اقامت استرالیا

اقامت استرالیا

اقامت استرالیا و راههای مهاجرت به استرالیا 2018 و شرایط گرفتن وکیل مهاجرت چگونه است ؟ یکی از مهاجر پذیرترین کشورهای جهان استرالیا می باشد که در این خصوص اقامت استرالیا از طریق روش های مختلفی اتفاق می افتد که ما در این مقاله سعی بر آن داریم تا اطلاعات شما را در باب اقامت استرالیا از طرق مختلف مانند تحصیل در استرالیا و یا کار در استرالیا و یا سرمایه گذاری در استرالیا و یا ثبت شرکت در استرالیا و یا ازدواج در استرالیا و یا تولد فرزند در استرالیا ارتقا دهیم . با توجه به اینکه روشه های مهاجرتی مختلفی برای رسیدن به اقامت استرالیا وجود دارد اطلاع از هریک از روش های اخذ اقامت استرالیا و یا مهاجرت به استرالیا می تواند به افراد متقاضی کمک شایانی کند.یکی از روش هایی که منجر به اخذ اقامت استرالیا خواهد بود سرمایه گذاری اقامت کاری و در نهایت اقامت تحصیلی خواهد بود که در این مقاله ما به توضیح این روش ها میپردازیم تا شما عزیزان بتوانید به یکی از پر تقاضاترین و مناسب ترین کشور های جهان با اطلاعات کامل مهاجرت نمایید . در این راستا در صورتی که پس از مطالعه مقاله فوق همچنان برای شما عزیزان سوالات گسترده ای بوجود امد می توانید با مراجعه به دفاتر حقوقی موسسه حقوقی ملکپور و انجام مشاورره کامل اطلاعات خود را کامل کنید.

 

ویزای اقامت دو ساله تعطیلات کاری (WHV)

Work Holiday visa: در کشور استرالیا یک نوع تایپ ویزا و اقامت وجود دارد که افراد به واسطه یک سفر توریستی میتوانند وارد استرالیا شوند و در صورتی که تجربه کاری در زمینه کشاورزی و کارهای فنی و ساختمانی داشته باشد می توانند در صورتی که شرایط ذیل را داشته باشند اقامت این کشور را اخذ نمایند:

 • شرایط سنی افراد باید 18تا 31 باشد
 • حداقل سابقه کاری در زمینه رشته کاری خود طی مدت حضور به واسطه این نوع ویزا باید 88 روز باشد
 • افراد متقاضی می توانند در صورتی که شرایط کافی را داشته باشند از خارج از خاک استرالیا این نوع اقامت و ویزا را درخواست دهند

اقامت تحصیلی در استرالیا

اقامت تحصیلی می تواند فرصت مناسبی برای افراد متقاضی اخذ اقامت استرالیا ایجاد کند که به واسطه این روش افراد متقاضی می توانند پس از فارغ التحصیلی جذب بازار کار این کشور شوند و بعد برای اقامت دائم خود اقدام نمایند.ویزای دانشجویی استرالیا به افراد متقاضی اخذ اقامت استرالیا این امکان را می دهد تا به واسطه دوره تحصیلی و حضور در این کشور در نهایت به اقامت دائم استرالیا برسند.

اقامت کاری از طریق ویزای 457

این نوع اقامت کاری می تواند فرصت مناسبی برای افراد متقاضی اخذ اقامت استرالیا ایجاد کند که به واسطه این نوع ویزا وارد خاک استرالیا شوند و براساس پیشنهاد شغلی که دارند در صورتی که شرایط اقامتی خود را درعایت نمایند اقدام به اخذ اقامت دائم نمایند.این نوع ویزا به افراد متقاضی این اجازه را می دهد تا در یک پروسه زمانی دراسترالیا بمانند و در مشغول به کار شوند برای تمدید این نوع اقامت افراد باید حداقل هر 4 سال یکبار اقدام نمایند.به واسطه این نوع ویزا اعضای خانواده نیز می توانند به عنوان همراه با فرد وارد خاک استرالیا شوند.

بعد از اتمام قرارداد کاری افراد به مدت 90 روز فرصت دارند در این کشور بمانند و قرارداد شغلی جدیدی امضا کنند

اقامت استرالیا از طریق مهارت و ویزای کاری

ویزای کار یا مهارت استرالیا به مانند کشورهایی همچون کانادا و نیوزیلند شرایط ایده الی را ایجاد می کند که افراد متقاضی به واسطه این نوع ویزا بتوانند اقامت دائم این کشور را دریافت کنند ویزاهای کاری استرالیا انواع مختلفی دارد که هر کدام از آنها سیستم ارزیابی مخصوصی به خود را دارد و معمولاً شامل مهارت های شخصی ، تجربه کاری ، مدارک تحصیلی و همچنین سطح زبان وی را شامل می شود لذا شخص برای اینکه بتواند از این راه وارد خاک کشور استرالیا شود باید حتما شرایط ویزاهای کاری را داشته باشد و در مورد این نوع ویزاها تحقیق نماید که در ادامه درباره تعدادی از ویزاهای کاری استرالیا اطلاعاتی جامع در اختیار شما عزیزان قرار خواهیم داد .

ویزای کلاس( ۱۸۹) :

ویزای 189 مختص افرادی است که شخصاً و به صورت کاملاً مستقل در حال اقدام هستند و از طرف استرالیا ، کارفرما و یا خانواده و خویشاوندان خود حمایت نمی شوند اجازه همراه در ایننوع ویزا نیز وجود دارد. و بوسیله اخذ این نوع ویزا فرد می تواند در هر نقطه از استرالیا مشغول به کار شود.

مدارک مورد نیاز جهت این نوع ویزا:

 1. شرایط سنی بین ۱۸ تا ۵۰ سال باید باشد
 2. وضعیت مناسب جسمی فرد باید در شرایط مناسب باشد
 3. امتیاز دریافتی باید 60 باشد
 4. ورود به بازار کار مرتبط با رشته تحصیلی
 5. مدرک زبان آیلتس حداقل 6.5

ویزای کلاس ( ۱۹۰) :

ویزای 190 ویزای استانی می باشد بدین معنی که یکی از استان های کشور استرالیا البته باید شرایط شخص متقاضی را تایید نماید و پذیرای وی باشد به مانند دیگر روش های مهاجرت کاری استرالیا در این نوع ویزا نیز شخص این امکان را دارد که همراهان خود را پس از اخذ ویزا به همراه داشته باشد . پس از ارسال درخواست این نوع ویزا به اداره مهاجرت استرالیا و تایید مدارک وی از سوی استان مربوطه دعوتنامه کاری برای وی صادر می شود و فرد متقاضی می تواند ویزا را دریافت کند.

شرایط اخذ این نوع ویزا به شرح ذیل می باشد:

 1. شرایط سنی بین ۱۸ تا ۵۰ سال باید باشد
 2. وضعیت مناسب جسمی فرد باید در شرایط مناسب باشد
 3. امتیاز دریافتی باید 60 باشد
 4. ورود به بازار کار مرتبط با رشته تحصیلی
 5. مدرک زبان آیلتس حداقل 6.5

طرح اقامت و ویزای کاندید یا نامزدی کارفرما

Employer Nomination Scheme: در این نوع اقامت و ویزا که بنام طرح نامزدی کارفرمایان (ENS) معروف است افراد متقاضی باید از سوی یک کارفرما پیشنهاد کاری داشته باشند که در صورت اخذ این ویزا افراد متقاضی می توانند همزمان اعضای خانواده خود را به واسطه این نوع طرح وارد خاک استرالیا نمایند.

برای اخذ این نوع ویزا افراد متقاضی باید شرایط ذیل را داشته باشند:

 • شغل درخواستی افراد باید لیست ENS باشد
 • داشتن پیشنهاد شغلی از سوی یک کارفرما به مدت 2سال
 • ارزیابی مدارک تحصیلی و شغلی افراد متقاضی براساس شرایط کاری این کشور
 • در صورتی که افراد به واسطه ویزای 457 پیشتر اقدام نموده باشند مدارک آنها دیگر نیازی به ارزیابی مدارک ندارند

طرح مهاجرت ماهرانه منطقه ای

ویزای ماهر منطقه ای یک ویزای اقامت دائم است. برای حداقل حداقل 2 سال، شما باید یک پیشنهاد شغلی از کارفرمایی که در استرالیای منطقهای باشد، داشته باشید.

شغل شما باید بر اساس طبقه بندی حرفه ای استرالیایی ها (مدیران، کارفرمایان و کارگران تجاری) دارای مهارت خاصی باشد. ارزیابی مهارت ها به طور کلی مورد نیاز نیست، اما قبل از اینکه برای تضمین اینکه واجد شرایط هستید، ابتدا مراجعه کنید.

معافیت ارزیابی مهارت ها به متخصصان حرفه ای که در طی 2 سال گذشته با 457 کارمند خود مشغول به کار بوده اند، اعمال می شود.شما می توانید خانواده خود را در درخواست ویزا خود قرار دهید و حق کار / تحصیل دارند.

پس از 4 سال می توانید گذرنامه های استرالیایی خود را درخواست کنید. زمان پردازش فعلی حدود 6-8 ماه است، ممکن است بسته به مهاجرت بیشتر یا کمتر باشد.

ویزای De Facto یا ویزای ازدواج

افرادی که در کشور استرالیا شریک زندگی شان در این کشور حضور دارند می توانند به واسطه ویزای De Facto وارد خاک استرالیا شوند و اقامت دائم این کشور را دریافت نمایند.البته برای دریافت این نوع اقامت افراد باید مدارکی را ارائه دهند که نشان دهنده قصد واقعی آنها بر ازدواج باشد.

مدارکی که افراد باید ارائه دهند شامل:

 • اثبات زندگی مشترک و رابطه حضوری طی یک سال گذشته
 • برای افرادی که مزدوج هستند علاوه بر ارائه اسناد ازدواج باید مدارکی را ارائه دهند نشان دهنده زندگی مشترک آنها کمتر از 12 ماه باشد
 • شما نیاز به شواهدی از رابطه خود، از جمله اثبات زندگی با هم برای حداقل سال گذشته.زوج های متاهل هنوز باید نشان دهند که آنها در یک رابطه واقعی هستند، اما می تواند کمتر از 12 ماه از شواهد واقعی نشان دهد.

پروسه زمانی ارائه این نوع ویزا تقریبا 9-12 ماه است و بستگی به مدارک و نظر افسر ویزا دارد

اخذ اقامت استرالیا از طریق پناهندگی

پناهندگی یکی از روش های مهاحرتی ایست که امروزه بسیاری از افراد تمایل دارند به واسطه این روش اقدام به اخذ اقامت دائم یک کشور نمایند البته اغلب افراد بدون اطلاع از شرایط پناهندگی و مخاطرات و مشکلات پیش روی خود اقدام به پناهندگی می نمایند.از سال 2009 تا کنون دولت استرالیا تعداد 12هزار مهاجر پناهجو را پذیرفت و ولی درحال حاضر بدلیل حجم مهاجری که به واسطه پناهندگی وارد این کشور شدند کشور استرالیا قوانین سختی را برای ورود اتباع پناهجو اعمال کرده است.

مهاجرت از طریق تولد

یکی از روشهای اخذ اقامت در کشورهایی که سیستم مهاجرتی آنها براساس سیستم خاک است تولد فرزند می باشد البته سیستم مهاجرتی استرالیا طی چند سال اخیر تغییر کرده و براساس سیستم خون شده یعنی براساس تولد فرزند تابعیت و اقامت دائم برای والدین و خود فرد متولد شده صادر نمی شود برای اخذ اقامت دائم و تابعیت این کشور به واسطه تولد فرد باید یکسری شرایط را داشته باشد تابعیت به شرطی به فرزند متولد شده در استرالیا اعطا می شود که یکی از والدین وی استرالیایی باشد و البته تاریخ تولد فرد متولد شده نیز مورد بررسی قرار می گیرد.

اقامت استرالیا از طریق سرمایه گذاری

یکی از متداولترین پر طرفدارترین روش های اخذ اقامت استرالیا روش سرمایه گذاری یا از طریق کارآفرینی می باشد در این نوع سرمایه گذاری اقامت 4ساله برای فرد متقاضی صادر می شود و در این پروسه زمانی فرد باید اقدام به ایجاد شغل یا تجارت نماید و در این پروسه باید فعالیت تجاری داشته باشند و مالیات پرداخت کنند افراد متقاضی پس از این دوره 4 ساله این امکان را دارند که درخواست اقامت دائم را ارائه دهند در این صورت بیزینسی که فرد ایجاد کرده را بررسی میکنند در صورتی که سودآور بوده باشد و منفعتی ایجاد کرده باشد پس از آن دوره ۴ ساله، مجدد ویزای متقاضی ۲ ساله تمدید برای وی صادر می گردد و به طور کل پروسه زمانی که شخص در کشور فعالیت دارد تا زمانی که به اقامت برسد در حدود ۶ سال حداقل زمان خواهد برد طی این مدت گردش مالی باید در حدود ۵۰۰ هزار دلار باشد که ویزای دو ساله دیگر برای وی تمدید شود و در نهایت به اقامت دائم رسد.

با توجه به موارد ذکر شده در باب اقامت استرالیا و همچنین مهاجرت به استرالیا در صورتی که شما عزیزان کشور استرالیا را مقصد مهاجرتی خود قرار داده اید باید این نکته را توجه داشته باشید که روش های مختلفی برای اخذ اقامت استرالیا وجود دارد که ما در این مقاله سعی داشتیم تا بخشی از قوانین و شرایط اخذ اقامت دائم استرالیا را در غالب برای شما توضیح دهیم در این راستا در صورتی که همچنان برای شما شبهاتی در باب اقامت استرالیا وجود دارد می توانید با مشاوران برتر موسسه حقوقی ملک پور در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و به صورت کامل مشاوره نمایید.

7 پاسخ
 1. مرضيه گفته:

  با سلام
  بنده خانمي 35 ساله هستم با مدرك ليسانس و آيلتس 6.5 جنرال با 8 سال سابقه كار و بيمه با سمت كارشناس اداري و همسرم 12 سال سابقه كار بدون مدرك زبان و مدرك تحصيلي ليسانس يك فرزند 6 ساله دارم
  ميشه بفرمائيد شرايط بنده براي مهاجرت به كدام كشور مناسب است؟

  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 2. m.s گفته:

  سلام من خانمی 33 ساله فوق لیسانس از دانشگاه های خوب کشور و دارای 8 سال سابقه کار در زمینه مهندسی نفت و گاز هستم. همسرم مهندس مکانیک و با 15 سال سابقه کار استخدام رسمی صنایع دفاع میباشد. ما یک فرزند 4 ساله هم دارم وفقط بخاطر پسرم قصد مهاجرت به کانادا یا استرالیا (هر کدام که راحت تر بشود) داریم. حالا یا از طریق تخصص یا ادامه تحصیل من در مقطع دکتری. مشکل بزرگ ما ممنوع الخروجی همسرم هست که 1 سال بعد از استعفا از کار منحل میشود. آیا راهی وجود دارد که من و پسرم مهاجرت کنیم و همسرم بعد از آن استعفا دهد و یک سال بعد که پاسپورت گرفت مدارکش را به سفارت ارسال کند و به ما بپیوندد؟ ممنون میشم راه حلی ارائه دهید.

  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 3. maziar samiei گفته:

  سلام. من 19 سالمه و وارد دانشگاه نشدم امسال کنکور دادم . پدرم فوق لیسانس صنایع دارد و مادرم لیسانس ادبیات. برای مهاجرت به استرالیا چطوری میتونیم اقدام کنیم؟ از نظر مالی متوسطیم . لطفا بهترین راه رو لطف کنید

  پاسخ
 4. maziar samiei گفته:

  با سلام.بنده دانشجوی ترم آخر کارشناسی ارشد مهندسی عمران – زلزله در یکی از موسسات غیر انتفاعی مشهد هستم. و 6 سال سابقه بیمه غیر مرتبط با رشته تحصیلی را دارم . و 30 ساله اموآیا می توانم برای کشور استرالیا اقدام به مهاجرت کنم؟

  پاسخ
  • maziar samiei گفته:

   با سلام دوست بزرگوار طرق قانونی به 6 دسته تقسیم میشوند سرمایه گزاری – ثبت شرکت -ازدواج با تبعه خارجی -ویزای کاری – تولد فرزند – ویزای تحصیلی . شما باید بفرمایید از کدام یک از این روشها میخواهید اقدام فرمایید و شرایط جزیی تر شما را بدانیم تا بتوانیم راهنمایی صحیحی داشته باشیم . پیشنهاد میکنیم جهت اطلاعات بیشتر با دفاتر همکار ما تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.