, ,

اخذ ویزای کار سوئیس

اخذ ویزای کار سوئیس

 

اخذ ویزای کار سوئیس گام اول برای شروع کار در کشور سوئیس برای ایرانیان میباشد. اخذ ویزای کار سوئیس دارای شرایط و فرایند خاص خود میباشد که در ادامه به ان اشاره خواهیم کرد.مطلبی که شما عزیزان مطالعه مینمایید،تحت عنوان اخذ ویزای کار سوئیس است ،که به شما  عزیزان در شناخت این شرایط بسیار کمک خواهد کرد.همچنین  شما بزرگواران برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اخذ ویزای کار سوئیس میتوانید با مشاورین و حقوقدانان با تجربه موسسه مشاوره اي mie با همكاري موسسه حقوقي ملك پور در ارتباط باشید. این موسسه در خصوص تمامی راههای مهاجرت به سوئیس و مهمتر از همه اخذ ویزای کار سوئیس صورت تلفنی و رایگان مشاوره تخصصی دریافت نمایید .

 

درباره سوئیس و مهاجرت کاری به سوئیس

سوئیس کشوری محبوب برای مهاجران برای زندگی و کار است که دارای استانداردهای بالای زندگی و مالیات مناسب است. شهرهای بزرگ آن مقر بسیاری از کسب و کارهای بزرگ و موسسات بزرگ جهان است، به ویژه آنهایی که در بانکداری، تولید و داروسازی مشغول به فعالیت هستند. اگر قصد دارید برای کار به سوئیس نقل مکان کنید، به مجوز کار نیاز دارید.

سوئیس سهیمه کارگران خارجی را محدود کرده و همه برای کار قانونی در سوئیس باید مجوز کار بگیرند. جهت اخذ ویزای کار سوئیس ، برای شهروندان کشورهای اتحادیه اروپا و شهروندان دیگر کشورها شرایط مختلفی اعمال می شود.

در عین حال، اخذ ویزای کار سوئیس به طور فزاینده ای دشوار گردیده است . در سال 2015، در پی احساسات ضد مهاجرت، دولت کشور سوئیس تعداد مجوزهای کار را  برای اتباع غیر اتحادیه اروپا را کاهش داده است. سهمیه مجوز کار کوتاه مدت در سوئیس (مجوز L) و مجوز کار طولانی مدت در سوئیس (مجوز B) به 1000 تا کاهش یافته است.

مقامات مهاجرت همچنین شیوه های درخواست، مانند نظارت دقیق تر روی برنامه ها، افزایش حقوق و شدت قوانین را افزایش داده است. این اقدامات اجازه دسترسی به موقعیت های کاری را دشوارتر کرده است اما اخذ ویزای کار سوئیس برای کسانی که شرایط را دارند و یا در صنعت کمبود کار باشند، امکان پذیر است. در واقع سوئیس یکی از بالاترین میزان مهاجرت در اروپا را دارد که دو برابر آلمان است و حدود یک پنجم جمعیت آن خارجی است.

 

فرآیند اخذ ویزای کار سوئیس

این روند برای شهروندان اتحادیه اروپا در اکثر موارد با شهروندان کشورهای دیگر متفاوت است. شهروندان اتحادیه اروپا می توانند بدون دریافت ویزا تا 90 روز در سوئیس اقامت کنند، کار کنند یا به دنبال کار باشند.

برای شهروندان کشورهای ثالث، مجوز کار در سوئیس تنها برای افرادی که در مشاغل حرفه ای کار می کنند، و معمولاً تحصیلات عالی دارند، صادر می شود. قبل از اینکه بتوانید برای مجوز اقامت و کار درخواست بدهید، باید پیشنهاد شغلی داشته باشید. پس از آن، کارفرمای شما باید به ادارات محلی کانتون محل اقامت شما برود، و برای تأییدیه دبیرخانه امور مهاجرت کشور درخواست کند. او باید ثابت کند که هیچ شهروندی از سایر کشورهای اتحادیه اروپا که واجد شرایط شغل مورد نظر باشد، در دسترس نیست.

با فرض اینکه درخواست اخذ  ویزای کاری سوئیس شما موفق باشد، مقامات مهاجرتی به سفارت محلی شما در سوئیس اطلاع خواهند داد. پس از آن شما می توانید یک قرار ملاقات ترتیب دهید و برای تکمیل روند درخواست خود به آنجا مراجعه کنید. در سفارت محلی شما باید اسناد و مدارک لازم مانند مدارک شناسایی و مدارک مربوط به اشتغال خود را ارائه دهید که البته در زمان تعیین وقت ملاقات در مورد مدارک لازم به شما توضیح می دهند. پس از صدور ویزا به شما اجازه ورود به سوئیس را می دهند، اما شما نمی توانید تا زمانی که نزد مقامات کانتون محل اقامت ثبت نام نکرده اید، کار خود را شروع کنید. ثبت نام باید در عرض دو هفته پس از ورود به سوئیس انجام شود.

انواع مختلف ویزا وجود دارد که در سوئیس بسته به وضعیت شما مورد استفاده قرار می گیرد. برای مثال ممکن است برای شما یک مجوز کوتاه مدت، اولیه یا اقامت دائم صادر شود.

هزینه های اخذ ویزای کار سوئیس توسط سفارت سوئیس در کشور شما و معمولاً به پول محلی شما تعیین می شود. به عنوان مثال، هزینه اخذ ویزای ورود برای شهروندان ایالات متحده در حال حاضر در حدود 67 دلار است.

 

مدارک لازم برای اخذ ویزای کار سوئیس :

اگر از اتباع اتحادیه اروپا هستید و برای اخذ ویزای کار سوئیس و اقامت ثبت نام نموده اید، باید مدارک زیر را ارائه دهید:

گذرنامه معتبر یا کارت ملی

کپی از قرارداد اجاره برای تایید آدرس

عکس های در اندازه پاسپورت

یک قرارداد کار یا جزئیات موقعیت شغلی که قصد دارید انجام دهید (شامل سوابق حسابداری)

اگر شما شهروند کشورهای دیگر باشید، مدارک مورد نیاز بیشتر است. هر کانتون دارای شرایط تا حدودی متفاوتی است، بنابراین مطمئن شوید که وب سایت مهاجرت را بررسی کنید.

در زیر لیستی از مدارکی که برای پشتیبانی از درخواست شما لازم می باشد، ارائه شده است:

فرم درخواست که در برخی از کانتون ها این مرحله به صورت آنلاین انجام می شود.

پاسپورت معتبر

اثبات این که موقعیت شغلی شما آگهی شده است و هیچ شهروندی از اتحادیه اروپا برای آن مناسب نبوده است (از طریق آگهی های شغلی چاپ شده و اینترنتی)

رزومه، مدارک تحصیلی مربوط به شغل مورد نظر

دلیل خالی بودن موقعیت شغلی، مانند گسترش کسب و کار، و شرح مفصلی از موقعیت شغلی موجود

قرارداد کار و شرایط مورد توافق، که باید با شرایط اتباع سوئیسی قابل مقایسه باشد.

کارت آبی اتحادیه اروپا، که در بسیاری از کشورهای اروپایی موجود است و امکانات برای دارندگان آن دارد، در سوئیس استفاده نمی شود.

یکی دیگر از گزینه هایی که برای برخی از افراد جهت اخذ  ویزای کاری سوئیس وجود دارد این است که به عنوان «کارآموز» شغلی را پیدا کنند که با یک قرارداد ثابت همراه باشد و تحت برنامه متخصصان جوانان ویزا بگیرند. سن این افراد باید کمتر از 30 یا 35 سال باشد. دریافت ویزا تحت این برنامه تنها در صورتی امکان پذیر است که مشغول به کار تمام وقت، در یک دوره کارآموزی مرتبط با مدارک تحصیلی یا حرفه شما باشید. این ویزا تا 18 ماه اعتبار دارد، و در مورد اتباع هر کشور مقررات تا حدودی متفاوت است.

 

اخذ  ویزای کاری سوئیس به عنوان یک کارآفرین

شما عزیزان می توانید درخواست اجازه کار و اخذ  ویزای کاری سوئیس خود را پس از همان فرآیندی که در بالا برای افراد شاغل بیان شده است، ارائه دهید. همانطور که در مورد افراد شاغل گفتیم، این روند برای شهروندان اتحادیه اروپا و کشورهای ثالث نیز متفاوت میباشد . و شما به عنوان کارآفرین در سوئیس تحت بررسی بیشتری از همه جهات قرار خواهید گرفت و می بایست ثابت نمایید که توانایی دارید کسب و کارتان را با موفقیت بگردانید. درخواست شما برای کارآفرینی تنها در صورتی امکان پذیر است که سیستم سهمیه بندی امکان اخذ صدور بیشتر را مجاز کند و همچنین در صورتی که تمام الزامات شخصی و مالی را داشته باشید.

 

در پایان باز هم اشاره میکنیم که شما بزرگواران برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اخذ ویزای کار سوئیس میتوانید با مشاورین و حقوقدانان با تجربه موسسه مشاوره اي mie با همكاري موسسه حقوقي ملك پور در ارتباط باشید و حتما با توجه به شرایط خود راه مناسب مهاجرت خود را انتخاب بفرمایید که از صرف هزینه و وقت بدون نتیجه مثبت جلوگیری نمایید . این موسسه در خصوص تمامی راههای مهاجرت به سوئیس و مهمتر از همه اخذ ویزای کار سوئیس صورت تلفنی و رایگان مشاوره تخصصی دریافت نمایید .

 

 

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (۱ نظرات, میانگین: ۵.۰۰ از طریق ۵)
Loading...
6 پاسخ ها
 1. جواد می گوید:

  سلام من ۳۸سالمه و راننده لیفتراک به صورت حرفه ای بلد هستم مدت ۱۵ ساله در ایران خودرو مشغول هستم میخواستم ببینم میشه با این شرایط کار در کشور دیگری پیدا کرد

  پاسخ
  • m.n می گوید:

   با عرض سلام دوست عزیز
   باید در مورد مشاغل موجود در سوئیس در وبسایت های موسسات کاریابی جست و جو نمایید.همچنین در ثورت نیاز با شماره ی 02149196000 تماس نموده و مشاوره تلفنی اخذ نمایید.

   پاسخ
 2. مجید می گوید:

  فوق لیسانس مدیریت دارم و 20سال سابقه کار در زمینه کسب وکار و کارآفرینی دارم
  درخواست کار با اقامت خودم،همسرم و دو فرزندم را در هر کشوری(ترجیحا کشورهای اروپایی) را دارم.
  46سال سن دارم
  مدرک فنی و حرفه ای الکترونیک و تجربه تعمیرات لوازم الکترونیک و حتی آموزش الکترونیک و برق را هم دارم.
  لطفا راهنمایی بفرمایین.

  پاسخ
  • m.n می گوید:

   باعرض سلام دوست گرامی
   با توجه به شرایط شما لازم است بررسی هایی در خصوص امتیازات اکتسابی شما انجام گیرد تا بین کشورهایی که وجود دارد(کانادا و هلند و سوییس و ….) بهترین گزینه پیشنهاد گردد. .برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره 02149196000 تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 3. tomas.godarzi می گوید:

  باسلام بنده ۳۵سال دیپلم ۱۰سال سابقه کاردر شرکت ملی حفاری ایران اپراتور ماشین الات وجابجایی دکلها را دارم وقصد مهاجرت به سویس و دانمارک دارم ازشما بابت راهنمایی و همکاری ممنون میشم کمک کنید

  پاسخ
  • m.n می گوید:

   با عرض سلام و احترام
   لازم به بررسی مدارک شما میباشد تا بتوان نطری منطقی و درست در ارتباط با شرایطتان داد. پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتری با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.