اخذ تابعیت از طریق ازدواج  در کشور بلاروس

مقدمه : در خصوص اخذ اقامت از طریق ازدواج در بلاروس ما تلاش نمودیم توضیحاتی را در مقاله  ذیل برای شما ارائه نماییم . تا اگر سوالاتی برای شما در زمینه اخذ اقامت از طریق ازدواج  در بلاروس و نحوه اخذ اقامت از طریق ازدواج در بلاروس  به وجود آمده است پاسخ سوالات اخذ اقامت از طریق ازدواج در کشور بلاروس را کسب نمایید. ما به مسائلی در زمینه نظام حقوقی اخذ اقامت از طریق ازدواج در بلاروس و نحوه اخذ اقامت از طریق ازدواج در بلاروس پرداخته ایم .

با مطالعه مقالات موسسه حقوقی ملک پور  میتوانید اطلاعات کافی راجع به اخذ اقامت از طریق ازدواج در کشورها را کسب کنید.

تیم مشاوران موسسه حقوقی ملک پور آماده اطلاع رسانی به شما عزیزان میباشد .

توضیح اینکه آیا  می توان با ازدواج در خارج از قلمرو جمهوری بلاروس , شهروند جمهو ری بلاروس شد :

ازدواج بین شهروندان جمهوری بلاروس که خارج از کشوربلاروس زندگی می کنند می تواند در موسسات کنسولی جمهوری بلاروس به ثبت برسانند .اگر ازدواج بین شهروندان جمهوری بلاروس باشد ویا  ازدواج بین  شهروندان جمهوری بلاروس با شهروندان خارجی صورت بگیرد و یا افراد بدون تابعیت در خارج از کشور مطابق با روش های پذیرفته شده جمهوری بلاروس در یک کشور خارجی به ثبت برسد  این گونه ازدواج ها در جمهوری بلاروس شناخته  شده ورسمی است .

در قوانین مدنی مربوط به خانواده در کشوربلاروس آمده است که شرایط  ثبت نام از یک ازدواج ، عبارتند از: رضایت متقابل برای ثبت نام از یک ازدواج، سن هیجده سالگی است

موانعی که برای ثبت ازدواج وجود دارد عبارتند از :

الف) اگر حداقل یکی از افراد ازدواج ثبت شده با دیگری داشته باشد .

ب) ازدواج بین وابستگان خونی، برادر و خواهر، پدر و مادر خوانده و فرزند خوانده است.

ج) اگر یکی از افراد به دلیل بیماری روانی یا زوال عقل ناتوان در  ازدواج اعلام شود .

ازدواج باوجود یکی از شرایط فوق از نظر قانون بلاروس  نامعتبر است .

سن ازدواج در بلاروس :

افراد ازدواج باید حداقل ۱۸سال سن داشته باشد . واین ازدواج در دفاتر ثبت مدنی ثبت می شود   این سن می تواند توسط دفاتر ثبت مدنی بیش از سه سال در شرایط زیر کاهش  یابد: تولد فرزند و یا بارداری، یا طلاق.

مدت ثبت نام ازدواج با یک شهروند خارجی چیست؟

مدت ثبت نام ازدواج توسط طرفین باید با هماهنگی وتوافق باشد ، اما نمی تواند زودتر از   پانزده روز پس از ارسال درخواست برای ثبت نام ازدواج در اداره ثبت مدنی باشد.

از لحظه پذیرش درخواست تحت شرایط معقول و منطقی این مدت  را می توان کاهش داد و یا تا سه ماه افزایش دا د

 

 

چه مدارکی برای ثبت نام از ازدواج لازم است؟

برای ثبت نام ازدواج اتباع خارجی ، گذرنامه خارجی معتبر/  اجازه اقامت در جمهوری  بلاروس لازم است ودر هنگام ثبت در د فاتر می بایست اقامت دائم در جمهوری بلاروس را ارائه دهد .

شهروندان خارجی که دارای اقامت موقت در جمهوری بلاروس باشند باید  پاسپورت خارجی معتبر و یا یکی دیگر از مدارک  شناسایی معتبر از نظر  قانون  جمهوری بلاروس را ارسال کنند.

 

گذرنامه خارجی (سند شناسایی شخص) باید توسط شهروند خارجی با ترجمه متن خود را به یک زبان ملی (به روسی، بلاروسی)، که به تایید  وگواهی کنسولگری (سفارت) شخص خارجی رسیده را ارائه دهد  و وضعیت شهروندی این شخص از حیث اقامت دائم یا اگر  بدون تابعیت باشد می بایست  توسط وزارت امور خارجه و یا یکی دیگر از مراجع  صالحه دولت و یا توسط دفتر اسناد رسمی به تایید برسد . همچنین لازم است برای ارائه به اداره ثبت اسناد رسمی کشور بلاروس  وضعیت  شهروندی وی توسط مرجع مورد تایید دولت ویا سفارت ویا کنسولگری مورد تایید قرار گیرد واذعان دارند که   شهروند خارجی با شخص دیگری ازدواج کرده است. این سند می تواند به زبان رسمی ویا ترجمه شده باشد  و  دقت و صحت ترجمه باید توسط کنسولگری (سفارت) از دولت از شهروندی (از کشور اقامت دائم از فرد بدون تابعیت) مورد تایید قرار  .

 

نام و نام خانوادگی  شهروند خارجی باید به طور کامل با متن گذرنامه  مطابقت کند وتاریخ اعتبار آن ظرف سه ماه از تاریخ صدور  معتبر است.

 

افرادی که در حال حاضر ازدواج کرده اند ، باید به اداره ثبت مدنی  سند تایید فسخ ازدواج سابق را ارائه دهد و همانطور که به شهروندان جمهوری بلاروس که ازدواج منحل در خارج از کشور  برایشان سند صادر شده است   به شهروندان خارجی نیز چنین سندی  صادر می شود که مبین خالی از نکاح است وسبب این امر می تواند   تصمیم دادگاه در طلاق، یا گواهی مرگ همسر یا سند دیگر که را مبین  تایید فسخ ازدواج سابق است صادر می شود مگر اینکه توافقنامه های بین المللی   روش  دیگری را تعیین  کنند.

 

 

روند ثبت نام ازدواج بین شهروندان جمهوری بلاروس و شهروندان خارجی و یا افراد بدون تابعیت چیست؟

شهروندان خارجی و افراد بدون تابعیت حقوق و وظایف یکسان در رابطه با ازدواج و روابط خانوادگی در جمهوری بلاروس به عنوان شهروندان جمهوری بلاروس دارند .

ازدواج از شهروندان جمهوری بلاروس با شهروندان خارجی و افراد بدون تابعیت و همچنین ازدواج بین اتباع خارجی در جمهوری بلاروس مطابق با قانون جمهوری بلاروس ثبت می شود .

ثبت  ازدواج با اتباع خارجی توسط دفاتر ثبت مدنی جمهوری بلاروس ثبت می شود.

شهروندان خارجی برای ثبت  ازدواج در جمهوری بلاروس، باید تاییدیه سلامت بدنی  از وضعیت شهروندی خود را ارائه دهند   . ازدواج  اتباع خارجی، ثبت شده در سفارتخانه یا کنسولگری کشورهای خارجی در جمهوری بلاروس، در شرایطی پذیرفته می شود که شهروند بلاروسی متقابلاً این ثبت را بپذیرد.

 

آیا تاییدیه سلامت  از کشور خارجی مورد نیاز برای ثبت نام ازدواج با یک شهروند خارجی است ؟

 

این مورد به قانون ا دولت مربوطه بستگی دارد. کشورهایی هستند که ازدواج با  شهروندان این کشورها با شهروندان خارجی تنها در صورتی امکان پذیر است که  که افراد تاییدیه سلامت  از دولت خود را دریافت کرده باشند. دفاتر رجیستری مدنی جمهوری بلاروس باید در حال حاضر از پذیرش چنین برنامه ای ، که آیا چنین مجوزی مطابق با قانون دولت تابعیت خارجی است آگاه شوند اگر مجوز خاص مورد نیاز است بررای ازدواج با شهروند خارجی ، و یک شهروند خارجی چنین اجازه ای را ندارد، اداره ثبت مدنی باید توضیح دهد  به شهروند بلاروس که اجازه داری ازدواج خود را لغو کنی، اگر افراد به ازدواج اصرار دارند ، این ازدواج ثبت م یشود  ، و علامت خاص در پرونده ثبت ازدواج که افراد با چنین روشی ازدواج کرده اند  ثبت میشود

دو ماده مربوط به ازدواج در بلاروس :

ماده ۱۴٫ نگهداری از شهروندی جمهوری بلاروس در  ازدواج و طلاق

 

ازدواج و طلاق بین یک شهروند جمهوری بلاروس و یک شهروند خارجی و یا یک شخص بدون تابعیت تابعیت زن و شوهر را تغییر می دهد.

 

یک فرد متاهل به یک شهروند جمهوری بلاروس باید تابعیت جمهوری بلاروس اعطا شود  چنین شخصی تمایل دارد به ، موضوعاتی که  در مفاد ماده ۱۳ این قانون آمده…

اگر شما هم خواهان تابعیت و اقامت دربلاروس  هستید وکلای مجرب ما در موسسه حقوقی ملک پور واقع در تهران خیابان میردادماد میدان مادر خیابان شهید سنجابی ( بهروز سابق ) ساختمان آذر پلاک ۲۰ واحد ۹که از معتبرترین موسسه مهاجرت کشور می باشد میتوانند شما را یاری دهند   امید است که این مطلب توانسته باشد اطلاعات مفیدی هر چند مختصر کمکی به اطلاعاتی شما در زمینه تابعیت و اقامت در بلاروس کرده باشد.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.