امروزه اشخاص بسیاری مایل به مهاجرت از طریق خرید ملک و خرید مسکن می باشند و روزانه سوالات بسیاری در خصوصخرید مسکن در بلاروس و خرید ملک در لتونی از مشاورین ما می پرسند. در این مقاله به تحلیل بازار مسکن کشور بلاروس ، خرید مسکن در بلاروس، خرید مسکن در لتونی، هزینه های خرید مسکن در بلاروس ، هزینه های خرید مسکن در لتونی و دیگر موضوعات مربوطه می پردازیم.

نوسانات ارز در کشور بلاروس که از پایان ماه ژانویه شاهد آن هستیم، باعث بروز هیجان در بازار مسکن شده است. تعداد معاملات در بخش املاک و مستغلات، با افزایش ۱۰ درصدی روبرو شده است. مطبوعات بلاروس، رونق مسکن را این گونه شرح می دهند: مردم به دنبال راه قابل اعتماد برای سرمایه گذاری هستند و شرکتهای ساختمان سازی، پیشنهادات بسیاری خوبی را آماده کرده اند

وکلای برتر موسسه حقوقی ملک پور در خصوصخرید مسکن در بلاروس و لتونیبه شما عزیزان مشاوره رایگان و تخصصی ارائه می نمایند.

روزنامه “گازتا” می نویسد: به گفته کارشناسان، فعالیت بازار املاک، حداقل برای چند ماه دیگر، ادامه خواهد داشت. صحبت بر سر سرمایه گذاری در معاملات برای خرید خانه و اجاره دادن آنها است. شایان ذکر است که پایتخت کشور بلاروس و استان مینسک که گران ترین بازار مسکن در کشور را به خود اختصاص داده اند، در صدر معاملات قرار دارند. حتی تقاضا برای خرید خانه های اعیانی نیز افزایش یافته است. منبع این روزنامه می گوید که آپارتمان های بسیار گران قیمت در مرکز مینسک، تنها بخشی است که ” افزایش قیمت ها به دلار با ۱٫۱٪رشد، روبرو بوده اند“.

227.227 300x225 بلاروس ◄ خرید مسکن در بلاروس و لتونی

به طور کلی، شاخص قیمت دلاری مسکن در مینسک در هفته گذشته حتی کاهش یافته، هر چند تنها ۱٪و معادل $۱۵۰۰ – $۲۵۰۰به ازای هر متر مربع معامله می شود. نشریه تجاری “وِدومِستی” به این نکته اشاره کرده است که بسیاری از سازندگان، فرصت تصحیح قیمت ها را نداشته، و مشتریان در پی بهره بردن از این فرصت هستند. این روزنامه در ادامه می نویسد: “شاید فروشندگان تمایل شدیدی به افزایش قیمت ها دارند، اما هیچ کس به دلیل خطر کاهش میزان معاملات، حاضر به انجام این اقدام نیست. در حال حاضر دامنه ی انتخاب خریداران به گونه ای است که ترجیح می دهند آپارتمان ها و یا خانه های خارج از شهر را با قیمت پایین تری خریداری کنند.”

 

خرید مسکن در بلاروس و لتونی می تواند یک راه مطمئن و امن باشد که شما هموطنان عزیز از این طریق اقدام و با خرید مسکن در بلاروس و لتونی اقدام به مهاجرت کنند و برای اقامت خود تصمیم بگیرند ، امروزه می توان گفت که در اوضاع ملتهب و نا به سامان مهاجرت و مخصوصاً با وجود موسسات غیر معتبر و غیر قانونی که با حقوق بین المللی هیچ آشنایی ندارند خرید مسکن در بلاروس و لتونیمی تواند بهترین گزینه برای افرادی که قصد مهاجرت دارند ولی نمی خواهند مبالغ زیادی بپردازند باشد .

روزنامه ی”ودومستی” با اشاره به نظر نماینده ی یکی از شرکت های ساختمان سازی، می نویسد که فعالیت خریداران مسکن در بلاروس و لتونیدر طول ماه ژانویه که با نوسانات نرخ ارز، همراه بوده، “امری عادی” است. تعدادی از روزنامه ها عنوان کرده اند که وجود شور و شوق در بازار مسکن، نمایان گر این واقعیت است که با توجه به بهسازی سیستم بانکی بلاروس، مردم به دنبال راه های جایگزین و قابل اطمینان تر خرید مسکن در بلاروس و لتونیدر بخش سرمایه گذاری پول های خود هستند. در ماه های دسامبر و ژانویه، بانک مرکزی، مجوز فعالیت چند بانک و موسسه اعتباری را به دلیل وجود ابهامات در عملیات مالی آنها، لغو کرده است. نشریه ی”گازتا” نوشته است: “در برخی از پروژه های مسکن سازی استان مینسک، انتشار هر خبری در رابطه با لغو مجوز یک بانک، منجر به افزایش ۳ تا ۵ درصدی در شاخص فروش می شود.”

تعدادی از روزنامه ها تاکید داشتند که رونق بازار مسکن، نشان دهنده ی افزایش عرضه ی آنها در بازار است. با افزایش تعداد خانه های جدید، فروشندگان در تلاش اند تا آنها را در بازار مسکن به قیمت پائین تری به فروش برسانند. وکلای برتر موسسه حقوقی ملک پور در خصوصخرید مسکن در بلاروس و لتونیبه شماعزیزان مشاوره رایگان و تخصصی ارائه می نمایند.

موسسه حقوقی جناب آقای ملک پور برای شما متقاضی خرید مسکن در بلاروس و لتونی   یک ویزای تجاری کوتاه مدت اخذ می کند و قبل از حضور شما در این کشور تصاویر منازل و مناطق مسکونی را به شما از طریق اسکایپ و غیره نشان خواهیم داد و ما با سلیقه شما آشنا خواهیم شد و بر همین اساس به شما مشاوره اقتصادی برای خرید مسکن در بلاروس و لتونیخواهیم داد و در این مدت در کشور بلاروس می توانید تمام مناطق مسکونی این کشور را به شما نشان دهیم و مشاوره اقتصادی مناسبی با وکلای بین المللی داشته باشید که این زمان مناسب شما می توانید بهترین منزل را انتخاب و خرید کنید .

“اینترفاکس” می افزاید: شایان ذکر است که مشتریان در انتخاب خود، وارد تر شده اند. برای آنها دسترسی حمل و نقلی، کیفیت مصالح مورد استفاده در ساختمان ها و زیرساخت های داخلی مجتمع مینسکنی، به امری مهم تبدیل شده است. این واقعیت باعث شده تا عرضه کنندگان نیز برای ایجاد آسایش در مناطق مینسکنی جدید، تلاش کنند. “آنها از بنگاه های ملکی می خواهند تا نظر مردم را در رابطه با نیازهایشان برای طراحی مناطق مینسکنی، اعلام کنند. به عقیده ی تحلیلگر نشریه، تا همین چند سال پیش، چنین رخدادی به فکر هیچ کس خطور نمی کرد“.

درصد از خانه های نوساز بلاروس، در مینسک بهره برداری شده است. وکلای برتر موسسه حقوقی ملک پور در خصوص۵/۴روزنامه “کومرسانت” ، اطلاعات سازمان ملی آمار بلاروس را در رابطه با میزان مسکن ساخته شده در سال گذشته، نقل می کند. تقریبا یک دهم آن متعلق به استان مینسک است. خرید مسکن در بلاروس و لتونیبه شماعزیزان مشاوره رایگان و تخصصی ارائه می نمایند.

جمهوری لتونی

کشور لتونی در منطقه بالتیک اروپا و هم مرز با کشور روسیه می باشد. این کشور از اعضای اتحادیه اروپا و بخشی از حوزه شینگن می باشد. دریافت اقامت از طریق خرید ملک در جمهوری لتونی ارزانترین روش سرمایه گذاری ملک در یک کشور توسعه یافته اروپایی می باشد. این کشور در سال ۲۰۱۱ برای بار دیگر به عنوان کشوری شناخته شد که در حوزه اتحادیه اروپا بالاترین رشد اقتصادی را داشته است. در ۲ سال اخیر به طور متوسط قیمت خانه در این کشور شاهد رشد سالانه ۲۵% بوده است. وکلای برتر موسسه حقوقی ملک پور در خصوصخرید مسکن در بلاروس و لتونیبه شماعزیزان مشاوره رایگان و تخصصی ارائه می نمایند.

خلاصه شرایط اقامت در کشور جمهوری لتونی به شرح زیر می باشد:

 1. حداقل خرید ملک در پایتخت (ریگا) حدود ۱۹۰۰۰۰ دلار (۱۰۰۰۰۰ لاتس) که در واقع یک سرمایه گذاری خوب روی ملک می تواند باشد و هم از نظر تغییر ارزش دلار و هم از نظر رشد سرمایه (حدود ۲۵% رشد سالانه در ۲ سال گذشته) می تواند مورد توجه قرار بگیرد. میزان سرمایه گذاری محدودیتی ندارد و میزان سرمایه گذاری می تواند بیشتر باشد.
 2. هزینه ها ۳۰ هزار دلار در ابتدای کار با قرارداد وکیل لاتویا –۳۰ هزار دلار هم بعد تکمیل خرید ملک و صدور سند – مجموعا ۶۰ هزار دلار. در هر مرحله در صورت عدم قبولی یا انصراف به غیر از ۵ هزار دلار (در هر مرحله) مابقی برگشت داده می شود.
 3. مبالغ فوق هزینه های دولتی را نیز شامل می شود.
 4. از این طریق اقامت ۵ ساله کشور لاتویا داده میشود که هر ساله بایستی تمدید شود
 5. با داشتن اقامت این کشور می توان بدون ویزا به کشورهای شینگن و حوزه اتحادیه اروپا سفر کرد.
 6. هیچگونه شرط اقامتی وجود ندارد و افراد می توانند آزادانه در هر زمان کشور را ترک کنند.
 7. بعد از ۵ سال می توان برای اقامت دائم اقدام کرد و پس از از آن نیاز به تمدید سالانه نخواهد بود.
 8. خرید ملک در صورت امکان بصورت آنلاین می تواند انجام شود و یا با مراجعه حضوری. برای ویزا باید از سفارت بلغارستان اقدام شود.
 9. کل پروسه حدود ۴ تا ۵ ماه طول میکشد که حدود یکماه انجام بررسیهای اولیه، یک ماه خرید ملک تا صدور سند و ما بقی تا صدور گواهی اقامت خواهد بود که با مراجعه حضوری داده خواهد شد.
 10. همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال در پرونده هستند ولی قبل از آنکه اقامت دائم گرفته شود (بعد از ۵ سال) اگر بچه ها به ۱۸ سال برسند بایستی در لاتویا بمانند.

وکلای برتر موسسه حقوقی ملک پور در خصوصخرید مسکن در بلاروس و لتونی به شماعزیزان مشاوره رایگان و تخصصی ارائه می نمایند.

 

 

2 پاسخ
 1. زهرت گفته:

  سلام می خواستم سوال کنم حداقل قیمت خرید ملک که در کشورهای حوضه اروپا و شینگن هستند چه مقدار است و کدام کشور مناسبتر و ارزان‌تر است

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب حداقل قیمتی که بتوان با ان اقامت گرفت 380.000 یورو در کشور پرتغال می باشد.پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتر با دفاتر همکار ما تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.