اتریش پناهندگی

اتریش پناهندگی

موسسه حقوقی ملک پور و موسسه مشاوره ای MIE اتریش هیچگونه خدمات و مشاوره ای در زمینه ی پناهندگی انجام نمیدهند و این مقاله تنها جهت اطلاع و آگاهی عموم از مضرات و خطرات پناهندگی میباشد.

اتریش پناهندگی را قبول میکند ؟ در اتریش پناهندگی ۲۰۱۸ چه مراحلی دارد و برای مهاجرت به اتریش و  پناهندگی در اتریش به چه بخشی باید رجوع کرد ؟ مهاجرت به اتریش از طریق پناهندگی امکان پذیر است ؟ راه های مهاجرت به اتریش از طریق پناهندگی چه می باشد ؟ مهاجرت به اتریش از طریق پناهندگی در چه شرایطی امکان پذیر می باشد ؟ مهاجرت به اتریش از طریق پناهندگی توسط چه بخشی رسیدگی خواهد می شود ؟  شرایط پناهجویان در اتریش و اتریش پناهندگی چگونه می باشد ؟ محل های نگهداری پناهجو یان در اتریش چگونه می باشد ؟ نحوه برخورد با پناهجویان در اتریش چگونه می باشد ؟ پذیرش  پناهجویان در اتریش توسط چه نهادی تأیید خواهد شد ؟ کشور اتریش در کنوانسیون پناهندگی پذبرفته شده است ؟ شرایط پذیرفته شدن پناهنجو یان  در کشور اتریش به چه شکلی می باشد ؟ از طریق پناهندگی امکان این است که بتوان به اتریش مهاجرت نمود ؟ مهاجرت از طریق پناهندگی  آیا مسبب کسب اقامت اتریش می باشد ؟ اتریش پناهندگی از چه راهی  امکان پذیر تر می باشد ؟ جهت کسب اطلاعات بیشتر در باب اتریش پناهندگی می توانید با موسسه مشاوره ای ام آی ای با همکاری موسسه حقوقی ملک پور ارتباط بگیرید.

 

توضیحات آقای ملک پور در باب پناهندگی و نکات پیرامون آن

audio اتریش پناهندگی
audio اتریش پناهندگی

 

در ابتدای بحث پناهندگی در اتریش به معرفی کشور اتریش به صورت کلی خواهیم پرداخت. کشور اتریش در اتحادیه اروپا و عضو حوزه شنگن بوده که دارای مساحت ۸۳/۸۷۱ کیلومتر مربع با جمعیتی نزدیک ۸/۱۹۰/۰۰۰ نفر می باشد. کشور اتریش با کشورهایی نظیر آلمان، فرانسه، سوئیس، ایتالیا، مجارستان، چک، اسلواکی و اسلوونی همسایه می باشد. پایتخت کشور اتریش شهر بسیار زیبا و آرام وین می باشد. زبان رسمی مردم این کشور آلمانی است، واحد پول کشور اتریش یورو می باشد. دین رسمی مردم اتریش نیز مسیحیت می باشد. حال به مبحث اصلی پناهندگی در اتریش می پردازیم. باتوجه به اینکه کشور اتریش جز کشورهای اتحادیه اروپاست لذا قوانین و مراحل پناهندگی در اتریش به قوانین پناهندگی سایر کشورهای اروپایی شبیه می باشد، اما باز هم گاها بعضی از قوانین کشورها در موارد جزئی با یکدیگر متفاوت می باشد. براین اساس با توجه به اینکه از سال ۲۰۱۵ بسیاری از افراد پناهجو به سمت کشور اتریش روانه شدند قوانین مربوط به پناهندگی را با تغییراتی روبه رو شد. یکی از قوانین مهمی که در کشور اتریش در رابطه با پناهندگی در اتریش اعمال می کردد، اجرایی ساختن دوبلین می باشد که برای پناهجویان به کشور اتریش اعمال می گردد

قانون دوبلین به این صورت است که اگر شخصی قبل از ورود به قصد پناهندگی در اتریش دریک کشور دیگر عضو اتحادیه اروپا غیر از یونان و مجارستان به عنوان پناهنده به سر برده باشد و پس از آن وارد کشور اتریش شده باشد به همان کشور اول بازگردانده خواهد شد، بنابراین شخص پناهجو در زمانی که تحت عنوان پناهندگی در اتریش ورود نماید و قبل از ورود خود درکشورهای یونان و مجارستان نیز پناهنده باشد شامل دوبلین نبوده و بازگردانده نخواهدشد. روشی که از آن طریق به حضور شخص پناهنده در یک کشور دیگر پی خواهند برد به این صورت خواهد بود که پلیس در مناطق و بخش های مهم این کشور مانند فروشگاه ها ،ایستگاه های قطار، خیابان های شلوغ و… حضور داشته و به بازرسی و کنترل دقیق خواهند پرداخت. افراد خواهان پناهندگی در اتریش قادر خواهند بود که در مراکز پلیس تقاضای خود را ارائه دهند، پس از این مرحله، وضعیت آنها بررسی خواهد شد که آیا قوانین دوبلین باید برای این شخص پناهجو اعمال شود یا خیر؟ یعنی اینکه آیا این پناهجو قبلا در یک کشور اروپایی دیگر پناهنده بوده است یا خیر؟ که درصورت چنین امکانی، شخص پناهنده را به همان کشور اصلی خود باز می گردانند و در صورت عدم چنین چیزی، اشخاص پناهنده را در نقاط مختلف اتریش تقسیم نموده و در مناطق مختلف اسکان داده خواهند شد.تقسیم بندی هایی که انجام می شود برای هر استان یک دسته بندی خاص وجود خواهد داشت . وافرادی که درهر منطقه سکنا گزیده باشند امکان جابجایی آنها برای مناطق دیگر اتریش بسیار سخت و غیر قابل اعمال خواهد بود، مگر در موارد خاص و بنا به دلایل مهمی همچون بیماری خاص. افرادی که پناهندگی در اتریش را انتخاب می نمایند این نکته را باید مد نظر داشته باشند که طول مدت بررسی کیس ارائه داده شده ی خود ممکن است تا ۲سال به طول انجامد ولی این مدت می تواند بسته به نوع کیس ارائه شده کوتاه تر از این مدت نیز باشد. افراد متقاضی پناهندگی در اتریش در صورتی که در کشور دیگری مراحل انگشت نگاری را انجام داده باشد از همان ابتدای بررسی پرونده ی خود تقاضای پناهندگی آنها دیگر مورد بررسی قرار نخواهد گرفت و اینگونه افراد را به همان کشوری که در آنجا انگشت نگاری نموده است برگشت خواهند خورد. افراد متقاضی پناهندگی در زمانی که به ایستگاه پلیس وارد می شود تمامی اموال و مدارک و مستندات آنها بررسی خواهد شد و سوالات مهمی نظیر نام افراد، تاریخ تولد آنها، زبان رسمی و تابعیت شان پرسیده می شود و بالاخره اینکه افراد باید آماده پاسخگویی به سوال مهم تری با این عنوان که به چه هدفی از کشور خود مهاجرت نموده و به صورت پناهنده به خاک کشور اتریش پناه آورده اند؟ در مرحله ی بعد از بازجویی اولیه، پناهندگان در اردوگاه ها و کمپ های مشخص شده انتقال داده خواهند شد که این اردوگاهها وضیعیت قابل قبولی برای زندگی به خصوص خانواده ها و کوکان ندارند لذا توصیه می شود در صورت وجود شرایط لازم جهت مهاجرت قانونی به هیچ وجه از این را برای اخذ اقامت وارد کشور اتریش نشوید.

یک نکته ی دیگر در رابطه با پناهندگی در اتریش این است که زمانیکه عدم اجرای قانون دوبلین برای افراد مشخص شد یک مصاحبه ی چند ساعته ی نسبتا طولانی از این متقاضیان انجام می گیرد که در این مصاحبه دلایل پناهنده شدن خود را شرح خواهند داد. بعد از این مرحله کیس و دلیل ارائه شده به دادگاه کشور اتریش داده می شود که مراحل رسیدگی را طی نماید. افرادی که پناهندگی به اتریش را برگزیده اند پس از مراحل بازجویی و ارسال کیس و پرونده ی مطروحه به دادگاه می تواند یک وکیل یا مشاور حقوقی داشته باشد. از زمان ارسال کیس به دادگاه تا صدور رای ممکن است زمانی حدود ۱سال به طول انجامد. پناهندگی در اتریش برای اشخاصی که فاقد سرپرست هستند و سن آنها کمتر از سن قانونی باشد، معمولا به مراکز اقامتی بزرگسال انتقال داده می شوند. نکته حائز اهمیت در مورد پناهندگی در اتریش این است که هرگاه رای نهایی دادگاه مبتنی بر خروج افراد پناهنده صادر شود، باید سریعا از کشور اتریش خارج شوند و در صورت عدم خروج از کشور اتریش این احتمال وجود دارد که به زندان های اتریش روانه شوند. افراد پناهجویی که سن آنها مشخص نباشد از طریق آزمایشات و مراحلی توسط پزشکان این کشور  سن واقعی آنها به دست خواهد آمد.

حقوق و مزایای پناهندگی در اتریش

افراد پناهجو به کشور اتریش در مکان های تعیین شده امکان داده خواهند شد و از طریق خوراک و پوشاک و دارو از طرف دولت تامین خواهند شد. اینگونه افراد باید مراحل سخت سکونت در مکانهای عمومی همانند کمپ با اتاق خواب مشترک، سرویس های بهداشتی مشترک از انواع ملیت ها و کشورهای مختلف را متحمل شده تا زمانی که رای نهایی آنها از دادگاه صادر شود و البته ابین نکته راجع به پناهندگی در اتریش مطرح می باشد که اگر افراد منطقه ای را غیر از منطقه ای که برای اسکان آنها تعیین شده است برای سکونت انتخاب نمایند، دیگر از هیچگونه پشتیبانی مالی و حمایتی از طرف دولت اتریش برخوردار نخواهند بود. در یک نتیجه گیری کلی راجع به پناهندگی در اتریش و خطرات پناهندگی در اتریش، اینگونه می توان بیان نمود که با توجه به شرایط اخیری که در حوزه ی اروپا به وجود آمده است و با توجه به وضعیت بسیار اسفناک و حاد تمام پناهندگان و سیاست های جدیدی که در رابطه با پناهندگان در دست اقدام است، شرایط پناهجویان بسیار نگران کننده بوده و آنها هیچ گاه از ارزش و احترام مناسبی چه از طرف دولت مقصد و چه از طرف دولت مبدا برخوردار نخواهند بود و حتی به دلیل وضعیت های نامناسب و غیر بهداشتی کمپ ها ممکن است با بسیاری از بیماری ها دست و پنجه نرم کنند.

ما همیشه اعلام می نماییم که این مسیر بسیار خطرناک و پر ریسک می باشد و پیشنهاد می کنیم که از مسیرهای سهل الورود و قانونی و بدون ریسک وارد اتریش شوید تا بتوانید بدون خطر و ریسک از شرایط اقامت و حقوق اجتماعی بهره مند گردید . حال جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد اتریش پناهندگی و معایب و خطرات آن و مهاجرت به اتریش از طرق قانونی همچون تحصیل در اتریش و کار در اتریش می توانید با موسسه مشاوره ای ام آی ای با همکاری موسسه حقوقی ملک پور در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران در ارتباط بگیرید .

3 پاسخ
 1. منیژه غلام پور گفته:

  با سلام و احترام
  بابت مطالب و توضیحات خوب ،کامل و بیان رسا و شیوا در خصوص مهاجرت از طریق پناهندگی کمال تشکر را از آقای دکتر ملک پور و کادر محترم موسسه mie دارم.

  پاسخ
 2. مهدی گفته:

  ایا از اولین روز درخواست پناهندگی میشه ادامه تحصیل داد؟
  ایا میشه کار کرد؟کار قاتونی البته
  ایا داشتن حدودا ۲۰۰ میلیون پول و نشان دادن ان به دولت مشکلی ایجاد خواهد کرد؟
  ایا فرزندان متقاضی یا همسر میتواند از ابتدای درخواست پناهندگی کار قانونی بکند؟

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و احترام. ما برای پناهندگی هیچ گونه خدماتی نداریم و این راه را توصیه نمیکنیم. برای بررسی روشهای قانونی متناسب با روش خود می توانید با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.