اقامت بلاروس و بررسی شرایط آن

اقامت بلاروس و مهاجرت به کشور بلاروس و راه های اخد اقامت بلاروس در این مقاله مورد بررسی علمی قرار خواهد گرفت. ما در این مقاله به طور خلاصه و تخصصی به بررسی مهمترین راه های اخذ اقامت بلاروس می پردازیم تا شما عزیزان درانتخاب مسیر مهاجرتی خود با اطلاعات کافی قدم بردارید. در صورتی که پس از مطالعه این مقاله در خصوص اقامت بلاروس همچنان برای شما عزیزان سوالات گسترده ای پیش آمد، می توانید با مراجعه به دفاتر موسسه حقوقی ملکپور ، همکار موسسه MIE اتریش و انجام مشاوره کامل اطلاعات خود را ارتقا دهید.

 • اقامت بلاروس و شرایط عمومی
 • اقامت بلاروس از طریق کار
 • اقامت بلاروس از طریق تحصیل
 • اقامت بلاروس از طریق سرمایه گذاری
 • اقامت بلاروس از طریق تولد
 • اقامت بلاروس از طریق ازدواج
 • اقامت بلاروس و پناهندگی
 • اقامت بلاروس برای هنرمندان و افراد موفق
 • اقامت بلاروس و هزینه های زندگی در بلاروس
 • اقامت بلاروس و ویزای کوتاه مدت بلاروس
 • اقامت بلاروس و اخذ تابعیت بلاروس
اقامت بلاروس اقامت بلاروس

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

اقامت بلاروس و مقدمه ای بر آن

مهاجرت به بلاروس و اخذ اقامت این کشور از چندین روش امکان پذیر می باشد. با توجه به اینکه هریک از راه های اخذ اقامت بلاروس دارای شرایطی است که کسب اطلاعات دقیق در مورد هر یک از آنها می تواند به افراد در رسیدن به اقامت بلاروس کمک کند، پیشنهاد می شود شما عزیزان به سایت موسسه حقوقی ملکپور مراجعه نموده و اقدام به تهیه ویدئو گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت نمایید، چرا که این کلیپ ها می تواند به افراد در انتخاب درست مسیر مهاجرت کمک شایانی نماید.

فایل صوتی موسسه ملک پور در باب اقامت بلاروس

audio اقامت بلاروس

اقامت بلاروس و شرایط عمومی

اقامت بلاروس و شرایط مهاجرت به این کشور و همچنین قوانین مهاجرتی بلاروس به طور خلاصه در ادامه این مقاله مورد بررسی و تحلیل قرار می گیرد. .بلاروس کشوری است در شرق اروپا که با کشورهایی مثل روسیه، اوکراین، لهستان، لیتوانی و لتونی هم مرز می باشد. پایتخت این کشور شهر زیبای مینسک می باشد. از دیگر شهرهای مهم و بزرگ این کشور می توان به شهر برست، گردنو، گومل و ویتبسک نام برد.
زبان رسمی بلاروس روسی و واحد پول آن روبل می باشد. مساحت این کشور 207.600 کیلومتر مربع است.

جمعیت این کشور نیز در حدود 10 میلیون نفر اعلام شده است. حدود83 درصد از جمعیت این کشور بومیان بلاروسی هستند و مابقی ا اتباع روس، اوکراین و لهستانی می باشند. اقتصاد بلاروس بر پایه صنایع خدماتی و تولیدی است.

اقامت بلاروس از طریق کار

یکی از روش های اخذ اقامت در بلاروس مانند دیگر کشورها کار در این کشور می باشد .مهاجرت کاری به بلاروس همانند دیگر کشورها باعث می شود که فرد بتواند وارد بازار کار این کشور شده و به واسطه مالیاتی که پرداخت می نماید واجد شرایط اخذ اقامت دائم این کشور شود. اصولاً افراد متقاضی ورود به بازار کار دربلاروس مانند دیگر کشورها باید پیشنهاد شغلی مناسب از سوی کارفرما یا شرکت داشته یا اینکه مجوز کار یا مجوز مخصوص (Special Permission) از سوی اداره کار بلاروس داشته باشند. معمولاً افرادی که قصد کار کردن در بلاروس را دارند باید در ابتدا این مجور را اخذ نموده باشند مگر شهروندان کشورهای روسیه و اوکراین، چرا که شهروندان این دو کشور از دریافت مجوز کار در بلاروس معاف می باشند.

زمانی که فرد  به واسطه ویزای کار وارد بلاروس شد، مجوز اجازه اقامت به مدت 1ساله برای افراد صادر می شود ودر صورتی که رشته تحصیلی و کاری فرد تخصصی باشد اقامت وی2ساله صادر می شود. در صورتی که فرد به واسطه کار در این کشور به مدت 5 سال اقامت داشته باشد می تواند درخواست اقامت دائم بدهد و همچنین پروسه اخذ تابعیت در بلاروس در صورت رعایت قوانین این کشور پس از اخذ اقامت دائم معمولاً در حدود 3 الی 5 سال به طول می انجامد. کار در بلاروس نیز مستلزم ورود فرد به رشته کاری است که مرتبط با رشته تحصیلی وی باشد که این امر نیز با داشتن مدرک دانشگاهی معتبر و سابقه کار مناسب امکان پذیر است. عواملی که در ورود فرد به بازار کار بلاروس تاثیرگذار خواهد بود، شرایط سنی فر،  مدرک تحصیلی، سابقه کار و از همه مهمتر تسلط فرد به زبان بومی این کشور یا زبان انگلیسی می باشد. با توجه به آخرین آمار ارائه شده، نرخ بیکاری بلاروس در ژانویه 2018 گه در حدود 0.3 درصد اعلام شد.

1 9 اقامت بلاروس

نرخ بیکاری بلاروس

اخذ ویزای کار در بلاروس

اقامت بلاروس از طریق تحصیل

اقامت بلاروس از طریق تحصیل در این کشور، همچنین شرایط اخذ ویزای تحصیلی بلاروس و شرایط مهاجرت بلاروس از طریق تحصیل در این بخش بررسی خواهد شد. با توجه به اینکه جمعیت کشور بلاروس  9.508000 نفر است، طبیعتاً این جمعیت نیاز به داشتن امکانات لازم جهت یادگیری علم و دانش دارند. قطعاً کشور بلاروس نیز برای تحقق این امر دانشگاه ها و مدارسی را تاسیس نموده است. در بلاروس حدود 43 دانشگاه دولتی، 10 دانشگاه خصوصی و 2 مرکز آموزش مذهبی وجود دارد. دوره تحصیلات تکمیلی در دانشگاه های بلاروس نیز در سه مقطع کارشناسی و فوق کارشناسی و دکترا امکان پذیر می باشد.

دانشگاه های بلاروس از سطح علمی نسبتاً خوبی در بین دانشگاه های دنیا برخوردار هستند و رتبه اکثر دانشگاه های بلاروس زیر 600 می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص اخذ پذیرش و ویزای بلاروس عبارت تحصیل در بلاروس را با کلید واژه ملکپور درگوگل جستجوکرده و یا در وبسایت های ما عبارت تحصیل در بلاروس را جستجو نمایید و در این خصوص مقالات و ویدیوهای ما را که برای شما عزیزان تهیه نموده ایم مطالعه نمایید.

تحصیل در بلاروس

اقامت بلاروس از طریق سرمایه گذاری

یکی از روش های اخذ اقامت بلاروس با توجه به قوانین اقتصادی و تجاری این کشور که در سال های اخیر باعث رشد چشمگیر اقتصاد در این کشور شده است، سرمایه گذاری در بلاروس می باشد .سرمایه گذاری در بلاروس در دو حالت خرید ملک و ثبت شرکت برای افراد متقاضی امکان پذیر است. برای ایجاد یک شرکت یا بیزینس فرد متقاضی باید طرح تجاری قابل توجهی ارائه دهد تا در صورت تایید به وی اجازه فعالیت تجاری داده شود. در صورت داشتن سرمایه کافی و مدارک مورد نیاز جهت ایجاد یک بیزینس مناسب می توانید اقامت بلاروس را از طریق سرمایه گذاری کسب نمایید.

اقامت بلاروس از طریق سرمایه گذاری دارای نکاتی است که به شرح ذیل می باشد:

 • با توجه به شرایط رو به رشد اقتصاد در بلاروس این کشور می تواند مقصد مناسبی برای سرمایه گذاری به حساب آید
 • با توجه به تصمیم دولت بلاروس مبنی بر عضویت در سازمان تجارت جهانی در صورت ورود این کشور دراین سازمان روند رشد اقتصادی و توسعه تجاری با سرعت بیشتری طی می شود و این کشور را تبدیل به یکی از قطب های تجاری در جهان خواهد نمود
 • رعایت معاهدات بین المللی و استاندارد های سرمایه گذاری بین بلاروس و سایر اعضا
 • وجود روابط بسیار خوب دیپلماتیک بین ایران و بلاروس

 

سرمایه گذاری در بلاروس

اقامت بلاروس از طریق تولد

با توجه به اینکه قوانین تولد در هر کشوری متفاوت است باید در نظر داشت کشوری مثل بلاروس آیا قوانینی در راستای اعطای اقامت و تابعیت از طریق تولد دارد یا خیر؟ نکته قابل توجه در مورد اقامت از طریق تولد تبعیت قوانین کشور مقصد از دو اصل خاک و خون است که در صورتی که کشور مقصد اصل خاک را مبنای اعطای اقامت در نظر گرفته باشد، تولد فرزند باعث می شود به وی و بعضاً والدینش اقامت کشور مقصد اعطا شود ولی در صورتی که کشور مورد نظر اصل خون را پذیرفته باشد تابعیت و اقامت از طریق والدین به فرزند منتقل می شود، یعنی اینکه به این منظور یکی از والدین کودک می بایست شهروند آن کشور باشد. .

با توجه به توضیحات ارائه شده باید توجه داشت که کشور بلاروس نیز اصل خون را مبنای اعطای اقامت در نظر گرفته است. پس چنانچه فردی از والدین خارجی در خاک بلاروس متولد شود تابعیت و اقامت بلاروس به وی اعطا نمی شود. تنها در صورتی که یکی از والدین فرزند تابعیت بلاروس را داشته باشد اقامت و تابعیت به فرزند متولد شده اعطا می شود و این فرزند حتی در صورتی که خارج از خاک بلاروس از والدین بلاروسی خود متولد شود همچنان تابعیت بلاروس را دریافت خواهد کرد.

تولد در بلاروس

فایل تصویری موسسه ملک پور در باب تولد

video اقامت بلاروس

اقامت بلاروس از طریق ازدواج

یکی از راه های اخذ اقامت در بلاروس، ازدواج با اتباع این کشور می باشد. در صورتی که فردی با یکی از اتباع این کشور طبق قوانین موجود در این کشور ازدواج کند، می تواند اقامت بلاروس را اخذ نماید. لازم به ذکر است که در کشور بلاروس نیز قوانین ازدواج با اتباع این کشور مانند دیگر کشورها است و افراد باید ثابت نمایند که قصد جدی در امر ازدواج دارند و ازدواج تنها بهانه ای برای ورود این افراد به این کشور نیست. لازم به ذکر است که این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور، همکار MIE اتریش تهیه شده و هرگونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع شرعاً و قانوناً حرام و غیرقانونی می باشد. مدارکی که افراد باید در اثبات پرونده ازدواج ارائه دهند می تواند نقش تعیین کننده ای در پیشبرد پروسه اقامت از طریق اردواج داشته باشد .

قوانین ازدواج در اکثر کشورها به یک شکل است و چنانچه ازدواج صورت گرفته پیش از مدت تعیین شده منجر به طلاق گردد سبب اعطای اقامت برای فرد نمی شود. افراد می توانند پس از سه سال از گذشت ازدواج برای دریافت اقامت دائم کشور بلاروس اقدام نمایند و اگر پیش از مدت زمان ذکر شده ازدواج آنها منجر به طلاق و جدایی شود موجب اعطای اقامت به متقاضی نمی شود و فرد باید پس از جدا شدن از همسر خود خاک کشور بلاروس را ترک نماید. پروسه دریافت پاسپورت بلاروس به واسطه ازدواج به مدت 7سال به طول می انجامد.

نکات مهم در مورد ازدواج با اتباع بلاروس شامل موارد ذیل است:

 • پیش از ازدواج با فرد مورد نظر در مورد وضعیت اقامت و تابعیت وی در بلاروس اطلاعات کافی در اختیار داشته باشید
 • قوانین و شرایط ازدواج در بلاروس را حتماً بررسی و مطالعه نموده باشید
 • مدارک مورد نیاز جهت اثبات ازدواج و قطعیت امر ازدواج را به همراه ترجمه به سفارت بلاروس جهت بررسی نهایی ارائه دهید
 • پیش از هر اقدامی حتما با وکیل مهاجرتی در مورد قوانین ازدواج در بلاروس مشورت نمایید
 • ازدواج با اتباع بلاروس باعث می شود افراد از حق کار تمام وقت استفاده کنند
ازدواج در بلاروس

اقامت بلاروس از طریق پناهندگی

موسسه حقوقی ملکپور در مورد مهاجرت از طریق پناهندگی هیچگونه خدماتی ارائه نمی دهد و ذکر مورد پناهندگی در این مقاله جهت اطلاع رسانی و ارتقا سطح اطلاعات مهاجرتی و حقوقی شما عزیزان می باشد.

اقامت بلاروس از طریق پناهندگی که یکی از روش های مهاجرت به این کشور می باشد. پناهنده به شخصی گفته می شود که با توجه شرایط بحرانی وی در کشور مبدا خود دچار مشکلات روحی، مالی و جانی فراوان شده است و به ناچار مجبور به ترک کشور و مهاجرت به کشورهای دیگر برای رسیدن به شرایط ایده آل می نماید که این شرایط عموما ناشی از عوامل نژاد، مذهب، عضویت در احزاب و گروه های سیاسی یا اجتماعی خاص می تواند باشد. بهتر است پیش از انتخاب پناهندگی به عنوان روش مهاجرتی خود اندکی تامل کنید و این مطالب را به صورت کامل مطالعه نمایید.

دلایلی که باعث می شود پناهندگی روش مناسبی نباشد شامل موارد ذیل است:

 • تا زمانی که تکلیف متقاضی مشخص نشده است افراد شرایط مبهمی دارند
 • زمانی که فرد درخواست پنادهندگی ارائه می دهد و به عنوان پناهنده شناخته می شود معمولاً از سطح رفاه اجتماعی بالایی برخوردار نیست.
 • فرد تا یک مدت طولانی نمی تواند به کشورر مبدا خود بازگردد
 • برای ارائه درخواست پناهندگی گاها افراد مجبور به گفتن موارد کذب می شوند که در صورت مشخص شدن گفته های دروغین آنها از سوی کشور مقصد دیپورت می شوند
 • زمانی که شرایط و موارد مهاجرت از طرق قانونی وجود دارد پیشنهاد ما موارد قانونی می باشد
 • معمولاً حدود 80 درصد افرادی که روش پناهندگی را انتخاب می کنند می توانند از طرق قانونی اقدام نمایند که این نشان دهنده عدم آگاهی این افراد از قوانین می باشد

در نمودار زیر میزان درخواست پناهندگی در بلاروس نمایش داده شده است:

1 1 اقامت بلاروس

میزان درخواست پناهندگی در بلاروس

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت

اقامت بلاروس برای هنرمندان و افراد موفق

اقامت بلاروس برای هنرمندان ، افراد موفق و ورزشکاران دارای شرایط خاص و ویژه ای است. هنرمندان برجسته ای که رزومه هنری فوق العاده ای دارند و یا قهرمانان ورزشی و ورزشکارانی که به عنوان افراد برجسته در جامعه شناخته شده اند می توانند برای اقامت بلاروس اقدام کنند. هنرمندان با داشتن سابقه و رزومه برجسته و ورزشکاران نیز داشتن رزومه ورزشی مناسب در عرصه های بین المللی امکان درخواست برای این ویزا را خواهند داشت. گواهی های پرداخت بیمه و مالیات نیز از مدارک مورد نیاز این ویزا محسوب می شود و نداشتن بدهی های مالیاتی نیز جز مواردی است که افراد باید برای این منظور در نظر داشته باشند.

هنرمندان، ورزشکاران حرفه ای و افرادی که موفقیت های فوق العاده مهمی را کسب کرده اند با این روش می توانند اقامت بلاروس را در خواست کنند. البته نکته قابل ذکر درمورد اقامت هنرمندان و افراد موفق در بلاروس این است که در حال حاضر برای ایرانی ها این امکان فراهم نمی باشد و نمی توانند از این طریق ویزا اقامت بلاروس را اخذ نمایند.

اقامت بلاروس و هزینه های زندگی در بلاروس

اقامت در بلاروس به لحاظ هزینه های مقرون به صرفه زندگی دراین کشور مورد توجه برخیافراد قرار گرفته است و بدین لحاظ افراد متقاضی مهاجرت غالباً با توجه به هزینه های بالای اقامت و زندگی در دیگر کشورها این کشور را جهت مهاجرت انتخاب می کنند. در ذیل برخی از هزینه های مصرفی و زندگی در بلاروس را خدمت شما عزیزان ارائه خواهیم داد:

اقلام ضروری هزینه ها به دلار
غذا در رستوران های ارزان 7.04 دلار
غذا برای دو نفر در رستوران های متوسط 30 دلار
نوشابه 0.33 لیتری 0.8
آب 0.33 لیتری 0.51
شیر 1 لیتری 0.69
برنج 1کیلوگرم 1.15
تخم مرغ 12 عدد 1.15
پنیر 1 کیلو گرم 5.96
گوشت قرمز 1 کیلو گرم 6.52
بلیط 1 طرفه (حمل ونقل محلی) 0.30
تاکسی 1 کیلومتر 0.28
بنزین 1 لیتر 0.69
هزینه تحصیل و زندگی در بلاروس

اقامت بلاروس و ویزای کوتاه مدت بلاروس

ورود به کشور بلاروس مستلزم اخذ ویزا و اجازه ورود به این کشور می باشد. براساس توافق نامه ای که کشور بلاروس امضا کرده است حدود   74 کشور برای مدت 30 روز نیاز به اخذ ویزا ندارند. کشور بلاروس مانند بسیاری از کشورها ویزای کوتاه مدت 90 روزه را در نظر گرفته است. این نوع ویزا به منظور گردشگری و توریسم، اهداف تجاری و نمایشگاهی و …در نظر گرفته شده است. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ویزاهای کوتاه مدت بلاروس در گوگل اقامت کوتاه مدت بلاروس را با کلید واژه ملکپور جستجو نمایید.

اقامت بلاروس و اخذ تابعیت بلاروس

مواردی که به عنوان روش مهاجرتی در این مقاله به صورت علمی بررسی شد با رعایت استاندارد های لازم در نهایت منجر به اخذ اقامت و تابعیت در بلاروس خواهد شد. به عنوان مثال با تحصیل در بلاروس نمی توانید اقامت دائم این کشور را به دست آورید و یا سرمایه گذاری در این کشور به طور مستقیم منجر به اخذ تابعیت و پاسپورت نخواهد شد. افرادی که بتوانند پس از تحصیل شغل مناسبی را در این کشور داشته باشند و مالیات پرداخت کنند، پس از 5 سال می توانند در خواست اقامت دائم را داشته باشند. افرادی که به واسطه سرمایه گذاری در این کشور اقدام به مهاجرت نموده اند، در صورتی که سرمایه گذاری آنها به سوددهی و پیشرفت اقتصادی رسیده باشد پس از 7 سال اقامت دائم در بلاروس می توانند درخواست پاسپورت خود را نمایند. نکاتی که برای اخذ تابعیت بلاروس لازم است در نظر داشته باشید شامل موارد ذیل است:

 • تسلط به زبان بلاروسی
 • اقامت و حضور در بلاروس به مدت 7سال
 • ابطال تابعیت پیشین خود
 • اثبات درآمد کافی دربلاروس
 • عدم ارتکاب به جرائم کیفری و جزایی
اقامت بلاروس و سخن پایانی

اقامت بلاروس و مهاجرت به کشور بلاروس و راه های اخد اقامت بلاروس در مقاله فوق به صورت تخصصی و علمی مورد بررسی قرار گرفته است. اقامت بلاروس با وجود کشورهای بهتری مانند آلمان، اتریش و کانادا بی شک بهترین تصمیم به شمار نمی رود و مهاجرت به این کشور می بایست با آگاهی و اطلاع کامل و مشاوره با کارشناسان و متخصصان این امر صورت پذیرد تا منجر به اتلاف هزینه و وقت شما عزیزان نشود. با توجه به موارد ذکر شده در باب اقامت کشور بلاروس و همچنین ذکر قوانین این کشور از طریق هریک از اقامت کشور بلاروس باید در نظر گرفت هر یک از این موارد دارای قوانین و مزایا و معایب خاص خود می باشد که ما سعی کردیم در مقاله به صورت کامل خدمت متقاضیان عزیز شرح دهیم. در صورتی که شما عزیزان پس از مطالعه مقاله فوق همچنان سوالات بیشتری در زمینه راه های اخذ اقامت بلاروس دارید می توانید با کاشرناسان موسسه حقوقی ملکپور همکار موسسه MIEاتریش تماس حاصل نموده و مشاوره رایگان و تخصصی دریافت نمایید. همچنین می توانید در صورت داشتن هرگونه سوالی، آن را در بخش دیدگاه های این مقاله مطرح نموده و پاسخ آن را در کوتاه ترین زمان دریافت کنید.