بورسیه تحصیلی در رومانی

موضوع این مقاله در مورد بورسیه تحصیلی در کشور رومانی و همچنین تعداد بورسیه های تحصیلی در کشور رومانی ، واجدین شرایط بورسیه تحصیلی در کشور رومانی مقاطع تحصیلی بورسیه تحصیلی در کشور رومانی  ـ مدارک و شرایط مورد نیاز بورسیه تحصیلی در کشور رومانی  و همچنین مبالغ پرداختی ماهیانه در بورسیه تحصیلی در کشور رومانی است لذا در صورت وجود هرگونه شبهه و سوالات بیشتر در مورد بورسیه تحصیلی در کشور رومانی و طرق دیگر مهاجرت به رومانی می توانید با وکلا و  مشاورین برجسته امر حقوق بین الملل در موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل فرمایید . امید است با مطالعه این مقاله که متعلق به موسسه حقوقی ملک پور است توانسته باشیم مطالب مفیدی را خدمت شما عزیزان همیشه همراه سایت www.malekpour.ir  قرار داده باشیم .

آیا در مورد مدارک و شرایط مورد نیاز بورسیه تحصیلی در کشور رومانی سوالاتی‌دارید؟ آیا می خواهید بیشتر با مسئله بورسیه تحصیلی در کشور رومانی آشنا شوید ؟ آیا از مبالغ پرداختی ماهیانه در بورسیه تحصیلی در کشور رومانی مطلع هستید؟ آیا از تعدادو انواع بورسیه های تحصیلی در کشور رومانی اطلاعاتی دارید ؟

 

 

تعداد بورس های تحصیلی

۸۵ کمک هزینه تحصیلی برای دانشجویان در حین تحصیل و همچنین فارغ التحصیلان در کشور رومانی که توسط وزارت خارجه (MEA) و وزارت آموزش و پرورش و سازمان حقیقات علمی (MECS) ارائه می شود وجود دارد که این بورسیه ها با توجه به قوانین جاری کشور رومانی به دانشجویان این کشور اعطا می شود .

 

 

واجدین شرایط

شهروندانی که از خارج از اتحادیه اروپا (صرف نظر از کشور محل اقامت خود) اقدام می نمایند و موافقت نامه های همکاری فرهنگی – آموزشی و پرورش با کشور رومانی را دارند در اولویت نسبت به افراد دیگرقرار دارند .

همچنین شهروندان رومانیایی که در خارج از این کشور زندگی می کنند و همسایگان رومانی از دیگر برنامه های بورس تحصیلی این کشور استفاده می کنند .

بورسیه تحصیلی شامل : محل های اسکان

خوابگاههایی که برای دانشجویان در نظر گرفته شده است بستگی به مقررات آموزش عالی این کشور دارد که مبلغ محدودی برای این منظور در نظر گرفته شده است .

اولویت رشته هایی که بورسیه به آنها تعلق می گیرد : علوم سیاسی و اداری – مطالعات آموزش و پرورش ـ فرهنگ و تمدن رومانیایی – روزنامه نگاری – مطالعات کشاورزی – دامپزشکی – معماری – موسیقی – هنر

زبان تحصیل برای افراد واجد شرایط بورسیه تحصیلی

به منظور ترویج زبان و فرهنگ رومانیایی وزارت آموزش و پرورش ملی کشور رومانی تصمیم گرفته است که فقط کسانی بتوانند از مزیت بورسیه استفاده کنند که دوره مطالعه شان به زبان رومانیایی باشد . البته قبل از دوره تحصیلی شان باید سطح زبان رومانیایی فرد توسط موسسات آموزش عالی به تایید برسد .

بورسیه کشور رومانی در مقاطع تحصیلی

بورسیه دوره اول (کارشناسی) : این طرح برای مقاطع بالا در مدارس و یا مقطع پیش دانشگاهی و یا معادل آن و همچنین برای دانشجویان مقطع کارشناسی که در رومانی تحصیل می کنند . نکته دیگر در این دوره این است که مقطع تحصیلی باید بین ۳ تا ۶ سال باشد .

بورسیه دوره دوم (کارشناسی ارشد) : این طرح برای فارغ التحصیلان تحصیلات تکمیلی دانشگاه که دوره تحصیلی باید بین ۵/۱ تا ۲ سال باشد و با یک پایان نامه خاتمه می یابد .

بورسیه دوره سوم (دکتری) : این طرح برای فارغ التحصیلان دوره کارشناسی ارشد می باشد که حداقل ۳ تا ۴ سال به طول بیانجامد و پایان نامه دوره دکتری خاتمه این دوره می باشد .

حمایت های مالی (بورسیه) سطح (۱) کارشناسی : کمک هزینه ۶۵ یورو در ماه

حمایت های مالی (بورسیه) سطح (۲) کارشناسی ارشد و تخصص : کمک هزینه ۷۵ یورو در ماه

حمایت های مالی (بورسیه) سطح (۱) دوره دکتری و تحصیلات تکمیلی : کمک هزینه ۸۵ یورو در ماه

فهرست اسناد و مدارک لازم برای فایل برنامه

نامه صادر شده توسط ماموریت دیپلماتیک از سفارت معتبر کشور اصلی به کشور رومانی

فرم درخواست وزارت امور خارجه (پضمیمه ۱ ) برای یک بورس تحصیلی برای تحصیل در رومانی.

فرم درخواست MECS ( ضمیمه ۲ ) برای نامه پذیرش تحصیل در رومانی و فایل مشخصات متقاضی توسط وزارت امور خارجه و MECS انتخاب شده

MECS نامه پذیرش برای تحصیل در سیستم آموزش و پرورش رومانی است که بر اساس این فرم درخواست Dully در نامه پر شده است.

نامه پذیرش برای ثبت نام در دانشگاه  و ویزای اقامت طولانی لازم است.

نسخه مجاز از اسناد مطالعه (دوره کارشناسی و دیپلم دانشگاه در صورت لزوم) و ترجمه مجاز به رومانیایی، فرانسوی و انگلیسی در صورت لزوم.

در صورت فارغ التحصیل مطالعات آموزش عالی امر برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی فرد ملزم به ارائه نسخه مجاز از تمام اسناد گواهی فارغ التحصیلی آموزش عالی انجام شده تا کنون می باشد .

کپی مجاز و مجاز ترجمه شناسنامه.

کپی مجاز از گذرنامه.

گواهی پزشکی گواهی که متقاضی توسط هر بیماری قابل انتقال یا با بیماری های دیگر با حرفه ای آینده ناسازگار نمی شود.

CV نامزد.

عکس گذرنامه اخیر

 

نتیجه گیری

هدف ازنگارش این مقاله که متعلق به موسسه حقوقی ملک پور است تشریح و توضیح بورسیه تحصیلی در کشور رومانی ، تعریف و توضیحی از مدارک مورد نیاز بورسیه تحصیلی در کشور رومانی است که با توجه به دانشجویی بودن کشور رومانی و سطح علمی بالای دانشگاه های رومانی بتوانیم اطلاعات درستی را به خواننده این مطلب بدهیم تا با توجه به شرایط موجود اگر قصد مهاجرت به کشور رومانی را دارد با مشورت با موسسه حقوقی ملک پور بتواند مناسب ترین تصمیم را اتخاذ نماید .

منابع

https://www.mae.ro

 

نگارنده : آزاده بشیرزاده

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.