تابعیت از طریق تولد در سوئد

تابعیت از طریق تولد در سوئد

تابعیت از طریق تولد در کشور سوئد  و شرایط 2018 اخذ پاسپورت سوئدی پس از اخذ تابعیت از طریق تولد در کشورسوئد . اصل خاک و خون در کشور سوئد . تاثیرمادر سوئدی در تابعیت . تاثیرپدر سوئدی درتابعیت. فرزند خواندگی در سوئد .دو تابعیتی در کشور سوئد. ترک تابعیت در کشور سوئد را در این مقاله توضیح خواهیم داد . تابعیت پس از قوانین ۲۰۱۵٫حقوق شهروندی کشور سوئد همانطور که میدانید راه های گوناگونی برای اخذ تابعیت یک کشور وجود دارد . موسسه حقوقی ملک پوردر این مقاله شما را در زمینه تابعیت از طریق تولد در کشور سوئد آشنا خواهد کرد .

video تابعیت از طریق تولد در سوئد

تابعیت از طریق تولد در کشور سوئد یکی از راه های اخذ تابعیت می باشد . امروزه افراد زیادی هستند که قصد ادامه زندگی و اخذ تابعیت کشور سوئد را دارند که اخذ تابعیت از طریق تولد یکی از این راه ها می باشد .
افرادی که فرزندشان در کشور سوئد متولد می شود سوالاتی که ممکن است برایشان ایجاد شود که آیا میتوانند از طریق تولد تابعیت کشور سوئد را اخذ نمایند ؟ آیا تابعیت در کشور سوئد از طریق تولد شرایط خاصی دارد ؟
تابعیت از طریق تولد در کشورسوئد بر چه اصلی استوار است ؟ آیا با تولد کودک در خاک سوئد می توان تابعیت سوئد را اخذ کرد ؟ تابعیت تولد ازچه طرقی برای فرزند حاصل می شود ؟ اخذ تابعیت از طریق فرزند خواندگی در کشور سوئد امکان دارد؟ از قوانین تولد پس از سال ۲۰۱۵ در کشور سوئد اطلاع دارید ؟ آیا شخص شهروند سوئدی میتواند ترک تابعیت کند ؟ حقوق شهروندی در کشورسوئد چگونه است ؟

تابعیت از طریق تولد از دوراه خاک و خون حاصل می‌شود . معمولا تابعیت از طریق تولد غیر ارادی است و به شخص تحمیل می‌گردد که بر اساس آن هر فردی که در قلمرو یا سرزمین یک کشور متولد میشود تابعیت یا شهروندی آن کشور را دریافت می کند .
تابعیت تولد کشور سوئد از طریق خون می باشد به این معنی که هر کس مادر یا پدرش سوئدی باشد تابعیت کشور سوئد را دارا است. بنابر این فرزندی که از والدین خارجی در کشور سوئد متولد می شود شهروند سوِئدی محسوب نمی شود .

تابعیت کشور سوئد از طریق تولد فرزند :

تابعیت کشور سوئد در صورت داشتن موارد زیر می تواند از طریق تولد برای کودک حاصل شود .
_در صورتی که مادر کودک تبعه کشور سوئد باشد تابعیت مادر به فرزند سرایت می کند . مادر سوئدی به طور خودکار تابعیت را به کودکش می دهد .حتی اگر کودکش در کشور دیگری متولد شود .
_اگر مرد سوئدی با زن خارجی ازدواج رسمی کند فرزند آنها سوئدی است حتی اگر فرزند آنها خارج از کشور سوئد متولد شده باشد .
_کودکی که از یک مرد سوئدی و یک زن خارجی در خارج از کشور سوئد به دنیا آمده باشند و پدر و مادر با یکدیگر ازدواج نکرده باشند . اگر پدر و مادر تا قبل از ۱۸ سالگی با یکدیگر ازدواج رسمی کنند کودک می تواند تابعیت کشور سوئد را اخذ نماید .

اخذ تابعیت تولد از طریق فرزند خواندگی در کشور سوئد :

_ اگر فردی کودکی را که در سوئد متولد شده باشد به فرزند خواندگی بپذیرد می‌تواند برای اخذ تابعیت کودک قبل از ۵ سالگی اش اقدام کنند .
_شخصی که هنوز ۱۲ ساله نشده باشد توسط یک فرد یک شهروند سوئدی تحت سرپرستی و فرزند خواندگی قرار بگیرد می تواند تابعیت کشور سوئد را تحصیل نماید .

دو تابعیتی در کشور سوئد :

دو تابعیتی و یا تابعیت مضاعف به معنای آن است که شخصی شهروند دو کشور باشد و دو پاسپورت داشته باشد .به طور مثال یک شخص ایرانی به سوئد برود و ۵ سال کار وزندگی کند و بتواند شهروندی کشور سوئد را کسب کند ،بنا بر این این شخص هم شهروند کشور ایران است و هم شهروند کشور سوئد و گذرنامه هر دو کشور را دارد .
در کشور سوئد طبق قانونی که در سال ۲۰۰۱ تصویب شد ، که بر طبق این قانون کشور سوئد تابعیت مضاعف را برای شهروندان سوئدی می پذیرد. تا قبل ازماه جون ۲۰۰۱ تحت شرایط خاصی می توانستند تابعیت دو گانه کسب کنند از جمله این شرایط شخص در کشور سوئد متولد نشده باشد.
دو تابعیتی در نگاه اول فقط ممکن است به دو گذرنامه از دو کشور مختلف محدود شود در صورتی که ریشه های اجتماعی ، فرهنگی ، مذهبی و… شخص از کشوری که تابعیت اصلی ازآن صادر شده تعلق دارد . و پذیرفتن تابعیت دوم از نظر روحی ممکن است به شخص آسیب برساند .
دو تابعیتی فواید و مضراتی دارد از جمله فواید آن آسان تر شدن امور مسافرتی به کشورهای دیگر می باشد . و از جمله مضرات آن قوانین مربوط به خدمت سربازی در کشورهایی که شخص تابعیت آنها را برخوردار است .

تابعیت چیست:

تابعیت عبارتست از یک رابطه سیاسی، حقوقی و معنوی که فردی را به دولتی معین مرتبط می‌سازد.و دولت باید حمایت های لازم را در رابطه با تبعه خود فراهم سازد.

birth تابعیت از طریق تولد در سوئد

اصل خاک وخون:

کشورهای جهان در تابعیت از دو اصل خاک و خون پیروی می کنند .
بر طبق اصل خاک هر شخصی که در خاک هر کشوری در هر محدوده از قلمرو هوایی و یا دریایی آن کشور متولد شود .حق شهروندی وتابعیت آن کشور را دارد .مثل کشورهای آمریکا و کانادا که اصل خاک را دارند که صرف تولد در خاک این کشورها تابعیت آن کشور را تحصیل می کند .
بر اساس اصل خون هرکسی که فرزند یکی از اتباع کشوری باشد تابعیت آن کشور را دارا می شود .مانند کشور سوئد که اصل خون را دارد.به این معنی که هر کس که والدینش تابعیت کشور سوئد را داشته باشند آن شخص سوئدی است.
بسیاری از کشورها هر دو را می پذیرند زیرا بی تابعیتی در هیچ کشوری مورد پسند نیست .
کشورهایی اروپایی اکثرا اصل خاک را میپذیرند ولی کشور سوئد از اصل خون پیروی می کند و به دنیا آمدن کودک در کشور سوئد تاثیری بر تسریع اخذ تابعیت برای والدین و خود کودک ندارد . کشورهایی که بر طبق اصل خاک هستند معمولا مهاجر پذیرترند .
تابعیت سوئد برای کودکانی که پس از آوریل ۲۰۱۵ متولد شده اند :
_اگر کودک پس از آوریل ۲۰۱۵ به دنیا آمده باشد و یکی از والدینش شهروند سوئدی باشد به طور آنی شهروند سوئد و دارای تابعیت تولد کشور سوئد می شود .
_اگر والدین کودک فوت کرده باشند کودک بعد از فوت آنها تابعیت کشور سوئد را دارا است .که این بند جهت جلو گیری از بی تابعیتی می باشد .

حقوق شهروندی کشور سوئد :

از جمله حقوقی شخصی که تابعیت کشور سوئد یا همان حق شهروندی کشور سوئد را داراست شامل مزایای زیر می شود :
_حق رای در پارلمان کشور سوئد
_حق برگزیده شدن در انتخابات پارلمانی کشور سوئد و ورود به پارلمان این کشور
_حق استخدام در اداره پلیس و ارتش کشور سوئد
_حق کار در یکی دیگر از کشورهای عضو اتحادیه :

ترک تابعیت کشور سوئد

بر طبق قانون کشور سوئد ترک تابعیت سوئد به طور داوطلبانه مجاز است .و شخص پس از درخواست کتبی در صورت انجام مراحل قانونی می تواند تابعیت کشور سوئد را ترک کند .

همانطور که ملاحظه فرمودید راه های زیادی برای مهاجرت وجود داشت که ما در این مقاله برای شما عزیزان مهاجرت از طریق تولد را توضیح دادیم.در کنار راه مهاجرت از طریق تولد راه های دیگری از جمله مهاجرت تحصیلی ، مهاجرت کاری و مهاجرت از طریق سرمایه گذاری وجود دارد .که موسسه حقوقی ملک پور به شما عزیزان راه مهاجرت تحصیلی در کشور سوئد را پیش نهاد می کند . مهاجرت تحصیلی در کشور سوئد از طرق گوناگون امکان پذیر می باشد ، مهاجرت تحصیلی از طریق دوره زبان در کشور سوئد و یا مهاجرت تحصیلی از طریق ادامه تحصیل در مقطع لیسانس ، فوق لیسانس و دکترا در کشور سوئد می باشد .
کادر مجرب ما در موسسه حقوقی ملک پور شما را یاری می کند تا با سهولت بیشتری مسیر درست را برای مهاجرت انتخاب کنید .

شما عزیزان برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد قوانین تابعیت از طریق تولد در کشورسوئد و اخذ اقامت و تابعیت در سایر کشورها با مشاوران و وکلای موسسه حقوقی ملک پور در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران بصورت رایگان تماس بگیرید و از امکان مشاوره رایگان تلفنی بهره مند گردید .

Rating: 5
8 پاسخ
 1. mahyar گفته:

  خانومم متولد سوئد هستش و تا 4 سالگی اونجا بوده ، تازه باهم ازدواج کردیم برای رفتن به سوئد که خانومم اونجا دکترا بخونه (فوق لیسانس میکروبیولوژی) و من جهت کار چه شرایطی لازم است و برای زبان سوئدی بیشتر بخونیم یا انگلیسی؟ ممنون میشم راهنمائی کنید

  Rating: 5
  پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام و عرض ادب. همسر شما می تواند ویزای تحصیلی سوئد را دریافت کند و شما نیز به عنوان همراه ویزا بگیرید. معمولا دانشگاه ها در مقطع دکترا به زبان انگلیسی درس ارائه می دهند و امکان یادگیری زبان سوئدی در این کشور نیز وجود دارد.

   پاسخ
 2. Omid گفته:

  با عرض سلام.بنده پسر ایرانی هستم در ایران.نامزدم ملییت افغانی هست و ساکن سوئد و ۴ سال هست که اقامت دارد.آیا کشور سوئد چند ملییتی هست و آیا تو ایران ازدواج کنیم مشکلی برای اقامت همسرم پیش نمیاد.ممنون از راهنمایی شما بزرگوار

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 3. maziar samiei گفته:

  سلام من در كشور سوئد متولد شدم ولي پدر و مادرم اونجا برايم شناسنامه نگرفتن و به ايران برگشتند ميخواستم بدونم الان بعد از گذشت ٢٨ سال ميتونم به طريقي براي گرفتن اقامت در اين كشور اقدام كنم؟! ممنون ميشم جواب بديد..

  پاسخ
  • maziar samiei گفته:

   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 4. mie editor2 گفته:

  سلام ، من ۲۶سالم هست . بنده و همسرم در ایران زندگی میکنیم . برای مهاجرت و اقامت دائم سوئد از راه تولد فرزند میتونیم اقدام کنیم؟ یعنی اگر بطور مثال بعنوان توریست مسافرت کرده باشیم و فرزندمان آنجا به دنیا بیاد امکان اقامت وجود داره؟

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ادب. سیستم کشور سوئد بر پایه نظام خون می باشد و بر اساس تولد فرزند در این کشور نمی توان اقامت این کشور را اخذ نمود. برای بررسی شرایط و کشورهای نظام خاک پیشنهاد می کنیم با دفتر مرکزی ما در وین ارتباط بگیرید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.