اعزام دانشجو به سنگاپور و بررسی شرایط آن

 • اعزام دانشجو به سنگاپور و موسسه معتبر ام آی ای (ملک پور)
 • اعزام دانشجو به سنگاپور و شرایط عمومی آن
 • اعزام دانشجو به سنگاپور در مقطع کارشناسی
 • اعزام دانشجو به سنگاپور در مقطع کارشناسی ارشد
 • اعزام دانشجو به سنگاپور در مقطع دکترا
 • اعزام دانشجو به سنگاپور و دانشگاه های برتر سنگاپور
 • اعزام دانشجو به سنگاپور و مدارک لازم برای پذیرش
 • اعزام دانشجو به سنگاپور و شرایط ویزای دانشجویی
 • اعزام دانشجو به سنگاپور و زمان اعزام دانشجو به سنگاپور
 • اعزام دانشجو به سنگاپور و هزینه های زندگی دانشجویی
اعزام دانشجو به سنگاپور اعزام دانشجو به سنگاپور

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

اعزام دانشجو به سنگاپور و مقدمه ای بر آن

اعزام دانشجو به سنگاپور و شرایط اخذ ویزای تحصیلی سنگاپور در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار خواهد گرفت. روش های اعزام دانشجو به سنگاپور طبق قوانین بین الملل کدام است؟ این سوالی است که همواره کسانی که قصد مهاجرت از طریق تحصیل به سنگاپور را دارند، با آن روبرو هستند. سنگاپور کشوری است که در سال های اخیر از حیث تحصیلات و دانشگاه ها رتبه بالایی را در میان کشورهای دنیا اتخاذ نموده است. همچنین بعد مسافت آن که به نسبت بسیاری از کشورها نزدیک تر می باشد، باعث شده تا مورد توجه بسیاری از دانشجویان برای ادامه تحصیل واقع شود. به همین منظور در مقاله حاضر مهم ترین و اصلی ترین نکات را در این خصوص برای شما عزیزان شفاف سازی می نماییم.

امید است مقاله ذیل که برای اطلاعات و آگاهی بیشتر و پاسخگویی به سوالات ذهنی شما عزیزان پیرامون بحث اعزام دانشجو به سنگاپور به نگارش در آمده است، مقبول پسند واقع شود. همچنین در صورت نیاز، قبل از هر اقدامی برای مهاجرت می توانید با وکلای معتبر ما در این زمینه مشورت نمایید. شما می توانید با موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه مشاوره ای MIE در دفتر مرکزی وین و یا دفاتر همکار ما در تماس حاصل ایران نموده و از خدمات مشاوره تخصصی تلفتی رایگان بهره مند شوید

مقاله مرتبط

بورس تحصیلی در سنگاپور

فایل تصویری موسسه ملک پور در رابطه با اعزام دانشجو به سنگاپور

audio اعزام دانشجو به سنگاپور

اعزام دانشجو به سنگاپور و موسسه معتبر ام آی ای (ملک پور)

اعزام دانشجو به سنگاپور و تحصیل در دانشگاه های سنگاپور به دلیل سطح بالای کیفیت تحصیل و دانشگاه ها و نزدیکی از لحاظ بعد مسافت به ایران مورد توجه بسیاری از مهاجران بوده و سالانه شمار زیادی از مردم قصد تحصیل در سنگاپور را دارند. موسسه حقوقی ملک پور با 15 سال سابقه درخشان در امر مهاجرت مفتخر است که در طی این سال ها همواره آماده ارائه خدمات در زمینه اخذ پذیرش در دانشگاه های سنگاپور و همچنین اخذ ویزای تحصیلی و اعزام دانشجو به سنگاپور می باشد. جهت استفاده از این خدمات و بررسی رزومه خود می توانید با مشاورین ما تماس حاصل نموده و از خدمات مشاوره تلفنی رایگان بهره مند شوید.

اعزام دانشجو به سنگاپور و شرایط عمومی آن

اعزام دانشجو به سنگاپور و تحصیل در این کشور به دلیل اینکه اکثریت مردم این کشور به زبان انگلیسی مسلط می باشند و نیازی به یادگیری زبان سوم نیست، مورد توجه بسیاری از مردم برای ادامه تحصیل می باشد. این کشور سالانه بیش از 86000 دانشجو را از 120 ملیت مختلف دنیا پذیرا می باشد. اعزام دانشجو به سنگاپور و تحصیل در این کشور تقریبا در هر زمینه ای میسر می باشد و در رشته های کسب و کار، مهندسی، زبان و علوم اجتماعی بصورت تمام وقت و نیمه وقت و آنلاین می توان تحصیل نمود. برای اعزام دانشجو به سنگاپور ابتدا به پذیرش دانشگاه نیاز است که فرآیندی ساده و آنلاین است و پس از آن با توجه به شرایط مذکور در این مقاله می توان جهت اخذ ویزای تحصیلی این کشور اقدام نمود.

مساله ای که باید به آن توجه نمود این است که در میان دانشگاه های کشور سنگاپور تنها دو دانشگاه National University of Singapore و Nanyang Technnological University مورد تایید وزارت علوم ایران می باشند. همچنین دانشگاه Singapore University of Technology and design مورد تایید ایران می باشد. لازم به ذکر است که فقط دانشگاه National University of Singapore مورد تایید وزارت بهداشت می باشد. بنابراین یکی از نکات مهم برای پذیرش دانشگاه و انتخاب آن ها این است که در صورت قصد برای بازگشت به ایران، مورد تایید ایران می باشند یا خیر. لازم به ذکر است که نرخ بیکاری سنگاپور حدود 2% است و کاریابی در این کشور کار سختی نمی باشد.

اعزام دانشجو به سنگاپور در مقطع کارشناسی

اعزام دانشجو به سنگاپور در مقطع کارشناسی عموما سه یا چهار سال بصورت تمام وقت زمان می برد. دانش آموران می توانند مطالعات خود را در حوزه های عمومی مانند لیسانس هنر یا لیسانس علوم مختلف یا دوره های بیشتر با تمرکز بیشتر در رشته های مختلف حوزه های عمومی بگذرانند. دانش آموزانی که در حوزه های عمومی فعالیت می کنند باید یک رشته را بصورت اختصاصی تحصیل کنند که به آن Major گفته می شود. بعضی از برنامه ها هم برای گذراندن در کنار رشته اصلی وجود دارند که اصطلاحا Minor نامیده می شوند. اولین گام برای اعزام دانشجو به سنگاپور پذیرش در دانشگاه است که با توجه به رشته شخص و رنکینگ دانشگاه نیازمند تحقیق و بررسی کافی است. افراد متقاضی اعزام دانشجو به سنگاپور و تحصیل در این کشور، رزومه خود را به همراه ترجمه مدرک دیپلم 12 ساله و ریز نمرات برای دانشگاه ارسال نموده و در صورتیکه قبول شود برای اخذ ویزا اقدام می نماید. در این مقطع فرد اجازه 20 ساعت کار را در هفته خواهد داشت.

اعزام دانشجو به سنگاپور در مقطع کارشناسی ارشد

اعزام دانشجو به سنگاپور در مقطع کارشناسی ارشد در کلیه زمینه های تحصیلات تکمیلی میسر می باشد و معمولا یک تا دو سال بصورت تمام وقت زمان می برد. در این مقطع اجازه کار 30 ساعت در هفته وجود دارد. در کارشناسی ارشد آموزش ها در اشکال مختلفی ازجمله سخنرانی، سمینار، پروژه و غیره می باشد. از مدارک مورد نیاز برای پذیرش در این مقطع علاوه بر دیپلم 12 ساله، مدرک لیسانس به همراه ریز نمرات آن که ترجمه رسمی شده باشد، می باشد که برای دانشگاه به همراه رزومه شخص ارسال می گردد و در صورت پذیرش دانشگاه می توان برای ویزای تحصیلی اقدام نمود.

تحصیل پزشکی در سنگاپور
تحصیل دندانپزشکی در سنگاپور
تحصیل دکترا در سنگاپور

اعزام دانشجو به سنگاپور در مقطع دکترا

اعزام دانشجو به سنگاپور در مقطع دکترا تمرکز بیشتری روی یک رشته خاص برای تحصیلات تکمیلی خواهد داشت، به همین منظور باید برای انتخاب رشته در این زمینه دقت لازم را به عمل آورد. تحصیل و اعزام دانشجو به سنگاپور در این دوره معمولا بین دو تا پنج سال زمان می برد. تحصیل در این مقطع بیشتر بر پایه امور تحقیق و پژوهش و ارائه پایان نامه می باشد. در این مقطع دانشجویان اجازه دارند که 40 ساعت در هفته کار کنند و به این صورت می توانند کلیه هزینه های خود را پوشش دهند. برای پذیرش در مقطع دکترا نیاز است تا دانشجو با اساتید دانشگاه های مختلف از طریق ایمیل مکاتبه نموده و در صورتی که استاد سوپروایزر رزومه شخص را بپذیرد و تایید نماید، می تواند برای پذیرش نهایی و اخذ ویزا اقدام نماید.

اعزام دانشجو به سنگاپور و دانشگاه های برتر سنگاپور

اعزام دانشجو به سنگاپور و تحصیل در این کشور مستلزم آگاهی نسبت به دانشگاه های این کشور است. برای پذیرش در دانشگاه های سنگاپور در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا نیاز است تا با دانشگاه های مختلف مکاتبه شود. تحصیل در دانشگاه های بهتر با رنکینگ جهانی بالاتر، قطعا منتهی به مدرک تحصیلی معتبر تر و در نهایت پیدا کردن کار مناسب تر خواهد شد. توصیه می شود با توجه به اهمیت کار، قبل از هرگونه اقدام در مورد این موضوع با کارشناسان و متخصصان موسسه حقوقی ملک پور مشورت نمائید. در جدول زیر اسامی دانشگاه ها به ترتیب رنکینگ جهانی آنها برای اعزام دانشجو به سنگاپور نشان داده شده است:

رتبه جهانیدانشگاهشماره
42National University of Singapore1
71Nanyang Technological University2
957Singapore Management University3
2302Singapore University of Technology and Design4
2343Ngee Ann Polytechnic5
2896Singapore Polytechnic6
3910SIM University7
3983National Institute of Education8
4847Singapore MIT Alliance for Research9
5528Nanyang Polytechnic10
6455Temasek Polytechnic11
6471Singapore Institute of Management12
6498Management Development Institute13
7205Republic Polytechnic14
7695S P Jain Center of Management15
8634Duke-NUS Graduate Medical School16
8810LASALLE College of the Arts17
8957Kaplan Singapore18
9346EASB East Asia Institute of Management19
9899Nanyang Academy of Fine Arts20
10099Yale NUS College21
10134James Cook University Singapore22
10343PSB Academy Singapore23
11351SMF Institute of Higher Learning24
11663Singapore Institute of Technology25
13075Curtin University Singapore26
13380TMC Academy27
14221ERC Institute Singapore28
14683Auston Institute29
14903Informatics Academy Singapore30
15201Marketing Institute of Singapore31
15686BMC International College32
15954Biblical Graduate School of Technology33
16073German Institute of Science and Technology Singapore34
16196University of Nevada Las Vegas Singapore35
16479Academy of Medicine36
16627Singapore Raffles Music College37
17161Stansfield College38
17220Temple University Singapore39
17330Ngee Ann-Adelaide40
19763Chatsworth Mediart Academy41
19833Singapore Institute of Engineering Technology42
20845New York University Tisch School of the Arts43
21849Aventis School of Managemant44
22293University of New South Wales Asia45
23105European Business Schools46

اعزام دانشجو به سنگاپور و مدارک لازم برای پذیرش

اعزام دانشجو به سنگاپور و تحصیل در دانشگاه های آن مستلزم تمکیل فرمی آنلاین در وبسایت رسمی SINGA می باشد. بررسی مدارک توسط SINGA هیچگونه هزینه ای نخواهد داشت، همچنین مکتوب این مدارک به A* STAR نیز می بایست ارسال گردد.

مدارک لازم برای پذیرش و اعزام دانشجو به سنگاپور به شرح زیر می باشد.

 • سند تائید هویت متقاضی (کارت شناسایی)
 • گذرنامه متقاضی که دارای اعتبار کافی باشد
 • مدارک تحصیلات پیشین متقاضی به همراه ریز نمرات که ترجمه رسمی شده باشند
 • تاییدیه پرداخت هزینه ثبت نام و شهریه اولیه دانشگاه و خوابگاه
 • رزومه متقاضی (CV)
 • انگیزه نامه (SOP)
 • دو قطعه عکس رنگی 4*3

اعزام دانشجو به سنگاپور و شرایط ویزای دانشجویی

اعزام دانشجو به سنگاپور مستلزم اخذ ویزای دانشجویی می باشد. برای این منظور باید پس از دریافت پذیرش از دانشگاه مورد نظر از اداره مهاجرت سنگاپور (ICA) برای ورود به سنگاپور درخواست ویزا نمود. درخواست ویزای تحصیلی سنگاپور باید حداقل یک ماه قبل از شروع ترم ارائه شود. همچنین این درخواست نباید بیش از دو ماه قبل از شروع دوره باشد. برای هر درخواستی که تقدیم ICA می شود هزینه ای معادل 30 دلار برای بررسی اخذ می گردد که این مبلغ غیر قابل استرداد است.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای دانشجویی به شرح زیر می باشد.

 • گذرنامه معتبر که حداقل سه ماه بعد از اقامت متقاضی در سنگاپور اعتبار داشته باشد.
 • تکمیل فرم های ویزای دانشجویی (فرم 16 ICA و فرم V36)
 • پرداخت مبلغ 30 دلار برای رسیدگی، همچنین مبلغ 60 دلار پس از تایید و صدور ویزا اخذ می گردد.
 • داشتن نامه پیشنهاد (offer letter) از دانشگاه مورد نظر که این فرم معمولا پس از پرداخت هزینه دانشگاه صادر می شود.
 • دو قطعه عکس از پاسپورت ( در صورت لزوم )
 • گزارش تمکن مالی بانک که معادل هزینه تحصیل بعلاوه 8400 دلار می باشد.
 • رسید سپرده ثابت ( در صورت لزوم )
 • نامه تصویب وام بانکی ( در صورت لزوم )
 • ارائه مدارک پیشین تحصیلی و دیپلم و ریز نمرات آن ها که ترجمه رسمی شده باشند.
 • نمرات آزمون هایی نظیر TOFFEL, GMAT, GRE
 • تعیین روشی برای پرداخت هزینه های زندگی و تحصیل

همچنین ممکن است مدارک اضافی برای اثبات وضعیت تحصیلی و مالی متقاضی نیاز باشد و مصاحبه کننده در طی فرآیند مصاحبه لازم ببیند و آن ها را درخواست نماید.

اخذ ویزای تحصیلی در سنگاپور
هزینه های تحصیل و زندگی در سنگاپور
اقامت پس از تحصیل در سنگاپور

اعزام دانشجو به سنگاپور و زمان اعزام دانشجو به سنگاپور

اعزام دانشجو به سنگاپور و تحصیل در دانشگاه های آن در زمان های مشخصی در سال صورت می گیرد که نیازمند بررسی می باشد. بطور کلی ورودی (Intake) دانشگاه های سنگاپور مانند بسیاری از دانشگاه های دنیا در دو ماه ژانویه و سپتامبر صورت می پذیرد. متقاضیان باید برای انجام پذیرش در دانشگاه و گذراندن این پروسه از 6 الی 8 ماه قبل اقدام داشته باشند تا بتوانند در ماه های ذکر شده خودشان را به کلاس ها برسانند. چرا که بعد از اخذ پذیرش، روند اخذ ویزا نیز زمان بر می باشد و باید از قبل برای آن برنامه ریزی شود. همچنین متقاضیان اعزام دانشجو به سنگاپور و تحصیل در این کشور باید در نظر داشته باشند که حداقل یک ماه قبل از شروع ترم و تشکیل کلاس ها در کشور سنگاپور حضور داشته باشند و شرایط را برای اسکان و اقامتشان مهیا نمایند. شروع مدارس نیز در کشور سنگاپور از ماه سپتامبر می باشد که افراد باید با توجه به شرایط خود در زمان مقرر در سوئد حاضر شوند.

اعزام دانشجو به سنگاپور و هزینه های زندگی دانشجویی

اعزام دانشجو به سنگاپور و تحصیل در این کشور به دلیل کیفیت بالای زندگی مستلزم پرداخت هزینه های بسیار بالاتری نسبت به سایر کشورهای آسیایی می باشد. برای زندگی دانشجویی در این کشور ماهانه به مبلغی حدود 1800 تا 2000 دلار سنگاپور نیاز است که در جدول زیر به بررسی جزییات آن می پردازیم:

هزینه مسکن500 تا 1000 دلار
خورد و خوراک500 تا 700 دلار
حمل و نقل100 تا 200 دلار
دیگر (لباس، تلفن، فراغت…)500 تا 700 دلار

همچنین لیستی از اقلام حیاتی و هزینه های زندگی در سنگاپور در جدول زیر نشان داده شده است:

یک وعده غذایی در رستوران های ارزان قیمت8.00 S $
غذا برای دو نفر در یک رستوران متوسط50.00 S $
Mc Meal در McDonalds یا یک غذای کمبو7.00 S $
بطری 0.33% آب معدنی1.08 S $
کاپوچینو بطور منظم4.72 S $
بطری 0.33% کوکا/پپسی1.47 S $
یک لیتر شیر3.17 S $
یک قرص نان سفید تازه 500 gr1.95 S $
یک کیلو برنج سفید2.61 S $
12 عدد تخم مرغ2.36 S $
یک کیلو پنیر محلی18.40 S $
یک کیلو سینه مرغ بدون پوست و بدون استخوان6.79 S $
یک کیلو گوشت گوساله11.96 S $
یک کیلو سیب3.65 S $
یک کیلو موز2.20 S $
یک کیلو پرتقال3.12 S $
یک کیلو گوجه فرنگی2.19 S $
یک کیلو سیب زمینی2.24 S $
یک کیلو پیاز2.04 S $
کاهو ( یک سر )1.45 S $
بطری آب 1.5 لیتری1.37 S $
بلیط یک طرفه حمل و نقل محلی1.67 S $
رفت و آمد معمول ماهانه100.00 S $
تاکسی 1 کیلومتر ( تعرفه عادی )0.55 S $
تاکسی 1 ساعت انتظار ( تعرفه عادی )17.40 S $
یک لیتر بنزین2.29 S $
هزینه یک روز کامل مهدکودک برای یک ماه982.90 S $
مدرسه ابتدایی بین المللی سالانه برای یک کودک23.825.96 S $
قیمت هر متر مربع خانه در مرکز شهر22.570.96 S $
قیمت هر متر مربع خانه در غیر مرکز شهر11.277.42 S $

 

پس از مشاهده ویدئو راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت، می توانید وکیل خود در امر مهاجرت باشید.

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت
اعزام دانشجو به سنگاپور و سخن پایانی

اعزام دانشجو به سنگاپور همانطور که در بالا اشاره شد، به دلیل سطح بالای کیفیت زندگی و تحصیلات در این کشور مورد استقبال بسیاری از مردم واقع شده است، نرخ بیکاری در این کشور پایین می باشد و به همین دلیل موقعیت بسیار مناسبی را در زمینه کاریابی خواهد داشت، اما با توجه به مقاله فوق همانطور که گفته شد بسیاری از دانشگاه های این کشور مورد تایید وزارت علوم و یا وزارت بهداشت نمی باشند، بنابراین برای کسانی که قصد بازگشت به کشور را پس از اتمام تحصیلات دارند، این مساله حایز اهمیت می باشد که تنها دانشگاه های مورد تایید را برای تحصیل خود انتخاب نمایند. بعلاوه اینکه هزینه زندگی و تحصیل در این کشور به مراتب بالا می باشد که نیازمند تامل کافی در این زمینه قبل از اقدام است.
اعزام دانشجو به سنگاپور و مطالب مربوط به آن در مقاله فوق برای اطلاعات و آگاهی بیشتر و پاسخگویی به سوالات ذهنی شما عزیزان پیرامون بحث اعزام دانشجو به سنگاپور تهیه و تنظیم گردیده است. امید است که از آن نهایت استفاده را نموده باشید. توصیه اکید می شود قبل از هر اقدامی برای مهاجرت با وکلای معتبر ما در این زمینه مشورت نمایید. شما می توانید با موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه مشاوره ای MIE در دفتر مرکزی وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل نموده و از خدمات مشاوره تخصصی تلفنی رایگان بهره مند شوید. همچنین متقاضیان تحصیل و اعزام دانشجو به سنگاپور می توانند در قسمت انتهای مقاله، در قسمت دیدگاه، نظرات و پرسش های خود را بیان نموده و پاسخ خود را در کوتاه ترین زمان ممکن دریابند.

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.