اعزام دانشجو به لهستان

 • اعزام دانشجو به لهستان و موسسه معتبر MIE
 • اعزام دانشجو به لهستان و شرایط عمومی
 • اعزام دانش آموز به مدارس لهستان
 • اعزام دانشجو به لهستان در مقطع کارشناسی
 • اعزام دانشجو به لهستان در مقطع کارشناسی ارشد
 • اعزام دانشجو به لهستان در مقطع دکترا
 • اعزام دانشجو به لهستان و دانشگاه های برتر لهستان
 • اعزام دانشجو به لهستان و هزینه های تحصیل در لهستان
 • اعزام دانشجو به لهستان و هزینه های زندگی در لهستان
 • اعزام دانشجو به لهستان و بورسیه تحصیلی لهستان
 • اعزام دانشجو به لهستان و پذیرش تحصیلی
 • اعزام دانشجو به لهستان و ویزای تحصیلی
 • اعزام دانشجو به لهستان و زمان اعزام دانشجو به لهستان
 • اعزام دانشجو به لهستان و وضعیت اقامت پس از تحصیل
اعزام دانشجو به لهستان اعزام دانشجو به لهستان

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

اعزام دانشجو به لهستان و مقدمه ای بر آن

اعزام دانشجو به لهستان، مهاجرت تحصیلی به  لهستان و مدارک مورد نیاز و شرایط اخذ پذیرش در لهستان در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار خواهد گرفت. اعزام دانشجو به لهستان از جهات بسیاری قابل بحث و بررسی می باشد که ما در این مقاله نکات اساسی و مهم آن را مورد تجزیه و تحلیل قرار می دهیم. لهستان کشوری است که در جنوب دریای بالتیک قرار دارد و از کشورهای اروپایی و جزو حوزه شنگن می باشد. لهستان کشوری غنی از لحاظ تاریخی است. تحصیل در لهستان می تواند به عنوان گزینه ای جایگزین از بین کشورهای درجه دوم به جای تحصیل در کشورهای طراز اول جهانی محسوب شود. این موارد می تواند دلیلی برای اعزام دانشجو به لهستان باشد. امیدواریم که در این مقاله که توسط متخصصین و وکلای مجرب موسسه حقوقی ملک پور نوشته شده است، شما بتوانید جواب تمام سوالات و ابهامات درباره اعزام دانشجو به لهستان، پذیرش تحصیلی در لهستان، شرایط اخذ پذیرش در لهستان و ویزای دانشجویی لهستان را بگیرید. در صورت نیاز به اطلاعات تکمیلی می توانید با کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور، همکار موسسه MIE اتریش تماس حاصل نمایید و از مشاوره رایگان کارشناسان ما استفاده نمایید.

اعزام دانشجو به لهستان و موسسه معتبر MIE

اعزام دانشجو به لهستان و تحصیل در لهستان از مباحثی است که مورد علاقه افرادی است که به دنبال تحصیل در کشوری در اتحادیه اروپا و با هزینه پایین هستند. موسسه حقوقی ملک پور با بیش از 15 سال سابقه در امور مهاجرت آماده کمک به شما در جهت اخذ پذیرش لهستان و اخذ ویزای لهستان می باشد. شما می توانید در لهستان بدون مدرک زبان هم پذیرش تحصیلی بگیرید و این موضوع می تواند یکی از دلایل تمایل برای تحصیل در لهستان باشد. جهت آشنایی با روش های اخذ پذیرش تحصیلی و ویزای تحصیلی لهستان و همچنین بررسی رزومه خود می توانید با مشاورین ما در موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نمایید و از مشاوره رایگان ما استفاده نمایید.

تحصیل در لهستان

اعزام دانشجو به لهستان و شرایط عمومی

اعزام دانشجو به لهستان و شرایط عمومی آن از جمله مواردی است که برای تحصیل در لهستان و اخذ پذیرش تحصیلی در لهستان باید به آن توجه نمود. شاید این طور به نظر برسد که گرفتن پذیرش تحصیلی در لهستان و اعزام دانشجو به لهستان نسبت به سایر روش های مهاجرت، راه ساده تری است. توجه به این نکته که دانشگاه های لهستان که مورد تایید وزارت علوم ایران باشد، از نکات حایز اهمیت در مسیر پذیرش تحصیلی در لهستان می باشد.

اولین گام در مهاجرت تحصیلی به لهستان، گرفتن پذیرش از دانشگاهی است که با توجه به رزومه تحصیلی و سایر شرایط مورد نیاز نامه پذیرش را صادر می کند. دانشگاهی که برای تحصیل انتخاب می کنید بهتر است که از لحاظ علمی نیز مورد تایید وزارت علوم ایران باشد تا در صورتی که هدفتان بازگشت به ایران بعد از اتمام دوره تحصیلی تان باشد، به مشکل برنخورید. از طرفی داشتن رتبه علمی مناسب در رنکینگ جهانی به شما در زمینه کاریابی نیز کمک شایانی می کند.

بعد از صدور پذیرش، شما باید شهریه دانشگاه را پرداخت کنید که تاییدیه نهایی پذیرش دانشگاه لهستان برای شما صادر گردد و بعد از این مرحله نیز برای اخذ ویزای دانشجویی لهستان باید اقدام نمایید و با مراجعه به سفارت لهستان و ارایه مدارک لازم موفق به اخذ ویزای دانشجویی لهستان شوید.

اعزام دانشجو به مدارس لهستان

اعزام دانش آموز به مدارس لهستان شرایطی متفاوت از اعزام دانشجو به دانشگاه های لهستان را دارد. نظام آموزش و پرورش لهستان در سال 1999 دستخوش تغییر و تحولاتی در سیستم آموزشی گردید. موضوعاتی چون مبانی کارآفرینی به سیستم آموزشی افزوده شد تا علاوه بر آموزش دانش آموزان عملگرا هم باشند. مدارس تحصیلی در لهستان از شروع تحصیل در مقاطع ابتدایی تا قبل از ورود به دانشگاه بین 12 تا 15 سال طول می کشد. سیستم آموزشی لهستان به سه بخش تقسیم می شود :

 • ابتدایی
 • متوسطه
 • دبیرستان

سیستم مدرسه ابتدایی در لهستان شامل شش سال تحصیلی است. سیستم دبیرستان در لهستان به دو مرحله تقسیم می شود. اولین سطح دبیرستان در لهستان، در ابتدا سه ساله است و بعد از اتمام این سه سال آزمونی از دانش آموزان گرفته می شود که در صورت موفقیت آمیز بودن، وارد سه ساله دوم برای تحصیل می شوند. در این سطح بطور تخصصی انتخاب می کنند که در چه رشته ای تحصیل کنند و سه یا چهار سال تحصیلات حرفه ای خود را ادامه می دهند.

آموزش و پرورش در مدارس حرفه ای به مدت سه یا چهار سال طول می کشد که پس از موفقیت در آزمون این مرحله به این دانش آموزان اجازه داده می شود که برای ورود به محل کار یا تحصیلات خود در لیسانس ادامه تحصیل دهند. دانش آموز می تواند تحصیلات خود را در یک محیط دانشگاهی یا غیر دانشگاهی ادامه دهد. به غیر از دانشگاه های سنتی، دانشگاه های پلی تکنیک و دانشگاه های آموزشی نیز وجود دارد.

در لهستان در حدود 21 مدرسه بین المللی وجود دارد که زبان آموزشی در این مدارس نیز متفاوت است. در جدول زیر نام این مدارس و مشخصات آنها آورده شده است که در صورتی که تمایل برای تحصیل فرزندانتان در لهستان دارید می توانید با کمک وکلای موسسه حقوقی ملک پور اطلاعاتی در این زمینه کسب نمایید :

نام مدرسه سیستم آموزشی زبان تحصیلی شهریه
Willy-Brandt Schule Warschau آلمانی آلمانی 24000zt
Multischool International school انگلیسی، لهستانی انگلیسی، لهستان 18500 zt
The international school کانادایی انگلیسی، لهستانی 24000zt
International European School Warsaw بین المللی، انگلیسی، لهستانی بین المللی 46000zt
International School of Warsaw بین المللی انگلیسی 38000zt
Lycée Francais de Varsovie R. Goscinny فرانسه فرانسه 31419zt
Monnet International School بین المللی بین المللی 30000zt
Vancouver Schools کانادایی، لهستانی انگلیسی، لهستانی 18000zt
Polish British Academy of Warsaw انگلیسی، لهستانی انگلیسی، لهستانی 28620zt
The Canadian School of Warsaw بین المللی، لهستانی انگلیسی، لهستانی *
Akademeia High School انگلیسی انگلیسی 97000 zt
Edison Primary School انگلیسی انگلیسی *
International Trilingual School of Warsaw بین المللی انگلیسی، چینی، لهستانی، فرانسه، اسپانیایی 25800zt
Warsaw Montessori Schools مونتسوری انگلیسی *
The English Primary انگلیسی انگلیسی 16500zt
American School of Warsaw بین المللی، آمریکایی بین المللی 86981zt
The British School Warsaw بین المللی، انگلیسی بین المللی 82870zt
Meridian International Schools بین المللی، لهستانی بین المللی 27800zt
International American School of Warsaw بین المللی، آمریکایی، لهستانی بین المللی 50000zt
Academy International بین المللی، لهستانی بین المللی *
British Primary School of Wilanow انگلیسی انگلیسی *

*این مدارس هزینه های تحصیل خود را به طور عمومی اعلام نمی کنند.

اعزام دانشجو به لهستان در مقطع کارشناسی

اعزام دانشجو به لهستان در مقطع کارشناسی از این جهت که کشور لهستان تقاطع بین شرق و غرب است و یک کشور فرهنگی محسوب می شود، می تواند کشوری مناسب برای تحصیل باشد. از دلایل علاقه به تحصیل در این کشور می تواند هزینه های پایین زندگی، تحصیلات با کیفیت مناسب و فرصت یادگیری زبان دوم می باشد. در سال 2017 حدود 5 درصد از دانشجویان دانشگاه های لهستان را دانشجویان خارجی و بین المللی تشکیل دادند. مقطع کارشناسی در دانشگاه های لهستان معمولا 3 تا 4 ساله است. بسیاری از رشته های مقطع کارشناسی به زبان انگلیسی است و برنامه های تحصیلی تمام وقت می باشد. البته در صورتی که مدرک زبان مناسبی هم نداشته باشید این امکان وجود دارد که بتوانید پذیرش دانشگاه را بگیرید و دوره های زبان را در دانشگاه بگذرانید. 

اعزام دانشجو به لهستان در مقطع کارشناسی ارشد

اعزام دانشجو به لهستان در مقطع کارشناسی ارشد برای دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در لهستان را دارند امکان پذیر است. اکثر برنامه های کارشناسی ارشد همراه با پایان نامه است. به شما این امکان را می دهد که یک پروژه پژوهشی را به طور علمی و با استفاده از تخصص هایی که در دوره کارشناسی ارشد فراگرفته اند، انجام دهند. طول دوره تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد یک سال و نیم تا دو سال است.

اگرچه لهستان، زبان رسمی لهستانی است، اما به دلیل اینکه بیشتر دوره ها به زبان انگلیسی است شما می توانید با داشتن مدرک زبان IELTS و یا TOEFL اقدام نمایید. شما نیازمند آیلس 6.5 برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد هستید، البته اگر نمره زبانتان در این سطح نباشد برای شما دوره زبان در نظر گرفته می شود.

اعزام دانشجو به لهستان در مقطع دکترا

اعزام دانشجو به لهستان در مقطع دکترا نیز می تواند از راه های مناسب تحصیل و مهاجرت به لهستان می باشد. لهستان یک مرکز مهم احتماعی و فرهنگی و تاریخی در اروپای مرکزی است و نظام دانشگاهی آن منطبق با نظام آموزشی واحد اروپاست. شما می توانید به عنوان دانشجوی بین الملل در لهستان در مقطع دکترا تحصیل کنید. تحصیل در مقطع دکترا در لهستان فرصتی برای رسیدن به درجه ای شناخته شده بین المللی در اروپا خواهد بود. طول مدت دوره تحصیلی دکترا در لهستان 3 الی 4 سال می باشد. پیشنهاد می شود قبل از هر اقدامی با کارشناسان و متخصصان این امر مشورت نمائید. لازم به ذکر است این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور همکار مؤسسه MIE اتریش تهیه و گردآوری شده، هرگونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع شرعاً و قانوناً حرام و غیرقانونی می باشد

 تحصیل دکترا در لهستان اغلب دارای هزینه است که بسته به رشته و نوع دانشگاه هزینه ها متفاوت است. هر دانشجوی دکترا یک سرپرست دانشگاهی یا سوپروایزر خواهد داشت که این شخص متخصص در زمینه تحصیلی ای خواهد بود که شما در آن رشته تحصیلات تکمیلی خود را ادامه می دهید. با توجه به اینکه اکثر دوره های تحصیلی در مقطع دکتری به زبان انگلیسی است ممکن است قبل از ثبت نام دانشگاه از شما مدرک زبان بخواهد که شما باید آن را ارایه دهید و با توجه به دانشگاهی که برای مقطع دکترا اقدام خواهید کرد هر کدام شاید نمره خاصی از زبان را از شما بخواهد. اما در نظر داشته باشید که بهتر است نمره آیلس 7 را بتوانید برای مقطع دکترا ارایه دهید.

اعزام دانشجو به لهستان و دانشگاه های برتر لهستان

شناخت دانشگاه های برتر لهستان برای دانشجویان بین المللی موضوع مهمی به شمار می آید. پس از تغییرات وسیع نظام آموزش و پرورش در سطح کشور لهستان در حال حاضر حدود 500 موسسه آموزش عالی وجود دارد. بسیاری از این موسسات به طور تخصصی و برخلاف شیوه سنتی دانشگاه های لهستان عمل می کنند و دارای اعتبار و ارزش بین المللی هستند.

بر اساس برنامه ارزیابی دانشجویان بین المللی که در سال 2012 صورت گرفت، سیستم آموزش و پرورش لهستان در رتبه دهم جهان قرار گرفت. با توجه به تعداد دانشگاه هایی که دوره های زبان انگلیسی را ارایه می دهند، و همچنین هزینه های کم زندگی، میراث غنی فرهنگی و مناظر زیبای طبیعی، لهستان را تبدیل به یک مکان مناسب و جایگزین برای تحصیل دانشجویان بین المللی مبدل می کند.

در زیر به 5 دانشگاه برتر لهستان اشاره می کنیم :

 • دانشگاه Jagiellonian

این دانشگاه از قدیمی ترین دانشگاه های لهستان می باشد. محوطه اصلی آن در کراکوف قرار دارد و دارای 15 دانشکده از جمله علوم انسانی، حقوق، علوم طبیعی، علوم اجتماعی و پزشکی است. کتابخانه این دانشگاه یکی از بزرگترین کتابخانه های لهستان است و چند نسخه خط قرون وسطایی در این کتابخانه وجود دارد.

 • دانشگاه Warsaw

این دانشگاه یکی از بزرگترین موسسات لهستان و همچنین یکی از معتبرترین آن ها است. در حالی که تدریس دانشگاه در لهستان است اما این دانشگاه 20 برنامه ارایه می دهد که به زبان انگلیسی است. از جمله برنامه های اقتصاد، تجارت و علوم سیاسی. محوطه اصلی دانشگاه در مرکز شهر واقع شده و از چند قصر تاریخی تشکیل شده است.

 • دانشگاه Mickiewicz University

این دانشگاه یکی از دانشگاه های بزرگ لهستان واقع در شهر پزنان می باشد. برنامه های کارشناسی در این دانشگاه به زبان انگلیسی، لهستانی و آلمانی است.

 • دانشگاه AGH University of Science and Technology

این دانشگاه در سال 1919 به عنوان آکادمی معدن تاسیس شد و با نام فعلی خود در سال 1949 شناخته شد. برنامه درسی در این دانشگاه شامل 59 زمینه تحصیلی و بیش از 200 تخصص است که در 18 دانشکده اجرا می شود.

 • دانشگاه The Warsaw University of Technology

دانشگاه تکنولوژی ورشو یکی از بزرگترین موسسات فنی در مرکز اروپا با 19 دانشکده می باشد. محبوب ترین زمینه های مطالعه روباتیک، مهندسی زیست پزشکی می باشد. سه حوزه تحصیل برای کارفرمایان علوم کامپیوتری و مدیریت می باشد.

در سال 2019 دانشگاه های برتر لهستان با رتبه و رنکینگ جهانی دانشگاه های جدول زیر می باشد :

شهر نام دانشگاه رتبه کشوری رتبه جهانی
Krakow Jagiellonian University =1 601-800
Warsaw University of Warsaw =1 601-800
Poznan Adam Mickiewicz University =3 801-1000
Krakow AGH University of Science and Technology =3 801-1000
Warsaw Warsaw University of Technology =3 801-1000
Gdansk University of Gdańsk =6 1001+
Gdansk Gdańsk University of Technology =6 1001+
Łódź University of Łódź =6 1001+
Łódź Łodz University of Technology =6 1001+
Toruń Nicolaus Copernicus University in Toruń =6 1001+
Katowice University of Silesia in Katowice =6 1001+

اعزام دانشجو به لهستان و هزینه های تحصیل در لهستان

دانستن هزینه های تحصیل در لهستان در بحث اعزام دانشجو به لهستان اهمیت بالایی دارد. هزینه های تحصیل در مقطع کارشناسی با توجه به رشته تحصیلی شما متفاوت خواهد بود، اما به طور میانگین و متوسط سالیانه حدود 2000 تا 6000 یورو می باشد. صرفنظر از وضعیت مالی تان، شما باید در زمان ثبت نام هزینه اداری دانشگاه را پرداخت کنید.

هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد برای دانشجویان بین المللی در دانشگاه های لهستان بسته به نوع دانشگاه و رشته متغییر است. معمولا هزینه های تحصیل در لهستان در مقطع کارشناسی ارشد حدود 2000 هزار تا 6000 یورو در سال می باشد.

هزینه تحصیل در مقطع دکتری نیز بسته به نوع دانشگاه و رشته تحصیلی متغییر می باشد. به طور متوسط در سال بین 3000 یورو تا 6000 یورو هزینه تحصیل بسته به برنامه تحصیلی و موسسه و دانشگاه می باشد.

هزینه های تحصیل و زندگی در لهستان

اعزام دانشجو به لهستان و هزینه های زندگی در لهستان

دانستن هزینه های زندگی یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار در انتخاب کشور لهستان برای تحصیل و مهاجرت می باشد. لهستان به عنوان یک کشور اروپایی هزینه های زندگی کمتری دارد. هزینه های زندگی شما ماهیانه می تواند بین 450 یورو تا 600 یورو باشد. سبک زندگی شما قطعاً در میزان هزینه های زندگی تان موثر است. همچنین شهر یا منطقه ای که برای زندگی انتخاب می کنید نیز در میزان هزینه های شما بسیار نقش دارد. در شهرهای بزرگتر در لهستان هزینه های زندگی شما در حدود 500 یورو تا 850 یورو ماهیانه می باشد.

مسکن هم یکی از موضوعات مهم در لهستان است. دانشجو های بین المللی ممکن است که محل اقامتیبرای شما به عنوان خوابگاه در محوطه دانشگاه تعیین کنند. هزینه های اقامت در خوابگاه های لهستان در حدود 200 تا 300 یورو می باشد. با این حال آپارتمان های اجاره ای که دارای استانداردهای مناسبی باشند هم یکی از گزینه های محل اقامت شما می تواند باشد. هزینه های آپارتمان در اکثر شهرهای لهستان به شرح زیر است :

 • در صورتی که خانه ای را به تنهایی اجاره کنید : در حدود 350 یورو تا 400 یورو ماهیانه
 • در صورتی که دو نفر با هم خانه ای را اجاره کنید : 450 یورو ماهیانه

هزینه غذا در رستوران 100 zt
مک دونالد 18 zł    
یک لیتر شیر 2.39 zł 
نان محلی 2.78
یک کیلوگرم برنج سفید 3.26 zł 
12 عدد تخم مرغ 7.58
یک کیلوگرم پنیر محلی 22.60
یک کیلوگرم سینه مرغ 15.68 zł           
یک کیلوگرم گوشت 32.20 zł           
یک کیلوگرم سیب 2.92
یک کیلوگرم گوجه 1.77 zł 
یک کیلوگرم سیب زمینی 1.77 zł 
یک کیلوگرم پیاز 2.11 zł  
آب 1.5 لیتر 1.84 zł 
یک کیلوگرم موز 4.27 zł 
یک کیلوگرم پرتقال 4.53
یک پاکت سیگار 16.00 zł 

اعزام دانشجو به لهستان و بورسیه تحصیلی لهستان

اعزام دانشجو به لهستان می تواند از طریق بورسیه تحصیلی اتفاق افتد. متقاضیانی که تمایل به تحصیل در مقاطع مختلف به صورت بورسیه تحصیلی را دارند باید رزومه تحصیلی قوی داشته باشند. معمولا اعطای بورسیه های تحصیلی بر اساس شایستگی متقاضی مشخص می شود و شما باید یک استاد راهنما یا سوپروایزر انتخاب کنید. در مقطع لیسانس اگر به دنبال بورسیه تحصیلی هستید کمی مسیر دشواری است. بهتر است در صورت واجد شرایط بودن در دانشگاه های دولتی تحصیل کنید که از پرداخت هزینه تحصیل معاف باشید و یا می توانید در ابتدا شهریه سال اول را پرداخت کنید و در صورتی که دانشجوی نمونه ای از لحاظ تحصیلی باشید، بتوانید از امتیازات بورسیه استفاده نمایید.

 اگر در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری به دنبال بورسیه تحصیلی هستید در صورت واجد شرایط بودن علاوه بر اینکه از هزینه های دانشگاه به طور جزیی و یا کلی معاف می شوید بلکه می توانید حداقل 60 درصد حداقل دستمزد پایه را نیز به شما می دهند. اغلب کمک های مالی در دانشگاه عبارت است از : کمک هزینه مسکن، کمک هزینه تحصیل، کمک هزینه اقامت، کمک هزینه غذا. بنابراین افرادی می توانند از بورسیه های تحصیلی استفاده کنند که دارای رزومه علمی و تحصیلی قابل قبولی باشند که البته هر دانشگاه نیز قوانین و شرایط مخصوص به خود را دارد.

بورسیه تحصیلی در لهستان

اعزام دانشجو به لهستان و پذیرش تحصیلی

اعزام دانشجو به لهستان و پذیرش تحصیلی در لهستان نیازمند ارایه مدارکی است که با ارسال آنها و طی کردن روند قانونی به موفقیت برسید. بسته به مقطع تحصیلی که قصد ادامه تحصیل در لهستان را دارید مدارک مختلفی باید ارایه دهید. برای مقطع لیسانس شما باید مدارک زیر را ارایه دهید :

 • دیپلم و ریز نمرات تحصیلی

 • پیش دانشگاهی و ریز نمرات تحصیلی

 • ترجمه مدارک تحصیلی

 • داشتن مدرک زبان انگلیسی

 • کپی پاسپورت

 • گواهی سلامت پزشکی

 • عکس

 • پر کردن فرم ثبت نام دانشگاه

 • فیش پرداختی بابت اپلیکیشن فی (هزینه ثبت نام) دانشگاه

 • نامه تمکن مالی

در صورتی که متقاضی تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد هستید باید مدارک زیر را ارایه دهید :

 • دیپلم و ریز نمرات تحصیلی

 • پیش دانشگاهی و ریز نمرات تحصیلی

 • لیسانس و ریز نمرات تحصیلی

 • ترجمه مدارک تحصیلی

 • داشتن مدرک زبان انگلیسی

 • کپی پاسپورت

 • عکس

 • پر کردن فرم ثبت نام دانشگاه

 • گواهی سلامت پزشکی

 • نامه تمکن مالی

 • فیش پرداختی بابت اپلیکیشن فی (هزینه ثبت نام) دانشگاه

اگر به دنبال تحصیل در مقطع دکترا در دانشگاه های لهستان هستید باید مدارک زیر را داشته باشید :

 • دیپلم و ریز نمرات تحصیلی

 • پیش دانشگاهی و ریز نمرات تحصیلی

 • لیسانس و ریز نمرات تحصیلی

 • فوق لیسانس و ریز نمرات تحصیلی

 • ترجمه مدارک تحصیلی

 • داشتن مدرک زبان انگلیسی

 • کپی پاسپورت

 • عکس

 • پر کردن فرم ثبت نام دانشگاه

 • گواهی سلامت پزشکی

 • نامه تمکن مالی

 • فیش پرداختی بابت اپلیکیشن فی (هزینه ثبت نام) دانشگاه

با داشتن و ارائه این مدارک و در دست داشتن پذیرش نهایی از دانشگاه برای گرفتن ویزای تحصیلی لهستان می توانید اقدام نمایید. نکته مهمی که در اعزام دانشجو به لهستان وجود دارد این است که باید توجه نمایید که برای پذیرش دانشگاه هایی اقدام شود که مورد تایید وزارت علوم ایران باشد. دانشگاه های لهستان که مورد تایید وزرات علوم ایران هستند در جدول زیر مشخص شده است :

دانشگاه های گروه ب (خوب)
Academy of Music, Krakow
Jagiellonian University
Josef Pilsudski University of Physical Education in Warsaw
Karol Szymanowski Academy of Music, Katowice
Nencki Institute of Experimental Biology of Polish Academy of Sciences
University of Arts in Poznan 

( صرفا مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد)

University of Silesia in Katowice
Warsaw University
دانشگاه های گروه ج ( متوسط)
Academy of Sciences
Academy of Science & Technology – Krakow

صرفا تا مقطع کارشناسی

Adam Mickiewicz University, Poznan
Akademia Gorniczo-Hutnicza im. Stanislawa Staszica – AGH

صرفا تا مقطع کارشناسی

Nicolaus Copernicus University, Torun
Fryderyk Chopin University of Music

صرفاً در رشته های مربوط به موسیقی و هنر

Gdansk University of Technology

مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد صرفاً در رشته های مهندسی عمران، معماری، الکترونیک، مخابرات، مکانیک، کشتی سازی؛ مقطع دکتری صرفاً در رشته های مهندسی عمران، مکانیک، مخابرات و الکترونیک

Lazarski University

صرفا تا مقطع کارشناسی ارشد در رشته های اقتصاد، بازاریابی، تجارت، مدیریت، بیمه، حقوق

Lodz Polytechnic University

صرفاً رشته های مهندسی مکانیک، برق، نساجی و شیمی

Lodz University

صرفاً رشته های ریاضی، فیزیک، شیمی و زیست شناسی

Polytechnic University – Rzeszow

صرفاً تا مقطع کارشناسی ارشد

Polytechnic University Tadeusz Kosciusko Krakow

صرفاً تا مقطع کارشناسی ارشد

Polytechnic University, Warsaw
Polytechnic University, Wroclaw

صرفاً رشته های فنی و مهندسی

Poznan University of Technology

صرفاً رشته های فنی و مهندسی

Stanislaw Moniuszko Academy of Music
University of Information Technology & Management , Rzeszow

    صرفا مقاطع کارشناسی وکارشناسی ارشد در رشته های تکنلوژی اطلاعات ومدیریت

Vistula University
Warsaw University of Life Sciences
Wroclaw University
Wroclaw University of Environmental & Life Sciences

صرفا در رشته های کشاورزی، دامپزشکی، علوم طبیعی و محیط زیست

اعزام دانشجو به لهستان و ویزای تحصیلی لهستان

اعزام دانشجو به لهستان و ویزای تحصیلی در لهستان نیاز به ارایه مدارکی به سفارت این کشور می باشد. دانشجویان بین المللی که علاقه به تحصیل در لهستان دارند ممکن است که نیاز به ویزای دانشجویی باشند. لهستان دانشجویان بین المللی را می پذیرد و تقریباً در حدود 35000 دانشجوی بین المللی در دانشگاه های لهستان تحصیل می کنند. برای شهروندان اتحادیه اروپا یا ایالات متحده آمریکا الزامی به ارایه ویزا برای لهستان ندارند. البته این در صورتی است که تصمیم نداشته باشند بیش از 90 روز در لهستان اقامت داشته باشند.

شهروندان سایر کشورها باید با ویزا به لهستان وارد شوند. یعنی باید از سفارت لهستان در کشور خودشان اقدام به اخذ ویزای لهستان نمایند. در ایران شما باید به سفارت لهستان به آدرس تهران بلوار آفریقا، بلوار مینا، خیابان پیروز، پلاک 2 مراجعه نمایید. مدت زمان ویزای شما نشان دهنده مدت زمان اقامت شما در این کشور می باشد. بعد از اینکه شما وارد لهستان شدید به عنوان دانشجو در مقاطع مختلف نیازمند اجازه اقامت در آن کشور هم هستید که باید با مراجعه به اداره مهاجرت در خواست خود را ارایه دهید و به طور معمول ارایه بیمه درمانی برای مدت زمان دوره تحصیلی تان و همچنین تمکن مالی از جمله مواردی است که برای اخذ کارت اقامت مورد نیاز است.

اعزام دانشجو به لهستان و زمان اعزام دانشجو به لهستان

زمان اعزام دانشجو به لهستان دو بار در سال می باشد. در هر ترم مدت زمان تحصیل در حدود 15 هفته می باشد. ترم پاییز از ماه اکتبر آغاز می شود و در اواسط فوریه به پایان می رسد. ترم بهار از اواسط فوریه شروع و تا پایان ماه ژوین ادامه دارد. مهلت ثبت نام دانشجویان بسته به نوع دانشگاه می تواند متفاوت باشد. مهلت درخواست برای دانشجویان اتحادیه اروپا 15 سپتامبر است و مهلت ثبت نام برای دانشجویان غیر اتحادیه اروپا 15 ژوئن تا 15 اوت می باشد.

اعزام دانشجو به لهستان و وضعیت اقامت پس از تحصیل

اعزام دانشجو به لهستان و وضعیت اقامت پس از تحصیل نیز از جمله مسایل و موضوعات بسیار مهم است. اینکه شما در لهستان رشته ای را انتخاب نمایید که بعد از آن در لهستان امکان کاریابی داشته باشد. البته این نکته را نیز بدانید که شما در دوران تحصیل خود اجازه کار پاره وقت خواهید داشت. شما می توانید در حدود 20 ساعت در هفته در حین تحصیل خود کار کنید. دانشجویان کشورهای عضو اتحادیه اروپا پس از فارغ التحصیلی بدون محدودیت می توانند در لهستان بمانند و کار کنند. برای اشخاصی که جزو اتحادیه اروپا نیستند پس از زمان فارغ التحصیلی شان نیاز به اجازه اقامت در این کشور دارند که کار چندان سختی نیست. با مراجعه به ادراه مهاجرت و نشان دادن مدارک مورد نیاز می توانید این اجازه را دریافت کنید.

اعزام دانشجو به لهستان و نتیجه گیری

اعزام دانشجو به لهستان و شرایط پذیرش تحصیلی لهستان و اخذ ویزای تحصیلی لهستان در این مقاله به طور علمی مورد بررسی کامل قرار گرفت و ما سعی کردیم که اطلاعات و نکات اساسی و مهم که برای اعزام دانشجو به لهستان مورد نیاز است را در این مقاله به شما عزیزان ارایه دهیم. همان طور که در این مقاله نیز گفته شد اعزام دانشجو به لهستان از آن جایی که این کشور در اتحادیه اروپا ست و هزینه های تحصیلی نسبتا پایین و معقولی دارد، ممکن است مورد توجه قرار گیرد. به این نکته دقت بفرمایید که بررسی شرایط شما به طور کامل می تواند مشخص کند که آیا تحصیل در لهستان برای شما مناسب است یا خیر. در صورت نیاز به اطلاعات تکمیلی می توانید با مشاوران مجرب ما در امر حقوق بین الملل تماس حاصل نموده و مشاوره رایگان دریافت کنید. همچنین می توانید در قسمت انتهای مقاله، در قسمت دیدگاه نظرات و پرسش های خود را بیان نموده و پاسخ خود را در کوتاه ترین زمان ممکن دریافت کنید.