امکان کار پس از تحصیل در کشور های خارجی، همواره دغدغه ی دانشجویانی است که جهت ادامه ی تحصیل در کشور های خارجی فرم های ثبت نامشان را پر نموده و تمایل به مهاجرت تحصیلی دارند. امکان کار پس از تحصیل در کشور های خارجی میتواند به دانشجویانی که توان مالی بالا ندارند این امید را بدهد که در حین تحصیل میتوانند کار کرده و درآمدی هرچند کم داشته باشند تا بتوانند هزینه های زندگی تحصیلی را پوشش دهند.

مهم ترین ملاکی که هر دانشجویی جهت انتخاب کشور مقصد جهت تحصیل مدنظر قرار می دهد امکان کار پس از تحصیل در کشورهای خارجی است.

امکان کار پس از تحصیل در کشورهای خارجی بیش از پیش مدنظر دانشجویانی است که قصد اخذ اقامت دائم پس از تحصیل را دارند و دلیل این شرایط و قوانین اعطای اقامت در اکثر کشورها است که امکان دستیابی به اقامت دائم با اشتغال متقاضی میسر می باشد. مهم ترین موضوعی که این مقاله به آن می پردازد امکان کار پس از تحصیل در کشورهای خارجی است.

علاوه بر این سعی ما بر این است که با ارائه اطلاعات و مطالب موثق در رابطه با  امکان کار پس از تحصیل در کشورهای خارجی شما عزیزان را در دستیابی به این مهم یاری نماییم.

کارشناسان مؤسسه حقوقی ملکپور با تجارب چندین ساله خود در رابطه با مسائل حقوق بین الملل و بررسی تغییر قوانین کشورها در گذر زمان اطلاعات کاملی را در زمینه امکان کار پس از تحصیل در کشورهای خارجی در اختیار شما قرار می دهندو شما عزیزان را در انتخاب بهترین کشور جهت تحصیل در کشورهای خارجی و کار پس از تحصیل در کشورهای خارجی یاری می نمایند.

همانطور که ذکر شد امکان کار پس از تحصیل در کشورهای خارجی نسبت به شرایط و قوانین هر کشور متفاوت است و تحقق این امر به شرایط اقتصادی و توسعه کشور مقصد بستگی خواهد داشت. برخی دانشجویان به خصوص دانشجویانی که در مقاطع پایین مشغول به تحصیل هستند برنامه ریزی بسیار دقیقی در رابطه با کار پس از تحصیل در کشور مقصد دارند و با هدف مشخص اقدام به پذیرش از دانشگاه های خارجی می نمایند.

مسئله بسیار مهمی که این دانشجویان می بایست توجه خاصی به آن داشته باشند مشاوره صحیح با افراد با تجربه و آشنا به حقوق و قوانین است. متأسفانه بسیاری از مؤسسات غیر حقوقی بدون اطلاع از قوانین کاری کشورهای دیگر فقط جهت عقد قرارداد و کسب مبالغ از دانشجویان اقدام به تبلیغ برخی کشورها جهت تحصیل می نمایند و با وعده های دروغین امکان کار پس از تحصیل در کشورهای خارجی را با شانس بسیار بالا جلوه می دهند در حالیکه امکان کاریابی پس از تحصیل در برخی کشورها شانس بسیار پایینی خواهد داشت و حتی شانس کاریابی در هر تخصص و رشته تحصیلی متفاوت خواهد بود.

برای بسیاری از دانشجویان حتی امکان کار در هنگام تحصیل نیز اهمیت دارد و قصد پرداخت بخشی از هزینه های تحصیل را از طریق در آمد حاصل از کار دانشجویی دارند. همانطور که می دانید امکان کار در حین تحصیل در اکثر کشورها به صورت پاره وقت امکان پذیر است اما دانشجویان با درآمد حاصل از کار دانشجویی امکان پرداخت بخشی از هزینه های زندگی خود را خواهند داشت و این کار پاره وقت سابقه خوبی جهت کاریابی پس از تحصیل دانشجو به حساب می آید. توصیه ما برای دانشجویان این است جهت تحصیل در کشورهای خارجی برای اطمینان خاطر بیشتر هزینه یک تا دو ترم تحصیلی را به همراه داشته باشند تا فرصت و مجال بیشتری جهت کاریابی داشته باشند.

تاکنون قوانینی که جهت اخذ ویزای کاری اکثر کشورها وضع شده است توجه زیادی به سابقه کاری متقاضی داشته است به این موضوع باعث شده افرادی که در کشور خود سابقه کاری بالایی نداشته اند امکان دستیابی به ویزای کاری به طور مستقیم را نداشته باشند و تحصیل را بهانه ورود به کشورهای خارجی قرار دهند و اعتبار رزومه خود را با تحصیل در کشور مورد نظر تقویت نمایند.

مؤسسه حقوقی ملکپور با بررسی کارشناسانه ی رزومه متقاضیان، در باب قانونی ترین راه جهت مسائل حقوقی اقامتهر کشور به متقاضیان مشاوره ی حقوقی می کند و همراهی دلسوز برای شما در دستیابی به اقامت کشور مورد علاقه شما خواهد بود. همانطور که در ابتدای این مقاله ذکر شد موقعیت های کاری مختص به رشته های تحصیلی مختلف در هر کشور متفاوت خواهد بود به طور مثال برخی کشورها همچون آلمان در زمینه رشته های فنی و مهندسی گزینه خوبی خواهد بود در حالیکه موقیعت کاری رشته های کشاورزی و صنایع غذایی در کشور هلند مناسب تر است.

نکته قابل توجهی که دانشجویان می بایست در انتخاب کشور مقصد به آن توجه خاص نمایند مزایایی است که دولت آن کشور برای فارغ التحصیلان دانشگاه های خود در نظر می گیرد. برخی کشورها و دانشگاه های در دوره تحصیل نیز دوره های کارآموزی برای دانشجویان درنظر می گیرند که آمادگی بیشتری برای ورود به بازار کاری در شخص ایجاد نمایند. کشورهای تراز اول همچون امریکا و انگلیس اهمیت زیادی برای دوره های کارآموزی و ورود به بازار کار برای دانشجویان قائلند و با این تفکر که آمار بیکاری در کشور خود را کاهش دهند تخصص های مختلفی توسط دانشگاه ها ایجاد می نمایند. اما به طور کلی سیاست دولت ها ایجاب می کند که پذیرش دانشگاه ها را به رشته هایی اختصاص دهند که امکان کاریابی و کمک به توسعه کشور داشته باشند.

برخی دانشگاه ها نیز تضمین کار برای دانشجویان خود ایجاد می کنند که هرچند اکثر این دانشگاه ها به طور خصوصی فعالیت دارند اما امکانات کاری خوبی پس از تحصیل در اختیار دانشجویان خود قرار می دهند. قوانین هر کشور در تمدید اقامت و اعطای اقامت دائم حتی با اشتغال فرد متفاوت است و حتی مدت زمان متفاوتی را جهت اعطای اقامت دائم در نظر می گیرند. به طور مثال کشورهای همچون امریکا، اتریش، آلمان، هلند، پرتغال و بسیاری از کشورهای دیگر اقامت دانشجو را پس از پایان تحصیل جهت کاریابی و یا تغییر ویزای تحصیلی به ویزای کاری تمدید می نمایند و فرصت کاریابی را به دانشجو می دهند. البته بهتر به نظر می رسد دانشجو در حین تحصیل هرچند به طور پاره وقت مشغول به کار شود و آمادگی کاریابی پس از تحصیل را داشته باشد.

یکی از نکاتی که شانس کاریابی دانشجویان را تقویت می کند یادگیری زبان کشور محل اقامت است. در کشورهایی همچون آلمان و اتریش در صورتی که دانشجو بتواند به سطح بالایی از زبان آلمانی دست یابد شانس بالایی در کاریابی خواهد داشت و حتی توجه بسیاری از کارفرمایان را جلب خواهد کرد.مؤسسه حقوقی ملکپور با خدماتی که در اکثر کشورها ارائه می دهد می تواند راهنمای دانشجویان جهت کاریابی و اخذ اقامت باشد. مؤسسه حقوقی ملکپور نه تنها در بخش حقوقی پذیرش و روادید، بلکه در مشکلات حقوقی شما در سطح بین الملل همراه شما خواهد بود بلکه خدمات مشاوره به شما را حتی پس از ورود به کشور مقصد از طریق وکلای دولتی آن کشور ادامه می دهد و اطمینان خاطر متقاضیان را در الویت ارائه خدمات حقوقی قرار می دهد.

برخی از کشورها قوانین بسیار خوبی برای اخذ اقامت کاری وضع نموده اند که دانشجویان به محض اتمام تحصیل و محیا بودن رزومه خود امکان اخذ اقامت دائم خواهند داشت. به طور مثال کشورهای کانادا و استرالیا که ویزاهای کاری خود را بررسی امتیازات مهارتی و تحصیلی به افراد اعطا می کنند دانشجویانی که از دانشگاه های این کشور فارغ التحصیل می شوند به سهولت می توانند از طریق ویزای skilled workerاقامت دائم را اخذ نمایند و ناچار به بازگشت به کشور خود نیستند. همچنین کشور آلمان نیز امتیازات خوبی به افرادی که در این کشور شاغل هستند اعطا می کند و کارتی با عنوان blue cardبه افراد واجد شرایط اختصاص می دهد که امکان استخدام و کار در کل اتحادیه اروپا را داشته باشند.

علاوه بر شرایطی که جهت اخذ اقامت دائم از طریق کار ذکر شد برخی کشورها به دانشجویان در حال تحصیل و تنها با تحصیل در آن کشور به مدت چند سال اقامت دائم اعطا می کند. به طور مثال کشور پرتغال قوانینی وضع نموده که دانشجویان فقط و فقط با تحصیل در آن کشور می توانند اقامت دائم آن کشور را اخذ نمایند و به هدف واقعی خود برای مهاجرت دست یابند.

مؤسسه حقوقی  ملکپورمشاوره ی درست و واقعی جهت امکان کار پس از تحصیل در کشورهای خارجی به علاقمندان اخذ ویزای کاری ارائه می دهد و شما متقاضیان عزیز می توانید با مشاورین و دفاتر همکار مؤسسه حقوقی ملکپور در ایران و کشورهای دیگر تماس بگیرید و از مشاوره رایگان بهره مند شوید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.