ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ یورو میباشد و تحصیل هم رایگان است.

   پاسخ
 12. maziar samiei گفته:

  با سلام و وقت بخیر خدمت جناب ملک پور ،من خانمی هستم ۳۰ ساله و دارای لیسانس معماری از دانشگاه غیر انتفاعی با معدل ۱۶ ، و ۵ سال سابقه کار بدون بیمه در زمینه های مختلف ساختمانی ، میخوام در رشته پزشکی تحصیل کنم در المان یا اتریش ، ایا امکانش هست ؟ زبان انگلیسی در حد متوسط هستم

  پاسخ
  • maziar samiei گفته:

   با سلام و عرض ارادت
   شما میتوانید بدون مدرک زبان نیز برای تحصیل در پزشکی اقدام نمایید زیرا از طرف خود دانشگاه برای شما کورس زبان برگزار خواهد شد اما توجه داشته باشید که ورود به رشته پزشکی نیازمند قبولی در آزمون پیش پزشکی میباشد. برای کسب اطلاعات بیشتر با دفاتر ما تماس حاصل فرمایید

   پاسخ
 13. علی گفته:

  سلام وخسته نباشید خدمت شما.بنده می خواستم بدونم که درآمد متوسط پزشکان متخصص در اتریش-وین چقدر است.خواهشا سریع پاسخ دهید.تشکر فراوان.

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب این امکان وجود دارد اما بسیار دشوار است .پیشنهاد میکنیم جهت اطلاعات بیشتر با دفاتر همکار ما تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 14. Amir گفته:

  درود بر شمادکتر ملک پور.امکان اخذ ارز دانشجویی برای کسی که بخواهد پزشکی بخواند از چه مقطعی به بعد امکان پذیر میباشد؟؟و اینکه اگر دوره ی فاندیشن دانشگاه دولتی اتریش قبول نشیم و در یک رشته ی مرتبط مث علوم پزشکی بخونیم تا سال بعد دوباره آزمون بدیم،آیا این یه سال علوم پزشکی رایگانه یا خیر؟؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار
   بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان دریافت بفرمایید .

   پاسخ
 15. سارا گفته:

  با سلام
  در صورت قبولی دانشگاه سراسری بازهم پزشکی اتریش آزمون دارد؟ توی کانال تلگرام عرض کردید ک شرط ورود ب اتریش قبولی دانشگاه هست من پزشکی سراسری قبول شدم مستقیم میتونم وارد بشم؟

  پاسخ
 16. reza گفته:

  با عرض سلام و خسته نباشید خدمت اقای ملک پور استاد من دختر خانمی 17 ساله دارم که در رشته تجربی در حال تحصیل است و سال 98 کنکور داره و میخوام برای مهاجرتش به اتریش و تحصیلش در رشته پزشکی اقدام کنم ولی چون ما در شهر تهران ساکن نیستیم دخترم قادر به گذراندن دوره فاندیشن نیست .ایا میشود که زبان المانی را در غالب پزشکی در شهر خود یادگرفت ایا شما ان را قبول دارید؟
  واگر این مشکل حل شد من چگونه با شما و دانشگاه ارتباط برقرار کنم؟ ممکنه هزینه اینکه شما برایمان ویزای تحصیلی بگیرید و تمام مراحل مهاجرت را انجام دهید بگین حدودا چقدر میشه؟
  با تشکر وسپاس فراوان از شما هموطن عزیز.

  پاسخ
 17. maziar samiei گفته:

  با سلام خدمت اقای دکتر ملک پور گرامی. بنده پزشک عمومی با ۳۰ سال میباشم. مدرک زبان معتبری ندارم و به تازگی به فکر مهاجرت افتاده ام. سوال بنده این است که اول از همه اینکه چه کشورهایی باتوجه به رشته تحصیلی بنده مناسب میباشد (ترجیحا اروپایی) که طبق انجا برای کسب مدرک زبان معتبر اقدام کنم. مورد دیگر اینکه با توجه به اینکه به تازگی تصمیم به مهاجرت گرفته ام و هیچ زمینه ای برای این هدف اماده نکرده ام برای اینکه زمان را ازدست ندهم قصد داشتم همزمان با اماده شدن جهت مهاجرت (چه گرفتن مدرک زبان معتبر، چه سرمایه مورد نیاز)، در رشته ارتوپدی در داخل ادامه تحصیل بدهم. آیا مدرک تخصص پزشکی ایران همانند مدرک پزشکی عمومی با امتحان یا دوراه ای کارورزی در کشورهای مقصد مورد قبول میباشند؟

  پاسخ
  • maziar samiei گفته:

   با سلام و عرض ارادت
   در صورتی که شما اتریش را انتخاب نمایید نیاز به مدرک زبان آلمانی دارید
   بله رشته شما نیازمند آزمون میباشد
   برای کسب اطلاعات بیشتر با دفاتر ما تماس حاصل فرمایید

   پاسخ
 18. Ana گفته:

  باسلام و عرض احترام،آقای دکتر من 21 سالم هست با معدل دیپلم 19/24 و دانشجوی پزشکی ترم دوم در کشور اکراین دانشگاه کارازین هستم آیا امکان دارد من مستقیم وارد دانشگاه وین بشم و تحصیل کنم ؟یا باید در آزمون ورودی دانشگاه شرکت کنم؟

  پاسخ
 19. maziar samiei گفته:

  با سلام و خسته نباشید… من پزشک عمومی هستم… میخواستم برای ادامه تحصیل و تخصص به دانمارک یا وین مهاجرت کنم…ممکنه راهنمایی کنید؟ ممنون

  پاسخ
  • maziar samiei گفته:

   با سلام و عرض ارادت
   برای ادامه تحصیل در رشته پزشکی شما میبایست در یک آزمون پزشکی قبول بشید و برای ادامه تحصیل اقدام کنید
   برای کسب اطلاعات بیشتر با دفاتر ما تماس حاصل بفرمایید

   پاسخ
 20. ناشناس گفته:

  سلام و وقت بخير
  تشكر از مطالب و راهنمايي هاي خوبتون
  دانشجوي پرستاري ترم شش هستم و ٢١ سال سن و اينكه خدمت هم نرفتم، امكان ادامه تحصيل در رشته پزشكي با اين شرايط وجود داره؟
  براي پذيرش گرفتن حتما بايد دوره ليسانس رو تموم كنم؟
  جناب دكتر گفتن بايد يك سري دوره فانديشن رو بگذرونيم و بعد اكتحان ورودي دانشگاه مورد نظرمون رو بديم، دروسي كه تدريس ميشه هموناييه كه توي دبيرستان خودمون تدريس ميشده يا چيزي جداي از اوناست؟
  تشكر

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب خدمت شما دوست گرامی در صورتی که دانشجوی دانشگاه دولتی هستید این امکان وجود دارد اما نکته مهم این است که در ایران به شخصی که خدمت نرفته اصل مدارکش را تحویل نمیدهند جهت ترجمه لذا بدون اصل مدارک این امکان برای شما وجود ندارد .

   پاسخ
 21. maziar samiei گفته:

  سلام روز بخیر خانم آشنا هستم از نیشابور، دخترم امسال پیش دانشگاهی دررشته تجربی است وقصد دارد با قبولی در دانشگاه ایران در اتریش ادامه تحصیل دهد چون که پسر عمو وزن عمویش هم در وین تحصیل میکنند .امید داریم در پزشکی یاژنتیک قبول شود.حالا آیا بدون آزمون ورودی میتواند فقط با گذراندن زبان در اتریش وارد دانشگاه شود ؟ آیا قبولی در دانشگاه پزشکی بین الملل (پردیس)هم مورد پذیرش اتریش هست؟ آیا میتواند زبان را در اتریش بخواند؟ در ضمن من (مادر )در رشته مدیریت بازرگانی کارشناسی ارشد از دانشگاه آزاد نیشابور دارم امکان ادامه تحصیل برای من هم هست در کارشناسی ارشدitیا دکترای رشته خودم در وین؟

  پاسخ
  • maziar samiei گفته:

   با سلام و عرض ارادت
   پزشکی دراتریش نیازمند گذراندن دوره پیش پزشکی و گرفتن مدرک زبان آلمانی میباشد که بعد از قبولی در آزمون میتوان وارد دانشگاه شد
   برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا با دفاتر ما تماس بگیرید .

   پاسخ
 22. Sajjad.skh گفته:

  باسلام خدمت شما من در مقطع پیش دانشگاهی رشته تجربی هستم و معدل دیپلمم ۱۵ هستش و می خواستم بدونم اگر بخوام در رشته پزشکی یا دندانپزشکی در دانشگاه ازاد اتریش تحصیل کنم چقدر هزینه داره ؟!و اینکه میتونم زبان المانی رو در خود اتریش بگذرونم؟ با مشاورین تون که تماس گرفتم میگن که حتما باید توی ایران همون رشته رو قبول بشی بعد اقدام کنی برای اتریش آیا راهی هستش یا خیر ؟ مرسی

  پاسخ
  • mie.editor2 گفته:

   با سلام و عرض احترام. امکان تحصیل زبان برای شما قبل از شروع تحصیل پزشکی وجود دارد. تحصیل در رشته های پزشکی یا دندانپزشکی شرایط خاص خود را داراست که در این خصوص توصیه میکنیم با دفتر مرکزی ما در وین از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 23. mie.editor2 گفته:

  سلام-همسر من فوق لیسانس حقوق جروجزا هست پ الانم برای دکتری حقوق فقه قبول شده میخواستم بدونم کدوم کشورها میتونه ادامه تحصیل بده برای دکتری؟هزینه اش چقدر؟ما فرزند نداریم من هم میتونم باهاش برم؟

  پاسخ
  • mie.editor2 گفته:

   با سلام و احترام. امکان تحصیل دکترا برای شما در این کشور وجود دارد اما توجه نمایید که اخذ پذیرش در این مقطع به مدرک زبان و داشتن استاد راهنما وابسته است. برای بررسی شرایط خود و اخذ اطلاعات در این خصوص پیشنهاد میکنیم با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 24. مرضیه گفته:

  درود بر شما
  ببخشید من در رشته مامایی تحصیل کردم و میخواستم بدونم کارشناسی ارشد پزشکی که دوره 4 ساله دقیقا در چه کشورهایی وجود داره و اینکه آیا ممکنه دانشگاهی با داشتن مدرک کارشناسی حیطه سلامت دوره ی پزشکی رو کوتاه تر کنه? یه جواریی حیفم میاد کارشناسیم بدردم نخوره

  پاسخ
  • mie.editor2 گفته:

   با سلام و احترام. مدارک شما باید مورد ارزیابی قرار گیرد. در صورت ارزیابی و تایید مدارک امکان ادامه تحصیل برای شما وجود دارد. برای اخذ اطلاعات در این خصوص می توانید با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 25. mie editor2 گفته:

  سلام اقای دکتر-بنده مهندسی شیمی دانشگاه ازاد خوانده ام معدل دیپلم۱۵ولیسانسم۱۴هست ۲۶سال سنمه.اما میخواهم در رشته دندانپزشکی المان یا اتریش تحضیل کنم ایا قبولی و ورودی به این رشته خیلی سخت میباشد ؟اگر در دانشگاه خصوصی باشم هزینه هر سالم چقده؟
  ممنون از راهنماییتون

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ادب. متاسفانه با توجه به شرایط سنی شما امکان اخذ ویزا برای ورود به کشور آلمان و تحصیل پزشکی در این کشور وجود ندارد اما با داشتن نامه اشتغال به تحصیل در این رشته می توانید در کشور اتریش مشغول به تحصیل شوید. برای اخذ اطلاعات در این زمینه پیشنهاد میکنیم با دفتر مرکزی ما در وین از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.