اقامت پس از تحصیل در کانادا

اقامت پس از تحصیل در کانادا

اقامت پس از تحصیل در کانادا یکی از مواردی است که دانشجویان قبل و در حین تحصیل به دنبال پاسخ به آن هستند . مهاجرت به کانادا همواره یکی از پر استقبال ترین روش های مهاجرت شناخته میگردد و در طی سال های اخیر نیز هم بسیار مورد استقبال قرار گرفته است .

مهاجرت به کانادا را میتوان به تحصیل در کانادا , کار در کانادا , سرمایه گذاری در کانادا و … تقسیم بندی کرد . اقامت پس از تحصیل در کانادا شامل راه های گوناگونی است که در این مقاله به طور کامل به آنها خواهیم پرداخت . ولی قبل از آن توصیه میگردد که ویدیو موجود در این بخش را که توسط آقای ملک پور دانشجوی رشته حقوق بین الملل در دانشگاه ملی وین اتریش برای شما عزیزان به صورت رایگان تهیه و تنظیم نموده اند را مشاهده نمایید تا اطلاعات بیشتری در باب اقامت پس از تحصیل کسب نمایید .

فایل تصویری آقای ملک پور ( دانشجوی دکترای حقوق دانشگاه ملی وین ) در باب اقامت پس از تحصیل

video اقامت پس از تحصیل در کانادا

چنانچه مایل به اخذ اقامت پس از تحصیل در کانادا هستید اولین قدم پس از فارغ التحصیلی در کانادا جهت تمدید اقامت دریافت مجوز کاری است .

البته اخذ مجوز کاری و اجازه اقامت برای پس از تحصیل در کانادا در تمامی ایالت ها شبیه به هم بوده است .

چنانچه مقطع تحصیلی خود را در کانادا به اتمام رساندید می توانید برای اخذ اقامت وارد برنامه ی PGWPP شوید که این برنامه به نام   Post-Graduation Work Permit Program در کانادا شناخته می شود و دانشجویی که یک مقطع تحصیلی را در کشور کانادا گذرانده می تواند مجوز ورود به این پروسه را داشته باشد البته با توجه به تنوع راه های موجود برای اقامت پس از تحصیل در کانادا این یکی از برنامه هایی است که دانشجویان می توانند جهت اخذ اقامت دائم کانادا اقدام نمایند . در این نوع اقامت محدودیت زمانی برای دانشجو تعیین می شود ، شما می توانید با توجه به دوره ی تحصیلیتان زمان این اقامت را مشخص نمائید ، به طور مثال یک دانشجوی دوره ی لیسانس که چهار سال است می تواند در بیشترین حالت ممکن این اقامت را تا سه سال تمدید نماید و امکان تمدید این نوع اقامت بیش از سه سال نمی شود .

فایل تصویری آقای ملک پور ( دانشجوی دکترای حقوق دانشگاه ملی وین ) در باب اقامت بعد از تحصیل در کانادا

video اقامت پس از تحصیل در کانادا

 

شرایطی که شما را واجد شرایط بر ای اقدام در برنامه  PGWPP می کند

۱ – دوره ی تحصیلی شما باید به صورت تمام وقت بوده باشد .

۲-  طول دوره ی تحصیلی شما می بایست کمتر از هشت ماه ( معادل با ۹۰۰ ساعت ) نباشد  .

۳ – شرایط سنی شما باید حداقل به هجده سال رسیده باشد تا بتوانید برای این نوع اقامت درخواست دهید  .

۴- هنگام در خواست برای برنامه PGWPP باید ویزای تحصیلی شما معتبر باشد  .

۵ – متقاضی با دریافت تائیدیه برای در خواست برنامه نهایتا نود روز فرصت دارد و این تائیدیه را می توان همراه با گواهی فارغ التحصیلی درخواست نمود .

۶-  برای درخواست این برنامه شما باید مدرک فارغ التحصیلی را ارائه نمائید ، در صورت نداشتن مدرک فارغ التحصیلی می توان با ارائه گواهی فراغت از تحصیل برای این برنامه اقدام نمود .

۷ – مدرک فارغ التحصیلی شما باید مورد تائید باشد بدین گونه که  :

فارغ التحصیلی شما از موسسات آموزش تکمیلی مثل کالج , دانشگاه , آکادمی های تجارت ( بیزینس اسکول ها ) و ….

نحوه فعالیت موسسات و دانشگاه های خصوصی می بایست در راستای دانشگاه های دولتی باشد .

موسسات خصوصی آموزش عالی در استان کبک که حداقل ۹۰۰ ساعت دورهی تحصیلی باشد مورد تائید می باشند که در انتها به شما مدرکdiplôme d’études professionnelles (DEP)  و یا attestation de spécialisation professionnelle (ASP)  می دهند.

هم موسسه آموزش عالی خصوصی ای که در آن تحصیل نموده اید و هم رشته ی تحصیلی شما می بایست در نظام آموزشی دولت کانادا تائید شده باشد .

این مجوز کاری برای شما به مدت حداقل هشت ماه و تا نهایتا سه سال معتبر می باشد ،  اگر شما دانشجوی فارغ التحصیل در مقطع کارشناسی و یا کارشناسی ارشد و یا دکترا هستید این مجوز نهایتا تا سه سال برای شما معتبر است .

سایر شرایطی که می تواند شما را برای دریافت این مجوز کاری واجد شرایط سازد داشتن دانش زبان کافی ، گذراندن دوره ی کارآموزی و ارائه ی مدرک فارغ التحصیلی است .

باز هم خاطر نشان می کنیم که حداکثر زمان شما برای دریافت اقامت کاری با در دست داشتن مدرک فارغ التحصیلی نود روز می باشد .

مدت زمان بررسی مدارک شما بین ۳ تا ۶ هفته می باشد اگر به صورت آنلاین اقدام نموده باشید و در صورتی که مدارک شما پست شده باشد زمان بیشتری بین ۸ تا ۱۲ هفته برای بررسی و صدور مجوز کاری زمان می برد .

04 اقامت پس از تحصیل در کانادا

اسناد مورد نیاز برای دریافت اجازه کار پس از فارغ التحصیلی در کانادا

 • تایید رسمی مدرک
 • مجوز تحصیل معتبر
 • گذرنامه
 • عکس گذرنامه
 • دیگر اسناد خاص مربوط به وضعیت شما (به عنوان مثال، معاینه پزشکی)

توجه داشته باشید
مادامی که توانستید مجوز کاری دریافت نمائید می توانید از خدمات بیمه درمانی دولت کانادا از طریق  REGIE برخوردار  شوید ، پیشنهاد می گردد هرچه سریعتر جهت اخذ کارت بیمه خود اقدام نمائید .

مهم
نوع دیگری از برنامه های اقامتی جهت اخذ اقامت پس از تحصیل در کانادا اقدام برای برنامه (TRV)  می باشد .  شما باید صبوری نمائید تا بتوانید برای برنامه TRV اجازه کار جدید دریافت نمائید ، اقدام در این پروسه نیاز به پرداخت هزینه دارد .

همانطور که گفته شد برنامه های مهاجرتی کانادا در اکثر ایالت ها وجود داشته و برنامه های متنوعی در ایالت ها وجود دارد که در این قسمت به یک برنامه ی مهاجرتی در استان کبک اشاره می نمائیم .

نکته مهم : دریافت مجوز کاری کانادا
باید توجه داشت که بعد از درخواست کارت اقامت در استان کبک ، این کارت به آدرس محل سکونت شما پست خواهد شد .

هنگامی که کارت اقامت را دریافت نمودید از آن پس اگر هرگونه جابجایی در محل سکونت خود داشتید را باید به اداره مهاجرت کانادا CIC اطلاع دهید .

انجام معاینه های پزشکی جهت اشتغال به کارهای خاص  :

اشتغال به کار در رشته هایی نظیر ( بهداشت ، آموزش ، آموزش و پرورش پیش دبستانی) باشید ، شما باید تحت معاینه پزشکی توسط پزشک مورد تایید دولت کانادا قرار بگیرید در صورتی که فارغ التحصیل این رشته ها هستید ۸ تا ۱۲ هفته قبل از درخواست اجازه کار این آزمایشات را انجام دهید .

همچنین برخی دانشجویان که در یکسری کشورها سابقه ی تحصیل به مدت حداقل ۶ ماه یا بیشتر را دارند می بایست آزمایشات پزشکی را انجام دهند و هزینه ی این آزمایشات نیز به عهده خود دانشجو است .

پیشنهاد می شود تا مادامی که ویزای شما دارای اعتبار است برای تمدید آن اقدام نمائید ، می توان یا برای تحصیل و یا برای اخذ مجوز کاری اقدام نمائید .

برنامه اقامت PEQ

اگر شما مایل به تحصیل و در نهایت اخذ اقامت دائم کادا هستید می توانید با استفاده از برنامه PEQ برای اخذ اقامت دائم اقدام نمائید .

اقامت پس از تحصیل در کبک:

تقاضا برای گواهی CSQ و اقامت دائم از روش PEQ روشی برای صدور سریع CSQ مختص به کارگران خارجی و یا فارغ التحصیلان خارجی جهت اخذ اقامت دائم کانادا می باشد .

متقاضی می تواند در این پروسه برای همسر قانونی و فرزندان خود نیز درخواست اقامت دهد  . به محض دریافت CSQ متقاضی می تواند برای اخذ اقامت دائم PR درخواست دهد .

افرادی که می توانند خود را واجد شرایط برای برنامه PEQ بدانند که اگر  :

متقاضیان و یا دانشجویانی که در کبک فارغ التحصیل شده اند ،

دانشجویانی در حال اتمام تحصیل هستند ،

کارگران خارجی که اقامت موقت دارند .

شرایط لازم جهت اخذ اقامت کانادا از طریق برنامه  PEQ        :

به هنگام درخواست برای CSQ  می بایست شرایط PEQ  را داشته باشید در واقع  شرایط و قوانین کبک را رعایت کرده باشند .

متقاضی می بایست حداقل نصف دوران تحصیلی خود را در استان کبک گذرانده باشد   .

هنگام درخواست یا تحصیل خود را به اتمام رسانده باشد و یا شش ماه از دوره ی تحصیلی اش باقی مانده باشد  .

مسلط به زبان فراتسه باشد  .

با ارائه مدرکی اثبات نماید که حداقل هزینه خود را برای زندگی و در صورت همراه داشتن هزینه های همراهان را ساپورت می کند  .

سن او به هجده سال رسیده باشد و دارای گذرنامه معتبر باشد .

این نکته را که باید بدانید که اگر فرم درخواست خود را در کبک تقاضا می نمائید می بایست در کبک سکونت داشته باشید .

مدارک تحصیلی مورد تایید برای برنامه PEQ       :

مدرک کارشناسی مدرک کارشناسی ارشد  MBA مدرک دکتری    ,مدرک   DEC دیپلم مطالعات دانشگاهی ، مدارک فنی   , مدرک  DEP  دیپلم مطالعات شغلی با۱۸۰۰ ساعت مطالعات پایدار   و مدرک DEP  دیپلم مطالعات شغلی ، همراه با ASP گواهی تخصص شغلی وگواهی سپری کردن ۱۸۰۰ ساعت دوره آموزشی تجاری خاص .

دانشجویان  به این موضوع اشراق داشته باشند که تنها شش ماه فرصت دارند تا برای CSQ تقاضا بدهند و گواهی CSQ   بعد از ارائه مدرک تحصیلی و ریز نمرات امکان پذیر است .

ارائه مدرک و یا تسلط به زبان از طرق زیر امکان پذیر است   :

دوره ی تحصیلی خود را در کبک به زبان فرانسوی خوانده اند

در مقطع متوسطه و یا دبیرستان حداقل سه سال به زبان فرانسه تحصیل کرده باشند .

بعد از اتمام پروسه درخواست CSQ  که مرتبط با اقامت استان کبک هست شخص می تواند برای اقامت دائم کانادا درخواست دهد .

همان طور که در مقاله مطالعه نمودید راه های بسیاری برای اقامت پس از تحصیل در کانادا وجود دارد ولی شما باید بهترین آن را برای خود انتخاب نمایید . پیشنهاد میگردد که دریافت اطلاعات بیشتر را از طریق دیدن ویدیو های موجود در این بخش انجام دهید تا بتوانید جمع بندی های لازم را صورت دهید .

 

 

Rating: 5
38 پاسخ
 1. سید محمد حسینی گفته:

  سلام،وقتتون بخیر

  بنده مدرک لیسانس آموزش زبان انگلیسی رو دارم و قصد دارم برای یه دوره کم هزینه در رابطه با رشته ی خودم در کانادا اقدام کنم همچنین قصد گرفتن اقامت بعد از تحصیل رو هم دارم،ممنون میشم توو این راه منو راهنمایی کنید.

  Rating: 5
  پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام و عرض ادب. شما می توانید برای مقطع فوق لیسانس درخواست دهید. ممکن است بتوانید در رشته خود یا رشته های مرتبط تحصیل کنید اما این امکان نیز وجود دارد که پس از بررسی رزومه شما مشخص شود که در رشته ای دیگر شانس بالاتری برای پذیرش و همچنین کار پس از تحصیل دارید. از این رو ابتدا باید رزومه شما به صورت کامل بررسی شود تا بهترین گزینه به شما پیشنهاد شود.

   در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000

   شما همچنین می توانید فرم ارزیابی را از لینک زیر تکمیل کنید تا کارشناسان ما از طریق واتس اپ با شما تماس بگیرند.

   https://malekpour.ir/contact-us/

   پاسخ
 2. hossein گفته:

  سلام علیکم. من میخام لیسانسمو از دانشگاه ایران بگیرم.و برای فوق لیسانس اقدام کنم و رشته ام روانشناسی است .حالا میخاستم بدونم ایا با توجه به رشتم میتونم بعد دریافت فوق لیسانس توی شغلی مربوط به رشتم مشغول به کار بشم؟!

  Rating: 5
  پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام. توصیه می شود مقطع فوق لیسانس را در کشور مورد نظر خود برای مهاجرت تحصیل کنید زیرا رشته هایی مانند رشته تحصیلی شما تقریبا برای هر کشور بومی می باشد و شانس کاریابی برای شما در صورت تحصیل در همان کشور بالاتر می باشد. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000

   پاسخ
 3. sepideh گفته:

  سلام و عرض ادب
  ممنونم بابت اطلاعات خوبی که در اختیار من و دوستان قرار می دهید.
  سوال بنده این است که در صورتیکه من با ویزای دانشجویی وارد خاک کانادا شده باشم میتوانم از همان بدو ورود برای برنامه اکسپرس اینتری هم اقدام نمایم و داشتن ویزای تحصیلی و هم زمان اقدام برای این برنامه مهاجرتی منافاتی باهم ندارند؟ و در صورتیکه در حین تحصیل برای این برنامه مهاجرتی پذیرفته شوم وارد پروسه اقامت دائم کانادا خواهم شد و پس از پایان تحصیلم و پایان ویزای دانشجویی هم میتوانم بدون نیاز به دریافت اجازه کار با این جواب مثبت در خاک کانادا بمانم و کار کنم؟
  با سپاس

  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   سلام و عرض ادب. کار تمام وقت و اخذ ویزای کاری تنها پس از اتمام تحصیل برای شما امکان پذیر خواهد بود. جهت بررسی شرایطتان و کسب اطلاعات بیشتر پیشنهاد می گردد با شماره 02149196000 دفتر موسسه تماس حاصل فرمائید.

   پاسخ
 4. میثم گفته:

  با سلام سوال من درباره کالج BCIT هست من فوق لیسانس در ایران گرفتم و میخواهم در این کالج یک دوره حرفه ای بگذرونم آیا می شود Post Graduate Work Permit با مدرک این کالج گرفت؟ ممنون

  پاسخ
 5. milad گفته:

  سلام جناب ملک پور خسته نباشید شماگفتین یه خبرخوب دارین بابت اینکه کسایی که میخوان به خارج از کشور برن ولی مشکل مالی دارن این خبر خوشحال کننده رو کی میدین؟ ممنونم از راهنماییاتون

  پاسخ
  • M.N گفته:

   با سلام و احترام
   دوست گرامي احتراما بیشتر سوالات شما عزیزان توسط آقاي ملك پور در كانال تلگرام موسسه پاسخ داده شده است و اكنون بصورت فايل صوتي و تصويري قابل مشاهده ميباشد.

   همچنین در صورت تمایل به اخذ مشاوره بیشتر می توانید با شماره 02149196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 6. نگین گفته:

  سلام وقت بخیر
  میخواستم ببینم بعد از تحصیل در کالج‌های مونترال هم میشه ویزای کار دریافت کرد یا فقط مربوط به دوره های لیسانس و.. است؟ مثلا برای دوره ۱۴ ماهه کالج در کبک، ۱۴ ماه ویزای کار صادر میشود؟
  ممنون

  پاسخ
  • P.Taghavi گفته:

   با عرض سلام و احترام. بزرگوار در صورتی که در مقطع Post secondary تحصیل کنید، فرصت جست و جوی کار پس از فارغ التحصیلی را خواهید داشت. البته باید اطلاعات جزیی تری از شرایط شما داشته باشیم تا بتوان راهنمایی دقیق تری انجام داد. پیشنهاد میکنیم جهت کسب اطلاعات کاملتر با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 7. nafisseh گفته:

  سلام جناب آقای ملک پور و ممنون از راهنمایی های خوب شما
  من یک آرشیتکت 43 ساله هستم با IELTS 6 و 18 سال سابقه کارو دو فرزند دبستانی . با توجه به اینکه سن من زیاد هست بنظرم رسید برای تحصیل در کانادا (مثلا آلبرتا که تحصیل بچه ها رایگان هست ) اقدام کنم ( اگر چه پیشنهاد شما نبود ولی چاره ای ندارم ) تا بجه ها به محیط عادت کنند و بعد اقامت بگیرم . می دونم که این امکان در نروژ هم هست . ممکنه بفرمایید کدوم برای من راحت تر هست یا اصلا ممکن هست یا خیر ؟

  پاسخ
  • P.Taghavi گفته:

   با سلام و عرض ادب خدمت شما دوست گرامی کشور کانادا به دلیل اعطای اقامت دائم از بدو ورود می تواند گزینۀ مناسبی برای شما و خانوادتان باشد. البته با توجه به آنچه شرح داده شد، امتیازات شما برای ویزای کاری و اقامت کانادا باید محاسبه گردد و شرایط شما باید به صورت کاملتری بررسی گردد که در این بخش امکان پذیر نمیباشد. پیشنهاد میکنیم جهت محاسبۀ امتیاز و مشاوره کاملتری در این باب با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 8. مريم آرمين گفته:

  سلام اقاي ملك پور
  پسرم ترم ٣ دندانپزشكي شيراز هست قصد داريم بعد از اتمام از تحصيل براي كار در كانادا اقدام كنيم
  لطفاً راهنمايي كنيد بايد جه ازمونهاي رو بدهد وايا موسسه شما براي اين ازمونها كلاسهاي اموزشي دارد
  وايا امريكا براي اقدام راحترهست يا كانادا
  ممنون ميشم پاسخ بدهيد

  پاسخ
  • P.Taghavi گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام. بزرگوار به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش به دلیل محدودیت نوشتاری در سایت امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و یا ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان تنها در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود. از این رو برای مشاوره دقیق تر و بررسی کامل شرایط، خواهشمندیم با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 9. زهرا گفته:

  سلام. جایی خوندم که اگر از یه سری بورسیه ها در حین تحصیل در کانادا استفاده کنید بعد از تحصیل نمیتونید ورک پرمیت بگیرید. این مساله شامل کسایی که با فاند پذیرش گرفتن هم میشه؟

  پاسخ
  • P.Taghavi گفته:

   با عرض سلام و احترام. بزرگوار در صورتی که الزامات و شرایط ویزای ورک پرمیت کانادا را مطالعه فرمایید متوجه خواهید شد که این مسئله کاملاً غلط می باشد. به بیانی دیگر بورسیه یا فاند تحصیلی ارتباطی با گرفتن ویزای ورک پرمیت نخواهد داشت.

   پاسخ
 10. حامد گفته:

  درود
  اگر من در حین تحصیل در کانادا از یک ترم مرخصی تحصیلی استفاده کنم آیا قانونی وجود داردکه اجازه کار حداکثر ۳ ساله به من داده نشود؟قصد نهاییم کسب اجازه کار و بعد اقامت است.
  قصد گرفتن ذیرش از ucanwest در ارشد MBA را دارم.
  پیشاپیش ممنون از پاسختان

  پاسخ
  • pejman taghavi گفته:

   با عرض سلام و ادب. دوست گرامی میزان و اجازۀ کار شما پس از تحصیل در کانادا به نوع و میزان دورۀ تحصیلی شما بستگی خواهد داشت.

   پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید
   و یا با شماره 021-49076 تماس بگیرید.


   پاسخ
 11. samira گفته:

  با سلام وتشکر از پاسخگوی شما. ایا اگه دو سال از مدرک کارشناسی ارشد گذشته باشه اما دراین دوسال در کار مرتبط با رشته مشغول بوده باشیم گپ غیرمجاز تلقی میشه؟

  پاسخ
 12. رضا گفته:

  باسلام و خسته نباشید خدمت دکتر ملک پور
  میخواستم بپرسم ایا با توجه به شرایطم میتونم از چه طریقی به صورت حتمی اقامت دائم بگیرم و صرفا چقدر هزینه برمیداره راهی که باید از صفر تا صد برای اقامت طی کنم لطفا راهی رو حتی المقدور بفرمایین که هزینه کم یا مقرون به صرفه ای صرف گرفتن اقامت بشه از صفر ویزا گرفتن تا صد اقامت :

  دارای مدرک کاردانی صنایع چوب و کاغذ

  دارای دوسال سابقه کاری در حیطه ساخت دکوراسیون

  دارای مدرک کارشناسی معماری

  دارای دوسال سابقه در حیطه طراحی

  شغل فعلی کار در شرکت تحقیقاتی داده تدبیر رهنما میباشد و دارای دوهفته رد شدن سابقه بیمه و ادامه دارد.

  شرکت در مسابقات شهرداری و کسب مقام دوم از سازمان زیباسازی شهرداری .
  دارای مقام های علمی و مهارتی متعدد قهرمانی در مسابقات دانشگاهی .

  دارای مقام هایی کشوری متعدد در مسابقات کشوری رشته ورزشی ووشو ، عضو تیم ملی

  گذراندن دوره های نرم افزاری حرفه ای کامپیوتر از مجتمع فنی تهران با مدرک دوزبانه و بین المللی.

  قصد در شرکت دوره های کلاس های آیلتس در چند ماه آینده

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار
   بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 13. علی گفته:

  سلام خدمت آقای ملک پور.راهنمایی میفرمایید با وجود دو سال گپ و چند مقاله و ایلتس 6.5 امکان گرفتن بورسیه از کانادا امکان پذیره یا نه؟

  پاسخ
 14. پری رحیمی گفته:

  با سلام وعرض خسته نباشید خدمت جناب آقای ملک پورهمسر من ۴۲ ساله لیسانس فیژیک داره وبیشتر از بیست سال از فارغ التحصیلیش گذشته میخواستم بدونم آیا میشه ایشان از طریق تحصیل در یکی از کالج ها در تورنتو در رشته نرم افزار ویزای تحصیلی بگیره ومن وفرزندمون هم بتونیم همراهش باشیم واینکه هدف ما پس از فراغت از تحصیل ایشان اخذ اقامت کانادا هستش در ضمن آیلتس ۵ دارند ایشان ممنون میشم پاسخ بدید

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ادب. با توجه به شرایط سنی ایشان شانس اخذ پذیرش در مقطع فوق لیسانس اندک می باشد. برای اطلاع از روشهای متناسب با شرایط خود پیشنهاد میکنیم با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 15. Amir گفته:

  سلام جناب دکتر ملک پور. بنده سنم ۱۸ سال و دارای مدرک فوف دیپلم کامپیوتر(نرم افزار)هستم ویزای مولتیپل ۵ ساله کانادا هم دارم و یک بار سفر کردم به تورنتو، در تورنتو قوم نزدیک دارم. قصدم تحصیل در یکی از دوره های سرتیفیکیت یا دیپلما در کالج های کانادا دارم. زبانم خوبه ولی مدرک ایلتس ندارم. می خواستم بدونم ایا پس از اتمام یکی از این دوره ها می تونم در خواست اقامت بدم؟؟؟؟ و در کدوم استان راحت تر می تونم اقامت بگیرم؟؟؟؟ مننون میشم اگه پاسخ بدین. با تشکر???

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ادب. پس از تحصیل در کالج های کانادا می توانید اجازه کار داشته باشید و در صورت کاریابی در این کشور ویزای شما تمدید خواهد شد. در نهایت می توانید اقامت این کشور را دریافت کنید. برای بررسی شرایط پیشنهاد می کنیم با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 16. علی گفته:

  سلام
  با عرض خسته نباشید
  من خیلی تلاش کردم با دفتر وین تماس بگیرم ولی بایک خط که شما اختصاص دادیداحتمال تماس خیلی پایینه و متاسفانه نمیشه تماس گرفت دفاتر همکار شما هم برای دکترا اقدام نمی کنند اگه روش دیگه ای برای تماس هست یا شماره دیگه ای اطلاع بدید

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام. از بابت ضعیف بودن برقراری ارتباط پیش آمده متاسفیم. در بخش ارتباط با ما می توانید شماره های تماس با دفتر وین را جستجو نمایید. با تشکر از صبوری شما

   پاسخ
 17. علی گفته:

  سلام دکتر ملک پور عزیز با تشکر از مطالب مفیدتون
  یک سوال دارم امیدوارم ما را قابل بدونید و پاسخ بدید
  بنده ۳۸سال دارم فارغ التحصیل فوق لیسانس رشته منابع آب از دانشگاه تهران با معدل ۱۸/۳ در سال ۱۳۸۶ می باشم. رزومه علمی خوبی دارم شامل ۴مقاله چاپ شده در سالهای ۲۰۱۵ تا۲۰۱۷ (دوتا آی اس آی و دوتا اسکوپوس) و سه مقاله آی اس آی در دست داوری در سال ۲۰۱۷. همچنین ۱۰سال سابقه کار در زمینه رشته خودم در مهندسین مشاور. تمایل به ادامه تحصیل در مقطع ودکتری ترجیحا در کانادا استرالیا دارم. آیا با توجه به اینکه ۱۰سال از مقطع تحصیلی قبلی من گذشته امکان گرفتن پذیرش و ویزا برای من وجود داره و با وجود رزومه قابل قبول و مقالات به روز میتونم امیدوار باشم. در ضمن قصد اقامت پس از تحصیل هم دارم. اگر پیشنهاد ویژه ای مد نظر شماست خوشحال میشم در جریان قرار بگیرم. پیشاپیش ممنون

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   با سلام
   آیا مدرک زبان انگلیسی را دارا میباشید ؟ اگر مدرک زبان انگلیسی نداشته باشید امکان دریافت پذیرش وجود نخواهد داشت . بهتر است با دفتر مرکزی MIE تماس حاصل نمایید تا شرایط را دقیق برای شما توضیح دهیم . با تشکر

   پاسخ
 18. اشکان گفته:

  با سلام و خسته نباشید خدمت اقای ملک پور عزیز و همکاران محترمشون من فارغ التحصیل رشته هوافضا در مقطع کارشناسی ارشد و مکانیک در مقطع کارشناسی هستم ۳۰ سال سن دارم و متاهل هستم میخواستم بدونم آیا برای پذیرش در دانشگاه کانادا با آیلس ۵٫۵ میشه به صورت مشروط پذیرش گرفت و در انجا زبان رو کامل تر کرد با نمره بالاتری از آیلس نیازه ؟ یا هر دانشگاه شرایط مخصوص به خود رو داره و باید جستجو کنم و برای اینکه ما بعد از تحصیل تصمیم به اقامت داریم و بعد از پذیرش همسرم هم میتونه با من بیاد یا خیر لطفا راهنمایی بفرمایید
  با تشکر از لطفتون

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   با توجه به دانشگاه مورد نظر باید بررسی نمود که آیا میتوان با نمره آیلتس شما پذیرش نمود یا خیر ! چند سال گپ تحصیلی دارید ؟ زیرا گپ تحصیلی بسیار برای کانادا مهم است ! با تشکر

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.