اعزام دانشجو به سوئد و بررسی شرایط آن

  • اعزام دانشجو به سوئد و موسسه معتبر ام آی ای (ملک پور)
  • اعزام دانشجو به سوئد و شرایط عمومی آن
  • اعزام دانشجو به سوئد در مقطع کارشناسی
  • اعزام دانشجو به سوئد در مقطع کارشناسی ارشد
  • اعزام دانشجو به سوئد در مقطع دکترا
  • اعزام دانشجو به سوئد و دانشگاه های برتر سوئد
  • اعزام دانشجو به سوئد و مدارک لازم برای پذیرش
  • اعزام دانشجو به سوئد و شرایط ویزای دانشجویی
  • اعزام دانشجو به سوئد و زمان اعزام دانشجو به سوئد
  • اعزام دانشجو به سوئد و هزینه های زندگی دانشجویی
اعزام دانشجو به سوئد اعزام دانشجو به سوئد

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

اعزام دانشجو به سوئد و مقدمه ای بر آن

اعزام دانشجو به سوئد و شرایط اخذ ویزای تحصیلی سوئد در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار خواهد گرفت. آیا با توجه به قوانین بین المللی امکان اعزام دانشجو به سوئد وجود دارد؟ این سوالی است که همواره کسانی که قصد مهاجرت از طریق تحصیل به سوئد را دارند، با آن روبرو هستند. سوئد کشوری است که از حیث حقوق اجتماعی و بیمه تامین اجتماعی وضعیت مناسبی دارد و همچنین سطح علمی و کیفیت دانشگاه های آن به نسبت بالا است. از همین رو  مورد توجه بسیاری از دانشجویان برای ادامه تحصیل واقع شده است. به همین منظور در مقاله حاضر مهم ترین و اصلی ترین نکات را در خصوص اعزام دانشجو به سوئد برای شما عزیزان شفاف سازی می نماییم.

امید است مقاله ذیل که برای اطلاعات و آگاهی بیشتر و پاسخگویی به سوالات ذهنی شما عزیزان پیرامون بحث اعزام دانشجو به سوئد به نگارش در آمده است، مقبول پسند واقع شود و به تمام سوالات شما متقاضیان مهاجرت به سوئد پاسخ دهد. همچنین در صورت نیاز، قبل از هر اقدامی برای مهاجرت می توانید با وکلای معتبر و مشاوران حقوق بین الملل در این زمینه مشورت نمایید. شما می توانید با موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه مشاوره ای MIE در دفتر مرکزی وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل نموده و از خدمات مشاوره تخصصی تلفتی رایگان بهره مند شوید.

مقاله مرتبط

اقامت تحصیلی سوئد

فایل صوتی موسسه ملک پور در رابطه با اعزام دانشجو به سوئد

audio اعزام دانشجو به سوئد

اعزام دانشجو به سوئد و موسسه معتبر ام آی ای (ملک پور)

اعزام دانشجو به سوئد و تحصیل در دانشگاه های سوئد به دلیل سطح بالای کیفیت زندگی در این کشور مورد توجه بسیاری از مهاجران بوده و سالانه شمار زیادی از مردم قصد مهاجرت به این کشور را از طریق تحصیل دارند. موسسه حقوقی ملک پور با 15 سال سابقه درخشان در امر مهاجرت مفتخر است که در طی این سال ها همواره آماده ارائه خدمات در زمینه اخذ پذیرش از دانشگاه های سوئد و همچنین اخذ ویزای تحصیلی و اعزام دانشجو به سوئد می باشد. جهت استفاده از این خدمات و بررسی رزومه خود می توانید با مشاورین ما تماس حاصل نموده و از خدمات مشاوره تلفنی رایگان بهره مند شوید.

اعزام دانشجو به سوئد و شرایط عمومی آن

اعزام دانشجو به سوئد و تحصیل در این کشور تا سال 2010 رایگان بوده است، اما از سال 2011 این سیستم تغییر یافته و در حال حاضر دانشجویان برای تحصیل در دانشگاه ها و اعزام دانشجو به سوئد باید شهریه بپردازند. با این حال بسیاری از مردم به دلیل سطح بالای دانشگاه ها و همچنین خدمات اجتماعی وسیع، این کشور را برای ادامه تحصیلاتشان انتخاب می نمایند. لازم به توضیح است که هم اکنون تحصیلات در کشورهایی نظیر آلمان، اتریش و نروژ همچنان بصورت رایگان می باشد.

از مزایای اعزام دانشجو به سوئد و تحصیل در این کشور می توان به امکان تحصیل به زبان انگلیسی اشاره نمود. تحصیل در این کشور به سه صورت فول تایم، پارت تایم و آنلاین می باشد. همچنین دانشگاه های این کشور عموما مورد تایید ایران و دیگر کشور های دنیا می باشند. در حال حاضر بیش از 46 دانشگاه در کشور سوئد در حال فعالیت می باشند. نرخ بیکاری در کشور سوئد 6.6 درصد می باشد، بنابراین این امکان وجود دارد که افراد پس از تحصیل وارد بازار کار شده و اقامت این کشور را اخذ نمایند. توضیح اینکه در کشور سوئد و بطور کلی کشور های اروپایی تحصیلات سبب اعطای اقامت نمی شود، بلکه این کار کردن و به طبع آن پرداخت مالیات است که منجر به اعطای اقامت می گردد. برای اعزام دانشجو به سوئد ابتدا به پذیرش دانشگاه نیاز است و پس از آن با توجه به شرایط مذکور در این مقاله می توان جهت اخذ ویزای تحصیلی این کشور اقدام نمود.

اعزام دانشجو به سوئد در مقطع کارشناسی

اعزام دانشجو به سوئد در مقطع کارشناسی شامل مطالعات عمیق در رشته اختصاصی و مورد تمرکز دانشجو بعلاوه مطالعات در موضوعات تکمیلی است. تحصیلات در این مقطع به دو زبان انگلیسی و سوئدی امکان پذیر است. برای تحصیل به زبان انگلیسی به مدرک زبان آیلتس 6 نیاز است. تقریبا صد برنامه بین المللی کارشناسی به زبان انگلیسی در سوئد آموزش داده می شود. دوره کارشناسی معمولا 3 سال بصورت تمام وقت زمان نیاز دارد و در مواردی ممکن است تا 4 سال هم به طول بیانجامد و در مجموع شامل 180 واحد ECTS می باشد. در اکثر موارد تحصیلات کارشناسی با تقدیم پایان نامه کارشناسی در ترم ششم تکمیل شده و پایان می یابد.

برای ورود به این مقطع باید تحصیلات دوره دبیرستان و پیش دانشگاهی با موفقیت پشت سر گذاشته شود. در حین تحصیل در مقطع کارشناسی، دانشجویان اجازه دارند 20 ساعت در هفته کار دانشجویی نیمه وقت داشته باشند و از این طریق بخشی از هزینه های تحصیل خود را تامین نمایند. این کار می تواند بصورت مرتبط یا غیر مرتبط با تحصیلات دانشجویان باشد. هزینه تحصیل در این مقطع بسته به رشته و دانشگاه متفاوت است اما بصورت میانگین بین 80,000 تا 130,000 کرون معادل 8,300 تا 13,000 یورو در سال می باشد.

اعزام دانشجو به سوئد در مقطع کارشناسی ارشد

اعزام دانشجو به سوئد در مقطع کارشناسی ارشد به دو زبان انگلیسی و سوئدی میسر می باشد. برنامه های بین المللی کارشناسی ارشد در طیف وسیعی از رشته ها ارائه شده است و به سرعت در حال گسترش است. در حال حاضر بیش از 900 رشته در مقطع کارشناسی ارشد در سوئد به زبان انگلیسی تدریس می شود. برای تحصیل در این مقطع به زبان انگلیسی، به مدرک زبان آیلتس 6.5 نیاز است. مقطع کارشناسی ارشد در سوئد یک یا دو سال زمان نیاز دارد که در مجموع شامل 60 یا 120 واحد ECTS می باشد. مقطع کارشناسی ارشد یک دوره پیشرفته تحصیلی است که با پایان نامه کارشناسی ارشد براساس تحقیق پایان می یابد.

برای ورود به مقطع کارشناسی ارشد و اعزام دانشجو به سوئد ، باید مدرک کارشناسی یا معادل آن را ارائه نمود. در این مقطع شخص اجازه دارد 30 ساعت در هفته کار پاره وقت دانشجویی داشته باشد که این کار ممکن است با رشته تحصیلی او مرتبط باشد یا نباشد. هزینه تحصیل در این مقطع بسته به رشته و دانشگاه فرد می تواند متفاوت باشد اما بطور متوسط حدود 130,000 کرون معادل 13,000 یورو در سال می باشد. برای اخذ ویزا یکی از مدارک مورد نیاز تسویه حساب با دانشگاه برای شهریه یک سالمی باشد.

تحصیل داروسازی در سوئد
تحصیل پزشکی و دندان پزشکی سوئد
تحصیل در سوئد بدون مدرک زبان

اعزام دانشجو به سوئد در مقطع دکترا

اعزام دانشجو به سوئد در مقطع دکترا  و تحصیل در این مقطع متمرکز بر بحث پایان نامه است و برنامه ها عمدتا مبتنی بر تحقیق می باشند و دانشجویان بیشتر وقت خود را صرف تحقیق پیرامون رساله خود می نمایند. مطالعات نظری در قالب دوره های آموزشی یا سمینار ها می باشد. این دوره حداقل 4 سال تحصیلی بصورت تمام وقت زمان می برد و شامل 240 واحد ECTS می باشد. پایان نامه ها باید به شکل مونوگرافی یا قطعات کوچکتر کار علمی باشند و بصورت عمومی از آن ها دفاع شود. در این مقطع دانشجویان اجازه دارند که 40 ساعت در هفته کار کنند و به این صورت می توانند کلیه هزینه های خود را پوشش دهند. برای پذیرش در مقطع دکترا نیاز است تا دانشجو با اساتید دانشگاه های مختلف از طریق ایمیل مکاتبه نموده و در صورتی که استاد سوپروایزر رزومه شخص را بپذیرد و تایید نماید، می تواند برای پذیرش نهایی و اخذ ویزا اقدام نماید.

اعزام دانشجو به سوئد و دانشگاه های برتر سوئد

اعزام دانشجو به سوئد و تحصیل در این کشور مستلزم آگاهی نسبت به دانشگاه های این کشور می باشد. برای پذیرش در دانشگاه های سوئد در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا نیاز است تا با دانشگاه های مختلف مکاتبه شود. تحصیل در دانشگاه های بهتر با رنکینگ جهانی بالاتر، قطعا منتهی به مدرک تحصیلی معتبر تر و در نهایت پیدا کردن کار مناسب تر خواهد شد. توصیه می شود با توجه به اهمیت کار، قبل از هرگونه اقدام در مورد این موضوع با کارشناسان و متخصصان موسسه حقوقی ملک پور مشورت نمائید. در جدول زیر اسامی دانشگاه ها به ترتیب رنکینگ جهانی آنها برای اعزام دانشجو به سوئد نشان داده شده است:

رتبه جهانینام دانشگاهشماره
67Uppsala University1
77Lund University2
122Stockholm University3
143KTH Royal Institute of Technology4
201University of Gothenburg5
214Chalmers University of Technology6
285Linkoping University7
298Umea University8
510Karolinska Institue9
650Swedish University of Agricultural Sciences10
842Stockholm School of Economics11
1159Lulea University of Technology12
1361Blekinge Institute of Technology13
1409Linnaeus University14
1426Malmo University15
1466University of Karlstad16
1490Orebro University17
1492Jonkoping University18
1554Malardalen University19
1708Mid-Sweden University20
1988Halmstad University21
2023University of Skovde22
2695University of Gavle23
2813Kristianstad University College24
3405University College of Boras25
3648Dalarna University College26
3709University West27
4416AlbaNova University Center28
5112Sodertorns University College29
6583University College of Arts Crafts and DesignKonstfack30
7059World Maritime University31
7258Royal University College of Music Stockholm32
8192Swedish National Defence College33
8255Sophiahemmet University College34
8383Swwdish School of Sports and Health Sciences35
9043Royal University College of Fine Arts36
10770Esrsta Skondal University College37
12204University College of Music Education Stockholm38
12779Stockholm School of Technology39
13838Stockholm Academy of Dramatic Arts40
13892IT University41
14562University College of Dance and Circus42
14820Johannelund Theological Seminary43
15321University College of Opera Stockholm44
20708Gammelkroppa School of Forestry45
21782Stockholms Free University46

 

اعزام دانشجو به سوئد و مدارک لازم برای پذیرش

اعزام دانشجو به سوئد در مقطع کارشناسی مستلزم گذراندن دوره تحصیلات متوسطه (دبیرستان) است. برای ورود به این مقطع مدرک زبان انگلیسی آیلتس 6 یا معادل آن در زبان سوئدی نیاز می باشد. دانش آمورانی که مدارک تحصیلی خود را بعد از تاریخ 31 دسامبر 2009 دریافت نموده باشند، باید دوره ریاضیات را پس از اعزام دانشجو به سوئد بگذرانند. همچنین اگر علاوه بر مدرک دبیرستانی خود، در گذشته تحصیلات دانشگاهی داشته اند، باید مدارک آن را نیز ارائه نمایند.

برای ورود به مقطع کارشناسی ارشد و اعزام دانشجو به سوئد به مدرک کارشناسی معادل kandidatexamen سوئدی که از یک دانشگاه مورد تایید صادر شده باشد، نیاز است. همچنین برای ورود به این مقطع مهارت در زبان انگلیسی نیاز است که می توان آن را با آزمون های بین المللی شناخته شده نظیر IELTS و TOFFEL نشان داد. برای ورود به مقطع دکترا و اعزام دانشجو به سوئد به تحصیلات متمرکز بر یک موضوع خاص در مقطع کارشناسی ارشد نیاز است. این تحصیلات باید شامل نتایج پایان نامه کارشناسی ارشد و پژوهش های مستقل باشد. تسلط به زبان انگلیسی در حد آیلتس 7 و در بعضی از موارد تسلط به زبان سوئدی نیز لازم است.

اعزام دانشجو به سوئد و شرایط ویزای دانشجویی

اعزام دانشجو به سوئد و اخذ ویزای دانشجویی برای دانشجویان بین المللی و قوانین مربوط به آن در سوئد بسته به کشور مبدا ( شهروندی ) دانشجویان متفاوت است. برای این منظور سه دسته اصلی وجود دارد: 1- شهروندان اتحادیه اروپا 2- شهروندان سوئیسی 3- شهروندان غیر اتحادیه اروپا

1- شهروندان کشورهای غیر اتحادیه اروپا EEA : برای این افراد دو حالت متصور است:  

الف) اقامت کمتر از سه ماه: برای اقامت های کمتر از سه ماه بعضی از کشورهای غیر اتحادیه اروپا نیاز به اخذ ویزا ندارند. توضیح اینکه شهروند کشور ایران برای اقامت کمتر از سه ماه در سوئد نیاز به ویزا دارد.

ب) اقامت بیشتر از سه ماه: اگر تحصیلات در کشور سوئد بیشتر از سه ماه به طول بینجامد، قبل از ورود به این کشور به اجازه اقامت نیاز خواهد بود. برای این منظور باید به تحصیلات معتبر دانشگاهی در این کشور پرداخته شود و اولین مبلغ تحصیلی نیز قبل از اعزام دانشجو به سوئد پرداخت شود. مدارک مورد نیاز نسخه ای از گذرنامه و نامه پذیرش و همچنین مدارک مثبِت اینکه دانشجو از لحاظ مالی توانایی حمایت از خودش را داشته باشد، می باشد. برای اقامت کمتر از یک سال مدرک بیمه بهداشتی نیز لازم می باشد.

2- شهروندان کشورهای اروپایی EU :

شهروندان کشورهای اتحادیه اروپا می توانند بدون اجازه اقامت و ویزا، اعزام دانشجو به سوئد داشته باشند و در سوئد تحصیل نمایند و چنانچه بیشتر از دوازده ماه در سوئد اقامت داشته باشند، باید در اداره مالیات سوئدی ثبت نام نمایند.

3- شهروندان سوئیسی: شهروندان سوئیسی بدون نیاز به اجازه اقامت و ویزا می توانند وارد سوئد شوند و در صورتیکه قصد داشته باشند بیش از سه ماه در سوئد تحصیل نمایند، باید درخواست اجازه اقامت برای تحصیل را بدهند.

بررسی هزینه های زندگی و تحصیلی در سوئد
بورس تحصیلی سوئد
کار ضمن تحصیل در کشور سوئد

اعزام دانشجو به سوئد و زمان اعزام دانشجو به سوئد

اعزام دانشجو به سوئد و تحصیل در دانشگاه های آن در زمان های مشخصی در سال صورت می گیرد که نیازمند بررسی می باشد. بطور کلی ورودی (Intake) دانشگاه های سوئد مانند بسیاری از دانشگاه های دنیا در دو ماه ژانویه و سپتامبر صورت می پذیرد. متقاضیان اعزام دانشجو به سوئد باید برای انجام پذیرش در دانشگاه و گذراندن این پروسه از 8 الی 10 ماه قبل اقدام داشته باشند تا بتوانند در ماه های ذکر شده خودشان را به کلاس ها برسانند. چرا که بعد از اخذ پذیرش، روند اخذ ویزا نیز زمان بر می باشد و باید از قبل برای آن برنامه ریزی شود. همچنین متقاضیان اعزام دانشجو به سوئد و تحصیل در این کشور باید در نظر داشته باشند که حداقل یک ماه قبل از شروع ترم و تشکیل کلاس ها در کشور سوئد حضور داشته باشند و شرایط را برای اسکان و اقامتشان مهیا نمایند. شروع مدارس نیز در کشور سوئد از ماه سپتامبر می باشد که افراد باید با توجه به شرایط خود در زمان مقرر در سوئد حاضر شوند.

اعزام دانشجو به سوئد و هزینه های زندگی دانشجویی

اعزام دانشجو به سوئد و تحصیل در این کشور مستلزم هزینه هایی است که طبیعتا با توجه به شیوه زندگی افراد می تواند متفاوت باشد. ارز رایج کشور سوئد کرون است که به اختصار SEK می باشد. هزینه سفر کردن در این کشور و خوردن غذا در رستوران ها گران است، معمولا متقاضیان اعزام دانشجو به سوئد و تحصیل در این کشور برای صرفه جویی در هزینه ها غذای خودشان را طبخ می کنند. بسیاری از فروشگاه ها و کافه ها و رستوران ها و کتاب فروشی ها و بلیط برای سفر تخفیفاتی را برای دانشجویان چه بصورت آنلاین و چه بصورت حضوری در نظر می گیرند.

نمونه ای از هزینه های زندگی دانشجویی در جدول زیر برای شما عزیزان گردآوری شده است:

غذا2.300 SEK
محل سکونت3.200-4.800 SEK
هزینه تحصیل400-1000 SEK
دیگر ( لباس، تلفن، فراغت و … )1500 SEK

بطور کلی هزینه زندگی در سوئد بسیار بیشتر از ایران است. نمونه ای از این هزینه ها را می توانید در جدول زیر ملاحظه بفرمائید:

یک وعده غذایی در رستوران های ارزان قیمت100.00 SEK
غذا برای دو نفر در یک رستوران متوسط600.00 SEK
Mc Meal در McDonalds یا یک غذای کمبو78.50 SEK
بطری 0.33% آب معدنی16.57 SEK
کاپوچینو بطور منظم34.78 SEK
بطری 0.33% کوکا/پپسی18.46 SEK
یک لیتر شیر10.89 SEK
یک قرص نان سفید تازه 500 gr21.52 SEK
یک کیلو برنج سفید23.60 SEK
12 عدد تخم مرغ26.98 SEK
یک کیلو پنیر محلی84.63 SEK
یک کیلو سینه مرغ بدون پوست و بدون استخوان93.35 SEK
یک کیلو گوشت گوساله139.83 SEK
یک کیلو سیب23.99 SEK
یک کیلو موز21.13 SEK
یک کیلو پرتقال22.90 SEK
یک کیلو گوجه فرنگی27.46 SEK
یک کیلو سیب زمینی9.73 SEK
یک کیلو پیاز10.55 SEK
کاهو ( یک سر )17.99 SEK
بطری آب 1.5 لیتری13.80 SEK
بلیط یک طرفه حمل و نقل محلی29.50 SEK
رفت و آمد معمول ماهانه750.00 SEK
تاکسی 1 کیلومتر ( تعرفه عادی )15.00 SEK
تاکسی 1 ساعت انتظار ( تعرفه عادی )515.00 SEK
یک لیتر بنزین14.99 SEK
هزینه یک روز کامل مهدکودک برای یک ماه2.106.55 SEK
مدرسه ابتدایی بین المللی سالانه برای یک کودک30.477.77 SEK
قیمت هر متر مربع خانه در مرکز شهر59.061.36 SEK
قیمت هر متر مربع خانه در غیر مرکز شهر33.570.74 SEK

پس از مشاهده ویدئو راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت، می توانید وکیل خود در امر مهاجرت باشید.

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت
اعزام دانشجو به سوئد و سخن پایانی

اعزام دانشجو به سوئد و تحصیل در این کشور با توجه به سطح بالای کیفیت زندگی در این کشور و بالا بودن رتبه دانشگاه ها در دنیا می تواند انتخاب مناسبی باشد. همچنین سوئد از لحاظ خدمات اجتماعی کشور مطلوبی می باشد. دانشگاه های این کشور در کل اتجادیه اروپا مورد تایید بوده و با کشورهای دیگر هم روابط دوستانه ای دارد. این کشور جزو اولین کشورها از نظر امنیت در جهان است. برای پذیرش در این کشور نیازی به قبولی دانشگاه و گواهی اشتغال به تحصیل نمی باشد و در صورت نداشتن مدرک زبان نیز می توان دوره های زبان را در همین کشور یا کشورهای کم هزینه تر اروپایی گذراند. اما مساله مورد توجه این است که در حال حاضر سفارت سوئد برای ویزا دادن به ایرانی ها سخت گیری های بسیاری را اعمال می نماید.
اعزام دانشجو به سوئد و مطالب مربوط به آن در مقاله فوق برای اطلاعات و آگاهی بیشتر و پاسخگویی به سوالات ذهنی شما عزیزان پیرامون بحث اعزام دانشجو به سوئد تهیه و تنظیم گردیده است. امید است که از آن نهایت استفاده را نموده باشید. همچنین توصیه اکید می شود قبل از هر اقدامی برای مهاجرت با وکلای معتبر ما در این زمینه مشورت نمایید. شما می توانید با موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه مشاوره ای MIE در دفتر مرکزی وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل نموده و از خدمات مشاوره تخصصی تلفتی رایگان بهره مند شوید. همچنین متقاضیان تحصیل و اعزام دانشجو به سوئد می توانند در قسمت انتهای مقاله، در قسمت دیدگاه، نظرات و پرسش های خود را بیان نموده و پاسخ خود را در کوتاه ترین زمان ممکن دریابند.

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.