اعزام دانشجو به کانادا

اعزام دانشجو به کانادا

اعزام دانشجو به کانادا از انواع راه های مهاجرت به کانادا 2018 پس از گرفتن وکیل مهاجرت یکی از مهمترین موضوعاتی می باشد که همواره دانشجویان کثیری به دنبال کسب اطلاعاتی کامل و مفید پیرامون موضوع اعزام دانشجو به کانادا می باشند که مقاله زیر می تواند کمک زیادی به متقاضیان تحصیل در کانادا بنماید ، مؤسسات اعزام دانشجو به کانادا تماسهای کثیری من باب اعزام دانشجو به کانادا دریافت می کنند و پاسخگوی دانشجویان و دانش آموزان در باب اعزام دانشجو به کانادا هستند. تحصیل در کانادا و یا کار در کانادا و یا ازدواج در کانادا و یا تولد فرزند در کانادا و یا سرمایه گذاری در کانادا چگونه است ؟ به دلیل تعداد زیادی این سؤالات این مقاله را با موضوع اعزام دانشجو به کانادا خدمت شما عزیزان ارائه نمودیم به امید اینکه ابهامات شما عزیزان در باب اعزام دانشجو به کانادا برطرف شود و اطلاعات کافی در رابطه با اعزام دانشجو به کانادا اخذ نمایید. در این مقاله اطلاعاتی در باب شرایط اعزام دانشجو به کانادا ، تحصیل در کشور کانادا در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ، ویزای تحصیلی کانادا و سیستم آموزشی کانادا مطرح می شود . موسسه حقوقی ملک پور با داشتن کادری مجرب و بهره مندی از وکلای مهاجرتی کانادا و سابقه ای طولانی در زمینه مهاجرت تحصیلی به کانادا و شرایط اعزام دانشجو به کانادا می تواند به شما عزیزانی که قصد ادامه تحصیل در کانادا را در سر دارید مشاوره رایگان ارائه دهد .

فایل تصویری و صوتی آقای ملک پور ( دانشجوی دکترای حقوق دانشگاه ملی وین ) در باب تحصیل در کانادا

video اعزام دانشجو به کانادا
audio اعزام دانشجو به کانادا

چرا تحصیل در کانادا ؟

هر سال بیش از دو هزار دانشجوی بین المللی برای ادامه تحصیل وارد کانادا می شوند به دلیل اینکه تحصیل در کانادا یک تجربه هیجان انگیز و پرطرفدار برای بسیاری از دانش آموزان از سرتاسر جهان می باشد ، مهمترین شهرت آموزشی کانادا براساس کیفیت و سطح آموزش می باشد و افرادی که در کانادا به تحصیل مشغول می شوند می توانند شانس بالایی برای پیدا کردن شغل در کانادا پس از فارغ التحصیل داشته باشند چراکه بیش از 90 درصد از فارغ التحصیلان در کانادا پس از تحصیل وارد بازار کاری می شوند ، تحصیل در کانادا اعم از تحصیل در کالج یا دانشگاه اولویت کسانی است که میخواهند در یک کشور انگلیسی زبان و آموزش با کیفیت جهانی را در رشته های مورد علاقه خود تجربه کنند . آمار و ارقام عمومی نشان می دهد که از هر سه نفر در سراسر جهان که سن آنها زیر 30 سال می باشد تمایل دارند در کشور کانادا به ادامه تحصیل بپردازند . دلیل این اتنخاب این است که کانادا یکی از برترین اقتصاد های جهان را دارد . در کشور کانادا حدود 25 درصد از دانشجویان دارای پرونده های مهاجرتی هستند.

تحصیل در کالج های کانادا

کالج هایی در کشور کانادا وجود دارد که دوره های فنی ، هنری ، مهندسی و کاربردی ارائه می دهد و افرادی که تمایل به تحصیل در دانشگاه را ندارند می توانند از این کالج ها بهره مند گردد، طول مدت دوره های آموزشی کالج با توجه به نوع دوره متفاوت می باشد و از حداقل 2 سال تا حداکثر 4 سال متغیر می باشد ، ذکر این نکته ضروری است که دانشجویان ایرانی حتی با پذیرش از کالج های کانادا شانس بسیار پایینی برای اخذ ویزا و روادید کانادا را دارند و به این عزیزان توصیه می نمائیم حتی المقدور از دانشگاه ها برای ادامه تحصیل استفاده نمایند .

تحصیل در مقطع کارشناسی در کانادا

پذیرش در مقطع کارشناسی وابسته به این است که متقاضی دارای دیپلم 12 ساله مورد تایید کانادا و مدرک زبان باشد تا بتواند از دانشگاه های کانادا برای مقطع کارشناسی درخواست پذیرش نماید ، حال برخی از رشته ها مدارک دیگری نیز برای پذیرش نیاز دارد ، دانشگاه های کانادا در مقطع کارشناسی انواع رشته های تحصیلی را ارائه می دهند و دانشجویان می توانند در اکثریت رشته های مورد علاقه خود وارد دانشگاه شوند ، طول دوره تحصیل حدود با توجه به رشته ی تحصیلی ، دانشگاه تحصیل متفاوت می باشد و حداقل از 3 سال تا حداکثر 4 سال می باشد . متقاضیان تحصیل در مقطع کارشناسی که نمره زبان کافی برای پذیرش ندارند در صورتی که سن آنها کمتر از 21 سال باشند می توانند ابتدا برای یادگیری زبان انگلیسی وارد دانشگاه شوند و پس از فراگیری زبان مورد نیاز میتوانند وارد کورس اصلی دانشگاه شوند .

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در بسیاری از رشته ها و در تمامی دانشگاه های کانادا برای دانشجویان بین الملل امکان پذیر می باشد ، برای پذیرش در دوره کارشناسی ارشد ارائه مدرک زبان آیلتس با حداقل نمره 6.5 و داشتن دانشنامه کارشناسی الزامی می باشد ، البته برای پذیرش در رشته های مختلف امکان درخواست مدارکی همچون توصیه نامه از استاد ، آزمون GRE یا GMAT و یا سوابق کاری مرتبط با رشته تحصیلی نیز وجود دارد ، اصولا طول دوره تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد حداقل از 1 سال تا حداکثر 2 سال می باشد . در برخی از رشته ها در مقطع کارشناسی ارشد دوره به صورت ریسرچ برگزار می گردد . افرادی که مدرک زبان کافی برای ورود به مقطع کارشناسی ارشد را ندارند درصورتی که گپ تحصیلی آنها زیر دو سال باشد می توانند در ابتدا برای دوره های زبان ورود پیدا کنند و سپس وارد دوره کارشناسی ارشد شوند . در مقطع کارشناسی ارشد در صورت داشتن رزومه قوی توسط دانشجو امکان دریافت بورسیه تحصیلی نیز وجود دارد .

تحصیل در مقطع دکترا در کانادا

تحصیل در مقطع دکترا در رشته های متفاوت امکان پذیر می باشد ، با توجه به رشته تحصیلی دوره دکترا هم به صورت ریسرچ و پروژه و هم به صورت کورس ارائه می گردد ، برای پذیرش در مقطع دکترا ارائه نمره زبان و مدرک کارشناسی ارشد الزامی می باشد ، و دانشجو می بایست با توجه به رشته ی تحصیلی خود استاد راهنمایی را در کانادا پیدا کند ، طول دوره تحصیلی در مقطع دکترا حداقل سه سال و حداکثر پنج سال زمان خواهد برد و دانشجویان می توانند در این مقطع از انواع بورسیه های تجصیلی و کمک هزینه زندگی با توجه به نظر استاد راهنما (سوپروایزر) استفاده نمایند .

لیست برخی از دانشگاه های معتبر کانادا که میتوانید برای ادامه تحصیل در کانادا یکی از آنها را انتخاب نمائید .

 1. Montréal School of Higher Commercial Studies (HEC Montréal)
 2. McGill University
 3. University of Toronto
 4. McMaster University
 5. Queen’s University
 6. University of Ottawa
 7. Simon Fraser University
 8. University of Victoria
 9. Université de Montreal
 10. University of Alberta
 11. University of British Columbia
 12. University of Calgary
 13. University of Waterloo
 14. Université du Québec à Montréal
 15. Université du Québec à Québec
 16. Carleton University
 17. Mount Saint Vincent University
 18. St. Francis Xavier University
 19. The Kings University College
 20. University of Quebec at Chicoutimi
 21. University of Quebec at Hull
 22. University of Quebec at Rimouski

بیمه سلامت برای دانشجویان بین الملل

پوشش بهداشتی برای دانشجویان خارجی در ایالت ها و استان های کانادا متفاوت می باشد ، دولت کانادا هزینه های پزشکی مربوط به دانشجویان خارجی را پرداخت نمی کند و دانشجویان می بایست سالیانه مبالغی را برای پوشش درمانی خود بپردازند .

هزینه تحصیل در کانادا

شهریه دانشجویان بین المللی در کانادا : میانگین شهریه برای هر سال بین ۱۲۰۰۰ تا ۲۰۰۰۰ دلار

شهریه دانشجویان کانادایی: میانگین شهریه در هر سال بین ۳۰۰۰ تا ۵۰۰۰ دلار

شهریه دانشجویان کبکی در استان کبک : میانگین شهریه در هر سال بین ۱۰۰۰ تا ۳۰۰۰ دلار

با توجه به اینکه هزینه تحصیل در کانادا در مقایسه با سایر کشورهای انگلیسی زبان مثل آمریکا و انگلستان بسیار مقرون به صرفه است اعزام دانشجو به کانادا علاقمندان زیادی دارد و اطلاعات موثق در باب تحصیل در کانادا کمک شایانی به متقاضیان تحصیل در این کشور خواهد نمود . با توجه به استقبال زیاد دانشجویان سرتاسر دنیا از دوره های تحصیلی کانادا، دانشگاه های این کشور افرادی را می پذیرند که شرایط مناسب تری را داشته باشند بدین معنا که از دانشگاه های معتبرتری فارغ التحصیل شده اند و رزومه تحصیلی قویتری ارائه می نمایند . متقاضیان تحصیل در کانادا برای اخذ اطلاعات تکمیلی و صحیح در زمینه اعزام دانشجو به کانادا می توانند با موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه مشاوره ای MIE اتریش یا موسسات همکار آن در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و مشاوره تخصصی و تلفنی در باب اعزام دانشجو به کانادا به دست آورند .

Rating: 5
8 پاسخ
 1. Saeed گفته:

  سلام
  بنده دارای ارشد مکانیک گرایش ساخت وتولید با معدل18/48دارم اما مدرک زبان ندارم برا دکتری میتونم از کانادا پذیرش بگیرم?با کار کردن اونجا میتونم هزینه ها رو پرداخت کنم?

  Rating: 5
  پاسخ
 2. maziar samiei گفته:

  من میخوام برای پسرم که ۱۸ سالشه ویزای تحصیلی کانادا بگیرم میخوام بدونم کالج راحتره یا دانشگاه برای ویزا گرفتن ؟

  پاسخ
  • maziar samiei گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
  • maziar samiei گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 3. احسان گفته:

  با عرض سلام خدمت شما
  بنده لیسانس حقوق از دانشگاه تهران دارم با معدل ۱۸/۵
  می خواستم ببینم میشه برای ادامه تحصیل به کانادا برم؟
  وضعیت مالیم خوبه الان سرمایه ای حدود یک میلیارد دارم میشه راهنمایی کنید؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب بله در صورت اخذ مدرک زبان ielts 6 به بالا میتوانید اقدام نمایید .جهت مشاوره تکمیلی و تخصصی در این مورد با دفاتر ما تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.