بورسیه تحصیلی بلاروس

آیا قصد اخذ بورسیه در بلاروس را دارید ؟ آیا می خواهید اطلاعاتی در زمینه اخذ بورسیه تحصیلی بلاروس کسب نمائید ؟ آیا نمی دانید چه مدارکی را برای بورسیه تحصیلی بلاروس باید در دست داشته باشید ؟ در کشور بلاروس چه امتیازاتی برای دانشجویان بین المللی در کسب بورسیه تحصیلی بلاروس را شامل می شوند ؟ برای رسیدن به بورسیه تحصیلی بلاروس  باید به چه مراکزی مراجعه نمود ؟ بورسیه تحصیلی بلاروس در چه شرایطی به دانشجویان بین المللی اعطا می شود ؟ در کدام مرحله پذیرش دانشجویی شما می توانید در خواست بورسیه تحصیلی بلاروس را تسلیم نمایید ؟

 

در کشور بلاروس نهاد های بسیاری وجود دارند که بورسیه تحصییلی را به دانشجویان اعطا می نماید . همان طور که می دانید کشور بلاروس در میان بسیاری از دانشگاه های سطح جهان در پایین ترین مرتبه های هزینه ای تحصیلی قرار گرفته است . به گونه ای دیگر آموزش و پرورش بلاروس جزء ارزان ترین نظام های آموزشی جهان قرار گرفته است . برای افرادی که شرایط تحصیل در کشور بلاروس را دارا هستند ، کشور بلاروس بهترین مقصد برای افرادی خواهد بود که می خواهند در نظام آموزشی ارزان تحصیل نمایند . در کشور بلاروس همیشه شرایطی برای افرادی که نیاز به کمک هزینه تحصیلی دارند مهیا خواهد بود . ما در مطالب ذیل شرایط امتیاز بندی و واجد شرایط بودن برای اخذ بورسیه تحصیلی بلاروس قرار داده ایم تا بتوانید ارزیابی نمایید شامل حال کدام یک از بورسیه های کشور بلاروس خواهید شد . ما سعی کردیم تمام مراجع و موسساتی که بورسیه تحصیلی در بلاروس را اعطا می نمایند را معرفی نماییم . در بلاروس ، علاوه بر نهاد های دولتی نهاد های خصوصی نیز بورسیه تحصیلی را اعطا می کنند . در صورتی که شما  فعالیت های جالب برای تحصیل در دانشگاه ها نشان ندهید رفتن به دنبال بورسیه تحصیلی برای شما کار کسل کننده ای خواهد بود . بورسیه تحصیلی برای افرادی  است که دارای کارت شهروندی و یا تابعیت بلاروس هستند .

در حال حاضر در دانشگاه های کشور بلاروس در حدود ۶۰۰۰ دانشجو بین المللی در حال تحصیل می باشند . هزینه های تحصیل در کشور بلاروس بسته به انتخاب دوره تحصیلی در حدود ۲۰۰۰ $ الی ۳۵۰۰ $ می باشد . برای تمام دانشگاه ها و کالج های کشور بلاروس این امکان وجود دارد تا در خوابگاه های آن ها اقامت داشته باشید . کشور هایی که در بلاروس دانسجویی بین المللی ارسال نموده اند ؛ استرالیا، جمهوری آذربایجان، ارمنستان، افغانستان، بلغارستان، ویتنام، غنا، آلمان، گرجستان، یمن، هند، اردن، ایران، عراق، اسپانیا، اسرائیل ، کامرون، چین، کویت، لتونی، لبنان، لیبی، لیتوانی، مقدونیه، مراکش، مولدووا، مغولستان، نپال، نیجریه، پاکستان، فلسطین، پرو، لهستان، روسیه، عربستان سعودی، سوریه، سودان، تاجیکستان، ترکیه، فرانسه، ازبکستان، اوکراین، استونی، سوئد، سریلانکا، امریکا .

برای کسب بورسیه در کشور بلاروس در هنگام پذیرش می بایست درخواست خود را به موسسات ذیل ارسال نمایید .

این مقاله متعلق به موسسه حقوقی ملک پور می باشد.

بورس ملی بلاروس :

اولین نوع بورسیه که در بلاروس طراحی شد و در بالاترین سطح قرار داده شده است ، بورسیه ملی بلاروس نام گرفته است . که در روز دانش آموز در روز ۱۷ نوامبر این بورسیه در دولت جایگذاری شد . این نوع بورسیه را به افتخار برجسته ترین رجل سیاسی و رهبر احیای دولت بلاروس ، استاد و دانشمند ، دبیر ملی BNR آموزش و پرورش ، موسس انجمن از مدارس بلاروس ، استاد و مدیر گروه BSU جغرافیا ، عضو رئیسه آکادمی علوم بلاروس (۱۹۱۸ ) به نام اسکاردی اسمولیتچ نیز نام گذاری شده است .

این نوع بورس با حمایت دولت مرکزی و موسسات آموزشی به دانشجو تعلق می گیرد و  در صورتی که فرد بخواهد در زمینه فعالیت های اجتماعی ، فرهنگی و آموزشی در راستای توسعه جامعه مدنی بلاروس تأثیر گذار باشد می تواند در خواست بورس را صادر نماید . اندازه بورس تحصیلی ۱۰۰۰۰۰۰ روبل در هر ماه می باشد .  بورس تحصیلی برای ۱ سال و در مجموع صندوق کمک هزینه تحصیلی اولیه معتبر است  ۰۰۰ ۰۰۰ ۱۲روبل است.  درخواست برای کمک هزینه تحصیلی می تواند تا ۱۷ دسامبر هر سال جاری، با تکمیل فرم در اینترنت انجام پذیرد . صندوق کمک هزینه تحصیلی برای ۲۰۱۷ – ۱۲۰۰    (BYN 100 در هر ماه برای یک دوره ۱ در سال).

افراد شامل حال بورس تحصیلی ملی بلاروس :
۱٫ مدیران و یا هماهنگ کنندگان طرح  / مدیران طرح / پروژه های اجتماعی، فرهنگی یا اجتماعی اجرایی در بلاروس و برای دولت بلاروس
۲٫ برای پروژه شما  که یک نوآوری و ابتکار است که هنوز هم در جریان است و آن فعال است.
۳٫ آیا شما یک دانشجو موثر یا کالج در بلاروس. در سال ۲۰۱۷، شما هنوز هم یک دانش آموز (سال تحصیلی جدید zateet در پاییز ۲۰۱۷) باشد. این مقاله متعلق به موسسه حقوقی ملک پور می باشد .

برنامه های کاربردی برای بورسیه تا ۲۰۱۶ دسامبر ۱ پذیرفته شده است.

بورس غیر انتفاعی و سازمان های تجاری :

این نوع بورسیه تحصیلی توسط موسسات غیر دولتی و سازمان های تجاری ، با تلاش های فردی شهروندان بلاروسی به وجود آمد . از میان موسسات و صندوق های اعطا کننده بورسیه می توان به : بورسیه BSA انجمن بین المللی ( FATHERLAND ) ، شرکت بلاروسی “We Belarusians” ، مرکز توسعه طرح های دانشجویی ، بازار فرهنگی “Art Manor” ، حقوق بشر و آموزشی انجمن عمومی “Movement” For Freedom ” ، انجمن جوانان اتحاد گل میخ لیتوانی ،نماینده دانشجویان علوم انسانی اروپا لیتوانی ، سازمان حمایت از دانشجویان کشور های برادر بلاروس  و مشارکت شخصی بعضی افراد برای دانشجویان که به نام های Kirill Atamanchyk Maksim Marinich ، Igor Nazarenko ، Yevhen Mihasyuk بورسیه تحصیلی اعطا می کردند و  همچنین در میان حامیان مالی دانشجویان بلاروس شرکت Vilnius Relax در لیتوانی و رسانه UFOX نامشان به چشم می خورد .

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به  https://malekpour.ir مراجعه نمایید.

بورس تحصیلی ریاست جمهوری :

بر اساس دستور العمل اجرایی №۴۰۵ “” ریاست جمهوری بلاروس در تاریخ ۲۲ ژوئن سال ۲۰۰۶ میلادی برای دانشجویان فارغ التحصیلی که به صورت  تمام وقت در موسسات آموزش عالی دولتی بلاروس ثبت نام نموده اند شامل می شود .

برای افرادی که در مقطع کارشناسی ارشد قصد اخذ این بورسیه را دارند باید مدرک کارشناسی خود را از یکی از موسسات آموزش و پرورش جمهوری بلاروس و یا آکادمی ملی بلاروس گرفته باشند ، تا بتوانند در رقابت شرکت نمایند .

مفاد ماده N 405 ، ۲۲/۰۶/۲۰۰۶   برای افراد در مقطع کارشناسی ارشد :

برای متقاضیان باید دانشجویان پس از تکمیل تحصیلات تکمیلی در دوره تمام وقت خود باید فرم مربوطه را در نهاد های دولتی تکمیل نموده و سپس :

 1. این مقررات روشی برای انجام یک رقابت باز برای انتصاب توسط یاران ریاست جمهوری برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی (از این پس توسط مناقصه) ، شرایط و مراحل توسعه از نامزدی تعداد دانشجویان تحصیلات تکمیلی ثبت نام تمام وقت در نهادهای دولتی ارائه در کارشناسی ارشد توسط دیوان عدالت (در سطور بعد – دانشجویان کارشناسی ارشد).

این مقاله متعلق یه موسسه حقوقی ملک پور می باشد.

 1. هدف از این مسابقه این است که تشویق برای فعالیت های خلاق دانشجویان تحصیلات تکمیلی، اثربخشی و کیفیت تحقیقات خود فعالیت های با تمرکز بر برنامه های عملی از نتایج حاصل از آنها پژوهش در بخش های مختلف اقتصاد است.
 2. مسابقه هر سال توسط وزارت دفاع در همکاری برگزار با آکادمی ملی علوم و دیگر علاقه مند جمهوری خواه دولت ، که تابع هستید برای موسسات ارائه دریافت تحصیلات بالاتر از لیسانس.
 3. اطلاعات در روش و شرایط مناقصه منتشر شده است وزارت دفاع قبل از ۱ سپتامبر، روزنامه “سوتسکیا بلاروس” و “بنر از جوانان.” را اعلام می کند .
 4. رقابت باید حق را به دانش آموزان فارغ التحصیل در امتحانات گذشته و بخش طرحهای فردی در مطالعات عمومی و بهترین نتایج را در دست فعالیت های تحقیقاتی قرار دهند .
 5. نامزدی که می خواهد برای بورسیه رئیس جمهور قصد اقدام دارد باید از یاران جمهوری بلاروس باشد و برای دانشجویان فارغ التحصیل است که مراحل در سه مرحله انجام می پذیرد، باید با توجه به معیارهای زیر باشد : قبول موضوع پایان نامه آثار دانشجویان دکترا جهت اولویت تحقیقات بنیادی و کاربردی یک مطالعه در جمهوری بلاروس ؛ در دسترس بودن مواد (انتشارات علمی، راهنمای مطالعه، وزیران معرفی اختراع ثبت شده برای اختراع)، تایید شده و تست شده استفاده از نتایج حاصل از آثار پایان نامه از دانشجویان تحصیلات تکمیلی؛ مشارکت دانش آموزان فارغ التحصیل در اجرای برنامه های دولت اساسی و تحقیقات کاربردی، علمی و فنی برنامه (از جمله منطقه ای)، پروژه های نوآورانه. بخش دانشجویان دکترا به علمی و روش اندازه (همایش، مسابقات، کارگاه های آموزشی)، از جمله آنهایی که بین المللی است.
 6. . در مرحله اول این مسابقه نامزدی فارغ التحصیل توسط دانشمندان شوراهای (علمی و فنی) نهادها، ارائه دادگاه کارشناسی ارشد، که این دانش آموزان فارغ التحصیل تربیت می شوند، در ارائه تحقیقات خود را با رئیس توجه به نظر حساب از کارشناس مستقل است ایجاد نام گرفته است. برای شرکت در اولین مرحله از رقابت باید ارائه شود: فهرست منتشر شده مقالات علمی، اختراع ثبت شده، کتاب درسی، توصیه ها و دیگر اطلاعات حمایت از نتایج تحقیق فعالیت کارشناسی ارشد به مطابق با موضوع پایان نامه. یک گزارش در فعالیت های علمی، فنی و نوآورانه آموزش تحصیلات تکمیلی در سال گذشته، تصویب شده توسط سر موسسات ارائه دادگاه کارشناسی ارشد؛ رئیس بررسی های علمی؛ اطلاعات در مورد دانش آموز فارغ التحصیل: نام خانوادگی، نام و نام خانوادگی.روز، ماه، سال تولد؛نام موسسات، با ثبت نام دانشجوی کارشناسی ارشد؛ سال آموزش و پرورش در مدرسه (در سال رقابت). تخصص؛ آدرس منزل (با شاخص SMOS) و شماره تلفن (با نشانه ای از کد شهر)؛ اطلاعات در مورد رئیس علمی از دانشجوی کارشناسی ارشد: نام خانوادگی، نام و نام خانوادگی. محل کار (نام سازمان) و موقعیت؛ دانشمندان مدارک تحصیلی و عناوین علمی؛ آدرس منزل (با شاخص SMOS) و شماره تلفن (با کد شهر).

چکیده ای از رئیس علمی از دانشجویان فارغ التحصیل و دانشجوی فوق لیسانس ارائه مواد در یک جلسه از دانشمندان در نظر گرفته (علم و فناوری) شورای قبل از اکتبر ۱٫

نامزدها برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی که دریافت کرده اند بیش از ۲/۳ از آرا شرکت در اعضای رای گیری از علمی (علمی و فنی) ایجاد شده توسط شورای، ارائه دادگاه کارشناسی ارشد، ارسال برای شرکت در مرحله دوم از رقابت.

 1. در مرحله دوم از نامزدها رقابت دانشجویان فارغ التحصیل توصیه می شود موسسات ارائه دادگاه کارشناسی ارشد برای انتصاب بورس ریاست جمهوری برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی، نهادهای دولتی جمهوری خواه در نظر گرفته (با تبعیت)، آکادمی ملی علوم بلاروس.

برای این منظور، بدن دولت جمهوری (با تبعیت)، آکادمی ملی علوم بلاروس کمیسیون، منظور از کار تصویب شده است، به ترتیب سران دولت های ملی و آکادمی ملی علوم بلاروس. با در نظر گرفتن ایجاد کمیسیون، فراهم می کند کارشناسی ارشد و ارتباطات را در هر نامزد عصاره کارشناسی ارشد از دقیقه دانشمند (علم و صنعت) در هیئت مدیره نامزدی برای انتصاب رئیس جمهور از بورس های تحصیلی جمهوری بلاروس به فارغ التحصیل با نشانه ای از نتایج رای گیری و با انگیزه منطق نتایج تحقیق فعالیت دانشجویان تحصیلات تکمیلی، و همچنین به عنوان مواد مورد اشاره در بند ۷ از این موقعیت است .

 1. اقتدار دولت مرکزی، ملی آکادمی علوم بلاروس تا ۱۵ اکتبر، ارائه به وزارت لیست دادگاه از نامزدها برای انتصاب رئیس جمهور از یاران جمهوری بلاروس برای دانشجویان فارغ التحصیل با ارائه شده توسط هر یک از آنها نرم افزار و اسناد مورد اشاره دربندهای ۷و ۸ این مقررات.
 2. ارسالی پس از مهلت تعیین شده در دریافت بند۹ والزامات این ماده، و باید در نظر گرفته شود نامزدی کارشناسی ارشد است از رقابت را رد کرد. وزارت اضطراری ۱۱٫ خلاصه مواد ارائه شده نهادهای دولتی جمهوری خواه و ملی آکادمی علوم بلاروس، و همچنین موسسات کارشناسی ارشد مواد، ارائه دادگاه کارشناسی ارشد برگزار می شود در وابسته به وزارت دفاع و نوامبر ۱ آنها هدایت کمیسیون رقابتی در نظر گرفتن نامزدها برای انتصاب بورس های تحصیلی ریاست جمهوری برای دانشجویان فارغ التحصیل تمام وقت در موسسات دولتی، ارائه کارشناسی ارشد دادگاه (از این پس – کمیسیون مناقصه).
 3. در مرحله سوم کمیته مناقصه از رقابت، این ایجاد فرمان، مطالعات و ارسالی و طرح های پیشنهادی روز ۱۵ نوامبر شناسایی نامزدها برای انتصاب رئیس جمهور از کمک هزینه تحصیلی فارغ التحصیل جمهوری بلاروس برای دانشجویان فارغ التحصیل.رئیس کمیته رقابت این حق برای ارسال بررسی مستقل اضافی است برای داوطلبان خاص دانشجوی کارشناسی ارشد.
 4. کمیسیون مسابقه باید با رای مخفی تصمیم گیری اکثریت آرا در حضور در این نشست از حداقل ۲/۳ ترکیب کمیسیون.نتایج حاصل از رقابت در پروتکل آن را به وزارت آموزش و پرورش ارائه شده است.
 5. وزارت اضطراری توسط یک تصمیم از رقابت کمیسیون تا ۲۵ نوامبر در صورت تجویز به شورای وزیران کمک جمهوری بلاروس، رئیس جمهور بلاروس پیش نویس سفارش انتصاب بورسیه ریاست جمهوری برای دانشجویان فارغ التحصیل. شورای وزیران از جمهوری بلاروس پیش نویس است نظم برای در نظر گرفتن رئیس جمهور بلاروس.
 6. لیستی از دانشجویان تحصیلات تکمیلی که اختصاص به کمک مالی از رئیس جمهور جمهوری بلاروس برای دانشجویان فارغ التحصیل، در روزنامه منتشر شده “سوتسکیا بلاروس “و” بنر از جوانان است. “
 7. بورسیه ریاست جمهوری برای دانشجویان فارغ التحصیل قابل پرداخت در ۱ ژانویه در محل خود مطالعه است.
 8. دانشجویان تحصیلات تکمیلی که به کمک هزینه تحصیلی ریاست جمهوری اختصاص داده بلاروس بورس تحصیلی کارشناسی ارشد پرداخت به دولت در این تقویم سال ساخته شده است.

 

توصیه نامه دولتی برای آموزش و پرورش از طرف جمهوری بلاروس در سال ۲۰۱۲ :

نامزدها برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی برای شرکت در رقابت بعدی در نشست شورای علمی دانشکده قرار شد (توصیه می شود به ثبت نام قبل از تعطیلات تابستان) تصمیم شورای علمی باید با رای حداقل ۲/۳  آرا کمتر از کل  اعضای آن حضور داشته باشند تا اعتبار داشته  باشد. موفقیت یک آرای نامزدهای در نظر گرفته دریافت بیش از ۲/۳ آرا از اعضای شورای علمی که در رای شرکت کردند به تصویب رسید.  در ابتدا می بایست پرونده متقاضیان بررسی شود و پس از آزمون باید نمرات آنها به صورت شخصی و به صورت کلی بررسی شود . لذا باید در ابتدا نمرات رضایت بخش را کسب نموده باشید . در صورتی که حداقل هفت امتیاز را کسب نموده باشید .

در روز ۱۵/sep/ هر سال باید لیست نفرات پذیرفته شده توسط رؤسای ادارات برای ادرس ایمیل zakharov@bsu.by ارسال گردد .  در تاریخ ۲۳ سپتامبر برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی نیز لیست این مقاطع ارائه می شود .

بورسیه تحصیلی دکتری بلاروس :

راه های تمدید مجدد بورس های بلند مدت :

*کسب تأییدیه از مرکز آموزشی خود و استاد راهنمای خود

*کسب گواهی ادامه تحصیل و احراز ضرورت بر امتداد آن

*درخواست فرد متقاضی مبتنی بر الزام وجود بورس و موفقیت در زمانی که بورس را در دست داشته است

*موافقت جمهوری بلاروس و یا ریاست موسسه اعطا کننده بورس

راه های کسب و تمدید بورس کوتاه مدت :

*برای دانشجویان دکتری  که لزوما می خواهند کورس تحصیلی را در مدت ۶ ماه به اتمام برسد باید از بورسیه کوتاه مدت بهره مند شوند

*برای دانشجویان دکتری که برای تحصیل و فرصت های مطالعاتی کوتاه مدت به بلاروس مهاجرت می نمایند و بورسیه تحصیلی را کسب می نمایند شامل این نوع بورسیه خواهند شد .

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به سایت http://malekpour.ir/immigration/countries/belarus/ مراجعه نمایید . و در صورتی که باز هم سوالاتی در این زمینه وجود داشت  https://malekpour.ir/category/belarus/education-belarus/

نیز می تواند شما را در سهولت در رسیدن به این امر یاری نمایید .

 

 

 

 

 

منابع

http://generation.by/news7088.html

http://go.uopeople.edu/Scholarships.html?utm_medium=cpc&utm_source=google&utm_campaign=Scholarships-Broad&gclid=CjwKEAjwwOvABRC08aedoZ_lnTMSJACs_cbuSnqxBU-qoNAe33xCSf-PaGvp62JhRlkg0sVus0DrzhoCdXrw_wcB

http://www.futureleaders.org/?gclid=CjwKEAjwwOvABRC08aedoZ_lnTMSJACs_cbu-ZB60A_lpC_TbMktbRouqMIHOY_Vz9TDzXG2xLFtRxoCcnDw_wcB

http://www.studyinbelarus.com.ng/scholarship-programs-in-belarus.html

http://adukacyja.info/naviny/pyershaya-byelaruskaya-hramadskaya-stypyendyya/

http://www.bsu.by/be/main.aspx?guid=36041

 

 

پیمان یوسفی

4 پاسخ
 1. پویا گفته:

  با عرض سلام و خسته نباشید.لطفا در مورد شرایط تحصیل در رشته مهندسی مکانیک در مقطع کارشناسی ارشد در کشور بلاروس و اینکه آیا امکان گرفتن بورس تحصیلی و کمک هزینه وجود دارد راهنمایی کنید.
  آیا کشور بلاروس همچون ایتالیا ویزای همراه برای همسر نمیدهد؟
  همچنین‌آیا تحصیل در رشته مهندسی در ایتالیا ارزان تر است یا بلاروس ؟
  آیا با انجام کار های دانشجویی هزینه زندگی در کشور بلاروس در هنگام‌تحصیل تامین میگردد؟
  با تشکر

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 2. محمد گفته:

  باسلام و عرض ارادت
  می خواستم بپرسم آیا دانشگاه های بلاروس در مقطع کارشناسی ارشد نمره زبان می خوان تا بورسیه کنند و همچنین آیا برای بورس گرفتن از بلاروس به مقاله نیاز هست؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و احترام برای دریافت بورسیه باید رزومه شما (مدرک زبان ، معدل و نمرات شما و مدارک تحصیلی شما و …) مورد بررسی قرار گیرد پیشنهاد میکنیم برای مشاوره کاملتری با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید .

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.