راهنمای تحصیل رایگان در اروپا

مقایسه تحصیل در کشورهای اروپایی

در چند سال گذشته با توجه به روند تغییر دانشگاه های رایگان اروپایی به دانشگاه هایی که تحصیل در آنها هزینه دارد، فقط چند کشور اروپایی باقی مانده اند که تحصیل در آن ها رایگان است که مهاجرین جهت تحصیل در اروپا که به دنبال تحصیل رایگان هستند، از این کشورها یعنی آلمان، اتریش، نروژ، فنلاند، استفاده می کنند که در ذیل به مقایسه این کشورها می پردازیم.

 

مقایسه دو کشور آلمان و اتریش

تحصیل درآلمان و اتریش هنوز رایگان است ولی با توجه به سوابق بسیار زیادی که موسسه ی حقوقی ملک پور در کار با این دو کشور در انجام امور مهاجرتی آلمان و اتریش بدست آورده است، دانستن شرایط تحصیل در آلمان و اتریش بسیار مهم می باشد.

کشور اتریش همسایه کشور آلمان با شرایط زندگی کاملا مشابه (البته با خرج زندگی کمتر) و امکان یادگیری زبان آلمانی در خاک این کشور، امکان تحصیل رایگان در اتریش را برای علاقه مندان فراهم میکند و این موسسه شانس گرفتن اقامت تحصیلی اتریش را بالا می داند. 20 دانشگاه اصلی اتریش که مورد تایید وزارت علوم ایران می باشد، دانشگاه هایی هستند که این موسسه با داشتن سابقه ی همکاری با آنها امکان تحصیل دانشجویان ایرانی را برای تحصیل رایگان در آنها محیا می سازد.

با مقایسه تحصیل در آلمان و اتریش در میابیم که با توجه به هزینه های تقریبا یکسان، هر کدام از این کشورها دارای امتیازاتی در جزییات هستند. موسسه حقوقی ملک پور توانائی گرفتن پذیرش و ویزا برای این دو کشور را دارد و این کار را به صورت تضمینی انجام میدهد.

 

مقایسه دو کشور نروژ و فنلاند 

با توجه به قوانین بسیار سخت کشور فنلاند، این موسسه در حال حاضر به کسانی که قصد تحصیل رایگان در اروپا را دارند، تحصیل در اتریش را پیشنهاد می کند که قوانین بسیار آسان تری دارد.

تحصیل در نروژ نیاز به مدرک IELTS  (نمره حداقل 5.5) دارد.

همچنین تحصیل رایگان در نروژ فقط در مقطع فوق لیسانس امکانپذیر است.

آیا نروژ کشور مناسبی برای تحصیل است؟

ما در اینجا مقایسه ای اجمالی بین تحصیل در نروژ و تحصیل در انگلستان انجام می دهیم تا جواب سوال فوق را به خوبی داده باشیم.

تحصیل در مقطع فوق لیسانس در نروژ، حد اقل دو سال طول می کشد که در این دو سال هزینه ی تحصیل شما رایگان است ولی هزینه زندگی 30 تا 40 میلیون است.

تحصیل در انگلستان در مقطع فوق لیسانس فقط یک سال است و هزینه ی دانشگاه و زندگی در انگلستان در این یک سال مبلغی در حدود 50 تا 60 میلیون تومان است.

پس با مقایسه ای ساده بین نروژ و انگلستان در میابیم که از لحاظ اقتصادی این دو کشور فرق چندانی با هم ندارند ولیکن کشور انگلستان با داشتن بهترین دانشگاه های دنیا شرایط تحصیلی فوق العاده مناسب تری به دانشجویان ارائه می دهد.

همچنین شانس گرفتن ویزای تحصیل در انگلستان بسیار بالاست. و آخرین نکته این است که زمان انجام کلیه امور مهاجرتی به انگلستان در حدود 2 ماه است (پذیرش ، ویزا و...) ولی این زمان برای کشور نروژ حدود 6 ماه است.

اطلاعات جزیی تر کشورهای اتریش ،آلمان، نروژ ، فنلاند و انگلستان در صفحات مجزای آن ها در سایت این موسسه به تفصیل موجود می باشد.