راهنمای تحصیل رایگان در اروپا

راهنمای تحصیل رایگان در اروپا

 

قیاس تحصیل در کشورهای اروپایی

در چند سال اخیر با توجه به رویه  تغییر دانشگاه های رایگان اروپایی به دانشگاه هایی که تحصیل در آنها هزینه دارد، تنها چند کشور اروپایی باقی مانده اند که تحصیل در آن ها رایگان می باشد که علاقمندان برای تحصیل در اروپا که به دنبال تحصیل رایگان هستند، از این کشورها یعنی آلمان، اتریش، نروژ، فنلاند، استفاده می کنند که در زیر به مقایسه این کشورها می پردازیم. 

مقایسه دو کشور آلمان و اتریش

تحصیل درآلمان و اتریش همچنان رایگان است لیکن با توجه به سوابق بسیار فراوانی که موسسه ی حقوقی ملک پور در کار با این دو کشور در انجام امور مهاجرتی آلمان و اتریش حاصل نموده، دانستن شرایط تحصیل در آلمان و اتریش حائز اهمیت می باشد.

کشور اتریش همسایه کشور آلمان با شرایط زندگی کاملا شبیه به هم (البته با خرج زندگی کمتر) و امکان یادگیری زبان آلمانی در خاک این کشور، امکان تحصیل رایگان در اتریش را برای علاقه مندان مهیا میکند و این موسسه شانس اخذ اقامت تحصیلی اتریش را بالا می داند. 20 دانشگاه اصلی اتریش که مورد تایید وزارت علوم ایران می باشد، دانشگاه هایی هستند که این موسسه با داشتن سابقه ی همکاری با آنها امکان تحصیل دانشجویان ایرانی را برای تحصیل رایگان در آنها محیا می سازد.

با مقایسه تحصیل در آلمان و اتریش بدین نتیجه میرسیم که با توجه به هزینه های تقریبا یکسان، هر یک از این کشورها دارای امتیازاتی در جزئیات هستند. موسسه حقوقی ملک پور توانائی اخذ پذیرش و ویزا برای این دو کشور را دارد و این کار را به صورت تضمینی انجام میدهد.

مقایسه دو کشور نروژ و فنلاند

با توجه به قوانین بسیار دشوار کشور فنلاند، این موسسه اکنون به کسانی که قصد تحصیل رایگان در اروپا را دارند، تحصیل در اتریش را پیشنهاد می نماید که قوانین بسیار ساده تری دارد.

تحصیل در نروژ نیازمند مدرک IELTS (نمره حداقل 5.5) می باشد.

همچنین تحصیل رایگان در نروژ فقط در مقطع فوق لیسانس امکانپذیر است.

آیا نروژ کشور مناسبی برای تحصیل است؟

ما در اینجا مقایسه ای اجمالی بین تحصیل در نروژ و تحصیل در انگلستان انجام می دهیم تا جواب سوال فوق را به خوبی داده باشیم.

تحصیل در مقطع فوق لیسانس در نروژ، حد اقل دو سال زمان می برد که در این دو سال هزینه ی تحصیل شما رایگان است ولی هزینه زندگی 30 تا 40 میلیون است.

تحصیل در انگلستان در مقطع فوق لیسانس فقط یک سال است و هزینه ی دانشگاه و زندگی در انگلستان در این یک سال مبلغی در حدود 50 تا 60 میلیون تومان است.

پس با مقایسه ای ساده بین نروژ و انگلستان بدین نتیجه می رسیم که که از نظر اقتصادی این دو کشور فرق چندانی با هم ندارند اما کشور انگلستان با داشتن بهترین دانشگاه های دنیا شرایط تحصیلی فوق العاده بهتری را به دانشجویان ارائه می دهد.

همچنین شانس اخذ ویزای تحصیل در انگلستان بسیار بالاست و آخرین نکته این است که زمان انجام تمامی امور مهاجرتی به انگلستان در حدود 2 ماه است (پذیرش ، ویزا و...) ولی این زمان برای کشور نروژ حدود 6 ماه است.

اطلاعات جزئی تر کشورهای اتریش ،آلمان، نروژ ، فنلاند و انگلستان در صفحات مجزای آن ها در سایت این موسسه به صورت مفصل بیان شده است.

جهت اطلاع از نحوه ی همکاری ما با دفتر شیراز به لینک زیر مراجعه نمایید

همکاری با دفتر شیراز