English موسسه حقوقی ملک پور | شرایط مهاجرت به قبرس

شرایط مهاجرت به قبرس

شرایط مهاجرت به قبرس

 

راههای مهاجرت و اقامت در قبرس

  اقامت یاResidency  :

اقامت قبرس به دو گونه دائم و موقت صادر می شود. اشخاصی که اقامت قبرس را دارند می توانند در قبرس زندگی کنند و هر تعداد بار که می خواهند به این کشور رفت و آمد داشته باشند. اشخاصی که اقامت دائم می گیرند به صورت همیشگی از این حق بهره مند می گردند و اشخاصی که اقامت موقت اخذ می کنند می توانند اقامت خود را تا هنگامی که شرایط مورد نیاز را دارند تمدید کنند.

راه های کسب اقامت دائم:

·         ازدواج: اقامت دائم قبرس به اشخاصی که با اتباع قبرسی ازدواج نمایند داده خواهد شد.

راه های کسب اقامت موقت:

·         تحصیل: اقامت موقت قبرس به اشخاصی که در دانشگاه های قبرسی پذیرش بگیرند و تحصیل کنند داده می شود. این اشخاص تا هر زمانی که تحصیلشان طول بکشد می توانند اقامت خود را تمدید کنند. همچنین این اشخاص بعد از پایان دوره تحصیل می توانند از طرق دیگری  برای تمدید اقامت خود اقدام نمایند.

·         تحصیل فرزندان : والدینی که فرزند خود را در یکی از مدارس قبرس ثبت نام کنند می توانند برای خود و فرزند خود اقامت موقت بگیرند. این اشخاص اجازه کار نخواهند داشت و باید نشان دهند که از جای دیگری تامین مالی هستند.

   تابعیت قبرس یاCitizenship  :

به اشخاصی که تابعیت قبرس را بگیرند ، پاسپورت قبرسی داده خواهد شدبراساس قانون اتحادیه اروپا ، افرادی که به هر شیوه ای (قانونی) در هر یک از کشورهای اروپایی ۷سال زندگی کرده باشند می توانند درخواست تابعیت از طریق Naturalizationبدهند.

 قبرس و پیمان شینگن:

افرادی که اقامت دائم قبرس را دارند میتوانند بدون نیاز به ویزا به کلیه ی کشورهای اروپایی سفر کنند.

به سبب مشکلی که بین قبرس جنوبی و ترکیه بر سر قسمت های اشغالی وجود دارد قبرس تاکنون به صورت کامل وارد پیمان شینگن نشده است. در نتیجه اشخاصی که اقامت موقت قبرس را می گیرند نیز برای سفر به دیگر کشورهای اروپایی نیازمند ویزا هستند ولی شرایط صدور ویزا و برخورد سفارتخانه ها قابل مقایسه با شرایط موجود در ایران نیست و به سادگی و با ارائه مدارکی که دارد می تواند در مدت ۱هفته ویزای شینگن بگیرد. مشخص است که این مشکل تا زمان وارد شدن قبرس به پیمان شینگن وجود خواهد داشت.

همچنین چنانچه فردی ویزای شینگن داشته باشد می تواند بعد از ورود به کشور مبدا (صادر کننده ویزا) وارد قبرس شود و در طول مدتی که ویزای شینگن او معتبر است در قبرس بماند.

جهت اطلاع از نحوه ی همکاری ما با دفتر شیراز به لینک زیر مراجعه نمایید

همکاری با دفتر شیراز