اعزام دانشجو به پرتغال و بررسی شرایط آن

 • اعزام دانشجو به پرتغال و موسسه معتبر ام آی ای (ملک پور)
 • اعزام دانشجو به پرتغال و شرایط عمومی آن
 • اعزام دانش آموز به مدارس پرتغال
 • اعزام دانشجو به پرتغال در مقطع کارشناسی
 • اعزام دانشجو به پرتغال در مقطع کارشناسی ارشد
 • اعزام دانشجو به پرتغال در مقطع دکترا
 • اعزام دانشجو به پرتغال و بورسیه تحصیلی
 • اعزام دانشجو به پرتغال و دانشگاه های برتر پرتغال
 • اعزام دانشجو به پرتغال و مدارک لازم برای پذیرش
 • اعزام دانشجو به پرتغال و شرایط ویزای دانشجویی
 • اعزام دانشجو به پرتغال و زمان اعزام دانشجو به پرتغال
 • اعزام دانشجو به پرتغال و هزینه های زندگی دانشجویی
 • اعزام دانشجو به پرتغال و اخذ اقامت پس از تحصیل
اعزام دانشجو به پرتغال اعزام دانشجو به پرتغال

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

اعزام دانشجو به پرتغال و مقدمه ای بر آن

اعزام دانشجو به پرتغال و شرایط مهاجرت به پرتغال و اخذ اقامت پرتغال از طریق تحصیل در این مقاله مورد تحلیل علمی قرار می گیرد. اعزام دانشجو به پرتغال و همچنین تحصیل در پرتغال برای افرادی که به دنبال تحصیل در دانشگاه های معتبر اروپایی و با هزینه کم هستند یکی از مقاصد مناسب و عالی می تواند باشد. در این مقاله مهم ترین و کلیدی ترین نکات را در خصوص اعزام دانشجو به پرتغال و در باب مقاطع مختلف تحصیلی کشور پرتغال بازگو و مورد ارزیابی قرار می دهیم. با توجه به اینکه دانشگاه های پرتغال دارای رنکینگ و رتبه بندی مناسبی در سطح دنیا هستند و علاوه بر آن آب و هوای بسیار مطلوب و مناسب و مدیترانه ای کشور پرتغال باعث شده است که توجه طرفداران و علاقمندان زیادی به سمت این کشور جلب شود. در این مقاله با ما همراه باشید تا در خصوص شرایط اعزام دانشجو به پرتغال به مهم ترین اطلاعات دست پیدا نمایید. شما همواره می توانید با کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور در تمامی زمینه های مرتبط با مهاجرت به پرتغال و اعزام دانشجو به پرتغال ، مشاوره تخصصی داشته و همچنین از ویدئوها و مقالات موسسه دیدن فرمایید.

مقاله مرتبط

شرایط تحصیل در پرتغال

فایل تصویری موسسه ملک پور در رابطه با اعزام دانشجو به پرتغال

video اعزام دانشجو به پرتغال

اعزام دانشجو به پرتغال و موسسه معتبر ام آی ای (ملک پور)

اعزام دانشجو به پرتغال و همچنین تحصیل در پرتغال از مواردی است که افراد بسیاری در این خصوص به دنبال کسب اطلاعات دقیق و علمی می باشند. از آنجایی که بحث مهاجرت تحصیلی به عنوان تعیین کننده ترین مسیر زندگی و موفقیت افراد به حساب می آید بنابراین افراد برای انتخاب کشور و دانشگاه خود جهت تحصیل باید با دقت و تحقیق بسیاری قدم بردارند. بر همین اساس موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش در خصوص قوانین و شرایط اعزام دانشجو به پرتغال از نکات دقیق و مهم این پروسه به درستی آگاه است و با کمک کارشناسان و حقوقدانان و وکلای مجرب خود آماده ارائه خدمات ویژه در این امر می باشد. همواره می توانید با این موسسه در سراسر دنیا تماس حاصل نمایید .

اعزام دانشجو به پرتغال و شرایط عمومی آن

اعزام دانشجو به پرتغال را باید از نظر شرایط عمومی آن مورد بررسی قرار دهیم. در ابتدا لازم است که در خصوص کشور پرتغال توضیحاتی ارائه شود. پرتغال یک کشور زیبا و آرام در جنوب غربی اروپا است که با اسپانیا هم مرز می باشد. شمال کشور پرتغال دارای آب و هوایی معتدل و جنوب آن نیز آب و هوایی گرم دارد. پرتغال با مساحت تقریبی ۹۱,۷۲۰ کیلومتر مربع دارای جمعیتی حدود 11 میلیون نفر است. پایتخت کشور پرتغال لیسبون و واحد پول آن یورو می باشد. زبان رسمی این کشور پرتغالی از شاخه زبان رومی تبار است. زبان تحصیل در پرتغال هم پرتغالی و اسپانیایی و هم انگلیسی می باشد. زبان تحصیل افراد بستگی به مقطع تحصیلی آن ها نیز دارد. به این صورت که زبان تحصیل در مقطع کارشناسی به زبان پرتغالی یا اسپانیایی است و زبان تحصیل در مثطع کارشناسی ارشد هم می تواند به زبان پرتغالی و هم می تواند به زبان انگلیسی در دانشگاه های مختلف ارائه شود و زبان تحصیل در مقطع دکترا نیز به زبان انگلیسی ارائه می گردد. هزینه های تحصیل در کشور پرتغال بسیار ارزان و مناسب و معمولا بین 3 تا 5 هزار یورو در سال می باشد و همچنین افراد در صورت داشتن شرایط خاص از جمله داشتن معدل حداقل 17 و یا معدل 3 از 4 می توانند در بعضی از مقاطع تحصیلی درخواست بورسیه تحصیلی نمایند. همچنین در خصوص اعزام دانشجو به پرتغال می توان بیان نمود که دانشجویان اجازه کار پاره وقت دانشجویی را نیز دارند .

اعزام دانش آموزان به مدارس پرتغال

تحصیل دانش آموزان در پرتغال هم در مقطع دبستان و هم در مقطع دبیرستان دست یافتنی است. تحصیل دانش آموزان در کشور پرتغال از سن 6 سالگی شروع می شود. دانش آموزان می توانند هم در مدارس دولتی تحصیل و هم در مدارس خصوصی تحصیل نمایند. دانش آموزان زیر 18 سالی که خارج از اتحادیه اروپا هستند و می خواهند به عنوان تحصیل در مدارس پرتغال، مهاجرت به پرتغال داشته باشند نیازمند یک قیم در کشور پرتغال خواهند بود و یا اینکه باید پدر یا مادر آنها دارای اقامت دائم یا موقت در این کشور باشند .

دانش آموزان در سه دوره مختلف می توانند در مدارس و کالج ها تحصیل کرده و دوره دیپلمای خود را بگذرانند .

مرحله اول از سن 6 سالگی تا سن 9 سالگی شروع شده که دانش آموزان در این دوره 3 ساله دروس پایه و ابتدایی و عمومی را مانند ریاضیات، زبان پرتغالی، محیط زیست، زبان انگلیسی، هنر، موسیقی و ورزش آموزش می بینند.

مرحله دوم تحصیلات دانش آموزان در پرتغال شامل سال دهم و یازدهم می باشد .

مرحله سوم شامل سال دوازدهم و سیزدهم و چهاردهم می باشد که دروس تخصصی تر در این دوره به دانش آموزان آموزش داده می شود.

به این نکته توجه داشته باشید که هر سال تحصیلی در مدارس در اواسط سپتامبر شروع شده و در اواسط ماه ژوئن به اتمام می رسد.

اعزام دانشجو به پرتغال در مقطع کارشناسی

اعزام دانشجو به پرتغال در مقطع لیسانس به این صورت است که این مقطع تحصیلی در یک دوره چهار ساله به اتمام می رسد و این دوره شامل حدود 240 واحد درسی است. زبان تحصیل در مقطع لیسانس در دانشگاه های پرتغال، پرتغالی یا اسپانیایی می باشد و افراد در رشته های مختلفی می توانند در این مقطع تحصیل کنند. افراد متقاضی تحصیل در مقطع لیسانس در پرتغال باید مدارک خاصی را که در ادامه ذکر می گردد ارائه نمایند تا موفق به اخذ پذیرش تحصیلی شوند . از مهم ترین مسئله ای که در خصوص مدارک مورد نیاز در این مقطع باید مورد توجه قرار گیرد این است که افراد متقاضی باید هم مدرک دیپلم و هم مدرک پیش دانشگاهی را ارائه نمایند اما افرادی که مدرک پیش دانشگاهی را نداشته باشند باید در ابتدا یک دوره کالج یک ساله را در این کشور بگذرانند و بعد از اتمام آن دوره یک ساله وارد دانشگاه شوند. دانشجویان در زمان تحصیل در مقطع لیسانس هفته ای 10 ساعت اجازه کار پاره وقت را دارند که حقوق و درآمد آن ها می تواند از ساعتی 88 یورو تا ساعتی 12 یورو متغیر باشد. همچنین افراد بعد از فارغ التحصیلی در این مقطع به مدت 1 سال اجازه دارند که در این کشور مانده و کار پیدا کنند. کار پاره وقت دانشجویی برای این افراد امتیاز مثبتی محسوب می شود که افراد بتوانند بعد از فارغ التحصیلی یک کار تمام وقت پیدا نمایند. اما این نکته را مد نظر داشته باشید که مدت زمان کار نیمه وقت برای افراد به عنوان سابقه کار اقامتی محسوب نمی گردد .

اعزام دانشجو به پرتغال در مقطع کارشناسی ارشد

اعزام دانشجو به پرتغال در مقطع فوق لیسانس نیز قابلیت اجرا دارد. در این مقطع افراد می توانند دوره تحصیلی خود را در مدت زمان 2 سال به اتمام برسانند. تعداد واحدهایی که در این دوره 2 ساله ارائه می شود حدود 120 واحد می باشد. در خصوص دوره تحصیلی مقطع فوق لیسانس لازم به ذکر است که افراد برای این مقطع می توانند حتی به زبان انگلیسی نیز تحصیل کنند و دانشگاه های زیادی در این مقطع نیاز به مدرک زبان پرتغالی ندارند اما مدرک زبان انگلیسی و آیلتس 6 یا 6 و نیم باید ارائه گردد. دانشجویان در این مقطع می توانند 20 ساعت در هفته بصورت نیمه وقت کار دانشجویی انجام دهند. همانند مقطع لیسانس افراد بعد از فارغ التحصیلی تا 1 سال اجازه دارند که در کشور پرتغال بمانند و کار پیدا کنند. لازم به ذکر است که افرادی که کار پیدا می کنند و مالیات پرداخت می کنند بعد از 5 می توانند به اخذ اقامت دائم و پس از گذشت 6 سال به اخذ تابعیت این کشور دست پیدا نمایند. امکان اخذ بورسیه تحصیلی در این مقطع کم می باشد.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در پرتغال
تحصیل رشته پرستاری در پرتغال
شرایط دریافت بورس تحصیلی در پرتغال

اعزام دانشجو به پرتغال در مقطع دکترا

اعزام دانشجو به پرتغال همچنین در مقطع دکترا نیز قابل بررسی است. دانشجویان می توانند در مقطع دکترا نیز از دانشگاه های پرتغال پذیرش تحصیلی بگیرند. جهت اخذ پذیرش دکترا در پرتغال، باید رزومه خود را برای اساتید دانشگاه ها ارسال کرده و ابتدا یک سوپروایزر برای دوران تحصیل خود بیابید. طول دوره تحصیلی در این مقطع 3 الی 5 سال می باشد که این دوره در سال های اول مشتمل بر انجام کارهای تحقیقاتی پژوهشی و علمی و دو سال آخر کار و تحقیق بر روی موضوع پایان نامه با کمک استاد راهنما خواهد بود. دانشجویان در مقطع دکترا 30 ساعت در هفته اجازه کار دارند که درآمد این افراد حدود ساعتی 15 یورو خواهد بود. همچنین زبان تحصیل در این مقطع انگلیسی می باشد که نیازمند اخذ مدرک زبان آیلتس  6 و نیم به بالا است. دانشجویان پس از ورود به کشور پرتغال و پس از اینکه اقامت تحصیلی را دریافت کردند می توانند برای الحاق همسر و فرزندان زیر 18 سال خود درخواست نمایند.

اعزام دانشجو به پرتغال و بورسیه تحصیلی

در اعزام دانشجو به پرتغال بحث بورسیه تحصیلی نکته مهمی می باشد که دانشجویان همیشه به دنبال آن می باشند. در این خصوص لازم به ذکر است که دانشجویانی که دارای مدرک زبان بالایی باشند و معدل تحصیلی آنها بالای 17 باشد و مدارک دیگری همچون چندین مقاله isi  و یا مدارکی مانند GRE ، GMAT ، LSAT و همچنین سوپروایزر (استاد راهنما) پیدا کرده باشند شانس این را دارند که برای درخواست بورسیه تحصیلی اقدام کنند. در خصوص بورسیه نکته این است که از بدیهیات و پارامترهای اصلی اخذ بورسیه تحصیلی داشتن یک استاد راهنما می باشد که در خصوص مکاتبه با استاد ویدیویی توسط موسسه حقوقی ملک پور در همین سایت وجود دارد که توصیه می شود به آن مراجعه نمایید. البته افرادی که این شرایط ویژه را نداشته باشند می توانند در ابتدا یک پذیرش تحصیلی عادی از دانشگاه های پرتغال را دریافت کنند و پس از اینکه یک یا دو ترم از تحصیل خود را با کسب نمرات بالا گذراندند و وزن علمی خود را  بالا بردند می توانند از دانشگاه های مختلف بورسیه تحصیلی را درخواست کنند که در این صورت شانس آن ها برای دریافت بورسیه بسیار بالاتر خواهد رفت.

اعزام دانشجو به پرتغال و دانشگاه های برتر پرتغال

در بحث اعزام دانشجو به پرتغال لازم می دانیم که در خصوص دانشگاه های آن حتما مطالبی ارائه نماییم. علاوه بر دانشگاه های معتبر و شناخته شده تعدادی نیز از پلی تکنیک های قوی در کشور پرتغال وجود دارد که هر کدام از این دانشگاه ها و پلی تکنیک ها دوره های مربوطه خاصی را ارائه می دهند. به عنوان مثال دانشگاه ها عموما دوره های تحصیلی و آکادمیک را ارائه می دهد اما پلی تکنیک ها به ارائه یک سری دوره های آموزشی کوتاه مدت، برای آماده سازی افراد جهت ورود به بازار کار و پیدا نمودن شغل خاصی می پردازند. برخی از رشته های تحصیلی فقط در دانشگاه ها تدریس و برخی از رشته ها فقط در پلی تکنیک ها آموزش داده می شوند. اما گاهی اوقات رشته ها و مدارک یکسانی هم در دانشگاه ها و هم در پلی تکنیک های پرتغال ارائه می گردند. این رشته ها و مدارک مشترک شامل رشته ها و مدارک مهندسی، مدیریت و رشته های علوم انسانی می باشند. در بحث اعزام دانشجو به پرتغال لازم به ذکر است که از سال 2006 به بعد کشور پرتغال سیستم بولونیا ( اجرای سیستم یکپارچه نظام آموزشی اروپا ) را قبول کرده است .

 رنکینگ دانشگاه های برتر پرتغال در سطح جهان بین 300 الی 400 می باشد . 5 دانشگاه معرفی شده در زیر از جمله دانشگاه های برتر این کشور محسوب می شوند.

 • دانشگاه پورتو

  با رنکینگ جهانی 301 که دارای 31 هزار دانشجو است و از این تعداد 3200 نفر جزء دانشجویان بین المللی می باشند.

 • دانشگاه لیسبون

  با رنکینگ 305 جهانی، دارای 47 هزار دانشجو بزرگ ترین دانشگاه کشور پرتغال می باشد. این دانشگاه 18 دانشکده و 18 مدرسه و بشتر از 100 واحد تحقیقاتی را داراست.

 • دانشگاه نوین لیسبون

  با رنکینگ جهانی 361 یکی دیگر از دانشگاه های برتر کشور می باشد. که دارای حدود 20 هزار دانشجو می باشد.

 • دانشگاه کویمبرا

  با رنکینگ بین 401 الی 410 قدیمی ترین دانشگاه پرتغال است که حدود 25 هزار دانشجو دارد.

 • دانشگاه مینهو

  این دانشگاه معتبر نیز حدود 20 هزار دانشجو دارد.

اعزام دانشجو به پرتغال و مدارک لازم برای پذیرش

اعزام دانشجو به پرتغال در طی مراحل مختلفی انجام می پذیرد. درخواست پذیرش و ثبت نام در دانشگاه های پرتغال در مقاطع مختلف هم می تواند بصورت آنلان و اینترنتی و هم از طریق وکلای معتبر و موسسات اعزام دانشجو انجام شود. برای این امر افراد باید مدارک مورد نیاز را به درستی ارائه دهند تا بتوانند از دانشگاه های پرتغال پذیرش تحصیلی را دریافت نمایند. این مقاله با عنوان اعزام دانشجو به پرتغال توسط موسسه حقوقی ملک پور نگاشته شده است و کپی برداری بدون ذکر منبع شرعاً و قانوناً مجاز نمی باشد. در خصوص اعزام دانشجو به پرتغال لازم به ذکر است که افراد عضو اتحادیه اروپا جهت اخذ پذیرش تحصیلی در مقطع لیسانس باید در آزمون های ورودی کشور پرتغال شرکت نمایند که البته این آزمون ها به افراد و محل اقامت آنها بستگی دارد. به این صورت که افرادی که در اتحادیه اروپا عضو هستند و یا در کشور پرتغال سکونت دارند می توانند در این آزمون ها شرکت کنند و دانشجویان بین المللی که خارج از اتحادیه اروپا هستند در صورتی که سفارت کشور پرتغال امتحانات نهایی و مدارک پایان تحصیلی آن ها را در کشور خودشان تایید نماید دیگر احتیاجی به شرکت در این آزمون ها نخواهند داشت.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش تحصیلی به صورت زیر می باشد:

 • ارائه فرم درخواست اخذ پذیرش تحصیلی
 • ترجمه اصل مدرک دیپلم و پبش دانشگاهی و ریز نمرات برای افرادی که درخواست اخذ پذیرش کارشناسی را دارند
 • ترجمه اصل مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی و اصل مدرک لیسانس جهت درخواست اخذ پذیرش تحصیلی کارشناسی ارشد
 • مدرک زبان انگلیسی و آیلتس حداقل 5/5
 • ارائه یک انگیزه نامه تحصیلی
 • ارائه چند توصیه نامه استاد جهت پذیرش در مقطع دکترا
 • ارائه مقالات و پژوهش های علمی و خلاصه ای از پایان نامه مقطع ارشد جهت اخذ پذیرش تحصیلی دکترا
 • ارائه یک پروپوزال جهت اخذ پذیرش تحصیلی دکترا
 • ارائه مدرک لیسانس و فوق لیسانس و ترجمه اصل این مدارک جهت اخذ پذیرش دکترا

اعزام دانشجو به پرتغال و شرایط ویزای دانشجویی

برای اعزام دانشجو به پرتغال بعد از اخذ پذیرش تحصیلی باید مدارک ویزا نیز به صورت دقیق و کامل در هنگام مراجعه به سفارت تکمیل گردد. ارائه این مدارک به قدری باید دقیق باشد که افسر ویزا دلیلی را برای رد شدن ویزای دانشجویان پیدا نکند و به اعطای ویزای دانشجویی به دانشجویان اقدام نماید. مدارک لازم اخذ ویزای دانشجویی در زیر ذکر شده اند.

 • داشتن یک پاسپورت معتبر واسکن آن
 • ارائه فرم تکمیل شده درخواست ویزا
 • ارائه نامه پذیرش از دانشگاه مورد نظر
 • ارائه عکس رنگی
 • اثبات تمکن مالی مناسب
 • ارائه یک بیمه نامه معتبر
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • ارائه اجاره نامه
 • ارائه مدرک زبان
کار بعد از تحصیل در پرتغال
شرایط کار ضمن تحصیل در پرتغال
هزینه تحصیل و زندگی در کشور پرتغال

اعزام دانشجو به پرتغال و زمان اعزام دانشجو به پرتغال

بحث زمان اعزام دانشجو به پرتغال و زمان های ثبت نام دانشگاه از نکات مهم دیگری است که مورد سوال واقع می شود. معمولا سه دوره برای ثبت نام دانشجویان در نظر گرفته شده است. شروع دوره های دانشگاه در پاییز یا بهار آغاز می شود. برخی از مهلت های ثبت نام عمومی به شرح زیر است: 

 • مهلت اول درخواست: آوریل تا می
 • مهلت دوم درخواست: ژوئن تا جولای
 • مهلت سوم درخواست: اوت تا سپتامبر

تعطیلات دانشجویان در کشور پرتغال به شرح زیر می باشد:
کریسمس:  دسامبر تا 2 ژانویه 
تعطیلی بین دوره های کارشناسی: 11 تا 18 فوریه 
کارناوال:   11 و 17 فوریه 
عید پاک:  28 مارس تا 2 آوریل 

اعزام دانشجو به پرتغال و هزینه های زندگی دانشجویی

همانطور که قبلا در بحث اعزام دانشجو به پرتغال ذکر شد، پرتغال یکی از ارزان ترین کشورهای اروپا محسوب می شود. البته، هزینه های زندگی در مناطق مختلف متفاوت است، اما هزینه زندگی دانشجویان به طور میانگین بین 500 تا 800 یورو در ماه است. این مبلغ به معنای پوشش تمام مخارج زندگی دانشجویان شامل  مسکن، غذا، حمل و نقل عمومی و سایر هزینه ها می باشد.

شهر لیسبون از نظر هزینه های زندگی نسبت به بقیه شهرهای پرتغال گرانتر است، در حالی که در شهرهای کوچک مانند کیمبره و پورتو، دانشجویان به راحتی می توانند با هزینه کم 600 تا 900 یورو در ماه زندگی کنند.

 • هزینه های اقامت و مسکن برای دانشجویان در پرتغال

  هزینه های اقامت در پرتغال تقریبا دارای یک استاندارد بین المللی است، البته این هزینه ها بستگی به نوع انتخاب محل زندگی و نوع مسکن افراد دارد.

  در زیر به هزینه های مختلف مسکن اشاره ای می کنیم:

  • اتاق های دانشجویی محل اقامت: بین 165 تا 300 یورو در ماه برای اتاق یک نفره.
  • اجاره آپارتمان: آپارتمان یک خوابه بین 350 تا 530 یورو در ماه است.
  • اقامت در منزل: حدود 500 یورو در ماه، با صبحانه گنجانده شده است.
 • هزینه های غذا و خورد و خوراک و رفت و آمد

  قیمت مواد غذایی و نوشیدنی معمولا در سراسر پرتغال خیلی متفاوت نیست و سوپرمارکت های ارزانی در پرتغال وجود دارد که متوسط هزینه ​​200 یورو در ماه و هزینه های حمل و نقل 80 یورو در ماه می باشد.

اعزام دانشجو به پرتغال و اخذ اقامت پس از تحصیل

اعزام دانشجو به پرتغال بحث مهم دیگری را نیز دارد و آن اقامت پس از تحصیل برای دانشجویان است. دانشجویان در این کشور همانند بیشتر کشورهای اروپایی پس از پایان تحصیلات مدت مشخصی را می توانند در این کشور مانده و به دنبال کار بگردند و پس از اینکه کار پیدا کردند و مالیات این کشور را پرداخت کردند بعد از 5 سال می توانند درخواست اقامت دائم نمایند. البته افراد از طرق دیگری نیز می توانند به اخذ اقامت پرتغال دست پیدا کنند. به طور مثال با سرمایه گذاری و ثبت شرکت و یا از طریق ازدواج با شخص پرتغالی این اقامت برای افراد قابلیت دریافت خواهد داشت.

پس از مشاهده ویدئو راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت، می توانید وکیل خود در امر مهاجرت باشید.

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت
اعزام دانشجو به پرتغال و سخن پایانی

اعزام دانشجو به پرتغال را در تمامی مقاطع تحصیلی و تمام جوانب در این مقاله مورد بررسی علمی قرار دادیم. این کشور برای افرادی که قصد دارند در یک کشور اروپایی با هزینه پایین تحصیل نمایند می تواند گزینه مناسبی باشد. اما باید در خصوص اعزام دانشجو به پرتغال این را نیز مدنظر قرار داد که از نظر سطح اعتبار جهانی کشور پرتغال نسبت به کشورهایی همچون آلمان، اتریش، دانمارک و هلند رتبه پایین تری را دارد و افرادی که مدرک زبان مناسبی داشته باشند برای اکثر گزینه ها و دیگر کشورهای تاپ اروپایی به راحتی می توانند اقدام نمایند. توصیه می گردد در خصوص اعزام دانشجو به پرتغال به اخذ به روزترین و کاملترین اطلاعات اقدام نمایید. شما می توانید با موسسه مشاوره ای ام آی ای با همکاری موسسه حقوقی ملک پور در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و در خصوص شرایط اعزام دانشجو به پرتغال به صورت تخصصی مشاوره رایگان دریافت نمایید. شما می توانید سوالات خود را در مورد اعزام دانشجو به پرتغال و شرایط اخذ اقامت پرتغال در بخش دیدگاه های این مقاله مطرح کرده و یا از ویدئوهای موسسه در این زمینه استفاده کنید تا در سریع ترین زمان ممکن به پاسخ آن برسید.