,

اقامت پس از تحصیل در پرتغال

 

اقامت پس از تحصیل در پرتغال

 

با توجه به تقاضای روزافزون برای کشور های اروپایی برای اقامت و مهاجرت بر آن شدیم تا اقامت پس از تحصیل در پرتقال را بررسی نماییم . اقامت پس از تحصیل در پرتقال متاثر از بسیاری از کشورهای پیشرفته تعریف گردیده و برای کسانی که تمایل به اقامت پس از تحصیل در پرتقال دارند شرایط مشخصی را تعریف نموده است . اقامت پس از تحصیل در پرتقال در مرحله اول رضایت کسی را که در پرتقال تحصیل میکند طلب میکند و اینکه از ابتدا با هدف اقامت شرایط خود را تعریف کرده باشد تا از سنوات حضور در کشور پرتقال به نحو احسن استفاده نمایید .

جهت اشتغال به تحصیل در مقطع کارشناسی در اکثر دانشگاه های معتبر کشور پرتغال قبولی در آزمون ورودی این کشور ضروری می باشد. علاوه بر این تحصیل در مقطع کارشناسی به زبان پرتغالی بوده و به این دلایل پذیرش در این مقطع در کشور پرتغال با سختی هایی همراه می باشد.دوره تحصیل در مقطع کارشناسی نزدیک به ۴ سال می باشد . کارشناسی از این جهت حائز اهمیت میباشد که شما برای رسیدن به اقامت به این مورد نیاز خواهید داشت ، هم از جهت مدرک تحصیلی و هم گذشت سنوات برای اینکه شما بتوانید برای اقامت دائم اقدام نمایید .

برای اقامت داشتن از جهت تحصیل در پرتقال داشتن مدرک مستر و دکتری و سپس بدنبال این مدارک پیدا کردن کار در پرتقال نقش حیاتی دارد و پس از دریافت این مدارک و پیدا کردن کار وپس از گذشت ۵ سال شما میتوانید برای اقامت درخواست دهید . .

یکی از برجستگی های مشخص و بارز زندگی در پرتقال و به ویزه لیسبون پایین بودن میانگین هزینه های زندگی است و این هزینه ها نسبت به سایر کشورهای اتحادیه اروپا از میتانگین پایین تری برخوردار است . و ناگفته نماند لیسبون هم هزینه های بیشتری نسبت به شهر های دیگر پرتقال دارد .

هزینه های زندگی در پرتقال در حدود ۲۰۰ تا ۳۰۰ یورو میباشد . البته این رقم بدون در نظر گرفتن هزینه اجاره میباشد . و این رقم بیشتر به نحوه زندگی شما هم مربوط میباشد و اینکه چگونه زندگی کنید . اگر زندگی با صرفه جویی را در نظر دارید شما میتوانید با ۱۳۰ یورو هم در پرتقال زندگی کنید .

برای هزینه های اجاره خانه در پرتقال اگر اجاره اشتراکی مد نظر دارید قطعا هزینه های کمتری خواهید داشت و اگر خصوصی اجاره مد نظر دارید بدیهی است هزینه بیشتری را باید پرداخت نمایید . در خانه اشتراکی شما در حدود ۲۰۰ تا ۳۰۰ یورو هزینه خواهید داشت و برای اجاره خانه شخصی ۵۰۰ تا ۸۰۰ یورو هزینه برای شما خواهد داشت …

از جمله مواردی که روی قمیمت اجاره تاثیر می گذارد، داشتن اتاق نشیمن (living room) نسبت تعداد سرویس های بهداشتی به افراد و محله است.

در آگهی های و تبلیغات منازل ، تعداد اتاق های خانه را با اضافه کردن حرف T نشان می دهند. برای مثال T2 یعنی خانه ای با دو اتاق خواب. T0 را همان استادیو یا سوییت است. خانه های هم وجود دارند که  T8 یا T12 هستند و . چنین خانه هایی اکثرا قدیمی هستند. اگر اتاقی مورد نظر دارای سرویس بهداشتی اختصاصی یا بالکن باشد، قیمت آن بین ۲۰ تا ۵۰ یورو از سایر اتاق ها گران تر خواهد شد. قیمت اجاره می تواند شامل هزینه ها باشد (included) یا نباشد. در صورتی که هزینه ها included نباشد، حدود ۲۵ تا ۵۰ یورو باید برای هزینه ها در ماه در نظر بگیرید. برای مثال  در T4 دوبلکس با ۳ نفر همراه . اتاق نشیمن بزرگ با نمای خیلی خوب  و ۳ سرویس بهداشتی در یکی از مناطق نسبتا گران لیسبون. برای اتاق ماهی ۳۰۰ یورو باید پرداخت که شامل هزینه اینترنت، آب، برق و گاز است.

 

در پایان به این نکته اشاره میکنیم که اقامت تحصیلی در کشور پرتقال میسر میباشد ولی به این شکل که برای رسیدن به این ممکن کار آسانی خواهیم داشت نیست و مثل بسیاری از شرایط خوب و ایده آل زحمت های نیز در پی خواهد داشت . پس در نظر بگیرید برای اقامت تحصیلی در کشور پرتقال شما باید از ابتدای ورود به خاک پرتقال این امر میسر را به صورت هدفی برای خود ترسیم کنید و برای آن از هیچ تلاشی روگذار نباشید . اینچنین برای رسیدن به هدف خود که قابل دسترس هم میباشد به آسودگی بیشتری خواهید رسید .

 

شهرام مطیع

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (بدون نظر)
Loading...
0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.