اقامت امارات و بررسی شرایط آن

  • اقامت امارات و شرایط عمومی آن
  • اقامت امارات از طریق کار
  • اقامت امارات از طریق تحصیل
  • اقامت امارات از طریق سرمایه گذاری
  • اقامت امارات از طریق ازدواج
  • اقامت امارات و اخذ تابعیت از طریق تولد
  • اقمامت امارات از طریق پناهندگی
  • اقامت امارات برای هنرمندان و افراد فوق موفق
  • اقامت امارات و هزینه های زندگی در امارات
  • اقامت امارات و اخذ تابعیت امارات
اقامت امارات اقامت امارات

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

اقامت امارات و مقدمه ای بر آن

اقامت امارات ، شرایط اخذ اقامت امارات و  راه های اخذ اقامت امارات در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار می گیرد. چگونه می توان برای اقامت امارات اقدام کرد؟ آیا اخذ اقامت امارات از طریق سرمایه گذاری امکان پذیر است؟ با ویزای کار امارات می توان اقامت امارات را به دست آورد؟ شما می توانید سوالات خود را قسمت دیدگاه های همین مقاله مطرح عنوان نموده تا کارشناسان ما در موسسه حقوقی ملک پور در اسرع وقت پاسخگوی سوالات شما باشند. هم چنین می توانید با تماس با کارشناسان ما در موسسه حقوقی ملک پور؛ همکار موسسه MIE اتریش؛ از مشاوره تلفنی رایگان در خصوص اقامت امارات بهره مند شوید.

فایل تصویری موسسه ملک پور در رابطه با اقامت امارات

video اقامت امارات

مقاله مرتبط

مهاجرت به امارات

اقامت امارات و شرایط عمومی

اقامت امارات همواره مورد توجه اشخاصی است که علاقه مند هستند به امارات مهاجرت کنند. امارت یکی از ثروتمندترین کشورهای  پادشاهی در جنوب غربی قاره آسیا است. کشور امارات با جمعیتی در حدود ۸۱۰۶۰۰۰ نفر و مساحت ۸۳۶۰۰ کیلومتر مربع یکی از بزرگترین ذخایر نفتی دنیا را در اختیار دارد. در سال های اخیر تغییرات عمده ای در زندگی اجتماعی و فرهنگی مردم این کشور به وجود آمده است و همین امر باعث جذب مهاجرینی که جویای کار و یا سرمایه گذاری هستند به امارات شده است. با اینکه سیاست های امارات برای جذب سرمایه گذار در سال های اخیر بسیار بهبود یافته است و با کارگران خارجی به خوبی و عادلانه رفتار می شود و این اشخاص در طی مدت زمان کار و اقامت در امارات درآمد قابل ملاحظه ای دارند اما مهاجران هرگز نمی توانند بخشی از جمعیت بومی و دایمی امارات شوند. این نکته ای است که قبل از مهاجرت به امارات باید بدان توجه داشت چرا که شما می توانید با سرمایه گذاری و کار در کشورهای درجه یک اروپایی اقامت و در نهایت تابعیت داشته باشید. در ادامه راه های اخذ اقامت امارات برای شما همراهان همیشگی موسسه حقوقی ملک پور به تفصیل بیان می شود.

اقامت امارات از طریق کار

کشور امارات دارای 1.7 درصد نرخ بیکاری می باشد، که قطعا با توجه به نرخ بیکاری این کشور این سوال ممکن است برای شما نیز مطرح شود که آیا امکان مهاجرت کاری به کشور امارات وجود دارد! تحت چه شریطی امکان کار برای اتباع خارجی در کشور امارات وجود خواهد داشت. دقت بفرمایید برای مهاجرت کاری به امارات در وهله اول بایستی شرایط و توانایی های فردی خود را بسنجید و کاریابی در کشور امارات و امکان کاریابی خود را در این کشور بر اساس سوابق تحصیلی، کاری و توانایی های عملی بررسی نمایید. بطور کلی از جمله عواملی که در خصوص مهاجرت کاری شما به امارات مهم است بدون شک سن شما، اوضاع جسمانی، تحصیلات و سابقه کاریتان خواهد بود. علاوه بر این بر اساس شرایط حال حاضر کشور امارات متقاضی در صورتی امکان کار در کشور امارات را خواهد داشت که از یک کارفرما در کشور امارات پیشنهاد کار داشته باشد، که این امر بدون شک با توجه به مدارک تحصیلی دانشگاهی یا مدارک حرفه ای شما امکان پذیر است.

در این مرحله بر اساس قوانین موجود در کشور امارات کارفرما درصورتی می تواند این پیشنهاد کار را به اتباع خارجی بفرستد که هیچ فرد اماراتی توانایی انجام آن شغل و مهارت لازم برای آن موقعیت شغلی را نداشته باشد، که در این صورت می تواند درخواست امضا شده خود را بصورت الکترونیکی برای شما بفرستد و شما با استفاده از آن درخواست کار می توانید اجازه ی کار در امارات و فعالیت خود را از اداره کار کشور امارات دریافت کنید که معمولا این اجازه کار دو ماهه صادر خواهد شد. پروسه استخدام شما و هزینه های آن به عهده کارفرما خواهد بود و کارفرما در طول دو ماه اولیه بایستی برای تکمیل معاینات پزشکی متقاضی و دریافت کارت شناسایی اقدام کند و پس از انجام این امور و تایید آن، ویزای کار متقاضی و کارت اقامت او صادر خواهد شد. در نمودار زیر نرخ بیکاری امارات برای علاقه مندان به اخذ ویزای کار امارات نمایش داده شده است.

اقامت امارات اقامت امارات

اقامت امارات از طریق تحصیل

چنانکه ذکر شد کشور امارات دارای 9.4 میلیون جمعیت می باشد و از آنجاییکه یکی از بالاترین اولویت های امارات متحده عربی همیشه آموزش بوده است سطح آموزش در این کشور از کیفیت بالایی برخوردار است. دانشجویانی که قصد تحصیل در کشور امارات را دارند می توانند از این طریق اقامت تحصیلی ویزای این کشور را بدست آورند. به شکلی که پس از پذیرش از دانشگاه های این کشور، از طریق نامه پذیرش دانشگاه برای ویزای تحصیلی امارات درخواست دهند که معمولا این ویزا برای دوره های تحصیلی کوتاه مدت برای 12 ماه صادر می شود و اگر دوره تحصیلی شما بلند مدت باشد این ویزا به میزان طول دوره تحصیلی صادر داده خواهد شد. این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور همکار مؤسسه MIE اتریش تهیه و گردآوری شده است، هرگونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع شرعاً و قانوناً حرام بوده و غیرقانونی می باشد. کشور امارات دارای طیف وسیعی از دانشگاه ها اعم از دانشگاه های دولتی و خصوصی است که دانشگاه های دولتی مختص شهروندان کشور امارات می باشد و دانشگاه های خصوصی و بین المللی هستند که امکان تحصیل برای دانشجویان خارجی را ممکن می سازند. دانشگاه های آمریکایی شارجه و دبی، دانشگاه علم و صنعت عجمان، دانشگاه ابوظبی که در ابوظبی و العین شعبه دارد. دانشگاه الحسن و دانشگاه علم و صنعت خلیفه از دانشگاه های خصوصی کشور امارات هستند که رنکینگ خوبی دارند و همچنین بعضی از دانشگاه های کشورهای دیگر نیز وجود دارد که در دبی شعبه دارند مانند دانشگاه سوربن که بر اساس استانداردهای دانشگاه سوربن فرانسه هدایت می شود.

دانشگاه نیویورک اولین دانشگاه جامع علوم انسانی و لیبرال است که دانشگاهی آمریکایی است، دانشکده بهداشت عمومی بلومبرگ جان هاپکینز که در مقطع  دکترا در زمینه بهداشت عمومی در امارات است و موسسات دیگری از ایالات متحده مثل دانشگاه واشنگتن، دانشگاه بوستون و موسسه فناوری روچستر هستند که بخاطر وجود این دانشگاه ها در دبی بسیاری از دانشجویان برای اینکه در نهایت بتوانند با ورود به این دانشگاه ها به کشورهای مزبور انتقالی بگیرند، تحصیل در کشور امارات را انتخاب می کنند.

اما هزینه تحصیل در کشور امارات بر خلاف تصور عامه مردم پایین نیست و سالیانه حدود 12 هزار دلار هزینه دوره تحصیل برای دانشجویان بین المللی در کشور امارات خواهد بود که در مقایسه با هزینه تحصیل در کشورهای اروپایی و یا کشوری مثل کانادا هزینه پایینی نیست. علاوه بر آن پس از تحصیل در کشور امارات اشخاص می توانند در صورت استخدام کاری و یا سرمایه گذاری اقامت خود را در کشور امارات تمدید کنند و درغیر اینصورت مدت اقامت آن ها غیرقابل تمدید است و بایستی به کشور خود بازگردند. بنابراین پیشنهاد می شود با دریافت مشاوره در صورت امکان از ابتدا بطور مستقیم برای تحصیل در کشورهای اروپایی یا کشور کانادا اقدام کنید.

اقامت امارات از طريق سرمايه گذاری

کشور امارات متحده عربی کشوری غنی برای سرمایه گذاری در سطح منطقه ای و بین المللی است که با توجه به موقعیت استراتژیک مهمی که بین شرق و غرب دارد. با توجه به زیر ساخت های پیشرفته و اقتصاد آزاد و ارتباطات و فناوری های قوی و وجود منابع طبیعی فراوان مانند نفت و گاز، این کشور را به بستری مطلوب برای کسب و کار تبدیل کرده است. بطور قطع برای سرمایه گذاری در کشور امارات  سرمایه گذارانی که طرح تجاری روشن و کارآمدی داشته باشند امکان موفقیت بالاتری خواهند داشت و این ویزای اقامتی برای سرمایه گذاران در کشور امارات معمولا به مدت 2 یا 3 سال صادر می گردد که قابل تمدید نیز هست. فعالیت های اقتصادی در کشور امارات معمولا در سه نوع اصلی، بازرگانی ( شامل تجارت عمده فروشی و خرده فروشی، ساخت و ساز، حمل و نقل، ذخیره سازی و ارتباطات، واسطه مالی ، املاک و اجاره) حرفه ای ( شامل کشاورزی، ماهیگیری، آموزش و پرورش، بهداشت و کار اجتماعی، فعالیت های اجتماعی و شخصی) و صنعتی ( شامل صنایع تولیدی، معدن، برق، گاز و آب ) تقسیم می شود.

انتخاب فعالیت به نوع شرکتی که شما قصد تاسیس آن را دارید بستگی دارد. که این شرکت می تواند شرکت با مسئولیت محدود باشد که بصورت شرکت سهامی خاص یا سهامی عام است. شرکت بازرگانی مدنی، شعبه یک شرکت خلیجی یا شعبه یک شرکت خارجی یا شعبه شرکت منطقه آزاد باشد. سرمایه اولیه لازم برای شرکت های با سهامی خاص نباید کمتر از 5.000.000 درهم امارات باشد و برای شرکت های با سهامی عام نباید کمتر از 30.000.000 درهم امارات باشد، اما برای سایر انواع شرکت های امارات متحده الزام حداقل سرمایه را مشخص نکرده است.

اما در مورد شرکت های منطقه آزاد ، سرمایه اولیه بسته به منطقه متفاوت است برای مثال در دو فورب ابوظبی حداقل سرمایه وجود ندارد. در کیزاد حداقل سرمایه برای ایجاد یک شرکت محدود برابر با 150.000 درهم امارات است. درنهایت بدست آوردن اقامت کشور امارات از طریق سرمایه گذاری بصورت موقت امکان پذیر است و بر اساس قوانین کشور امارات پس از 30 سال زندگی و اقامت در این کشور فرد می تواند برای اقامت دائم و تابعیت درخواست دهد. به همین منظور با توجه به سرمایه اولیه مورد نیاز ثبت شرکت در کشور امارات و امکان پذیر نبودن رسیدن به اقامت این کشور در مدت زمان کوتاه، پیشنهاد می دهیم شرایط سرمایه گذاری کشورهای اروپایی را نیز بررسی کنید زیرا بطور کلی با سرمایه گذاری در کشورهای اروپایی پس از 5 سال اقامت می توان اقامت دائم را کسب کرد. شما مي توانيد اطلاعات جامع در خصوص اخذ اقامت امارات از طريق سرمايه گذاري را در همين وب سايت بيابيد يا  مقالات ما را در گوگل با كليد واژه ملك پور یا mie جستجو بفرماييد.

اقامت امارات از طريق ازدواج

اخذ اقامت کشور دیگر از طریق ازدواج معمولا امکان پذیر است. زیرا اغلب کشورهای جهان به دلیل اهمیت به بنیاد خوانواده، این امکان را برای زوجین برقرار خواهند کرد که بتوانند در کنار هم زندگی کنند. اما بطور قطع شرایط و قوانین کشورهای مختلف متفاوت است در کشور امارات قوانین موجود حکم می کند که اگر مرد خارجی با زن اماراتی ازدواج کند اجازه اقامت در کشور امارات به او داده خواهد شد اما تابعیت امارات به او داده نخواهد شد. اگر مرد اماراتی با زن خارجی ازدواج کند، ازدواج آن ها واقعی باشد و به مدت 3 سال با یکدیگر زندگی کنند به زن اقامت و تابعیت داده خواهد شد به شرط اینکه از تابعیت قبلی خود خارج شود. بطور کلی از هر راهی که اقدام کنید درصورت اقامت به مدت 30 سال در کشور امارات می توانید در این کشور درخواست اقامت دائم و تابعیت داشته باشید.

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد ازدواج با خارجی

video اقامت امارات

مقاله مرتبط

مهاجرت به امارات از طریق ازدواج

اقامت امارات از طریق تولد

کشور امارات در اعطای تابعیت از سیستم خون پیروی می کند و تنها با تولد فرزند در کشور امارات به کودک تابعیت داده نمی شود. مگر اینکه پدر و مادر کودک نامعلوم باشد. یا اینکه کودک پدر یا مادر اماراتی داشته باشد. همینطور در صورتی که طفل از پدری نامعلوم و مادری اماراتی متولد شده باشد، به وی تابعیت امارات اعطا می شود. تنها در این حالت ها با تولد فرزند در خاک امارات به او تابعیت امارات داده می شود .

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد قواعد تولد

video اقامت امارات

مقاله مرتبط

مهاجرت به امارات از طریق تولد

اقامت امارات از طریق پناهندگی

قوانين كشور امارات، نظیر سایر كشورهاي عربي به گونه ای است که چندان از مهاجران استقبال نمي شود و قوانين پناهندگي در اين كشور خيلي تحت تاثير قوانين حقوق بشر نمي باشد. کشور امارات هیچگونه مسئولیتی در قبال پناهندگان قبول نمی کند، هرچند با توجه به اینکه پناهندگی به طور کلی وضعیتی مبهمی دارد و پناهندگان از نظر اجتماعی در سطح مطلوبی نیستند ما نیز پناهندگی را پیشنهاد نمی کنیم و هیچ گونه خدماتی در این زمینه ارائه نمی دهیم.

اقامت امارات برای هنرمندان و افراد فوق موفق

در این روش اقامتی افرادی که دارای سابقه ویژه و درخشان هنری و فرهنگی و ورزشی هستند برای اخذ اقامت درخواست می دهند. کشورهایی که این شرایط را برای نخبگان و افراد خاص مهیا کرده اند اندک هستند. کشورهایی نظیر آمریکا و کانادا از این برنامه های مهاجرتی استقبال کرده و شرایط را برای ورود و اقامت این اشخاص مهیا می کنند. کشور آمریکا شرایط ورود هنرمندان را با ویزای eb1 امکان پذیر کرده است و افرادی که دارای رزومه درخشان و بین المللی در زمینه های هنر، کار، تجارت و ورزش دارند می توانند جهت دریافت این ویزا اقدام کنند و این ویزا نهایتا به گرین کارت ( اقامت دایم ) امریکا ختم می شود. در کانادا برنامه خود اشتغالی برای جذب این اشخاص وجود دارد. خود اشتغالی یکی از روش های اخذ اقامت دایم کاناداست. کشور امارات برنامه ای برای اقامت هنرمندان و افراد موفق نداشته و شرایطی را برای کار و اقامت این افراد مهیا نکرده است. بنابراین هنرمندان و افراد موفقی که تمایل دارند با توجه به توانمندی های فردی خود جهت اقامت اقدام کنند امارات مقصد مناسبی برای آن ها نخواهد بود.

اقامت امارات و هزینه های زندگی درامارات

هزینه های زندگی در امارات در شهرهای دبی، ابوظبی و شارجه نسبتا بالا است که البته می توان گفت کیفیت و استانداردهای  زندگی در این شهرها فوق العاده است. هزینه اقامت در یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر دبی ماهیانه در حدود ۸۰۰۰ درهم است. ماهیانه در حدود ۷۰۰ تا ۱۰۰۰ درهم هزینه های آب، برق و گاز در نظر گرفته می شود. می توان گفت هزینه های زندگی یک فرد مجرد بطور ماهیانه در حدود ۴۰۰۰ درهم است. هزینه های اقامت برای یک خانواده چهار نفره درحدود ۱۲ هزار درهم در ماه برآورد می شود. در ارتباط با هزینه خورد و خوراک در امارات نمی توان مبلغ مشخصی را ذکر کرد چنانچه شما عادت به خرید از فروشگاه های معروف و یا برندهای معتبر دارید هزینه خورد و خوراک بیشتری در ماه خواهید داشت. اما اگر از فروشگاه ها و بازارهای محلی خرید کنید در هزینه های شما صرفه جویی می شود. امارت کشوری است که می توانید درآن بسیار لوکس و تجملاتی زندگی کنید. همه چیز بستگی به سبک زندگی شما دارد. بیمه سلامت دولتی در امارات فقط برای کسانی وجود دارد که ملیت اماراتی دارند بنابراین هزینه های بیمه خصوصی را نیز باید در امارات در نظر بگیرید. دبی یکی از گرانترین شهرهای دنیا برای اقامت به حساب می آید.

اقامت امارات و اخذ تابعیت امارات

اقامت امارات و اخذ تابعیت امارات از جمله مسایل مهم برای مهاجرانی است که از طرق مختلف نظیر تحصیل و کار و سرمایه گذاری برای اقامت امارات اقدام می کنند. اما چنانچه ملاحظه فرمودید در هیچکدام از راه های ذکر شده نمی توان تابعیت و پاسپورت امارات را به دست آورد. اقامتی که در کشور امارات برای مهاجرین صادر می شود صرفا اقامت موقت بوده و فقط در شرایطی که شخص ۳۰ سال در امارات اقامت داشته باشد می تواند برای اخذ اقامت دایم امارات اقدام نماید. فقط با ازدواج با مرد اماراتی و پس از ۳ سال اقامت در امارات است که می توان اقامت دایم و سپس تابعیت امارات را به دست آورد. که البته تابعیت در صورتی به زوجه اعطا می شود که  تابعیت قبلی خود را ترک نماید. قانون تابعیت مضاعف در امارات به رسمیت شناخته نمی شود. چنانچه شخصی که تابعیت امارات دارد تابعیت کشور دیگری را بگیرد تابعیت امارات از وی سلب می شود.

اقامت امارات و سخن پایانی

اقامت امارات و راه های اخذ اقامت امارات در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار گرفت. با توجه به شرایط سخت امارات برای اعطای اقامت دایم امارات و تابعیت امارات توصیه می شود قبل از هرگونه اقدام از مشاوره حقوقی در زمینه مهاجرت برخوردار شوید. مشاوران متخصص می توانند شما را در امر مهاجرت و انتخاب کشور مناسب با توجه به شرایط تحصیلی، سنی و مالی شما یاری کنند. دقت بفرمایید که مهاجرت شامل پروسه ای حقوقی است که نیاز به مشورت با کارشناسان حرفه ای در این زمینه دارد. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه اقامت امارات، سوالات خود را زیر این مقاله مطرح نمایید تا همکاران ما در کوتاه ترین زمان پاسخگوی سوالات شما باشند و یا با مشاوران مجرب ما در موسسه حقوقی ملک پور؛ همکار موسسه مشاوره ای MIE اتریش تماس بگیرید تا از راهنمایی و مشاوره تلفنی رایگان در زمینه اقامت امارات بهره مند شوید.